forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta cu incarcatura glicemica (http://forum.slabute.ro/dieta-incarcatura-glicemica/)
-   -   Gasca slabutelor care tin Dieta cu incarcatura glicemica (http://forum.slabute.ro/dieta-incarcatura-glicemica/gasca-slabutelor-tin-dieta-incarcatura-glicemica-6554.html)

sunshine 13 oct 2010 21:16:05

Re: Gasca slabutelor care tin Dieta cu incarcatura glicemica
 
Nici eu mai stau ca ma trezesc devreme. Maine nu mai pun nimic pe cantar. La MD am musli cu lapte de soia, la servici 1 mar, la pranz ghiveci de legume cu branza , telemea - 100 gr si apoi vad eu

huskygirl19 13 oct 2010 21:17:19

Re: Gasca slabutelor care tin Dieta cu incarcatura glicemica
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 364978)
Asta chiar n as putea s o fac! Si nici nu vreau.
Minim 2 fructe pe zi tot mananc.
Dusmanul meu sunt dulciurile, nu fructele:P

Sa stii ca fructele sunt un dusman ascuns. Prietenoase...naturale...pline de vitamine...si de mult zahar. Oricum, daca ai grija cu gramaju-incarcatura n-ar trebui sa aiba vreun efect negativ.

Citat:

Anterior postat de Ioana slaba (Post 364974)
Da Andreea, mi-am scos tickerul. ma enerva ca nu se misca :))

mi-am pus un mesaj cand am incput disociato-monti-mendoza si o sa trec acolo greutatea saptamanal

Da, am vazut mesajul...dar acum zici ca ai 67!!! Eu l-as afisa cu mandrie :D
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 364973)
Pai sincer nu prea mi place ca trebuie sa stau sa cantaresc mancarea...
Sper sa invat repede cantitatile ochiometric pt o masa de 10.
Lectia 1: 1 para = 10
1 strugure mic = 10
3 linguri musli + lapte = 10


De pofte nu prea se pune problema acum, de cate zile o tin in stari de greata continuu..sper maine sa nu mai am nimic. Si evident nici pofte sa nu am

Corect...nu stai sa cantaresti...le vezi din ochi. Acum para...nu stiu cat naiba avea...4.5 incarcatura?? deci 200g para si aia e...
Citat:

Anterior postat de Ioana slaba (Post 364970)
Sunshine, e bine sa eviti fructele, au incarcatura mare. Eu mananc cam de 2 ori pe saptamana. Cand mi-e pofta de dulce.

Eu la gustari cand mi-e pofta e ceva mananc varza. Cred ca eu si varza vom deveni prietene pe termen lung.

Exact...ai dreptate cu fructele. Oricum, cel mai bine e sa fie continuate in 2 situatii...1. dimineata pe stomacul gol, in gramaj stabilit sau 2. cand chiar exista o pofta de dulce.
In legatura cu varza...pfai...ai o ambitie fenomenala :D Dar chiar nu poti gasi altceva cu care sa inlocuiesti cand iti e foame??? Oricum...cat mai tii cu legume?? Astept sa treci la proteine :D
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 364953)
Ca mi a ramas gandul la mar :(

Nu e bun maru...cah :))
Citat:

Anterior postat de Ioana slaba (Post 364949)
Sunsine, stiu am calcat pe bec,asta e am clacat la strugure si para, imi era foame si eram in vizita :(

per total azi sper ca am fost ok. asa ca nu mai manac si la 22, o sa mai rontai putina varza si ma culc.

Bravo Andreea pentru sport , offf sper sa ma urnesc si eu curand.

Slabuto, merge bine. cel putin la mine merge. sa vedem la ziua oficiala de cantar - sambata.

andreea incercam sa tin disociat 3 zile cu 4 , o sa trec pe 5 cu 2 pana pe 15 noiembrie cand voi inversa ponderea carbs/Proteine ca intru in post.
pana atunci insa, am o luna in care trebuie sa ma tin de treaba.

Stiu ca ziceai ca intrii in post. O sa mananci atunci ghiveciuri si varza de o sa iti sara pe nas. Nu mai bine incerci pana in post ceva cu proteine si cu carbohidrati cu incarcatura f mica (varza, castraveti,dovlecei,vinete...)? Mie una mi se pare ingrozitor de greu sa tin si post si dieta...pt ca baza in post sunt printre altele...painea, cartofii, orezul, pastele, fasolea, gemul etc...fara astea...iti ramane o paleta f mica de legume/fructe permise...Sa nu cumva sa o iei razna :D
Ps: m-am uitat in albumele tale...arata super bine mancarurile..dar n-am vazut nicio pozica cu tine :P

Slabuta 13 oct 2010 21:18:58

Re: Gasca slabutelor care tin Dieta cu incarcatura glicemica
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 364973)

Pai sincer nu prea mi place ca trebuie sa stau sa cantaresc mancarea...
Sper sa invat repede cantitatile ochiometric pt o masa de 10.
Lectia 1: 1 para = 10
1 strugure mic = 10
3 linguri musli + lapte = 10


De pofte nu prea se pune problema acum, de cate zile o tin in stari de greata continuu..sper maine sa nu mai am nimic. Si evident nici pofte sa nu am

Eu din ce vad o sa iti dezvolti niste tipare la un moment dat. :)

Sunt sigura ca va fi mai usor pe masura ce te vei obisnui.

huskygirl19 13 oct 2010 21:19:30

Re: Gasca slabutelor care tin Dieta cu incarcatura glicemica
 
Noapte buna fetelor...ne 'auzim' maine...sper sa fim mai vesele si mai multumite de meniul nostru...si mai putin pofticioase si infometate:D

huskygirl19 13 oct 2010 21:26:53

Re: Gasca slabutelor care tin Dieta cu incarcatura glicemica
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 365010)

Eu din ce vad o sa iti dezvolti niste tipare la un moment dat. :)

Sunt sigura ca va fi mai usor pe masura ce te vei obisnui.

Da clar! Oricum problema se pune la fructe...la mesele total glucidice/ de post...si la garnituri (nu la salate ca nu are rost sa calculam ca sigur au sub 10). Tu , Slabuto? Ce invarti?:D

Slabuta 13 oct 2010 21:29:22

Re: Gasca slabutelor care tin Dieta cu incarcatura glicemica
 
Citat:

Anterior postat de huskygirl19 (Post 365027)
Da clar! Oricum problema se pune la fructe...la mesele total glucidice/ de post...si la garnituri (nu la salate ca nu are rost sa calculam ca sigur au sub 10). Tu , Slabuto? Ce invarti?:D

Ce sa invart?! :))
Sarmale cel mult. :))

Stau in zona documentarii, mai am putin din Monti de citit si dupa vin la voi :D

sunshine 13 oct 2010 21:32:24

Re: Gasca slabutelor care tin Dieta cu incarcatura glicemica
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 365031)


Ce sa invart?! :))
Sarmale cel mult. :))

Stau in zona documentarii, mai am putin din Monti de citit si dupa vin la voi :D

Eu te astept ca pe paine calda:)
Nu stiu de ce, prin ce minune, dar am impresia ca o sa mi fie mai usor daca vii aici.

Slabuta 13 oct 2010 21:35:28

Re: Gasca slabutelor care tin Dieta cu incarcatura glicemica
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 365041)

Eu te astept ca pe paine calda:)
Nu stiu de ce, prin ce minune, dar am impresia ca o sa mi fie mai usor daca vii aici.

Sunshine pui o povara mare pe umerii mei :))

sunshine 13 oct 2010 21:37:05

Re: Gasca slabutelor care tin Dieta cu incarcatura glicemica
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 365049)


Sunshine pui o povara mare pe umerii mei :))

Nu nu, departe de mine acest gand :)

Serios acum...ziceam asa, in treacat.
Si era si un mic compliment, ca imi esti tare draga

Slabuta 13 oct 2010 21:40:21

Re: Gasca slabutelor care tin Dieta cu incarcatura glicemica
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 365051)

Nu nu, departe de mine acest gand :)

Serios acum...ziceam asa, in treacat.
Si era si un mic compliment, ca imi esti tare draga

Am inteles ce ai vrut sa spui :">
Dar am dat-o pe gluma ca sa nu vedeti cum rosesc :">

Abia astept sa treaca saptamana aceasta si cealalta. :)
Deci, mai am 10 zile si vin la voi in gasca. :)

Deja o sa fiti experte si o sa ma ajutati ;;):D


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:57:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO