forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta South Beach (http://forum.slabute.ro/dieta-south-beach/)
-   -   Dieta South Beach faza I (etajul 2) (http://forum.slabute.ro/dieta-south-beach/dieta-south-beach-faza-i-etajul-2-a-7507.html)

patratel 02 feb 2011 12:53:45

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de dr jekil (Post 506105)
Am scos si eu nasul afara pana la plafar si am luat ulei de migdale ca nu mai pot cu fata asta!Ma cojesc toata!Cum ma invarteam prin plafar mi-au facut cu ochiul niste alge de mare!Sunt curioasa cum sunt!!:D Pana acum am papat asa: mic dejun: 4 ciupercute facute pe gratarcu branza si sunca Praga, gustare: 3 linguri de seminte de susan prajite(sunt prea multe?), la pranz vreau sa fac salata de alge de mare cu ton(sper sa fie buna) si cina mancarica de linte (mai am o gramada ca al meu prieten nici nu a vrut sa auda de ea!)Voi ce faceti?Pupicut


sa imi spui cum au iesit algele... sunt curioasa.....

lumy5 02 feb 2011 14:20:42

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Buna fetelor >:D<
Nu inteleg de ce nu beti apa :(. Si eu am avut vreo 2 zile in astea 2 sapt (da,da,da, sa ma laud, azi e a14-a zi de faza 1 :x) in care nu am putut sa beau nici 2l de apa. dar am zile cand beau 3-4l..dar nu numai apa. Beau fffff mult ceai, am un amestec propriu, cu care m-am obisnuit si imi place.
Amestec urmatoarele ceaiuri:
-ceai verde;
-soc (eliminarea apei din organism si pentru a facilita pierderea in greutate in completarea masurilor dietetice);
-matase porumb (favorizeaza eliminarea apei si a sarurilor aflate in exces in organism );
-papadie (depurativ sanguin, diuretic azoturic, antipurid, antiscorbutic, circulator,colagog, eupeptic si astrigent.Este destinat in cazul obezitatii, diabetului zahart, reumatism, constipatie, anemie, hepatita);
-salvie (am baut 1cana/zi pt reglarea menstruatiei, inca pun in amestec);
-echinacea (pt imunitate);
-musetel;
-uneori sunatoare.

La sfarsit pun putina zeama de lamaie, in ultimele 2 zile am pus si cate un indulcitor...depinde. Imi fac si beau cam 1,5l/ zi, uneori mai mult, alteori mai putin (min 1l).

LicuriciColorat 02 feb 2011 14:23:19

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de lumy5 (Post 506330)
Buna fetelor >:D<
Nu inteleg de ce nu beti apa :(. Si eu am avut vreo 2 zile in astea 2 sapt (da,da,da, sa ma laud, azi e a14-a zi de faza 1 :x) in care nu am putut sa beau nici 2l de apa. dar am zile cand beau 3-4l..dar nu numai apa. Beau fffff mult ceai, am un amestec propriu, cu care m-am obisnuit si imi place.
Amestec urmatoarele ceaiuri:
-ceai verde;
-soc (eliminarea apei din organism si pentru a facilita pierderea in greutate in completarea masurilor dietetice);
-matase porumb (favorizeaza eliminarea apei si a sarurilor aflate in exces in organism );
-papadie (depurativ sanguin, diuretic azoturic, antipurid, antiscorbutic, circulator,colagog, eupeptic si astrigent.Este destinat in cazul obezitatii, diabetului zahart, reumatism, constipatie, anemie, hepatita);
-salvie (am baut 1cana/zi pt reglarea menstruatiei, inca pun in amestec);
-echinacea (pt imunitate);
-musetel;
-uneori sunatoare.

La sfarsit pun putina zeama de lamaie, in ultimele 2 zile am pus si cate un indulcitor...depinde. Imi fac si beau cam 1,5l/ zi, uneori mai mult, alteori mai putin (min 1l).


felicitai Lumy pt 2 sapt de SB:x
cat ai slabit in astea 14 zile?
si eu beau apa zilnic cam 2-3l + 1-2 cani de ceai:))) sunt o mica ratusca:)))

dr jekil 02 feb 2011 14:32:31

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Sunt f dezamagita de experienta cu algele de mare!Nu mi-au placut deloc!Am luat de 2 ori din ele si le-am aruncat!Mi-am pierdut si pofta de mancare de la ela,si ca sa nu stau fara sa mananc ceva la pranz am mancat 1 ardei si 2 felii de branza.Eu sunt mai mofturoasa la mancare,nu imi plac conopida, dovlecei sau brocoli

lumy5 02 feb 2011 14:35:42

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 506339)
felicitai Lumy pt 2 sapt de SB:x
cat ai slabit in astea 14 zile?
si eu beau apa zilnic cam 2-3l + 1-2 cani de ceai:))) sunt o mica ratusca:)))

Nu stiu exact, nu m-am cantarit inainte de a incepe, imi era prea frica, dar estimez o scadere de 2-3kg. Nici acum nu pot sa ma cantaresc ca sunt balonata de la musafiri. DARRR pot sa-ti zic ca se vede la cm! Am dat cel putin 3cm jos de peste tot. Eu vad cum s-au dus din aripi (nu pot sa le zic aripioare suncilor de pe solduri) si din fund :">. Nu s-au dus de tot, dar eu vad diferenta. la burtica de ex. numa sapt asta am scazut 3 cm, deci sunt multumita

lumy5 02 feb 2011 14:38:46

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de dr jekil (Post 506360)
Sunt f dezamagita de experienta cu algele de mare!Nu mi-au placut deloc!Am luat de 2 ori din ele si le-am aruncat!Mi-am pierdut si pofta de mancare de la ela,si ca sa nu stau fara sa mananc ceva la pranz am mancat 1 ardei si 2 felii de branza.Eu sunt mai mofturoasa la mancare,nu imi plac conopida, dovlecei sau brocoli

>:D< daca nu le incercai ramaneai cu gandul ca cine stie ce minunate or fi. Nu fi dezamagita, a fost o experienta :-*

calexandra 02 feb 2011 14:40:44

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de dr jekil (Post 506360)
Sunt f dezamagita de experienta cu algele de mare!Nu mi-au placut deloc!Am luat de 2 ori din ele si le-am aruncat!Mi-am pierdut si pofta de mancare de la ela,si ca sa nu stau fara sa mananc ceva la pranz am mancat 1 ardei si 2 felii de branza.Eu sunt mai mofturoasa la mancare,nu imi plac conopida, dovlecei sau brocoli

si eu sunt mofturoasa la mancare, nici mie nu imi plac cele enumerate de tine, deci nu alegelor de mare....

LicuriciColorat 02 feb 2011 14:41:56

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de lumy5 (Post 506366)
Nu stiu exact, nu m-am cantarit inainte de a incepe, imi era prea frica, dar estimez o scadere de 2-3kg. Nici acum nu pot sa ma cantaresc ca sunt balonata de la musafiri. DARRR pot sa-ti zic ca se vede la cm! Am dat cel putin 3cm jos de peste tot. Eu vad cum s-au dus din aripi (nu pot sa le zic aripioare suncilor de pe solduri) si din fund :">. Nu s-au dus de tot, dar eu vad diferenta. la burtica de ex. numa sapt asta am scazut 3 cm, deci sunt multumita


ahh super
oricum daca tu simti si se si vede la cm e clar ca ai slabit
nici eu no sa ma pot cantarii duminica:(( ca o sa fiu inca bolnava,toata m'am umflat ..daaahh ce senzatie aiurea:)))
sper macar un kg sa mai dau jos si sapt asta chiar daca is cu musafirii pe cap:)))
oricum felicitari>:D<

lumy5 02 feb 2011 14:45:16

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 506377)
ahh super
oricum daca tu simti si se si vede la cm e clar ca ai slabit
nici eu no sa ma pot cantarii duminica:(( ca o sa fiu inca bolnava,toata m'am umflat ..daaahh ce senzatie aiurea:)))
sper macar un kg sa mai dau jos si sapt asta chiar daca is cu musafirii pe cap:)))
oricum felicitari>:D<

Merci, sper sa fie macar 1.01kg date jos ;) :-*

calexandra 02 feb 2011 14:47:00

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 506377)
ahh super
oricum daca tu simti si se si vede la cm e clar ca ai slabit
nici eu no sa ma pot cantarii duminica:(( ca o sa fiu inca bolnava,toata m'am umflat ..daaahh ce senzatie aiurea:)))
sper macar un kg sa mai dau jos si sapt asta chiar daca is cu musafirii pe cap:)))
oricum felicitari>:D<

deci in ''perioada'' nu e recomandat sa ne cantarim?deoarece si eu o sa am aceeasi problema.....


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:58:04.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO