forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Rina 90's (http://forum.slabute.ro/dieta-rina-90s/)
-   -   Rina 90" s (http://forum.slabute.ro/dieta-rina-90s/rina-90-s-881.html)

musette 15 iul 2010 12:36:51

Re: Rina 90" s
 
Citat:

Anterior postat de RaluRalu (Post 255104)
Buna, dragele mele! >:D<:-*>:D<
Vin si eu cu vesti proaspete ;;)
In primul rand, ziua de apa nu a fost chiar atat de ingrozitoare. M-a ajutat si faptul ca la serv. am avut foarte mult de lucru b-) ( ca si astazi :-s). Am ajuns acasa pe la 19 si ceva si am bagat sport vreo ora :D Am facut un dus si uite asa a trecut si ziua de apa ;) Cu bineeeeee :))
Astazi m-am si cantarit... Si sunt tare tare happy [*103*][*103*][*103*] [*105*] [*105*] [*105*] Cantarul meu a fost tare iubaret astazi! Am 69,2 kg!!! Am reusit sa schimb prefixul [*23*] Imi vine sa [*63*][*13*][*63*] de fericire. Dar nu o sa fac asta, ca sa nu periclitez dieta b-)
Va multumesc, dragele mele. Fara voi nu as fi reusit! [*128*][*7*]
Va :-* dulce si va >:D<cu drag[*8*]

Felicitari pentru ambitie si reusita!!!!!!!! Eu sunt la prima zi de fructe (a 4-a din dieta) si mi-e o foame...... :)) Dar nu ma las ca vad ca da rezulate si sper sa le obtin si eu!
Spor pe mai departe! >:D<

RaluRalu 15 iul 2010 12:57:04

Re: Rina 90" s
 
Citat:

Anterior postat de musette (Post 255153)
Felicitari pentru ambitie si reusita!!!!!!!! Eu sunt la prima zi de fructe (a 4-a din dieta) si mi-e o foame...... :)) Dar nu ma las ca vad ca da rezulate si sper sa le obtin si eu!
Spor pe mai departe! >:D<

Buna, Musette! >:D<:-*>:D<
Iti multumesc mult >:D<
Este mai greu la inceput :( Recunosc ca nici mie nu mi-a fost foarte usor dar cu ajutorul fetelor de aici, am reusit... Deja imi sunteti toate tare dragi >:D<:-*>:D<
Eu iti recomand sa incerci sa iti personalizezi un pic dieta... In momentul in care ne chinuim sa respectam dieta, in momentul in care percepem dieta ca pe o corvoada, sansele sa renuntam cresc... Sau obtinem rezultate dar dupa terminarea dietei punem la loc mult mai mult :( Eu iti recomand cu caldura sa nu te infometezi, sa nu scazi sub 1000 de cal pe zi. Daca iti este greu sa urmezi ziua de fructe ( nici eu nu sunt mare amatoare... acum insa m-am obisnuit atat cu fructele, cat si cu legumele si apa :D ) poti sa papi linistita o salata de cruditati ( rosii, castraveti, ardei, ceapa verde) sau o gulie ( mie imi plac mult guliile :D ) sau fructe uscate ( mai putine) sau un pumn de seminte ( neprajite, nesarate) sau un pumn de migdale... Incearca sa iti creezi astfel dieta incat sa nu-ti fie greu sa o urmezi...
Nah, ca am scris un roman :D
Te pup dulce si iti doresc slabire usoara! >:D<:-*>:D<
Si nu uita ca atitudinea optimista, gandirea pozitiva face minuni! ;;)

musette 15 iul 2010 13:06:10

Re: Rina 90" s
 
Citat:

Anterior postat de RaluRalu (Post 255192)
Buna, Musette! >:D<:-*>:D<
Iti multumesc mult >:D<
Este mai greu la inceput :( Recunosc ca nici mie nu mi-a fost foarte usor dar cu ajutorul fetelor de aici, am reusit... Deja imi sunteti toate tare dragi >:D<:-*>:D<
Eu iti recomand sa incerci sa iti personalizezi un pic dieta... In momentul in care ne chinuim sa respectam dieta, in momentul in care percepem dieta ca pe o corvoada, sansele sa renuntam cresc... Sau obtinem rezultate dar dupa terminarea dietei punem la loc mult mai mult :( Eu iti recomand cu caldura sa nu te infometezi, sa nu scazi sub 1000 de cal pe zi. Daca iti este greu sa urmezi ziua de fructe ( nici eu nu sunt mare amatoare... acum insa m-am obisnuit atat cu fructele, cat si cu legumele si apa :D ) poti sa papi linistita o salata de cruditati ( rosii, castraveti, ardei, ceapa verde) sau o gulie ( mie imi plac mult guliile :D ) sau fructe uscate ( mai putine) sau un pumn de seminte ( neprajite, nesarate) sau un pumn de migdale... Incearca sa iti creezi astfel dieta incat sa nu-ti fie greu sa o urmezi...
Nah, ca am scris un roman :D
Te pup dulce si iti doresc slabire usoara! >:D<:-*>:D<
Si nu uita ca atitudinea optimista, gandirea pozitiva face minuni! ;;)

Eram un pic mai suparata de aseara ca nu am avut timp sa merg sa-mi cumpar o prajitura :(( si m-am ales doar cu 4 patratele de ciocolata. :)
Mie imi plac fructele si azi mi le-am luat pe cele prefertate: piersici la care am mai adaugat si miezul de la 5 nuci.
Mi-am calculat... in mare.... caloriile din fiecare zi si eu zic ca nu am scazut sub 1000. Uleiul de masline la fiecare salata ma sperie.... cam multe calorii.... cred ca voi renunta la el. Apoi mai am o intrebare: in carte scrie ca este recomandat ca dimineata sa bem un pahar cu apa calduta cu otet sau un pahar cu apa minerala. Este atat de important de respectat? Apa plata nu e suficienta?

RaluRalu 15 iul 2010 13:37:22

Re: Rina 90" s
 
Citat:

Anterior postat de musette (Post 255205)
Eram un pic mai suparata de aseara ca nu am avut timp sa merg sa-mi cumpar o prajitura :(( si m-am ales doar cu 4 patratele de ciocolata. :)
Mie imi plac fructele si azi mi le-am luat pe cele prefertate: piersici la care am mai adaugat si miezul de la 5 nuci.
Mi-am calculat... in mare.... caloriile din fiecare zi si eu zic ca nu am scazut sub 1000. Uleiul de masline la fiecare salata ma sperie.... cam multe calorii.... cred ca voi renunta la el. Apoi mai am o intrebare: in carte scrie ca este recomandat ca dimineata sa bem un pahar cu apa calduta cu otet sau un pahar cu apa minerala. Este atat de important de respectat? Apa plata nu e suficienta?

Sincer, eu nu beau respectivul pahar cu apa si otet :-s:-s:-s O fi bine, o fi rau, nu stiu :D Cred ca am sarit peste randurile respective cand am citit cartea :)) Stiu insa ca Nico bea apa cu otet dimineata, pe stomacul gol. Eu, in schimb, m-am obisnuit sa beau dimineata pe stomacul gol un pahar cu apa energizata :D Fiecare cu stolul lui :)) Al meu e mare rau :)):)):))

frumoasa 15 iul 2010 13:43:55

Re: Rina 90" s
 
hmmmmm, ce shaorma buna vegetala am mincat fetelor! absolut superba! va recomand cu drag in ziua de carbo! eu am cumparat de la un arab din zona biroului meu si mi-a facut deliciaosa, a pus de toate in ea, mai putin carne si maionea, in rest o multitudine de legume + un sos picant, delicioasa. nu cred ca ceva asa bun e posibil sa nu ingrase, dar...era conform regimului. voi cum mai sunteti? ce mincati azi?
La cit mai multe kg in minus!!

oana olga 15 iul 2010 19:34:03

Re: Rina 90" s
 
Ralu :-*,am trecut cu brio peste ziua de vitamine cu tortul(mamei) in fata si tarta cu caise (dupa care-s inebunita).Felicitari si tie pentru ziua de apa pe care eu sincer nu stiu daca voi reusi s-o tin si am observat ca daca infometez organismul dupa ziua de vitamine cantarul e generos dar cand trec la proteine se incapataneaza sa mai coboare:((, ba chiar creste.
Azi in schimb am trisat putin : la pranz peste la gratar si la cina 50 de gr de friptura pui caci nu mai aveam pestele:)).Chiar daca e tot carne ,e musai sa fie la fel ,nu?
Marea problema e ca plec din localitate in wkend la niste prieteni si nu stiu ce voi gasi acolo.Cum pot sa fac pretentii la mancare?Sfatuiti-ma si pe mine, va rog...[*ingrijorat*][*rugaciune*][*rugaciune*][*rugaciune*][*rugaciune*]
Va pup si bafta la slabit!>:D<

nicoleta100 15 iul 2010 21:05:01

Re: Rina 90" s
 
Citat:

Anterior postat de RaluRalu (Post 255104)
Buna, dragele mele! >:D<:-*>:D<
Vin si eu cu vesti proaspete ;;)
In primul rand, ziua de apa nu a fost chiar atat de ingrozitoare. M-a ajutat si faptul ca la serv. am avut foarte mult de lucru b-) ( ca si astazi :-s). Am ajuns acasa pe la 19 si ceva si am bagat sport vreo ora :D Am facut un dus si uite asa a trecut si ziua de apa ;) Cu bineeeeee :))
Astazi m-am si cantarit... Si sunt tare tare happy [*103*][*103*][*103*] [*105*] [*105*] [*105*] Cantarul meu a fost tare iubaret astazi! Am 69,2 kg!!! Am reusit sa schimb prefixul [*23*] Imi vine sa [*63*][*13*][*63*] de fericire. Dar nu o sa fac asta, ca sa nu periclitez dieta b-)
Va multumesc, dragele mele. Fara voi nu as fi reusit! [*128*][*7*]
Va :-* dulce si va >:D<cu drag[*8*]

salutare RALU !
felicitari!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![*2*][*2*][*2*][*2*][*2*] pt schimbarea prefixului!!!!! si pt ziua de apa!!!!!
ma bucur asa de mult pt tine!!!
inchin un

nicoleta100 15 iul 2010 21:09:28

Re: Rina 90" s
 
continuare:[*63*][*63*][*63*][*63*](virtual binenteles)
iti doresc sa ajungi acolo unde iti doresti!
te pup dulce si eu si bebe!!!:x:x:x
si incao data felicitari![*21*][*21*][*21*]

RaluRalu 15 iul 2010 21:13:15

Re: Rina 90" s
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 255837)
continuare:[*63*][*63*][*63*][*63*](virtual binenteles)
iti doresc sa ajungi acolo unde iti doresti!
te pup dulce si eu si bebe!!!:x:x:x
si incao data felicitari![*21*][*21*][*21*]

Iti multumesc din suflet! Esti o scumpa! >:D< Toate imi sunteti tare dragi si sunt constienta ca fara voi nu as fi reusit ;) O sa reusim impreuna! >:D<:-*>:D<
Te pup Nico... Si pe tine, si pe bebel :-*:-*:-*

RaluRalu 15 iul 2010 21:17:00

Re: Rina 90" s
 
Citat:

Anterior postat de oana olga (Post 255761)
Ralu :-*,am trecut cu brio peste ziua de vitamine cu tortul(mamei) in fata si tarta cu caise (dupa care-s inebunita).Felicitari si tie pentru ziua de apa pe care eu sincer nu stiu daca voi reusi s-o tin si am observat ca daca infometez organismul dupa ziua de vitamine cantarul e generos dar cand trec la proteine se incapataneaza sa mai coboare:((, ba chiar creste.
Azi in schimb am trisat putin : la pranz peste la gratar si la cina 50 de gr de friptura pui caci nu mai aveam pestele:)).Chiar daca e tot carne ,e musai sa fie la fel ,nu?
Marea problema e ca plec din localitate in wkend la niste prieteni si nu stiu ce voi gasi acolo.Cum pot sa fac pretentii la mancare?Sfatuiti-ma si pe mine, va rog...[*ingrijorat*][*rugaciune*][*rugaciune*][*rugaciune*][*rugaciune*]
Va pup si bafta la slabit!>:D<

Draga de tine! >:D<:-*>:D<Cata ambitie pe tine sa reusesti sa rezisti cu atatea bunatati pe masa :-s Te admir!
Nu cred ca este foarte grava abaterea, atata vreme cat nu se intampla foarte des :D
Cat despre week-end... Sunt sigura ca prietenii tai te vor intelege si nu vor considera ca faci fite, nazuri... Chiar daca nu reusesti sa urmezi dieta corect, pe zile, important este sa papi sanatos, sa respecti combinatiile bune de alimente ;)
Te pup dulce >:D<:-*>:D<Si pe tine, si pe copilasi :-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:16:10.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO