forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Culturism&Fitness (http://forum.slabute.ro/culturism-fitness/)
-   -   Fitnessul, my love! (http://forum.slabute.ro/culturism-fitness/fitnessul-my-love-3422.html)

anqutz 14 apr 2010 21:26:25

Re: Fitnessul, my love!
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 151005)
nu au crescut muschii pe mine!:)) asta e clar,doar nu lucram cu greutati de 50 de kg:))

Eu imping la presa 45 de kg+suportul :)) dar in cvadriceps ai cea mai mare forta.

Lucrai cu greutati mici, 4 serii cu multe repetari, nu?

Adella 14 apr 2010 21:27:19

Re: Fitnessul, my love!
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 151000)
nu am lucrat foarte mult presa,ptr ca sunt mica de statura si antrenorul zicea ca nu ma avantajeaza ff mult:)) eu faceam si mult sol,pe langa aparate!Si mai era un aparat care lucra bine,da nu stiu cum se cheama...ala unde pui picioarele indepartate,fixezi greutatea si apoi ori trebuie sa apropii picioarele ori sa le indepartezi!Ajuta mult si la aripioare si lucreaza si cvadricepsul!

Da?Pai la mine primul exercitiu e pe presa:Dsi sunt tare micutza:D

Adella 14 apr 2010 21:28:33

Re: Fitnessul, my love!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 151010)
Eu imping la presa 45 de kg+suportul :)) dar in cvadriceps ai cea mai mare forta.

Lucrai cu greutati mici, 4 serii cu multe repetari, nu?

Cat?:-oeu abia fac fata la suport:D
Eu fac 15-20 de repetari a cate 4 serii:)

anqutz 14 apr 2010 21:29:38

Re: Fitnessul, my love!
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 151015)
Da?Pai la mine primul exercitiu e pe presa:Dsi sunt tare micutza:D

Eu sunt innebunita dupa presa si dupa rezultatele ei. :x

App Adella, e bine sa incepi cu ex pt grupele mari si sa termini cu cele pt grupele mici.

Liviutzza 14 apr 2010 21:29:57

Re: Fitnessul, my love!
 
Lucram si eu presa,dar nu mult:)) o data pe saptamana sa zicem!O data m-am luat la intrecere cu fratemiu:)) si am pus 80 de kg,eu le faceam mai usor ca am picioarele mai scurte si traseul era mai scurt si mai usor va da-ti seama:)) ce mai radeam de el:))Intradevar in picioare aveam cea mai mare putere!Nu faceam presa pentru ca eram si in crestere si din cate am inteles nu prea ajuta in perioada aia,ca si genflexiunile de altfel!

Liviutzza 14 apr 2010 21:30:57

Re: Fitnessul, my love!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 151010)
Eu imping la presa 45 de kg+suportul :)) dar in cvadriceps ai cea mai mare forta.

Lucrai cu greutati mici, 4 serii cu multe repetari, nu?

da,4 serii a cate 15 la inceput si apoi a cate 20:D mai lucram si cu bara aia,dar fara greutati pe ea!

anqutz 14 apr 2010 21:32:52

Re: Fitnessul, my love!
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 151019)
Cat?:-oeu abia fac fata la suport:D
Eu fac 15-20 de repetari a cate 4 serii:)

La presa dreapta puteam cu 48 de kg, dar apoi am schimbat-o cu cea pe plan inclinat. Si oricum, am aparate la care lucrez cu greutati mai mari. De ex, la cel pt fesieri imping 57 de gp pe un picior, iar la cel pt coapsa interioara era un aparat la care pe un picior puteam sa fac cu 65 de kg. ;)) Si daca te uiti la picioarele mele nici nu ai zice ca lucrez cu asemenea greutati. :P

Asa fac si eu, 4 serii cu 15-20 de repetari, depinde de ex. La presa, de ex, fac 20 de repetari pe serie.

anqutz 14 apr 2010 21:34:00

Re: Fitnessul, my love!
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 151027)
Lucram si eu presa,dar nu mult:)) o data pe saptamana sa zicem!O data m-am luat la intrecere cu fratemiu:)) si am pus 80 de kg,eu le faceam mai usor ca am picioarele mai scurte si traseul era mai scurt si mai usor va da-ti seama:)) ce mai radeam de el:))Intradevar in picioare aveam cea mai mare putere!Nu faceam presa pentru ca eram si in crestere si din cate am inteles nu prea ajuta in perioada aia,ca si genflexiunile de altfel!

P-asta nu o stiam. Bine ca nu mai sunt in crestere. :P Stiam ca pana la 16 ani nu ai ce sa cauti la fitness.

Liviutzza 14 apr 2010 21:35:12

Re: Fitnessul, my love!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 151040)
P-asta nu o stiam. Bine ca nu mai sunt in crestere. :P Stiam ca pana la 16 ani nu ai ce sa cauti la fitness.

Aveam cam 17 cand m-am apucat,ori 16 si ceva!:))

Adella 14 apr 2010 21:36:19

Re: Fitnessul, my love!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 151036)
La presa dreapta puteam cu 48 de kg, dar apoi am schimbat-o cu cea pe plan inclinat. Si oricum, am aparate la care lucrez cu greutati mai mari. De ex, la cel pt fesieri imping 57 de gp pe un picior, iar la cel pt coapsa interioara era un aparat la care pe un picior puteam sa fac cu 65 de kg. ;)) Si daca te uiti la picioarele mele nici nu ai zice ca lucrez cu asemenea greutati. :P

Asa fac si eu, 4 serii cu 15-20 de repetari, depinde de ex. La presa, de ex, fac 20 de repetari pe serie.

Eu si la fesieri lucrez cu putin ..e si normal ..sunt la inceput:D..dar am probleme cu spaticul ..si nu e bine sa-l fortez:)
Esti tareeee ..ii iei si pe aia de la sala:)
Cate kg are o tableta din aceea de fier?Eu lucrez deocamdata la 2 si 3 ..si la unele cu 1:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:20:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO