forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Parfumul preferat (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/parfumul-preferat-4226.html)

rosemary 22 iun 2010 11:20:31

Re: Parfumul preferat
 
1. Nina Ricci - Love by Nina
2. Lacoste - Touch of Pink
3. Victoria Beckham - Signature

iuliagabriela 22 iun 2010 11:28:15

Re: Parfumul preferat
 
Miss Dior Cherie :)

erato 22 iun 2010 12:47:11

Re: Parfumul preferat
 
Ange ou demon e unul din parfumurile mele preferate. Eu am slabiciunea parfumurilor, asa ca am multe, mi se pare ca parfumul ma defineste ca femeie, imi defineste starea. De aceea, imi place sa ma parfumez, in functie de anotimp, de moment, de felul cum sunt imbracata, de felul cum ma simt. Asa ca imi aleg parfumul asa cum imi aleg si hainele cu care ma imbrac in ziua respectiva. Am toata gama: de la fresh/florale la cele cu arome orientale. Cred ca am vreo 20 de parfumuri, unele neatinse, inca n-am avut starea sa le port. Asa fac si cu hainele;)

denyssa 22 iun 2010 13:38:49

Re: Parfumul preferat
 
eu in prezent folosesc Armani Sensi,Diamonds,Cityglam.mai imi place si Princess de la Vera Wang,Rose Absolue de la Yves Rocher si So Elixir tot de la Yves Rocher.Cam acestea sunt preferintele mele...

LicuriciColorat 07 iul 2010 19:11:46

Re: Parfumul preferat
 
Cred ca ar trebui sa editez lista:D de parfumuri preferate:D
mi-am luat parfumul lolita lempicka e pur si simplu adorabil:x,vanilie,mosc,iris:x:x m-am indragostit de el:x
iar luna viitoare intentionez sa imi achizitionez si Amor Amor-Cacharel imi place si asta super mult:x

sakura 07 iul 2010 19:28:30

Re: Parfumul preferat
 
da voi va permiteti sa aruncati o gramada de bani pe parfumuri de astea asa scumpe?:-/

Flori V. 07 iul 2010 19:52:46

Re: Parfumul preferat
 
Si eu am Lolita Lempika... dar e cam tare pentru mine vara.
Acum folosesc Versace - Bright Crystal, Paco Rabbane - Ultraviolet si Nina Ricci - Premier Jour :D. Mai ales ca sotul meu le aduce :x

LicuriciColorat 07 iul 2010 19:57:24

Re: Parfumul preferat
 
Citat:

Anterior postat de sakura (Post 244619)
da voi va permiteti sa aruncati o gramada de bani pe parfumuri de astea asa scumpe?:-/


sincer momentan cum sunt inca pe alocatie si ma intretin parintii .....din magazine nu pt ca ce imi place mie e cam 2-3milioane(bani vechi)
dar mie mi le-a adus cineva din strainatate cu pret mai mic :D

dar consider ca da merita
oricum am facut niste calcule si chiar merita,adica o femeie cand miroase bine e altceva.
mie nu imi place sa nu se simta parfum(nu sa dea pe spate sau sa nu poata sta lumea de vb cu mine,dar sa se simta asa finut:D)

ali_lumi 12 iul 2010 13:08:13

Re: Parfumul preferat
 
Citat:

Anterior postat de sakura (Post 244619)
da voi va permiteti sa aruncati o gramada de bani pe parfumuri de astea asa scumpe?:-/

Pai iti dai seama ca daca le cumpar nu le cumpar pe toate odata.
Unele din parfumuri sunt aduse din sua de taicamiu ( pt ca acolo locuieste ) si cand vine in tara ii mai adaug un parfum pe lista de cadouri ;))
Si 2 la mana daca mi place FOARTE mult un parfum , strang bani si mi-l cumpar.

erato 12 iul 2010 15:18:01

Re: Parfumul preferat
 
Citat:

Anterior postat de sakura (Post 244619)
da voi va permiteti sa aruncati o gramada de bani pe parfumuri de astea asa scumpe?:-/

Nu mi se par o gramada de bani pt ca e o mare diferenta intre un parfum de duzina si un parfum original. In afara mirosului diferit, e vorba si de persistenta. Un parfum original e suficienta o pulverizare in zona pe care doresc sa o scot in evidenta, iar la un parfum de duzina poti sa dai si 10 pulverizari, ca peste cel mult o ora nu se mai simte nimic. De cele mai multe ori, cand un lucru este de calitate, este mai scump, dar si dureaza mai mult. Si mai e o vorba dupa care eu ma ghidez: sunt prea saraca sa-mi cumpar lucruri de proasta calitate.


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:32:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO