forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta South Beach (http://forum.slabute.ro/dieta-south-beach/)
-   -   Dieta South Beach faza I (etajul 2) (http://forum.slabute.ro/dieta-south-beach/dieta-south-beach-faza-i-etajul-2-a-7507.html)

adriana21 13 feb 2011 11:12:25

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Neata fetele!!!
Eu m-am zapacit de tot...mi-am cumparat ieri un cantar elecronic si imi arata azi-dimineata 58 kg,goala din toate punctele de vedere.M-am suit pe cel mecanic si imi arata 57 kg...Pe care sa il cred....cred ca pe cel elecronic,nu????x-(Asta inseamna ca am avut mai multe kg inainte de a incepe dieta...61-62 kg....:((
Oricum numarul de kg sunt un etalon la mine...la fel si targetul propus...vreau sa slabesc pana imi place cum arat si ma simt bine,chiar daca asta inseamna 55 kg sau 48.:)
Week-endul asta e pierdut pentru mine din punct de vedere al dietei,am mancat si ieri si azi prajituri,iar aseara am mancat si 3 felii de pizza....Sunt praf...

eliza david 13 feb 2011 11:42:29

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de adriana21 (Post 523457)
Neata fetele!!!
Eu m-am zapacit de tot...mi-am cumparat ieri un cantar elecronic si imi arata azi-dimineata 58 kg,goala din toate punctele de vedere.M-am suit pe cel mecanic si imi arata 57 kg...Pe care sa il cred....cred ca pe cel elecronic,nu????x-(Asta inseamna ca am avut mai multe kg inainte de a incepe dieta...61-62 kg....:((
Oricum numarul de kg sunt un etalon la mine...la fel si targetul propus...vreau sa slabesc pana imi place cum arat si ma simt bine,chiar daca asta inseamna 55 kg sau 48.:)
Week-endul asta e pierdut pentru mine din punct de vedere al dietei,am mancat si ieri si azi prajituri,iar aseara am mancat si 3 felii de pizza....Sunt praf...

eu am baut cocktailuri so.... o sa mor maine dimineata =((

lamaitza 13 feb 2011 11:55:47

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
hey fetele:*...asta e se mai intampla sa calcam si stramb:(...eu nu stiu cum o sa rezist azi pentru ca mama a facut mamaliga, e moartea mea =p~ ...poti sa imi pui langa mie 5 feluri de ciocolata si nu ma ating de ea, desi sunt mare fana a dulciurilor, insa cand vine vorba de mamaliga nu ma pot abtine:((

ylla 13 feb 2011 12:14:42

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Mda..suntem oameni si uneori simtim nevoia sa ne satisfacem poftele..:) Si mie imi e frica de cantar tare de tot..uffff

lamaitza 13 feb 2011 12:27:16

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
pff cum am spus...am dat-o in bara cu mamaliga:(am zis ca iau un pic de pofta si s-a ajuns la mai mult :| ... Ylla am vazut ca tu vrei sa faci cheesecake-ul, iti spun ca merita a iesit delicios:)

ylla 13 feb 2011 12:30:21

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Lamaitza..cate calorii are cheesecake-ul??Sau sub ce denumire il gasesc in calculatorul de calorii?

lamaitza 13 feb 2011 12:35:18

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de ylla (Post 523548)
Lamaitza..cate calorii are cheesecake-ul??Sau sub ce denumire il gasesc in calculatorul de calorii?


in jur de 157 de calorii deoarece am folosit branza dulce normala nu degresata, insa nu stiu daca l-au acceptat, este sub numele de cheesecake low-carb

daniela209 13 feb 2011 13:27:59

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
buna fetele... ce faceti? un ceai si pentru mine? eu am fost ieri la stomatolog si m-a operat ca sa-mi scoata urata ai de masea de minte... a trebuit sa-mi taie si din obraz, pe interior, ca sa poata sa o scoata, atat de urat era crescuta.... ca sa nu mai zic ca mi-a facut anestezie de vreo 10 ori,ca tot gasea puncte sensibile in gingie cum tot mai tragea de masea.... iar durerea de dupa e mai rea decat cea la problemele lunare.... ieri am luat vreo 3 nurofen si un algolcalmin intravenos aseara ca deja nu mai puteam... sper totusi sa-mi mai treaca din durere....
din pacate dieta n-am mai tinut-o asa cum trebuia, nici nu prea pot manca, nu mi-am mai calculat caloriile, am mancat ieri 2 briose :(:( sper sa nu-mi faca foarte rau ...
va pup..

lumy5 13 feb 2011 16:41:54

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Buna fetelor >:D<
Cum merge? Eu am terminat faza 1 sapt trecuta dar am fost acasa si n-am fost cuminte asa ca de maine (sau marti, nu vreau sa promit si sa nu ma tin d cuvant) incep iar faza 1 :D.


Citat:

Anterior postat de daniela209 (Post 523630)
buna fetele... ce faceti? un ceai si pentru mine? eu am fost ieri la stomatolog si m-a operat ca sa-mi scoata urata ai de masea de minte... a trebuit sa-mi taie si din obraz, pe interior, ca sa poata sa o scoata, atat de urat era crescuta.... ca sa nu mai zic ca mi-a facut anestezie de vreo 10 ori,ca tot gasea puncte sensibile in gingie cum tot mai tragea de masea.... iar durerea de dupa e mai rea decat cea la problemele lunare.... ieri am luat vreo 3 nurofen si un algolcalmin intravenos aseara ca deja nu mai puteam... sper totusi sa-mi mai treaca din durere....
din pacate dieta n-am mai tinut-o asa cum trebuia, nici nu prea pot manca, nu mi-am mai calculat caloriile, am mancat ieri 2 briose :(:( sper sa nu-mi faca foarte rau ...
va pup..

Daniela :-* cum iti crestea maseaua? Am si eu una care mi-a dat stramb si cand am fost ultima data (sapt trecuta) la stomato, mi-a spus ca imi creste incontinuare stramb. Nici nu vreau sa ma gandesc ca exista posibilitatea de a o scoate :(.
Legat de dieta, ai fost bolnavioara, sanatatea e cea mai importanta. Scapi tu de gramele de la briose prin sport >:D<, important e sa fi tu bine, sanatoasa

lumy5 13 feb 2011 16:47:56

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Eu am incecat azi vreo 15min sa ma cantaresc. Nu stiu ce naiba au cantarele astea, folosesc tot unul electronic, ajung sa cred ca am gropi in casa :)), abia gasesc un loc sa stea perfect drept, iar cand il gasesc, ma cantaresc si caut altul. si asa in 3 locuri am avut 3 greutati diferite. imi venea sa dau cu el pe fereastra :(.


Citat:

Anterior postat de adriana21 (Post 523457)
Neata fetele!!!
Eu m-am zapacit de tot...mi-am cumparat ieri un cantar elecronic si imi arata azi-dimineata 58 kg,goala din toate punctele de vedere.M-am suit pe cel mecanic si imi arata 57 kg...Pe care sa il cred....cred ca pe cel elecronic,nu????x-(Asta inseamna ca am avut mai multe kg inainte de a incepe dieta...61-62 kg....:((
Oricum numarul de kg sunt un etalon la mine...la fel si targetul propus...vreau sa slabesc pana imi place cum arat si ma simt bine,chiar daca asta inseamna 55 kg sau 48.:)
Week-endul asta e pierdut pentru mine din punct de vedere al dietei,am mancat si ieri si azi prajituri,iar aseara am mancat si 3 felii de pizza....Sunt praf...

Adriana, au mai avut si alte fete probl. asta cu cantarele. Conteaza pt noi diferenta de kg, nu e cap de lume daca aveam la inceput cu 1-2 kg in plus sau minus fata de cat credeam. Cum ai spus si tu, conteaza sa ajungem sa ne simtim bine asa cum suntem, nu atat de mult nr de kg. Eu zic sa te cantaresti tot pe cel mecanic, ca sa nu ai surprize. SAU, ar mai fi varianta sa schimbi toate masurile si sa incepi sa te cantaresti numa pe cel nou (considerand ca incepi acum- greutatea intiala o vei ignora total).
Cu mai mult sport decat de obicei, vei reusi sa nu pui niciun gram, chiar daca te-ai rasfatat weekendul asta >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:59:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO