forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Dukan (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/)
-   -   Regimul Dukan (partea 2) (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/regimul-dukan-partea-2-a-11141.html)

Prapadeala 01 oct 2012 16:47:14

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1142426)
Am cules de pe un site o turma de retete ....toate-s fenomenale, mai ales dulciurile. Stau si ma intreb chiar se slabeste ?!
am sa fac ceva in weekend!

Ce site? spune tot :))

erasmine 01 oct 2012 16:47:46

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de eliza david (Post 1142394)
Pe unde sunteti fetelor?



Eu sunt aici.tocmai am fost la un magazin naturist si mi-am cumpaat mladita de zmeur.am probleme cu acneea. se mai confrunte cineva cu problema asta?

rozica1965 01 oct 2012 16:50:18

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de Evelynne (Post 1142175)
Buna fetelor :-* ce mai faceti? ce-ati mai papat? Sunt la PP si nu mai am idei de retete, poate ma ajutati :) In ultima perioada am tot gatit si pentru familia mea fel si fel de retete care-mi lasau gura apa :)) m-am pus la incercare, am facut asa: paste carbonara, orez cu legume si ciuperci, cartofi cu tzatziki, macaroane cu branza, inghetata de casa, tort, cremsnit, pancakes cu finetti, napolitana cu ciocolata de casa (papica dupa care eram innebunita inainte) si cu toate astea am rezistat :) Cand vezi cum incep pantalonii sa cada dupa tine, cand vezi ca incapi in blugi la care nici nu visai sa incapi, cand ti se spune "vaai, dar ce-ai slabit!!!"... stai si te gandesti ca-i mai important sa arati bine decat placerea de a manca :D
Va pup si va doresc sa rezistati oricarei tentatii, se merita tot efortul :)
P.S. Felicitari Rozi, ai schimbat prefixul! :* si tuturor fetelor care au mai slabit :)

Multumesc!!!!!:-*

GCM 01 oct 2012 16:58:49

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Miha e siteul dukan al nostr, cauta pe goagal retete dukan.

rachy 01 oct 2012 16:58:55

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Buna fetelor,

Astazi am avut o zi groaznica datorita muncitorilor pe care ii am in casa:(, am fost cu nervii intinsi la maxim si am mancat cam asa -dimineata-2 crenvusti de vita si porc si doua linguri de branza slaba, pe la 12 am mancat vreo doua guri de carne de pui, si pe la 3 jumate trei fasii de pui facute pe foaie de copt un fel de crispi(pui dat prin ou cu tarate si usturoi) si doua painici mici din tarate de ovaz , mici, mici-ca nu am mancat azi tarate dimineata. acum nu imi mai e foame , dar daca mai tarziu imi va fi mai bag vr doua fasii de pui.

Am baut vreo 4 ceaiuri , 2 litri de apa si un pepsi light mic -o tona de apaaaaa:)))
Inca nu stiu ce fac de maine, sa vad cum ma simt maine dimineata, acum ma simt cam ametita asa, nu stiu daca e de la ziua de azi sau de la regim.vitamine nu am luat, doar un calciu azi.

GCM 01 oct 2012 16:59:23

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1142425)
Bine v-am gasit fetitele!:-*

Bine ai venit!

Prapadeala 01 oct 2012 17:00:12

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1142438)
Miha e siteul dukan al nostr, cauta pe goagal retete dukan.


il stiu...credeam ca ai descoperit o noua america... tot weekendul am stat si am citit retete

GCM 01 oct 2012 17:00:23

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rachy (Post 1142439)
Buna fetelor,

Astazi am avut o zi groaznica datorita muncitorilor pe care ii am in casa:(, am fost cu nervii intinsi la maxim si am mancat cam asa -dimineata-2 crenvusti de vita si porc si doua linguri de branza slaba, pe la 12 am mancat vreo doua guri de carne de pui, si pe la 3 jumate trei fasii de pui facute pe foaie de copt un fel de crispi(pui dat prin ou cu tarate si usturoi) si doua painici mici din tarate de ovaz , mici, mici-ca nu am mancat azi tarate dimineata. acum nu imi mai e foame , dar daca mai tarziu imi va fi mai bag vr doua fasii de pui.

Am baut vreo 4 ceaiuri , 2 litri de apa si un pepsi light mic -o tona de apaaaaa:)))
Inca nu stiu ce fac de maine, sa vad cum ma simt maine dimineata, acum ma simt cam ametita asa, nu stiu daca e de la ziua de azi sau de la regim.vitamine nu am luat, doar un calciu azi.

Mananca mai mult!

GCM 01 oct 2012 17:01:15

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 1142441)



il stiu...credeam ca ai descoperit o noua america... tot weekendul am stat si am citit retete

:)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):))

rachy 01 oct 2012 17:13:51

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1142442)

Mananca mai mult!


Dar nu pot, adik mananc cat ma satur, nu stiu de ce ?????????? exista vr explicatie??

Prapadeala 01 oct 2012 17:17:59

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rachy (Post 1142457)
Dar nu pot, adik mananc cat ma satur, nu stiu de ce ?????????? exista vr explicatie??

Incearca sa mananci mai mult? Ti-ai calculat cam cate calorii mananci intr-o zi? Eu zic ca tu ai slabi si cu 1400-1600 de calorii. Eu mananc peste 1200 si inca slabesc.

Aseara mancam la 9:30 niste curcan si azi imi arata pe minus. Nu te feri de proteine, daca vei manca suficient, te vei simti mai bine

rachy 01 oct 2012 17:21:29

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 1142462)


Incearca sa mananci mai mult? Ti-ai calculat cam cate calorii mananci intr-o zi? Eu zic ca tu ai slabi si cu 1400-1600 de calorii. Eu mananc peste 1200 si inca slabesc.

Aseara mancam la 9:30 niste curcan si azi imi arata pe minus. Nu te feri de proteine, daca vei manca suficient, te vei simti mai bine


ok, o sa mai mananc si deseara niste pui dinasta, doar ca e dat prin tarate si imi e cam teama. dar.... nu cred ca e asa grav si poate niste branza. nu stiu cate calorii mananc.:-/

Prapadeala 01 oct 2012 17:23:44

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rachy (Post 1142465)
ok, o sa mai mananc si deseara niste pui dinasta, doar ca e dat prin tarate si imi e cam teama. dar.... nu cred ca e asa grav si poate niste branza. nu stiu cate calorii mananc.:-/

incearca sa iti calculezi. Ai mare grija cu infometarea. Am vazut ca e usor sa mananci putine calorii.

GCM 01 oct 2012 17:25:16

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rachy (Post 1142006)
Buna fetelor,

Astazi e a 7 zi de ATAC, dar am constatat ca de ieri pana azi nu am mai dat jos:( , dar nici la baie nu am fost.sunt asa un pica nehotarata ce sa fac. sa mai tin 10 zile?? sa ma opresc aici??? stiu ca la croaziera se da mai greu jos si cum eu am multe nu stiu ce sa fac.daca nu mai tin maine ar trebui sa trec la croaziera si sa mananc PL nu??:-/

Aici ai singura raspunsul....esti prinsa atat de tare in ideea de slabit incat iti limitezi portiile, iti fortezi creierul sa creada ca e satul...nu te poti satura cu careva fasii de pui si un iaurt, iar daca acum o faci...slabesti...nu e problema, dar din pacate vei pune la loc toata munca depusa.

rachy 01 oct 2012 17:46:09

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1142468)

Aici ai singura raspunsul....esti prinsa atat de tare in ideea de slabit incat iti limitezi portiile, iti fortezi creierul sa creada ca e satul...nu te poti satura cu careva fasii de pui si un iaurt, iar daca acum o faci...slabesti...nu e problema, dar din pacate vei pune la loc toata munca depusa.



:(:-s:-s:-s:-s:-s:-/:-/

erasmine 01 oct 2012 18:10:48

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rachy (Post 1142439)
Buna fetelor,

Astazi am avut o zi groaznica datorita muncitorilor pe care ii am in casa:(, am fost cu nervii intinsi la maxim si am mancat cam asa -dimineata-2 crenvusti de vita si porc si doua linguri de branza slaba, pe la 12 am mancat vreo doua guri de carne de pui, si pe la 3 jumate trei fasii de pui facute pe foaie de copt un fel de crispi(pui dat prin ou cu tarate si usturoi) si doua painici mici din tarate de ovaz , mici, mici-ca nu am mancat azi tarate dimineata. acum nu imi mai e foame , dar daca mai tarziu imi va fi mai bag vr doua fasii de pui.

Am baut vreo 4 ceaiuri , 2 litri de apa si un pepsi light mic -o tona de apaaaaa:)))
Inca nu stiu ce fac de maine, sa vad cum ma simt maine dimineata, acum ma simt cam ametita asa, nu stiu daca e de la ziua de azi sau de la regim.vitamine nu am luat, doar un calciu azi.



Buna Rachy, mi se pare ca mananci f putin probabil de asta te si simti ametita.incearca sa mananci mai bine. dimineatza incearca o omleta cu o bucatica de carnita chiar si un pic de branza. ti-am mai zis...asta faceam si eu inainte pana sa-mi dau seama ca ma simt mutl mai bine daca mananc bine dimineata.mai poti manca peste care e super ok.eu zic ca ar fi bine sa tii cele 10 zile( nu o sa-ti para rau) dar, doar cu conditia de a manca mai bine.

mvthebest 01 oct 2012 18:21:04

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rachy (Post 1142439)
Buna fetelor,

Astazi am avut o zi groaznica datorita muncitorilor pe care ii am in casa:(, am fost cu nervii intinsi la maxim si am mancat cam asa -dimineata-2 crenvusti de vita si porc si doua linguri de branza slaba, pe la 12 am mancat vreo doua guri de carne de pui, si pe la 3 jumate trei fasii de pui facute pe foaie de copt un fel de crispi(pui dat prin ou cu tarate si usturoi) si doua painici mici din tarate de ovaz , mici, mici-ca nu am mancat azi tarate dimineata. acum nu imi mai e foame , dar daca mai tarziu imi va fi mai bag vr doua fasii de pui.

Am baut vreo 4 ceaiuri , 2 litri de apa si un pepsi light mic -o tona de apaaaaa:)))
Inca nu stiu ce fac de maine, sa vad cum ma simt maine dimineata, acum ma simt cam ametita asa, nu stiu daca e de la ziua de azi sau de la regim.vitamine nu am luat, doar un calciu azi.

Mananci foarte putin. Si scoate crenvusti aia, nu-s buni de nimci..doar imbibati in grasime. Mananca nu 2,3guri de ceva si gata.. :(:(
Citat:

Anterior postat de rachy (Post 1142465)
ok, o sa mai mananc si deseara niste pui dinasta, doar ca e dat prin tarate si imi e cam teama. dar.... nu cred ca e asa grav si poate niste branza. nu stiu cate calorii mananc.:-/

Ideea acestui regim este sa nu te infometezi si sa mananci cat mai multe proteine (nu numai proteine).
Degeaba te limitezi la mancare, faci numai sa renunti curand la regim. Trebuie sa ne cream un stil de viata din acest regim si nu conteaza cum combini alimentele..conteaza sa iti fie tie bine. >:D<

mvthebest 01 oct 2012 18:24:27

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rachy (Post 1142457)
Dar nu pot, adik mananc cat ma satur, nu stiu de ce ?????????? exista vr explicatie??

Explicatia este ca iti infometezi singura organismul. O sa dai numai apa si din masa musculara jos...nu ne dorim asta, asa-i ?! Noi vrem grasimea, bat-o vina :)) >:D<

rachy 01 oct 2012 18:29:25

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Va multumesc foarte mult fetelor ca sunteti alaturi de mine si ma sfatuiti, ma ajutati enorm de mult.:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

erasmine 01 oct 2012 19:08:23

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Fetelor...voi mancati branzeturi gen telemea de vaca? eu am gasit ceva light dar e totusi 14%. eu mi-am facut de cap si am pus putina peste niste ciupercute pe care le-am pus pe gratar...ce sa zic...gustoase de nu se poate.asta e...pcataul meu.Oare sa ma pedepsesc si sa intru de maine la PP? as mai avea inca 2 zile de Pl.voi cum procedati in situatii de genu?

mvthebest 01 oct 2012 19:12:34

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de erasmine (Post 1142541)
Fetelor...voi mancati branzeturi gen telemea de vaca? eu am gasit ceva light dar e totusi 14%. eu mi-am facut de cap si am pus putina peste niste ciupercute pe care le-am pus pe gratar...ce sa zic...gustoase de nu se poate.asta e...pcataul meu.Oare sa ma pedepsesc si sa intru de maine la PP? as mai avea inca 2 zile de Pl.voi cum procedati in situatii de genu?

Pana la 7% grasime avem voie si doar 30g. :-s

GCM 01 oct 2012 19:37:49

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1142468)

Aici ai singura raspunsul....esti prinsa atat de tare in ideea de slabit incat iti limitezi portiile, iti fortezi creierul sa creada ca e satul...nu te poti satura cu careva fasii de pui si un iaurt, iar daca acum o faci...slabesti...nu e problema, dar din pacate vei pune la loc toata munca depusa.

Citat:

Anterior postat de rachy (Post 1142479)
:(:-s:-s:-s:-s:-s:-/:-/

Ai intrebat de ce nu iti e foame....si am cautat sa iti dau raspunsul care l-am cules eu din ce ne-ai zis...si anume, esti atat de fixata pe slabit incat creierul tau repeta intruna ca vrea sa slabeasca si dezvolta o frica de prea multa mancare. Prin urmare doar ciugulesti, dar dupa cum au zis si fetele, cu cat mananci mai multe proteine pure cu atat slabesti mai mult.

rachy 01 oct 2012 19:45:10

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1142562)



Ai intrebat de ce nu iti e foame....si am cautat sa iti dau raspunsul care l-am cules eu din ce ne-ai zis...si anume, esti atat de fixata pe slabit incat creierul tau repeta intruna ca vrea sa slabeasca si dezvolta o frica de prea multa mancare. Prin urmare doar ciugulesti, dar dupa cum au zis si fetele, cu cat mananci mai multe proteine pure cu atat slabesti mai mult.



Incepand de asta seara o sa mananc mai mult, acum ma simt cam rau am asa o ameteala in cap si nu stiu cauza, de la tensiune nu e, habar nu am de la ce o fi, imi ia sotul meu niste vitamine si o sa iau de azi poate de la asta o fi :-/

GCM 01 oct 2012 19:46:02

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rachy (Post 1142571)
Incepand de asta seara o sa mananc mai mult, acum ma simt cam rau am asa o ameteala in cap si nu stiu cauza, de la tensiune nu e, habar nu am de la ce o fi, imi ia sotul meu niste vitamine si o sa iau de azi poate de la asta o fi :-/

Bvo....si eu iau multiminerale! si se simte!

moni30 01 oct 2012 20:14:21

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rachy (Post 1142571)
Incepand de asta seara o sa mananc mai mult, acum ma simt cam rau am asa o ameteala in cap si nu stiu cauza, de la tensiune nu e, habar nu am de la ce o fi, imi ia sotul meu niste vitamine si o sa iau de azi poate de la asta o fi :-/

seara buna dragelor
rachy, o sa-ti spun ce am papat eu azi...sa vezi meniu:))
Md pateu facut din aprox 300 g ficat de pui, fiert in lapte si benduit cu iaurt + o painica care continea exact 2 lin tarate , btanza, ou
P ciulama de pui, dintr-o juma de piet de pui:P, 1 ling amidon, 2 ling iaurt
C 2 oua ochiuri+ aprox 150 g pastrama de pui + o feliuta de tofu,eva fructe goji, si cat am baut si 300 ml pepsi , apa peste 2 l, 2 cafele cu lapte fara zahar
cum ti se pare???? ma tenta mai devreme sa-mi fac un iaurt cu indulcitor si scortisoara, dar am zis Nu, destul pepsi ala pe ziua de azi
eu...ti-as sugera sa ti 10 zile atacul. eu am tinut 7 si imi pare rau, atunci am slabit cel mai bine...acum la croaziera nu prea slabesc, asta e sfatul meu, ti faci cum vrei>:D<

Rozi, felicitari, ai coborat sub 100 [*3*][*3*][*3*][*3*] mama ei de 100

erasmine 01 oct 2012 20:18:31

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 1142545)


Pana la 7% grasime avem voie si doar 30g. :-s



Deci am "sarit calu".cred ca maine am sa intru la PP. asta e.

rozica1965 01 oct 2012 20:28:52

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de moni30 (Post 1142588)
seara buna dragelor
rachy, o sa-ti spun ce am papat eu azi...sa vezi meniu:))
Md pateu facut din aprox 300 g ficat de pui, fiert in lapte si benduit cu iaurt + o painica care continea exact 2 lin tarate , btanza, ou
P ciulama de pui, dintr-o juma de piet de pui:P, 1 ling amidon, 2 ling iaurt
C 2 oua ochiuri+ aprox 150 g pastrama de pui + o feliuta de tofu,eva fructe goji, si cat am baut si 300 ml pepsi , apa peste 2 l, 2 cafele cu lapte fara zahar
cum ti se pare???? ma tenta mai devreme sa-mi fac un iaurt cu indulcitor si scortisoara, dar am zis Nu, destul pepsi ala pe ziua de azi
eu...ti-as sugera sa ti 10 zile atacul. eu am tinut 7 si imi pare rau, atunci am slabit cel mai bine...acum la croaziera nu prea slabesc, asta e sfatul meu, ti faci cum vrei>:D<

Rozi, felicitari, ai coborat sub 100 [*3*][*3*][*3*][*3*] mama ei de 100

Multumesc mancacioaso!!!!!!!:)):)):-*:-*:-*

rachy 01 oct 2012 20:43:22

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de moni30 (Post 1142588)
seara buna dragelor
rachy, o sa-ti spun ce am papat eu azi...sa vezi meniu:))
Md pateu facut din aprox 300 g ficat de pui, fiert in lapte si benduit cu iaurt + o painica care continea exact 2 lin tarate , btanza, ou
P ciulama de pui, dintr-o juma de piet de pui:P, 1 ling amidon, 2 ling iaurt
C 2 oua ochiuri+ aprox 150 g pastrama de pui + o feliuta de tofu,eva fructe goji, si cat am baut si 300 ml pepsi , apa peste 2 l, 2 cafele cu lapte fara zahar
cum ti se pare???? ma tenta mai devreme sa-mi fac un iaurt cu indulcitor si scortisoara, dar am zis Nu, destul pepsi ala pe ziua de azi
eu...ti-as sugera sa ti 10 zile atacul. eu am tinut 7 si imi pare rau, atunci am slabit cel mai bine...acum la croaziera nu prea slabesc, asta e sfatul meu, ti faci cum vrei>:D<

Rozi, felicitari, ai coborat sub 100 [*3*][*3*][*3*][*3*] mama ei de 100



MS MS MS :)esti ft taree si ma bucur ca exista oameni asa plini de energie pozitiva :D, ne fac zilele mai usoare. am mai mancat acu niste crispi dealea de pui.

:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

erasmine 01 oct 2012 20:44:14

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1142594)

Multumesc mancacioaso!!!!!!!:)):)):-*:-*:-*



Felicitari Rozi!

moni30 01 oct 2012 20:44:46

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1142594)
Multumesc mancacioaso!!!!!!!:)):)):-*:-*:-*

oare chiar o fi prea mult???:-o...intr-o zi am calculat...si eram undeva pe la 1200 de cal...apoi nu mi-am facut probleme
oricum stagnez...:P si asta ma termina

Sabine_28 01 oct 2012 21:03:20

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 1141899)
Neata dragelor :)

Sa avem o luna cat mai conforma si sa venim la sfarsitul lunii rezultate cat mai bune.

Sabina, am vazut ca intrebai de carte - eu am luat-o de pe 5 carti. Azi ar trebui sa imi vina. Nu stiu cand ai intrebat, doar am vazut ca ti s-a raspuns acum ;))

Mersi, o sa caut si acolo, ca peste tot imi apare stoc 0 :)

Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 1141951)
Am uitat sa va zic, dimineata m-am suit pe cantar si arata 61.4 ...am fost socata pentru ca sambata imi arata 62.4 ...1 kg la doua zile in conditiile in care am mancat 1400 de calorii pe zi si ieri nu am ajuns la sport.

Azi iar nu ajung la sport pentru ca ma duc la film ;))

Mai am doua zile de atac, dar oricum am 1.5 kg deja slabite si mi se pare extraordinar.

Felicitari, e f bine cat ai slabit !>:D<

Citat:

Anterior postat de rachy (Post 1142006)
Buna fetelor,

Astazi e a 7 zi de ATAC, dar am constatat ca de ieri pana azi nu am mai dat jos:( , dar nici la baie nu am fost.sunt asa un pica nehotarata ce sa fac. sa mai tin 10 zile?? sa ma opresc aici??? stiu ca la croaziera se da mai greu jos si cum eu am multe nu stiu ce sa fac.daca nu mai tin maine ar trebui sa trec la croaziera si sa mananc PL nu??:-/

Daca nu ai tranzit, pot fi diferente si de 1 kg , eu zic sa mai rezisti 3 zile:)

Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 1142232)
Citisem ca nu au ce sa strice pentru ca nu inseamna decat fibre in plus.

Eu zic ca tinand cont ca tinem dieta pe un termen mai lung, merg folosite.

Cheia succesului cred ca este diversitatea retetelor ca sa nu te saturi de proteine si atunci este necesar sa mai folosesti si tarate de greu. Nu-mi dau seama exact care e diferenta intre taratele de grau si cele de ovaz si de ce e necesar la anumite retete sa le folosim pe cele de grau

Da, asa zic si eu, ca sunt fibre in plus, cel putin cele de psylium au f multe fibre, cred ca sunt limitate, pt ca contin si carbohidrati:-/ O sa cercetez mai mult in legatura cu asta :)

Citat:

Anterior postat de rachy (Post 1142439)
Buna fetelor,

Astazi am avut o zi groaznica datorita muncitorilor pe care ii am in casa:(, am fost cu nervii intinsi la maxim si am mancat cam asa -dimineata-2 crenvusti de vita si porc si doua linguri de branza slaba, pe la 12 am mancat vreo doua guri de carne de pui, si pe la 3 jumate trei fasii de pui facute pe foaie de copt un fel de crispi(pui dat prin ou cu tarate si usturoi) si doua painici mici din tarate de ovaz , mici, mici-ca nu am mancat azi tarate dimineata. acum nu imi mai e foame , dar daca mai tarziu imi va fi mai bag vr doua fasii de pui.

Am baut vreo 4 ceaiuri , 2 litri de apa si un pepsi light mic -o tona de apaaaaa:)))
Inca nu stiu ce fac de maine, sa vad cum ma simt maine dimineata, acum ma simt cam ametita asa, nu stiu daca e de la ziua de azi sau de la regim.vitamine nu am luat, doar un calciu azi.

Te-a durut capul pt ca ai mancat putin, si probabil si datorita lipsei carbohidratilor. Cand te mai doare, mananca iaurt/branza, sunt mai bogate in carbohidrati
Eu la Atac beam si 4-5 l de apa/zi :))


Citat:

Anterior postat de erasmine (Post 1142541)
Fetelor...voi mancati branzeturi gen telemea de vaca? eu am gasit ceva light dar e totusi 14%. eu mi-am facut de cap si am pus putina peste niste ciupercute pe care le-am pus pe gratar...ce sa zic...gustoase de nu se poate.asta e...pcataul meu.Oare sa ma pedepsesc si sa intru de maine la PP? as mai avea inca 2 zile de Pl.voi cum procedati in situatii de genu?

Eu am mancat la tura trecuta de PL tot din cea de la Hochland, stiu ca avea 10%,acum mai nou au pus 14%, si am slabit, deci nu stiu ce sa zic....Eu am zis ca voi manca un pachet din acela la zilele de PL, pt ca o pun in salate. Procedezi cum vrei, dar Roz mananca lactate integrale si tot slabeste, deci eu nu cred ca asta e cauza pt care ne ingrasam :)

Citat:

Anterior postat de erasmine (Post 1142592)
Deci am "sarit calu".cred ca maine am sa intru la PP. asta e.

Citat:

Anterior postat de rachy (Post 1142603)
MS MS MS :)esti ft taree si ma bucur ca exista oameni asa plini de energie pozitiva :D, ne fac zilele mai usoare. am mai mancat acu niste crispi dealea de pui.

:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*


Buna idee cu crispy, o sa-mi fac si eu la zilele de PP :)

rozica1965 01 oct 2012 21:06:40

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de erasmine (Post 1142604)
Felicitari Rozi!

Multumesc!>:D<

rozica1965 01 oct 2012 21:07:53

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de moni30 (Post 1142605)
oare chiar o fi prea mult???:-o...intr-o zi am calculat...si eram undeva pe la 1200 de cal...apoi nu mi-am facut probleme
oricum stagnez...:P si asta ma termina

Nu e mult......am si eu zile cand mananc asa:D
Ai bagat un kilo-k?

rozica1965 01 oct 2012 21:13:05

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 1142614)
Mersi, o sa caut si acolo, ca peste tot imi apare stoc 0 :)



Felicitari, e f bine cat ai slabit !>:D<



Daca nu ai tranzit, pot fi diferente si de 1 kg , eu zic sa mai rezisti 3 zile:)


Da, asa zic si eu, ca sunt fibre in plus, cel putin cele de psylium au f multe fibre, cred ca sunt limitate, pt ca contin si carbohidrati:-/ O sa cercetez mai mult in legatura cu asta :)



Te-a durut capul pt ca ai mancat putin, si probabil si datorita lipsei carbohidratilor. Cand te mai doare, mananca iaurt/branza, sunt mai bogate in carbohidrati
Eu la Atac beam si 4-5 l de apa/zi :))




Eu am mancat la tura trecuta de PL tot din cea de la Hochland, stiu ca avea 10%,acum mai nou au pus 14%, si am slabit, deci nu stiu ce sa zic....Eu am zis ca voi manca un pachet din acela la zilele de PL, pt ca o pun in salate. Procedezi cum vrei, dar Roz mananca lactate integrale si tot slabeste, deci eu nu cred ca asta e cauza pt care ne ingrasam :)





Buna idee cu crispy, o sa-mi fac si eu la zilele de PP :)

;);););););)...........................

moni30 01 oct 2012 21:16:36

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1142620)
Nu e mult......am si eu zile cand mananc asa:D
Ai bagat un kilo-k?

nu
mi-am mai facut o data zilele trecute, si mi-a fost greata...l-am bagat putin la congelator...apoi l-am ingerat :P...dar n-a mai avut nici un efect

Sabine_28 01 oct 2012 21:21:05

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Rozi, felicitari, si sa nu te mai intorci niciodata la 3 cifre :)>:D<

Ce faceti fetelor,

Eu am fost harnicuta, am fost la alergat prin parc, dar mai mult am mers, n-am nici o energie si nici un chef de sport zilele astea, sa vina odata musafirii si sa plece, sa-mi vina apoi si cheful de sport :)

Azi am mancat asa:
Md: branzica
P: ciorba de pui, salata verde,castraveti,ceapa,somon afumat si 3 felii de branza
G: 1 iaurt cu fructe si tarate de ovaz
C: ardei cu salata de vinete, sunca de pui
branzica


Va pup>:D<


rozica1965 01 oct 2012 21:24:19

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 1142626)
Rozi, felicitari, si sa nu te mai intorci niciodata la 3 cifre :)>:D<

Ce faceti fetelor,

Eu am fost harnicuta, am fost la alergat prin parc, dar mai mult am mers, n-am nici o energie si nici un chef de sport zilele astea, sa vina odata musafirii si sa plece, sa-mi vina apoi si cheful de sport :)

Azi am mancat asa:
Md: branzica
P: ciorba de pui, salata verde,castraveti,ceapa,somon afumat si 3 felii de branza
G: 1 iaurt cu fructe si tarate de ovaz
C: ardei cu salata de vinete, sunca de pui
branzica


Va pup>:D<


Promit solemn!!!!!!!!!Merci!>:D<

rozica1965 01 oct 2012 21:25:06

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de moni30 (Post 1142625)
nu
mi-am mai facut o data zilele trecute, si mi-a fost greata...l-am bagat putin la congelator...apoi l-am ingerat :P...dar n-a mai avut nici un efect

Tu cum alternezi zilele?

moni30 01 oct 2012 21:27:00

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
va zic si eu , noapte buna >:D<>:D<>:D<>:D<

Sabine_28 01 oct 2012 21:29:12

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rachy (Post 1141718)
Ms ms am luat asta seara alimente permise, maine mai tin PP si de marti o sa tin PL, dar as vrea un sfat cum sa tin o zi cu o zi sau cum???? vad ca fetele pe aici tin 2 cu 2 sau nu stiu......., cum sa fac? ca la mine e o cursa luuuungaaa:).budinca e dr otker?? din comert si o faci cu lapte nu??

Cred ca ce mai bine e 5/5, mie asa mi se pare, si din punctul de vedere al gatitului :) Eu ma gandeam chiar 7/7, ce ziceti, o fi prea mult :-/

Budinca o faci cu lapte 0.1 % si indulcitor, 3-4 linguri,depinde cat e de dulce :)

Citat:

Anterior postat de erasmine (Post 1141728)
ok...Pot sa te declar fan esenta de migdale? imi dai voie?


Sigur ca da, chiar sunt fan esenta de migdale :))

Citat:

Anterior postat de erasmine (Post 1141731)
Eu am reusit sa o downloadez si acu o am in calculator.daca vrei ti-o pot trimite pe mail si numai o printezi.bine...nu are claritatea celei cumparate dar...o ai.Mie imi este de ajutor sa o am pe desktop.

Mersi, asa o am si eu, dar vreau cartea :) Oricum, am vazut ca au scos-o de pe scribd :D, acum 2 saptamani era si acum nu mai e


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:56:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO