forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Michel Montignac (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/)
-   -   Gasca fetelor care tin Montignac partea X (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/gasca-fetelor-tin-montignac-partea-x-10843.html)

Q88 02 mar 2014 08:54:10

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Buna dimineata sabutelor!

S-a mai dus 1 kg! Si am mai topit niste cm!
Am o talie de 71 cm! Incep sa ma apropii de telul meu.
Pana la sfarsitul lui martie cred ca voi reusi sa ma apropii si mai mult, avand in vedere ca incep naveta si serviciul.
In 2008, in anul 2 de facultate am lucrat 3 luni. Si desi lucram la birou, fara niciun fel de munca de teren, eram atat de supla, cum n-am fost niciodata. Cred ca ideea de responsabilitate pentru activitatea zilnica ma ajuta sa slabesc si nici macar nu imi dadeam seama.
Int-o luna de zile, dupa ce am revenit la facultate si am renuntat la job, am pus 5kg.

Sa aveti o duminica frumoasa!

Diana D 02 mar 2014 09:46:45

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de Q88 (Post 1334363)
Buna dimineata sabutelor!

S-a mai dus 1 kg! Si am mai topit niste cm!
Am o talie de 71 cm! Incep sa ma apropii de telul meu.
Pana la sfarsitul lui martie cred ca voi reusi sa ma apropii si mai mult, avand in vedere ca incep naveta si serviciul.
In 2008, in anul 2 de facultate am lucrat 3 luni. Si desi lucram la birou, fara niciun fel de munca de teren, eram atat de supla, cum n-am fost niciodata. Cred ca ideea de responsabilitate pentru activitatea zilnica ma ajuta sa slabesc si nici macar nu imi dadeam seama.
Int-o luna de zile, dupa ce am revenit la facultate si am renuntat la job, am pus 5kg.

Sa aveti o duminica frumoasa!

Iupiii ce imi place cum se duc kg la tine,fug de tine :))si e tare bine.
Felicitari!ma ambitionezi si pe mine!

butterfly30 02 mar 2014 13:53:10

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
felicitari, cristina!!!>:D<

Q88 02 mar 2014 18:41:24

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Diana, eu mereu spuneam ca eu nu slabesc cu Monti, pentru ca e prea permisiva.
De curand am inceput sa citesc carti despre gandirea pozitiva si mi-am spus in fiecare zi ca voi slabi daca mananc sanatos.
Si in 20 de zile am slabit 2 kg. Nu e chiar wow! Nu am slabit ca altii 3 kg intr-o saptamana, dar ma hranesc sanatos si cel mai important, nu sufar de foame.

Meniul de azi arata asa:
MD: branza proaspata, rosie, castravete
P: pulpa de pui, mancare de naut, salata
G: 2 patratele de cioco, o portocala
C: macrou, pastai cu usturoi, 2 patratele de cioco

Cam mare pofta de dulce; cred ca e din cauza faptului ca nu am mai mancat hrisca la MD.
Maine asta voi manca.

O seara buna!

pitic zuz 02 mar 2014 19:28:06

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Bravo Cris pentru kg pierdute, asa e, gandirea pozitiva e totul pentru a slabi chiar si cu un regim permisiv.
meniul meu de azi e asa, pentru ca si eu am inceput sa gandesc pozitiv si desi nu am cantar, ma simt mai slaba
md: salata de boef conforma
pranz: supa de curcan si linte cu carnaciori si salata de ardei gras cu rosii si ceapa
gustare: un mar copt
cina : tot salata de boef. nu are cartofi si nu e asa 'legata", imi e sa nu se strice

Diana D 02 mar 2014 19:42:47

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Uite ca azi am mai imbatranit cu un an si ziua se apropie de final iar eu am fost chiar cumintica
Md: 2 wassa cu somon afumat si ardei rosu
G: 20 g cioco neagra
P: curcan la cuptor cu legume
C: 2 mici si salata de morcov si sfecla
G: 20 g cioco
Si apropo de organismul ce se obisnuieste cu mancarea sanatoasa,dupa cei doi mici am stat pe toaleta :( 10 min.

VAmedeea 02 mar 2014 19:53:03

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Cristina, felicitari! Tine-o tot asa!

Fluturas, mie imi plac traditiile noastre f. mult si imi amintesc ca mama venea de la serviciu in fiecare an cu cate o punga plina de martisoare primite. Si e si ziua de nastere a surorii mele.

La multi ani, Diana!>:D<>:D<>:D<

Q88 02 mar 2014 20:10:03

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
La multi ani Diana!
La multi ani Ame pentru sora ta!

Diana, vad ca si tu ai simtit nevoia de mai multa ciocolata azi. O fi plutit ceva in aer?

otiliaa 02 mar 2014 20:21:34

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
LA MULTI ANI,Dia!!!!Multa sanatate,realizari si bucurii!!!!!:-*......peste 9 zile urmez eu...pe 22 Cris...si uite asa trec anii:-o
TANTI AUGURI si surioarei tale,Ame!!!!!>:D<

Diana D 02 mar 2014 20:29:06

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de Q88 (Post 1334510)
La multi ani Diana!
La multi ani Ame pentru sora ta!

Diana, vad ca si tu ai simtit nevoia de mai multa ciocolata azi. O fi plutit ceva in aer?

Multumesc fetele!
Mare pofta de dulce nu a fost dar am compensat prajitura dorita pe care am refuzat sa o mai cumpar!
A si am uitat am facut si 30 min de tae bo!


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:30:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO