forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Weight Watchers (http://forum.slabute.ro/dieta-weight-watchers/)
-   -   Clubul Weight Watchers, come in!!! (http://forum.slabute.ro/dieta-weight-watchers/clubul-weight-watchers-come-947.html)

bursucica 08 dec 2010 19:15:08

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Buna fetelor si bine v-am gasit!

Ma alatur voua cu speraranta ca voi slabi odata! E tot ce imi doresc:D

Pe scurt, inainte sa raman gravida, am incercat ww, care mi-a placut destul de mult si am reusit chiar sa dau cate kg destul de lejer. Apoi, s-a intamplat minunea si am fost nevoita sa renunt. Am nascut si am fost fericita sa constat ca tot ce pusesem in timpul sarcinii, am eliminat; dar, vai, la vreo 2 luni dupa, am facut muuulte excese si m-am ingrasat la loc.

Am mers prin septembrie la un nutritionist, dar nu am reusit sa slabesc, fiindca dieta pe care mi-o recomandase era destul de grea si cu putine alimente pemise, dar recunosc ca nici nu am avut multa ambitie, plus ca acum cu mica fetita, programul e destul de incarcat.

Am decis sa ma intorc la ww, cu speranta ca va merge asa cum a mers inainte de a ramane gravida.

Va pup si ma bucur ca v-am gasit

bursucica 08 dec 2010 19:23:58

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Am o mica nelamurire, ceea ce am eu ca si mod de calcul nu stiu daca va este cunoscut:
la punctele zilnice pe care ar trebui sa le mananc zi de zi, pot adauga 30 puncte bonus/saptamana si 12 puncte/saptamana obtinute prin sport, pe care eu am decis sa le impart la 7 zile si sa le adaug la cele obligatorii. Deci eu, conform greutatii ar trebui sa consum 20 puncte + 4 ( din cele 30/saptamana ) + 2 ( din cele 12/saptamana din sport ) = 26 puncte/zi. Este corect asa?

Plus ca obligatoriu ar trebui sa consum pe saptamana dulciuri de 12-14 puncte.

lucretia184 08 dec 2010 19:40:13

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
>:D<bine ai venit bursucica , important e ca fetita ta e frumoasa si sanatoasa, fiecare nastere e cu ceva kg in plus, tu chiar ai reusit sa revi la greutatea initiala. Daca ai experienta cu WW poate mai invatam una de la alta si impreuna sa reusim, eu am pe zi ce trece mai mult entuziasm.

Despre socoteala punctelor eu nu am nici o idee daca e bine sau nu, sa asteptam fetele mai pricepute sa iti raspunda.

Eu in seara asta mi'am schimbat meniul si am mancat 2 linguri piure, legume si putina carne de pui si putina supa... cam 8 puncte maxim.

Azi in total am consumat 15p din 22. URA :D

lucretia184 08 dec 2010 19:46:18

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
bursucica, tu cam cate kg ai slabit inainte cu WW?

Formula ta mi se pare mai usoara, daca a functionat la tine, da-i inainte. 12-14 puncte de dulciuri imi place cum suna:P

Anka pe unde umblii? Prezinta'te la raport! :-*

bursucica 08 dec 2010 19:59:43

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Multumesc fetelor; asa e, important e ca bebelusha e ok, ca de revenit imi revin eu.

Inainte sa raman gravida am slabit cam 5-6 intr-o luna jumate, cam asa, si imi permiteam cam orice; dar bineinteles ca nu lipsea sportul. Acum sper sa ma tin la fel de treaba, cu ww si sport

bursucica 08 dec 2010 20:00:33

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Uof, sunt foarte entuziasmata; sper sa ma duca pana la final entuziasmul astab-)

lucretia184 08 dec 2010 20:16:05

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Entuziasmul e foarte bun, avem nevoie de asa ceva. O sa'ti pui si tu meniul cu punctele aici? Ce sport faci?

mitzy 08 dec 2010 20:31:03

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Citat:

Anterior postat de bursucica (Post 431789)
Am o mica nelamurire, ceea ce am eu ca si mod de calcul nu stiu daca va este cunoscut:
la punctele zilnice pe care ar trebui sa le mananc zi de zi, pot adauga 30 puncte bonus/saptamana si 12 puncte/saptamana obtinute prin sport, pe care eu am decis sa le impart la 7 zile si sa le adaug la cele obligatorii. Deci eu, conform greutatii ar trebui sa consum 20 puncte + 4 ( din cele 30/saptamana ) + 2 ( din cele 12/saptamana din sport ) = 26 puncte/zi. Este corect asa?

Plus ca obligatoriu ar trebui sa consum pe saptamana dulciuri de 12-14 puncte.

In primul rand, Bine ai venit in clubul nostru!>:D<Iti poti calcula cate puncte ai voie sa manaci pe zi, aici: Calculator Weight Watchers - Slabute.ro asa poti calcula exact cum trebuie.

bursucica 08 dec 2010 20:37:47

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Da, o sa imi pun meniul si o sa ma uit peste ale voastre, si asa mai variez si eu ca ajung cateodata in pana de idei.

Ca sport, alternez, o zi aerobic, o zi bicicleta, o zi taebo, depinde de chef, si bineinteles, o plimbare cu micuta

Multumesc pentru primire, fetelor si ptr calculator, mitzy; chiar imi trebuie o mica incurajare

Impreuna sper sa reusim;;)

lucretia184 08 dec 2010 20:40:04

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Bun, si acum o veste buna!

Am citit in e-gezonheid ca poti arde cu 6% mai multe calorii daca iti reglezi termometrul in casa la 19°C de la de ex. o temperatura de 24°C. Nu ajuta numai sa faci economii la factura dar si sa slabesti cu 6% mai mult fara sa faci nici o dieta, pentru ca, consumul de energie este mai mare la o temperatura mai joasa pentru a ajuta corpul sa'si mentina temperatura in jur de 37°C... acum l'a mine nu ar fii prea mare diferenta ca deja am max 19°C in casa si dormim fara caldura Iar dimineata pana se incalzeste mai dureaza putin... insa ma gandesc ca daca te imbraci mai bine rezultatul nu mai e acelasi sau? Voi ce parere aveti?


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:09:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO