forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Michel Montignac (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/)
-   -   Gasca fetelor care tin Montignac partea X (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/gasca-fetelor-tin-montignac-partea-x-10843.html)

Diana D 27 ian 2014 22:08:34

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de Diana D (Post 1324529)
Otilia bine ai revenit la raport! Si eu ti-am dus lipsa! :*

Vin si eu dupa 30 min tae-bo cu meniul de azi:

MD: piftie de curcan cu 1 wassa
G: cateva migdale si 1 pruna uscata
P: aripi de pui la cuptor
G: mar copt
C: legume la tigaie cu cascaval ras

Am schimbat cina,am mancat 2oua fierte,rosii cherry si urda,in timp ce langa mine al meu savura o pizza(din care am furat 2ciupercute si o rondea de carnacior)!

RaluR 28 ian 2014 12:56:14

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de Diana D (Post 1324068)
Ciao fetele cochetele,
Meniul de azi:
md: oua de prepelita cu urda
g: 20 g cioco neagra si o pruna uscata
p: mancarica de naut cu 1 lingurita smantana
c:chiftelute de curcan la cuptor cu rosii cherry
g:migdale si putin vin rosu

Azi pauza de sport, am fost la cumparaturi.
Sunt cam fara chef,m am pus azi pe cantar si nu s a miscat deloc acul :( de azi mananc mai putina cioco si fac o pauza de wassa.

Eu zic ca asa se intampla cand esti pe final... tu mai ai doar 3 kg de slabit. Se duc mai greu un pic. Nu e grav!

Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1324409)
diana, am fost ca carrefour si am gasit sardine de captura. le-am fiert la oala cu presiune o ora jumate cu putin ulei de fl soarelui si putin otet de mere, apoi am fiert ceapa multa in zeama de la peste si suc de rosii. pt cei mari am pus in farfurie si sare si piper. oricum, a mancat fiica-mea de credeam ca i se face rau, i-am lasat doar sos la sfarsit... semana cu o conserva in sos tomat, dar muuuuult mai bun.:)

Juma' de ora? Sardine? As fi jurat ca devin piure!! As face si eu!!! Sa nu mai vanez conserve fara zahar. Dar n-am oala sub presiune! :(( Si am atatea altele pe lista de cumparaturi!!!

Eu am fost si mai putin cuminte decat am prevazut. Dupa ziua mea, cu alcool SI fumat (doar cand am iesit, vineri noapte, de atunci iar n-am mai pus gura, si nici nu mi-e dor) nu am fost in stare sa gatesc, asa ca am comandat mancare, evident nu conforma! In virtutea plecarii lui Alfred, duminica dimineata, m-a apucat si depresia, asa ca... iar n-am gatit. Iar am mancat prostii. Adica n-am mancat fast food, nici chiar asa... dar pizza, noodles de la chinez, mici cu cartofi prajiti... Nah... Si am pus la loc ce am dat jos!!!!!! Aviz amatoarelor!!
De ieri insa sunt din nou conforma!

Ieri:

MD: iaurt cu ovaz, goji, chia, psyllium si canepa
P: pulpe dezosate la gratar cu brie si salata de varza
G: cateva caise uscate
C: wasa cu cascaval

Azi:

MD: chefir cu ovaz, goji, chia, psyllium si canepa
P: piept de pui la gratar cu brie si rosii cherry
G: ciocolata 85%
C: ton cu... nu stiu, dati-mi idei! e conserva, bucati, in suc propriu. mi-e lene... merge cu ceva naut la conserva?

RaluR 28 ian 2014 13:38:14

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Mi-a venit o idee:

Am acasa niste frisca lichida si in congelator o punga cu zmeura (de obicei o foloseam la iaurt cu ovaz, dar cum micul dejun il iau mereu la serviciu... am uitat de ea).

Daca bag eu in blender zmeura inghetata cu niste fructoza si apoi frisca? Ce poate sa iasa rau???

Unde-s disparute celelalte fete? Ce-i cu linistea asta? Ma asteptam sa am mai mult de citit dupa pauza asta?

RaluR 28 ian 2014 13:43:14

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Mi-a venit o idee:

Am acasa niste frisca lichida si in congelator o punga cu zmeura (de obicei o foloseam la iaurt cu ovaz, dar cum micul dejun il iau mereu la serviciu... am uitat de ea).

Daca bag eu in blender zmeura inghetata cu niste fructoza si apoi frisca? Ce poate sa iasa rau???

Unde-s disparute celelalte fete? Ce-i cu linistea asta? Ma asteptam sa am mai mult de citit dupa pauza asta?

butterfly30 28 ian 2014 13:54:00

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
buna sigur este, dar eu as renunta la fructoza aia. dac e acra incearca putina stevia. ;)

butterfly30 28 ian 2014 13:55:55

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
ralu, o ora jumate, nu juma de ora. da, si eu am crezut la fel, am mai facut si le-am fiert mai putin si nu erau comestibile oasele, si pe mine alea ma intereseaza, ca sunt pline de calciu natural.:)

Diana D 28 ian 2014 14:07:25

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Fluturas multumim de reteta, o sa ii fac si eu Carlei, azi a mancat ficat de pui de tara cu piure.

Eu tocmai am facut 2 mile!

Meniul de azi:
MD: 1 portocala, 1 wassa cu magiun
G:migdale
P: legume la tigaie cu carne de porc inabusita cu putin ulei ( cand era pe final carnea am pus sare, cateva lingurite de bulion, boia de ardei iute) A fost ff bun
G: mar copt , pruna uscata, migdale ( nu toate o data)
C: spanac cu ou ochi

Q88 28 ian 2014 14:25:56

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Fetelor am reusit sa trec de ziua a 3-a. Mereu cedam in aceasta zi, asa ca sper ca de acum imi va fi mai usor.

Meniul meu de azi (a 4-a zi):

M: branza cu verdeata, perle de branza cu smantana
G: 2 patratele de cioco 74%
P: pulpa de pui cu pastai cu usturoi
G: iaurt grecesc cu fructe de padure
C: hering la gratar cu lamaie

49' Body Combat

otiliaa 28 ian 2014 15:48:54

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Buna,fetelor!
Vin si eu cu meniul pe ziua de azi:
Md:lapte-cafea,2 wasa cu gem de mere
g:o mandarina
P:piftelute(carne de porc,dovlecel,morcov,usturoi,albus de ou)la cuptor,varza murata
g:un mar,ceai
C:salata verde,rosii,ridiche rosie,masline,putina branza afumata
Si cu sportul sunt la zi:D,30 de min. de biciclit+o plimbare de o ora
Fetelor,cum va descurcati cu zapada?daca aveti multa trimiteti si la mine cateva lopeti...>:D<:))

RaluR 28 ian 2014 19:59:31

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1324694)
ralu, o ora jumate, nu juma de ora. da, si eu am crezut la fel, am mai facut si le-am fiert mai putin si nu erau comestibile oasele, si pe mine alea ma intereseaza, ca sunt pline de calciu natural.:)

Pfuaaaai, incredibil!!! Dar jur ca fac si eu de indata ce-mi iau oala. Cand ma gandesc ca aveam una cadou de la mama si nu mi-o mai da animalul ala... ma apuca spumele... eh... asta e.
Vreau si eu stevia, o sa iau!!! Dar mai am fructoza ramasa de ceva vreme, parca nu se mai termina.. si m-am tot uitat dupa stevie dar nu am vazut in drumurile mele... la primul salariu o sa o caut in mod special.


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:20:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO