forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Michel Montignac (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/)
-   -   Gasca fetelor care tin Montignac partea X (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/gasca-fetelor-tin-montignac-partea-x-10843.html)

buburuzze 18 ian 2013 17:33:01

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de Antuca (Post 1207266)
Am uitat ce era mai important: a plecat un kg >:D<>:D<>:D<

Felicitari Antuca >:D<
Nu prea iti place sa mananci dimineata din cate vad :)

Eu cred ca am stagnat la kg ....ma voi masura duminica cand am si ziua de cantar sa vad daca se duc cm pt ca fac sport aproape in fiecare seara .
Meniul meu azi:md. wasa+gem gutui conform+cafea
Pranz ........ am fost retinuta la examen mai mult decat trebuia: o mana de arahide:-s
La 17 am luat cina fasole scazuta o farfurie mare
G2 :Cafeeeeaaaaaaa .....in sfarsit beau o cafea linistita.
Mai tarziu pe la 19-19.30 mananc 2 mere sau rodie...sa ma uit pe lista cu ig
Pup

Pasy 18 ian 2013 22:07:11

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Frate.... iar nu mai e nimeni pe aici... si eu care credeam ca dupa sarbatori se mobilizeaza lumea :)

Meniul meu azi:
MD: Zacusca pe felii de mozarella
G1: Inka cu lapte de migdale
G2: Mocachino
P;Ciorbita de dovlecei cu omleta
C: Supa de legume
Un fel de gustare am mai luat, si nu prea a fost conforma in totalitate:)

Asa, si ieri mi s-a miscat din nou cantarul, acuma nu stiu sigur, intre 0,5 si 1 kg astept sa vad maine dimineata :)

Pe mine m-au tinut motivata si m-au ajutat mult cartile si filmele in prima tura de Monti :) asa ca azi m-au uitat la un film tare fain, care demult asteptam sa apara tradus, "Gras,, bolnav si aproape mort" fffff fain filmul, va recomand cu draga inima sa il cautati, pe langa cele despre terapia Gerson:)

Antuca felicitari pt primul kg [*1*] totusi sunt convinsa ca atunci cand vei incepe sa mananci mai mult , vei si slabi mai rapid si mai ok :) e un paradox stiu :)

Va pup pe toate :)

buburuzze 18 ian 2013 22:27:22

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de Pasy (Post 1207778)
Frate.... iar nu mai e nimeni pe aici... si eu care credeam ca dupa sarbatori se mobilizeaza lumea :)

Meniul meu azi:
MD: Zacusca pe felii de mozarella
G1: Inka cu lapte de migdale
G2: Mocachino
P;Ciorbita de dovlecei cu omleta
C: Supa de legume
Un fel de gustare am mai luat, si nu prea a fost conforma in totalitate:)

Asa, si ieri mi s-a miscat din nou cantarul, acuma nu stiu sigur, intre 0,5 si 1 kg astept sa vad maine dimineata :)

Pe mine m-au tinut motivata si m-au ajutat mult cartile si filmele in prima tura de Monti :) asa ca azi m-au uitat la un film tare fain, care demult asteptam sa apara tradus, "Gras,, bolnav si aproape mort" fffff fain filmul, va recomand cu draga inima sa il cautati, pe langa cele despre terapia Gerson:)

Antuca felicitari pt primul kg [*1*] totusi sunt convinsa ca atunci cand vei incepe sa mananci mai mult , vei si slabi mai rapid si mai ok :) e un paradox stiu :)

Va pup pe toate :)

Buna Pasy :) tine-o tot asa cu scazutul la cantar >:D<Felicitari.
Vad ca nu ai scapat de adictia ta mocachino ;;)esti o norocoasa daca ai scazut si cu el:D
Multumesc pt filmulet.Se pare ca am la ce sa ma uit cand ma bag in pat.
Apropo de abateri si eu am baut capuccino de la tonomat astazi.
Te :-*
Noapte buna

Pasy 19 ian 2013 18:39:13

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de buburuzze (Post 1207804)


Buna Pasy :) tine-o tot asa cu scazutul la cantar >:D<Felicitari.
Vad ca nu ai scapat de adictia ta mocachino ;;)esti o norocoasa daca ai scazut si cu el:D
Multumesc pt filmulet.Se pare ca am la ce sa ma uit cand ma bag in pat.
Apropo de abateri si eu am baut capuccino de la tonomat astazi.
Te :-*
Noapte buna


Da :) poftele astea... ce bine ne-ar fi fara ele...:)
Eu calc stramb recunosc :) da voi sa nu faceti ca mine :)

Sa aveti un wekend minunat>:D<

laurra 20 ian 2013 08:49:44

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de Pasy (Post 1207778)
Frate.... iar nu mai e nimeni pe aici... si eu care credeam ca dupa sarbatori se mobilizeaza lumea :)

Meniul meu azi:
MD: Zacusca pe felii de mozarella
G1: Inka cu lapte de migdale
G2: Mocachino
P;Ciorbita de dovlecei cu omleta
C: Supa de legume
Un fel de gustare am mai luat, si nu prea a fost conforma in totalitate:)

Asa, si ieri mi s-a miscat din nou cantarul, acuma nu stiu sigur, intre 0,5 si 1 kg astept sa vad maine dimineata :)

Pe mine m-au tinut motivata si m-au ajutat mult cartile si filmele in prima tura de Monti :) asa ca azi m-au uitat la un film tare fain, care demult asteptam sa apara tradus, "Gras,, bolnav si aproape mort" fffff fain filmul, va recomand cu draga inima sa il cautati, pe langa cele despre terapia Gerson:)

Antuca felicitari pt primul kg [*1*] totusi sunt convinsa ca atunci cand vei incepe sa mananci mai mult , vei si slabi mai rapid si mai ok :) e un paradox stiu :)

Va pup pe toate :)

Multumim pt film Pasy ,chiar ieri l-am vizionat.Stiam de el in engleza ,cred ca tot de aici :),o sa incercam si noi la vara:D in concediu:P.
Am gasit si eu ceva interesant(de fapt se stie dar e bine sa ni le reamintim);eu cel putin uit foarte repede:P.
Cartea se numeste -Paul-Mckenna-Sistem-Slabire asa o gasiti pe scribd(sunt cateva pagini).In dimineata asta in timp ce-mi luam Md am aplicat invataturile de acolo si se pare ca dau roade;;)
Pasy in ce stadiu esti cu cartea:-/

Q88 20 ian 2013 09:41:58

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Buna dimineata slabutelor!
Ma mai primiti in gasca voastra?
Eu nu am slabit cu monti, dar aplicand principiile lui m-am simtit mai plina de energie.
Desi organismul meu nu vrea sa piarda kg cu acest tip de alimentatie, eu vreau sa il adopt pe termen lung si foarte lung. Acest regim imi da o stare pozitiva si am impresia ca pot muta si muntii din loc.
Am uitat multe, dar saptamana viitoare listez cartile (nu pot citi pdf-uri) si vreau sa ma apuc de gatit, chiar daca nu stau foarte bine cu timpul.
Eu am slabit cu un regim hipocaloric si foarte mult sport. Si din octombrie pana in prezent fac sport in continuare si incerc sa mananc sanatos.
Sunt cat de cat multumita de felul cum arat (chiar daca in secret mai sper sa pierd 3-4 kg) si vreau sa mananc sanatos.
Acest site m-a ajutat foarte mult (calculatorul de calorii il folosesc cat de des pot, iar informatiile de aici sunt extrem de valoroase) si de aceea va rog sa ma primiti din nou in randul vostru.

Pasy 20 ian 2013 09:57:02

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de laurra (Post 1208190)

Multumim pt film Pasy ,chiar ieri l-am vizionat.Stiam de el in engleza ,cred ca tot de aici :),o sa incercam si noi la vara:D in concediu:P.
Am gasit si eu ceva interesant(de fapt se stie dar e bine sa ni le reamintim);eu cel putin uit foarte repede:P.
Cartea se numeste -Paul-Mckenna-Sistem-Slabire asa o gasiti pe scribd(sunt cateva pagini).In dimineata asta in timp ce-mi luam Md am aplicat invataturile de acolo si se pare ca dau roade;;)
Pasy in ce stadiu esti cu cartea:-/


Cu tot dragul :) mi-a placut mult filmul si mai ales felul cum astfel de chestii se dau mai departe si pot schimba oameni si comunitati :)
Cartea am lasat-o putin deoparte :"> am un job nou si imi trebuie ceva timp pana imi intru in ritm, dar anul acesta am sa o definitivez, poate e mai bine asa :) initial vroiam sa fie doar o simpla carte cu multe retete vegetariene, in stil monti, acum ma gandesc sa fie o carte atat pt trup cat si pt suflet :) sa aiba si invataturi ale marilor intelepti :) vedem ce va iesi pana la urma :)

Azi voi reviziona un alt film minunat :) "Pur si simplu crud: Dand inapoi diabetul in 30 de zile" mi-a placut enorm cand l-am vazut prima data :) poate candva va faceti si voi timp pt el :)

Te pup si sa ai un wekend sublim>:D<

Pasy 20 ian 2013 09:58:48

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de Q88 (Post 1208208)
Buna dimineata slabutelor!
Ma mai primiti in gasca voastra?
Eu nu am slabit cu monti, dar aplicand principiile lui m-am simtit mai plina de energie.
Desi organismul meu nu vrea sa piarda kg cu acest tip de alimentatie, eu vreau sa il adopt pe termen lung si foarte lung. Acest regim imi da o stare pozitiva si am impresia ca pot muta si muntii din loc.
Am uitat multe, dar saptamana viitoare listez cartile (nu pot citi pdf-uri) si vreau sa ma apuc de gatit, chiar daca nu stau foarte bine cu timpul.
Eu am slabit cu un regim hipocaloric si foarte mult sport. Si din octombrie pana in prezent fac sport in continuare si incerc sa mananc sanatos.
Sunt cat de cat multumita de felul cum arat (chiar daca in secret mai sper sa pierd 3-4 kg) si vreau sa mananc sanatos.
Acest site m-a ajutat foarte mult (calculatorul de calorii il folosesc cat de des pot, iar informatiile de aici sunt extrem de valoroase) si de aceea va rog sa ma primiti din nou in randul vostru.

Bine ai revenit :) Cristina, daca bine imi amintesc :)
Sa ai mult spor si energie cat de multa :) desi, in secret, eu zic ca deja esti la o greutate ideala:)


Wekend minunat sa ai :)

laurra 20 ian 2013 10:02:52

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de Pasy (Post 1208216)
Bine ai revenit :) Cristina, daca bine imi amintesc :)
Sa ai mult spor si energie cat de multa :) desi, in secret, eu zic ca deja esti la o greutate ideala:)


Wekend minunat sa ai :)

56 kg?????:-o:-oPai ce mai vrei?
Cati ani ai?

Pasy 20 ian 2013 10:02:55

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Si meniul meu pe azi:
G: Doua pahare cu suc de fructe: mere, clementine si kiwi
MD: Maioneza de vinete pe felii de mozzarela si de ardei capia rosu
G: Suc de legume - vreau sa incerc azi si asta, suc doar din legume, fara fructe, tare sunt curioasa cum or fi :)
P: Supa de legume sau Ciuperci raw cu sos de nuci si usturoi, depinde cum am chef :)
C: Habar nu am:) daca imi vine printul oricum as schimba ce as planifica acum :)

Va pup pe toate si sa aveti o zi senina de iubire si armonie plina :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:44:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO