forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta South Beach (http://forum.slabute.ro/dieta-south-beach/)
-   -   Dieta South Beach faza I (etajul 2) (http://forum.slabute.ro/dieta-south-beach/dieta-south-beach-faza-i-etajul-2-a-7507.html)

calexandra 17 feb 2011 18:50:45

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de patratel (Post 530520)
fetele fetele sunt hapyyyyyyyyyyyyyyyyyyy... chiar daca maine era ziua de masurat si de cantarit de masurat m-am masurat azi.. canta maine.... sunt super multumita:

bust -5cm
colac -7
sold-8
gat-1
antebrat -4
coapse -6
talie - 5

chiar daca saptamana asta nu dau jos nici o suta de grame sunt multumita..... nu m-am masurat de 2 saptamani.... yupyyyyyyyyyyyyya

bravooooo>:D<

LicuriciColorat 17 feb 2011 19:32:26

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de ylla (Post 530572)
Ce mai faceti fetelor?? Ce mai ziceti?? Ce mai papati??? Eu azi am primit o cioco amaruie ..dar parca nu as vrea sa pap din ea..o ascund in dulap..are zahar..si la cata celulita am si am avut nu mai vreau sa aud de zahar..


hey ylla
si eu as papa o cioco amaruie dar neh neh nu e voie:)))
eu am papat azi vinete cu putina maioneza si branza yammi:x:))
cred ca pe weekend ma gandesc ce sa'mi fac bun:-/ nu prea am idei,tra sa gasesc eu ceva:))

lamaitza 17 feb 2011 19:42:33

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de ylla (Post 530507)
Bravo Lamaitza, felicitari..eu te-as sfatui sa mai ramai pe faza 1 pana dupa menstruatie..si asigura-te ca ai fructoza sau sirop de stevie..si fa-ti deserturi permise, ca sa scapi de poftele nesanatoase..


multumesc>:D<, am sa tin cont de sfaturile tale;)

ylla 17 feb 2011 19:42:51

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Ei nah ca eu am dat cu bata in balta si am papat cioco..asta pt ca aveam doar vreo 700 cal..oricum azi am bagat iar 50 min work out si abia ma misc..pt weekend iti propun un cheesecake..crema se zahar ars sau desertul meu cel mai usor de facut..branzica light cacao si o lingurita fructoza..yummy..
Ahh dupa cioco a mea..asa mi s-a aplecat de imi venea sa vomit..clar nu mai vreau curand..si in plus e gata ca au avut grija copii mei de ea...ma duc sa imi finalizez meniul
La capitolul apa am stat tare prost azi..am baut putina:(

lamaitza 17 feb 2011 19:44:37

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de patratel (Post 530520)
fetele fetele sunt hapyyyyyyyyyyyyyyyyyyy... chiar daca maine era ziua de masurat si de cantarit de masurat m-am masurat azi.. canta maine.... sunt super multumita:

bust -5cm
colac -7
sold-8
gat-1
antebrat -4
coapse -6
talie - 5

chiar daca saptamana asta nu dau jos nici o suta de grame sunt multumita..... nu m-am masurat de 2 saptamani.... yupyyyyyyyyyyyyya


felicitari patratel>:D<...oh -8 cm la sold, cu faza 1 le-ai dat jos? :>

LicuriciColorat 17 feb 2011 19:46:13

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de ylla (Post 530841)
Ei nah ca eu am dat cu bata in balta si am papat cioco..asta pt ca aveam doar vreo 700 cal..oricum azi am bagat iar 50 min work out si abia ma misc..pt weekend iti propun un cheesecake..crema se zahar ars sau desertul meu cel mai usor de facut..branzica light cacao si o lingurita fructoza..yummy..
Ahh dupa cioco a mea..asa mi s-a aplecat de imi venea sa vomit..clar nu mai vreau curand..si in plus e gata ca au avut grija copii mei de ea...ma duc sa imi finalizez meniul
La capitolul apa am stat tare prost azi..am baut putina:(


da trebuie sa gasesc o reteta fara fructoza:)),eu nu folosesc:D,imi trebuie ceva bun fara nici un fel de dulce(zahar,fructoza)
ehh nu'i bai,se mai intampla
important e ca ai facut sport
mai ai timp,pana te culci poti bea liunistita 1litru:)

ylla 17 feb 2011 19:47:08

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:16
Branzica 0,2% grasime, Exquisa Fitline, 100g - 60 calorii, 11 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.9 carbohidrati, 0 fibre, 300 sodiu, 3.7 zahar
Apa plata, 1500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 1, ora 17:04
Migdale, 20g - 115 calorii, 4.2 proteine, 9.9 grasimi, 0 colesterol, 4.3 carbohidrati, 2.4 fibre, 0.2 sodiu, 0.8 zahar
Guma Orbit professional fara zahar, 2.8g - 5 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Prânz, ora 17:10
Salata de rosii cu branza, 300g - 204 calorii, 6.9 proteine, 15.6 grasimi, 0 colesterol, 12 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 2, ora 17:05
Seminte floarea soarelui, Nutline Traditional, 40g - 130 calorii, 4.3 proteine, 11.3 grasimi, 0 colesterol, 5.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cina, ora 17:10
Salata de rosii cu branza, 400g - 272 calorii, 9.2 proteine, 20.8 grasimi, 0 colesterol, 16 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 3, ora 18:45
Ciocolata Amaruie 65% cacao, Schogetten, 33.3g - 166 calorii, 3.3 proteine, 11 grasimi, 0 colesterol, 13.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Iaurt de baut Activia Natur, Danone, 330g - 116 calorii, 10.2 proteine, 3 grasimi, 0 colesterol, 11.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 11.9 zahar
Cafea cu lapte, fara zahar, 200ml - 45 calorii, 0.8 proteine, 4 grasimi, 0 colesterol, 1.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 1.2 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1113 calorii, (mic)49.9 proteine, (mult)75.8 grasimi, 0 colesterol, (mic)69.8 carbohidrati, 2.4 fibre, 300.2 sodiu, 17.6 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, general, 50min - 277 calorii
Metabolism bazal - 1135 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1412 calorii

ylla 17 feb 2011 19:51:30

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Licu..fructoza este permisa..sau o poti inlocui cu sirop de stevie..la fel permis..eu in prima faza de SB1 nu am folosit nici un fel de dulce de nici o culoare...acum..sunt mai ..weak..nu imi trece nimic prin cap...la faza 2 ai putea face mar copt cu scortisoara..stii..puna o slabuta ca pastarnacul copt la cuptor are un gust foarte dulceag..si este permis in SB1..sincer nu l-am incercat..dar mie imi plac radacinoasele astea.
Apa da o beau..ca oricum ma culc pe la 1-2 ..stau si eu calare pe sticla cu apa

LicuriciColorat 17 feb 2011 19:55:42

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de ylla (Post 530862)
Licu..fructoza este permisa..sau o poti inlocui cu sirop de stevie..la fel permis..eu in prima faza de SB1 nu am folosit nici un fel de dulce de nici o culoare...acum..sunt mai ..weak..nu imi trece nimic prin cap...la faza 2 ai putea face mar copt cu scortisoara..stii..puna o slabuta ca pastarnacul copt la cuptor are un gust foarte dulceag..si este permis in SB1..sincer nu l-am incercat..dar mie imi plac radacinoasele astea.
Apa da o beau..ca oricum ma culc pe la 1-2 ..stau si eu calare pe sticla cu apa


da stiu ca este permisa
dar asa vreau eu,pt ca slabesc oricum mai greu,acum pe ultima suta de metrii
o s incerc fie un cheseecake sarat:D(oricum imi place),ori o budinca crema-amaruie(sa vad daca am chef sa inventez,deja am o reteta in cap)
pastarnac?mie nu prea'mi place,eventual o gulie:))) ca aia e mai dulce si imi place
eu oricum nu prea simt lipsa dulcelui decat in weekend,bine si azi cand l'am vazut pe tata mancand finetti sa mor nu alta,am plecat repede din fata lui:)))

LicuriciColorat 17 feb 2011 19:57:19

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
apropo de fructoza
am vazut la carefur zahar bio la un pret de 6lei juma de kg
aia e fructoza?avea desenat pe ambalaj un fel de radacinoasa:))):D
eu alta nu am vazut(sau poate nu m'am uitat mai bine)


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:29:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO