forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Michel Montignac (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/)
-   -   Gasca fetelor care tin Montignac partea X (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/gasca-fetelor-tin-montignac-partea-x-10843.html)

azra 14 ian 2013 13:08:13

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 1204115)
Ce mai faci mai Gabi? Vad pe tickerul tau ca esti o fericita. Prima tura ai terminat-o. Felicitari!

Va multmesc mult de urari, si tie si lui Pasy. Si voua va doresc toate cele bune!>:D<>:D<>:D<

.

Multumesc,da prima tura a fost usor!!nici nu stiu cand a trecut timpul...acum la a 2a tura e mai greu ca aici in Italia sunt inconjurata de multe paste si pizza,si imi plac la nebunie..am avut o tentativa de a incepe iar sapt trecuta dar numai dupa cateva zile m-am dat la o portie de paste:))am zis ca mai stau asa 2 zile pana plec de la Roma,la Palermo(si acolo stiu sigur ca o sa ma pun pe treaba)ca nu pot permite sa pun la loc ce am dat pana acum..

Antuca 14 ian 2013 13:11:12

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Buna, fetelor!

A inceput o noua saptamana Monti!!
MD: iaurt slab+ placute
P: placute cu tofu
Revin cu cina!

O zi minunata!

salexandre 14 ian 2013 22:40:45

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Buna fetele,

Am intrat sa scriu si eu meniu. :D

Md hrisca cu sirop de agave si migdale, delicios
P: piept de pui la grătar cu salata de varza albă cu ulei de masline si otet
C: ciorba de pui cu legume, 2 portii enorme + 5 caise uscate

Nu am avut timp de gustari. Am fost pe fuga :)

O seara buna :) săptămâna trecută a fost -1 kg ;)

VAmedeea 14 ian 2013 23:55:59

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1204406)

Multumesc,da prima tura a fost usor!!nici nu stiu cand a trecut timpul...acum la a 2a tura e mai greu ca aici in Italia sunt inconjurata de multe paste si pizza,si imi plac la nebunie..am avut o tentativa de a incepe iar sapt trecuta dar numai dupa cateva zile m-am dat la o portie de paste:))am zis ca mai stau asa 2 zile pana plec de la Roma,la Palermo(si acolo stiu sigur ca o sa ma pun pe treaba)ca nu pot permite sa pun la loc ce am dat pana acum..

Ha Ha.... stiu cum e. Acum, dupa 3 ani de stat pe aici m-am calmat. Sau nu stiu, poate si pauza asta prelungita de la dieta m-a calmat. Cert e ca mai am pofte, dar nu de paste sau pizza decat f. rar.
:-*
Lasa ca o scoti tu la capat. Sfatul meu, fa-ti o dieta care sa includa si paste pt ca altfel te retii, te retii, dar si cand scapi la ele e jale. Stiu ce vb....:-s:((

Citat:

Anterior postat de Antuca (Post 1204408)
Buna, fetelor!

A inceput o noua saptamana Monti!!
MD: iaurt slab+ placute
P: placute cu tofu
Revin cu cina!

O zi minunata!

Antuca, ce pisicuta frumoasa ai la avatar!:x

Citat:

Anterior postat de salexandre (Post 1204952)
Buna fetele,

Am intrat sa scriu si eu meniu. :D

Md hrisca cu sirop de agave si migdale, delicios
P: piept de pui la grătar cu salata de varza albă cu ulei de masline si otet
C: ciorba de pui cu legume, 2 portii enorme + 5 caise uscate

Nu am avut timp de gustari. Am fost pe fuga :)

O seara buna :) săptămâna trecută a fost -1 kg ;)

Gustarile nu sunt obligatorii atat timp cat mananci bine la mesele principale si apoi nu-ti mai este foame.
Felicitari pt -1 kg.

Antuca 15 ian 2013 09:46:03

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 1204973)


Antuca, ce pisicuta frumoasa ai la avatar!:x


:"> Multumim de compliment! E motanasul meu cel alintat, Mitix.

Antuca 15 ian 2013 09:49:04

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
'Neata fetelor!
Cafeaua e pregatita!
Cina mea de aseara: tarta de ciuperci
Gustari pe ziua de ieri: migdale, sweetie, ciocolata.
Azi:
MD: 2 felii de paine cu gem de prune
Pranz: placute cu ton
Cina: revin maine!

O zi minunata!
( Apropos, modific si eu tickerul la greutatea actuala de dupa sarbatorix-( Un mic plus, dar scap eu de el cu nenea Monti!)

VAmedeea 15 ian 2013 15:54:39

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de Antuca (Post 1205084)
'Neata fetelor!
Cafeaua e pregatita!
Cina mea de aseara: tarta de ciuperci
Gustari pe ziua de ieri: migdale, sweetie, ciocolata.
Azi:
MD: 2 felii de paine cu gem de prune
Pranz: placute cu ton
Cina: revin maine!

O zi minunata!
( Apropos, modific si eu tickerul la greutatea actuala de dupa sarbatorix-( Un mic plus, dar scap eu de el cu nenea Monti!)

Antuca, mi se pare mie sau tu mananci f.f.f. putin?

Pisici am si eu 2 rasfatate!:-*

Pasy 15 ian 2013 22:20:07

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de salexandre (Post 1204952)
Buna fetele,

O seara buna :) săptămâna trecută a fost -1 kg ;)

Felicitari >:D< [*1*]


Citat:

Anterior postat de Antuca (Post 1205084)
'Neata fetelor!
Cafeaua e pregatita!
Cina mea de aseara: tarta de ciuperci
Gustari pe ziua de ieri: migdale, sweetie, ciocolata.
Azi:
MD: 2 felii de paine cu gem de prune
Pranz: placute cu ton
Cina: revin maine!

O zi minunata!
( Apropos, modific si eu tickerul la greutatea actuala de dupa sarbatorix-( Un mic plus, dar scap eu de el cu nenea Monti!)

Si mie mi se pare ca mananci prea putin, si cand ne hranim asa nu slabim decat foarte greu, grija mare :)


Frumoaselor :) la mine toate bune si minunate :) doar ca nu am timp mai deloc :)
Meniu azi:
MD: Omleta cu seminte
G: Mocahino cu cioco calda, stiu ca e abatere, trebuie sa scap de obiceiul asta :)
P si C: la fel: fasole frecata cu salata de varza, o bunatate :)

Meniul pe maine:
MD: Omleta cu seminte
G: Migdale sau inka cu lapte de migdale
P: "Orez" de conopida raw
C: Ciorbita de dovlecei cu omleta

Sa aveti zile minunate, pline de impliniri >:D<

RaluR 16 ian 2013 07:46:53

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Neata!

Vad ca nu am prea multe de citit cand intru, si nu pot spune ca ma bucur... La mine situatia e neagra rau cu sotul, abia astept sa se termine o data, macar sa ma vad cu actele depuse.
Ma simt din nou bine, ca m-am alaturat voua si ca tin iar Monti, numai ca din pacate toata agitatia si supararea asta imi dauneaza grav... nu ma simt deloc in stare sa concep meniuri variate si sa merg la cumparaturi agale si sa-mi caut de toate.
Macar respect 3 mese pe zi si sunt conforme, dimineata de obicei GL si in rest PL, dar mai mananc si mic dejun PL si pranz GL.

Va pup, face mandrul scandal... vrea sa puna sechestru pe laptop, nu stie cum sa ma mai supere...

VAmedeea 16 ian 2013 10:12:54

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de RaluR (Post 1205813)
Neata!

Vad ca nu am prea multe de citit cand intru, si nu pot spune ca ma bucur... La mine situatia e neagra rau cu sotul, abia astept sa se termine o data, macar sa ma vad cu actele depuse.
Ma simt din nou bine, ca m-am alaturat voua si ca tin iar Monti, numai ca din pacate toata agitatia si supararea asta imi dauneaza grav... nu ma simt deloc in stare sa concep meniuri variate si sa merg la cumparaturi agale si sa-mi caut de toate.
Macar respect 3 mese pe zi si sunt conforme, dimineata de obicei GL si in rest PL, dar mai mananc si mic dejun PL si pranz GL.

Va pup, face mandrul scandal... vrea sa puna sechestru pe laptop, nu stie cum sa ma mai supere...


Ralu, nu pot sa/ti doresc decat sa aj sa fii linistita, indiferent de solutia la care voi doi recurgeti. Viata e asa, nu toate sunt roz...>:D<>:D<>:D<
Cat despre dieta, te inteleg f. bine. Cand esti stresata sau suparata nu/ti mai vine nici sa mananci, daramite sa mai gatesti. Te pup!:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:01:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO