forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Michel Montignac (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/)
-   -   Gasca fetelor care tin Montignac partea X (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/gasca-fetelor-tin-montignac-partea-x-10843.html)

cristy28 06 apr 2015 19:42:25

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 1378034)
Felicitari pt rezultat,Cristy>:D<o sa treci la mentinere acuma?la faza 2?;;)
E usor cu citatele..sub fiecare mesaj de-al nostru e un ”+”,cand vrei sa ne citezi apesi pe el,la urma apesi normal pe ”raspuns” si in caseta unde iti scrii mesajele de obicei vor apare si mesajele noastre.Te duci cu cursorul sub fiecare dintre ele si raspunzi.Pe urma dai ”trimite raspuns”.Incearca.>:D<

Multumesc mult pentru rabdare si explicatie>:D<
Cu faza 2 nu cochetez deocamdata nici la nivel de idee; vreau sa vad unde
ma situez la vara(vin in tara in iulie si nu o stii pe mama-vrea sa
mananc,sa mananc... poate atunci o sa fac un compromis cu faza2
..).Dupa ce ajung la 53 inapoi ma gandesc...
dar din experienta mea faza 2 m a dus la abateri si tot asa.
Ca sa nu maI intru in acelasi cerc vicios chiar nu stiu cum o sa
fac dar stiu clar ca asta trebuie sa fie modul meu de a ma hrani.
Iti vine sa crezi ca ptr Pasti voi avea meniu 100% monti?
La mine e unicul regim ce functioneaza( am incercat muuulte).
Seara buna si ac pe stanga la cantar!

Michelina 06 apr 2015 20:22:34

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de cristy28 (Post 1378041)
Michelina, nu cred ca ai motiv sa fii prea stricta cu slabitul,
la inaltimea ta cred ca esti Super;eu am aceleasi kg ca tine
si mai putin cativa cm.La mine se cunoaste si un kil daca
l am pus.
Am vointa sa ma mentin in parametri ptr ca am o reala tentinta spre
ingrasat si mi e teama ca daca depasesc un prag iar ajung la 71
(atat aveam dupa a doua nastere,acu 11 ani):((

Ma enerveaza celulita de pe picioare, fund si burta. Si faptul ca picioarele s-au cam ingrosat. Si la mine se cunoaste si cand pun 1 kg si cand il dau jos.
Ai dreptate cu abaterile din faza 2 - deschizi putin usa si navalesc tentatiile. Si zici - lasa ca merge asta ca nu e mare abatere, si inca una si tot asa.

VentoFreddo 06 apr 2015 21:00:22

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Cristy,la noi a fost ieri Pastele si am avut meniul conform si eu:)De fapt noi sarbatorim de doua ori,sotul e catolic..asa ca mai urmeaza un hop si la pastele ortodox.Sper sa fiu la fel de cuminte.

Michelina,din pacate si eu am aceeasi problema..celulita.Pana acum 2 ani sa zic nu am avut nici urma,deodata a aparut..oare oi mai scapa de ea sau o fi din cauza varstei?:((:(
Azi ma uitam ca am ajuns din nou la normoponderali,si IBM e ok,desi eu inca am colacei..si mai am cel putin 5 kile de slabit ca sa ajung ”cum imi sta mie bine”.Am ajuns si la 62 de kilograme prima data cand am tinut Monty,dar eram prea slaba si nu imi statea bine,eram trasa la fatza.Minimul cica ar fi 59,la inaltimea mea..Dar eu nu vreau s apar anorexica,doar in forma si sanatoasa:)

VentoFreddo 06 apr 2015 21:02:36

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
aveti dreptate cu faza 2!eu nu am tinut-o niciodata,de cate ori am ajuns la target,dupa max doua saptamani imi faceam de cap,in 3-4 luni nu mai tineam nicio dieta,pe urma iar o luam de la capat cu faza 1..si tot asa,de vreo 3 ori:">:">

cristy28 06 apr 2015 21:10:06

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 1378051)


Ma enerveaza celulita de pe picioare, fund si burta. Si faptul ca picioarele s-au cam ingrosat. Si la mine se cunoaste si cand pun 1 kg si cand il dau jos.
Ai dreptate cu abaterile din faza 2 - deschizi putin usa si navalesc tentatiile. Si zici - lasa ca merge asta ca nu e mare abatere, si inca una si tot asa.

Exact! Ai spus bine, asa s - a intamplat la mine.Din acest motiv,
imi gatesc(e mai comod facut de altu dar de) faza 1 si daca o fi
vreo nebunie rezultatul nu va fi decat echivalentul unei faze 2.
Tre sa fiu stricta cu mine ca altfel....
Cat despre celulita :(( mda, de cand am renuntat la masaj se vede.
Las' c- o scoatem noi la capat si cu asta.Sigur ii venim de hac cumva
si celulitei,nu?>:D<Totusi eu nu aveam cand mergeam in fiecare
sambata la masaj.Cred ca e o metoda super-daca nu cumva singura?

cristy28 06 apr 2015 21:18:00

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 1378053)
aveti dreptate cu faza 2!eu nu am tinut-o niciodata,de cate ori am ajuns la target,dupa max doua saptamani imi faceam de cap,in 3-4 luni nu mai tineam nicio dieta,pe urma iar o luam de la capat cu faza 1..si tot asa,de vreo 3 ori:">:">

Idem. Concluzia? Faza 1 si de- o fi vreo abatere(ca na , oameni
suntem) tot nu e mai grav decat delasarea. Ca stii, din faza 2 saream
la "normal" ca tot era permisiv;;)Si uite- asa faza 1 iar si iar...
Acu am aproape doua luni de cand sunt in faza 1- ma simt bine,
imi vin hainele, am energie, schimbare in bine.Asa am ajuns la
decizia ca va fi pe termen luuuung ca sa nu mai existe dubii.

cristy28 06 apr 2015 21:27:41

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 1378052)
Cristy,la noi a fost ieri Pastele si am avut meniul conform si eu:)De fapt noi sarbatorim de doua ori,sotul e catolic..asa ca mai urmeaza un hop si la pastele ortodox.Sper sa fiu la fel de cuminte.

Michelina,din pacate si eu am aceeasi problema..celulita.Pana acum 2 ani sa zic nu am avut nici urma,deodata a aparut..oare oi mai scapa de ea sau o fi din cauza varstei?:((:(
Azi ma uitam ca am ajuns din nou la normoponderali,si IBM e ok,desi eu inca am colacei..si mai am cel putin 5 kile de slabit ca sa ajung ”cum imi sta mie bine”.Am ajuns si la 62 de kilograme prima data cand am tinut Monty,dar eram prea slaba si nu imi statea bine,eram trasa la fatza.Minimul cica ar fi 59,la inaltimea mea..Dar eu nu vreau s apar anorexica,doar in forma si sanatoasa:)

Felicitari!!!!>:D<
E o veste extraordinara!
Oricum banuiesc ca esti bine, inaltimea ta nu te lasa sa ai prea
putine kg.
Felicitari si ptr siua de ieri, esti brava.
Nu considera ca e un hop Pastele, daca vrei ne consultam
ptr meniu; eu am toate ingredientele cumparate deja, ca sa fie clar.
Ca apoi tot pe mine ma costa scump si ma oftic.
Fac si dulciuri, chiar daca scap in ele macar sunt monti 100%.
Cu ambitia si vointa ta(demonstrate ieri) o sa fii model curand
, sunt sigura de asta.
Eu am avut la cina tot dulce azi(conform,da' am innebunit).Maine dimi
Un mar si o cafea.Apoi habar nu am ce mai am in meniu.

VentoFreddo 06 apr 2015 22:18:28

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
eu imi mentin meniurile f simple,mi-e lene sa fac mancaruri sau dulciuri elaborate:)) Alina si Michelina sunt maestre,admir fetele care variaza dieta.Eu..cam mereu la fel..dimineata ori lapte ori ceai cu gem si wasa,sau branza cu rosii,pranzuri o proteina si salata,plus vin,gustari oleaginoase sau cioco cu goji..rar fructe ca nu ma impac cu ele..cina ca la pranz(de obicei imi ramane cate o portie),sau oricum,tot salata cu ceva simplu,peste sau naut..si gata.Ceaiuri la nevoie,multa apa cu lamaie..si cam asta e.;)
Cand vreau dulce..am gasit acuma la mall o mousse de mere si prune sau pere,am luat de proba,parca e mancare pt copii:)) dar e f buna,100 de gr si gustoasa..ma dau pe destea la gustari,plus ciocolata..goji,prune uscate..imi sunt de ajuns.Dar cand ma apuca nebunia scap la cornuri cu nutella:(Nimic nu ma atrage ca alea..de ex acum sotul trece prin faza de profiterol,nu lipseste din casa..eu nu dau doi bani :D
Sper sa ma tina:-s
Hai ca ne ajutam reciproc!Culmea ca de Pasti mie mi-e pofta..de salata beof:)) o sa fac conforma,fara cartofi.:)O friptura oarecare,cred ca ied,o salata magnifica,vin rosu si gata.

A,voiam sa va intreb,am vazut agar agar la un magazin,8 euro o punguta de 80 gr,o fi buna pt budinca de ciocolata in locul gelatinei?Nu mai tin minte daca e ok pt Monty..As face cu cioco,albus si stevia.

Michelina 06 apr 2015 22:47:18

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 1378058)
eu imi mentin meniurile f simple,mi-e lene sa fac mancaruri sau dulciuri elaborate:)) Alina si Michelina sunt maestre,admir fetele care variaza dieta.Eu..cam mereu la fel..dimineata ori lapte ori ceai cu gem si wasa,sau branza cu rosii,pranzuri o proteina si salata,plus vin,gustari oleaginoase sau cioco cu goji..rar fructe ca nu ma impac cu ele..cina ca la pranz(de obicei imi ramane cate o portie),sau oricum,tot salata cu ceva simplu,peste sau naut..si gata.Ceaiuri la nevoie,multa apa cu lamaie..si cam asta e.;)
Cand vreau dulce..am gasit acuma la mall o mousse de mere si prune sau pere,am luat de proba,parca e mancare pt copii:)) dar e f buna,100 de gr si gustoasa..ma dau pe destea la gustari,plus ciocolata..goji,prune uscate..imi sunt de ajuns.Dar cand ma apuca nebunia scap la cornuri cu nutella:(Nimic nu ma atrage ca alea..de ex acum sotul trece prin faza de profiterol,nu lipseste din casa..eu nu dau doi bani :D
Sper sa ma tina:-s
Hai ca ne ajutam reciproc!Culmea ca de Pasti mie mi-e pofta..de salata beof:)) o sa fac conforma,fara cartofi.:)O friptura oarecare,cred ca ied,o salata magnifica,vin rosu si gata.

A,voiam sa va intreb,am vazut agar agar la un magazin,8 euro o punguta de 80 gr,o fi buna pt budinca de ciocolata in locul gelatinei?Nu mai tin minte daca e ok pt Monty..As face cu cioco,albus si stevia.

Salata beouf fara cartof si fara morcov.
Agar agar e din alge - sigur e ok
Dar ce ai cu gelatina?

Michelina 06 apr 2015 22:49:31

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Iar eu admir mesele tale - tocmai ca sunt simple.
Momentan ( pana dupa Paste ) eu tin dieta Dnei Gabriela Man cu mici abateri ( conforme MOnti) - adica practic tin un MOnti strict.
De maine reiau sportul - poate dau un sut in fund metabolismului.


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:40:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO