forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta South Beach (http://forum.slabute.ro/dieta-south-beach/)
-   -   Dieta South Beach faza I (etajul 2) (http://forum.slabute.ro/dieta-south-beach/dieta-south-beach-faza-i-etajul-2-a-7507.html)

ramo0215 09 mar 2011 14:29:41

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
fetelor feelicitari pt scadere..:*

patratel 09 mar 2011 14:30:21

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de eliza david (Post 563545)
Eu sunt happy azi, am schimbat tickerul!!! Am mai scapat de 900g. Ziceam ca dau petrecere daca dau 900g :)) 57,5 kg, ce fericire maxima :D


felicitarile mele..... bravoooooooo tineo tot asa..... si noi dupa tine :D

patratel 09 mar 2011 14:32:01

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de loveyngy (Post 563570)
Felicitariiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !
[*130*][*130*][*57*]
Eli nu pot sa iti dau o veste buna, am ajuns acasa la 12 m-am cantarit ..asa ca cantarul parca e mort, nici un g in plus nici unul in minus...nu pot sa inteleg dece?
Si asa ca maine ma cantaresc dimineata cum trebuie, sa plec si la baita, voi bea tizana, ca saptamana sta a fost grea din cauza tranzitului....si voi spune rezultatul final...
Dar am ajuns la concluzia ca Pilola isi face efetul de ingrasare...ca de marti de cand m-am cantarit am inceput a 4 cutie:((......am ramas la 61...sa inteleg ca maine daca nu arata sub 61 atunci ceea ce ma ingras cu pilola ,slabesc cuDieta...ce TEORIE:)):)):)):)), DAI CA IERI AM SI PAPAT DEACUM IAURT CU CEREALE, CU COCO, vin...incepusem faza A II...:)):)):))...
Felicitari si tie inca odata:-*:-*:-*:-*



nu fi supi... mai mult ca sigur e din cauza lipsei tranzituui.... trebuie intotdeauna sa te cantaresti in ziua cand ai fost la baie... imediat dupa ce iesi din baie sari pe cantar :)) atunci e cel mai sigur

patratel 09 mar 2011 14:34:04

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
si am vazut ca vb despre statul acasa.... si in august voi avea doi ani de cand sunt acasa... si vreau sa va spun ca inca nu simt lipsa locului de munca.....bine ca nici nu am avut timp sa ma plictisesc... cand am intrat in concediu medical eram insarcinata in luna a 6, apoi am nascut si apoi cu Eric..... si daca ma ajuta Doamne Doamne as vrea sa stau acasa pana la anul prin vara ...... acum sa vedem si cum evolueaza criza in tara asta si daca ne vom descurca cu banii

Chriselle 09 mar 2011 14:36:47

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de patratel (Post 563652)
fetele eu azi fac pe nebuna.... mi-am facut clatite dietetice.... sunt usper super bune..... vi le recomand

Sunt bune si de faza 1? :D
Mi-ai facut o poftaaaaa. Deja imi imaginez un teanc de clatite cu nutela :)) (interzise la toate fazele cred :))) Eh, macar in gand am voie sa pacatuiesc :D

ramo0215 09 mar 2011 14:48:47

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de Chriselle (Post 563673)
Sunt bune si de faza 1? :D
Mi-ai facut o poftaaaaa. Deja imi imaginez un teanc de clatite cu nutela :)) (interzise la toate fazele cred :))) Eh, macar in gand am voie sa pacatuiesc :D

la faza1 nu ai voie faina..deci nu ai voie clatite..k sa nu mai zic d nutela..:d

Chriselle 09 mar 2011 14:53:29

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de adriana21 (Post 563034)
Neata Eliza!!!Asa e,ai dreptate,eram mai optimista...Zilele astea am fost foarte deprimata,sunt foarte suparata ca nu imi gasesc nimic de munca si stau toata ziua singura in casa ca al meu munceste de dimineata pana seara...Nu ma plang,am de toate,ma ajuta mama mea,dar statul asta in casa ma innebuneste...Abia astept sa dea caldura si sa ies si singura,ca pe vremea asta imi e tare urat...:((

Citat:

Anterior postat de loveyngy (Post 563361)

Adri sunt in aceeasi situatie ca a ta....de 6 luni nu lucrez..innebunesc si sunt mereu nervoasa cu mama si cu iubi...nu zic am unde sta, nu platesc chirie, cumparaturi fac de cand sunt la dieta...:D:D:D:D da m-am saturat sa stau in casa...
Iaca azi iar la un colocviu..sincer pana acum am fost lòa vreo 10 si inca nimic...
Iti urez succes si tie...sper ca vom gasi noi ceva...:-*:-*:-*:-*

Si eu sunt in situatia voastra... Cine se gandea vreodata ca o sa ajung "casnica" :)) Macar zilele astea a fost cat de cat mai ok ca am reluat cursul de norvegiana si asa mai ies si eu din casa si mai cunosc alta lume. Dar in 2 sapt termin si daca nici dupa aia nu gasesc nu stiu ce fac. Cred ca o sa am o discutie cu sotul sa schimbam domiciliul in alta parte :D

Citat:

Anterior postat de patratel (Post 563307)
neatza fetelorrrrrrrrrr... ce faceti voi??

noi suntem super bineeee... Eric asearas-a culcat la ora 21 apoi la ora 23.30 s-a trezit prima data dar a adormit cu putina tzitzi, apoi s-a mai trezit la ora 3 iar tzitzi si somn si de tot laora 8....... sunt atat de odihnita de nu imi vine sa cred........... ce bine e sa dormi..... asa ca ziua am incepu-to bine mai ales ca azi este si baba mea :))

In sfarsit, patratel! De cand asteptam sa aud ca te-ai putut odihni. Eu te inteleg perfect ca am fost si eu pentru cateva zile mama adoptiva pentru nepotelul meu :D si stiu cat de solicitant e sa ai un copil mic. Asa ca nu pot sa te privesc decat cu admiratie.
Citat:

Anterior postat de eliza david (Post 563545)
Eu sunt happy azi, am schimbat tickerul!!! Am mai scapat de 900g. Ziceam ca dau petrecere daca dau 900g :)) 57,5 kg, ce fericire maxima :D

Wow! Felicitari! [*aplauze*]Ne inviti si pe noi la petrecere? Sper sa am si eu motiv de petrecere la sfarsitul saptamanii :-s

Chriselle 09 mar 2011 14:56:29

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de ramo0215 (Post 563694)

la faza1 nu ai voie faina..deci nu ai voie clatite..k sa nu mai zic d nutela..:d

:)) Era doar o fantezie de-a mea :"> De la nutella mi-am luat adio :(( desi zace un borcan pe masa - trebuie sa i-o pun maine la sandvisuri sotului ca sa fiu sigura ca am scapat de tentatie. Ca de fiecare data cand trec pe langa ea inghit in sec :D

patratel 09 mar 2011 14:56:36

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de Chriselle (Post 563673)
Sunt bune si de faza 1? :D
Mi-ai facut o poftaaaaa. Deja imi imaginez un teanc de clatite cu nutela :)) (interzise la toate fazele cred :))) Eh, macar in gand am voie sa pacatuiesc :D


nu e voie doar in a doua... eu ma rasfat acum dupa faza1.... si ca sa fie cat mai dietetice le-am umplut cu mar as su nuca scortisoara si putina putina miere
sa stiti ca am luat faina integrala din grau si cu toate ca eram reticienta are gust chiar bun.. trebuie sa incerc mai multe retete si daca iasa bune si scot din folosinta faina alba

patratel 09 mar 2011 14:58:44

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de Chriselle (Post 563700)
Si eu sunt in situatia voastra... Cine se gandea vreodata ca o sa ajung "casnica" :)) Macar zilele astea a fost cat de cat mai ok ca am reluat cursul de norvegiana si asa mai ies si eu din casa si mai cunosc alta lume. Dar in 2 sapt termin si daca nici dupa aia nu gasesc nu stiu ce fac. Cred ca o sa am o discutie cu sotul sa schimbam domiciliul in alta parte :D


iubita nu sunt in masura sa va sfatuiesc dar daca puteti nu va schimbati domiciliul... in nord ce se mai poate face cate ceva ca in rest e dezastru peste tot..... nu te da batuta si ai sa vezi ca pana la urma totul va fi bine


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:37:51.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO