forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Weight Watchers (http://forum.slabute.ro/dieta-weight-watchers/)
-   -   Clubul Weight Watchers, come in!!! (http://forum.slabute.ro/dieta-weight-watchers/clubul-weight-watchers-come-947.html)

lucretia184 08 dec 2010 11:22:17

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Merci Mitzy, 2,5/100 gr mi se pare ok! Vad ca targhetul tau e 1kg pe saptamana. Reusesti? :)

ras_cristalin 08 dec 2010 11:26:46

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Sa vad daca stiu sa calculez cate puncte am mancat azi :
iaurt : 1,1 x 450 g
Cu regula de 3 simpla, imi ies 4.95 puncte? Asa e? :-?

lucretia184 08 dec 2010 11:27:48

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 431245)
Mitzule, ma ajuti si pe mine?
Cate puncte tre sa mananc eu zilnic? Cum le calculez?

Edit : am gasit calculatorul ! :D Scuze

Buna Ras Cristalin, tii si tu WW? Vad ca ai slabit si tu binisor, felicitari si bine ai revenit la WW (daca bine am inteles). Eu vreau sa vin des pe aici ca sa'mi aduc aminte ca tre sa ma tin de treaba, uneori daca sunt cam bagareata sa nu va suparati pe mine, sunt la inceput. :)

mitzy 08 dec 2010 11:30:13

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Citat:

Anterior postat de lucretia184 (Post 431241)
Buna mitzy, multumesc pentru primire. In primul rand FELICITARI pentru rezultatele obtinute, ma bucur foarte mult ca sunt sanse de slabire cu WW. Eu nu stiu sa dau sfaturi sunt inca la inceput si experienta 0, nu te intrista ca ai buctat, se intampla si tu precis stii cum sa te redresezi, important este ca esti in continuare in lupta, iti doresc sa ajungi la target, Waw pana in 14 feb anul viitor vrei sa ai 65? Tre sa fii f ambitioasa... eu nici nu indraznesc sa visez greutatea asta. Vad ca avem aproape aceeasi greutate, sper sa pot invata ceva de la tine, nu promit ca voi scoate painea sau carbohidratele dar sper sa le tin sub control, nu vreau sa ma frustez prea tare. Vreau sa incerc si metoda de a'mi salva ceva puncte pe Weekend, sa vad ce reusesc.

Ma bucur ca ai revenit! >:D<

Ma bucur ca se mareste al nostru club;;);;);;) Si da, chiar sunt sanse de slabitcu WW si fff frumos dar trebuie sa fiu sincera si sa spun ca eu tin un WW mai personalizat sa zicem , adica nu mananc orice, incerc sa ma iau atat cat pot dupa nenea Montignac pe care iti recomand sa il studiezi un pic. La mine este un fel de WW + Monti, nu mereu si nu fff strict dar pe mine ma ajuta la slabit sa nu pap paine , cartofi , mamaliga, porumb si inerc sa nu ma apropii de dulciuri - asta din urma nu imi iese tot timpul:P

As vrea sa ajung la 65 pana pe 14 februarie de Valentine's Day dar si mie mi se pare un vis greu de realiazat insa cum spune un om destept, nu trebuie sa lasam visele sa piara;) (vezi semnatura mea):D

Ti-a fost de ajutor link-ul cu puncte WW pe care ti l-am scris in mesajul anterior?:-/

ras_cristalin 08 dec 2010 11:31:24

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Citat:

Anterior postat de lucretia184 (Post 431262)
Buna Ras Cristalin, tii si tu WW? Vad ca ai slabit si tu binisor, felicitari si bine ai revenit la WW (daca bine am inteles). Eu vreau sa vin des pe aici ca sa'mi aduc aminte ca tre sa ma tin de treaba, uneori daca sunt cam bagareata sa nu va suparati pe mine, sunt la inceput. :)

Buna Lucretia !
Eu n-am tinut niciodata WW, dar am tinut hipocalorica... merge pe acelasi principiu. As vrea sa invat sa tin si pe puncte, pare distractiv ;))
Eu am slabit mult cu South Beach, as vrea sa ma intorc din nou la SB, dar sa mananc in limita de 20 de puncte, cat imi arata ca trebuie sa pap.
E voie sa fii bagareata aici >:D< asa ne imprietenim

lucretia184 08 dec 2010 11:32:53

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 431257)
Sa vad daca stiu sa calculez cate puncte am mancat azi :
iaurt : 1,1 x 450 g
Cu regula de 3 simpla, imi ies 4.95 puncte? Asa e? :-?


Nu stiu, nu e cam multisor la puncte, e adevarat ca ai mancat aproape jumatate de kg de iaurt :-o, treuie sa iti placa mult, a fost de fructe? m'am uitat si e pe lista am vazut iaurt cu grasimea 0,1g/100, se calculeaza la 1,5puncte, nu stiam ca amenda costa asa de mult :P... conteaza stiu mult si ce grasime a avut, nu?

mitzy 08 dec 2010 11:35:01

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 431257)
Sa vad daca stiu sa calculez cate puncte am mancat azi :
iaurt : 1,1 x 450 g
Cu regula de 3 simpla, imi ies 4.95 puncte? Asa e? :-?

Exact asa este Iuly dear, si ma bucur ca folosim aceeasi formula de calcul a punctelor WW:D Sa inteleg ca migrezi spre clubul nostru?;;);;);;);;);;) Sa iti urez deja Un "Welcome in the club?";;)

ras_cristalin 08 dec 2010 11:37:43

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Citat:

Anterior postat de lucretia184 (Post 431268)
Nu stiu, nu e cam multisor la puncte, e adevarat ca ai mancat aproape jumatate de kg de iaurt :-o, treuie sa iti placa mult, a fost de fructe? m'am uitat si e pe lista am vazut iaurt cu grasimea 0,1g/100, se calculeaza la 1,5puncte, nu stiam ca amenda costa asa de mult :P... conteaza stiu mult si ce grasime a avut, nu?

Am mancat mult iaurt ca tocmai am terminat de tinut post si mi-a fost dor :x dar oricum eu nu-s genul care papa 100 de grame de iaurt, parca nici pe o masea nu-mi ajunge :))
Avea 2 % grasime iaurtul.
Acum urmeaza sa pap un ou la gustare.

Citat:

Anterior postat de mitzy (Post 431271)
Exact asa este Iuly dear, si ma bucur ca folosim aceeasi formula de calcul a punctelor WW:D Sa inteleg ca migrezi spre clubul nostru?;;);;);;);;);;) Sa iti urez deja Un "Welcome in the club?";;)

Mitzule, nu promit... dar incerc ! Mi se pare distractiv si eficient sa tii WW :)
>:D<

mitzy 08 dec 2010 11:38:10

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Citat:

Anterior postat de lucretia184 (Post 431250)
Merci Mitzy, 2,5/100 gr mi se pare ok! Vad ca targhetul tau e 1kg pe saptamana. Reusesti? :)

Inainte, cand eram la inceputul WW si ma tineam strict de puncte si mai faceam si sport in fiecare zi sau cel putin de 3 ori pe saptamana, da reuseam acum...reusesc doar cand imi aduc aminte sa fac sport:D:">

lucretia184 08 dec 2010 11:39:05

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Citat:

Anterior postat de mitzy (Post 431265)
Ma bucur ca se mareste al nostru club;;);;);;) Si da, chiar sunt sanse de slabitcu WW si fff frumos dar trebuie sa fiu sincera si sa spun ca eu tin un WW mai personalizat sa zicem , adica nu mananc orice, incerc sa ma iau atat cat pot dupa nenea Montignac pe care iti recomand sa il studiezi un pic. La mine este un fel de WW + Monti, nu mereu si nu fff strict dar pe mine ma ajuta la slabit sa nu pap paine , cartofi , mamaliga, porumb si inerc sa nu ma apropii de dulciuri - asta din urma nu imi iese tot timpul:P

As vrea sa ajung la 65 pana pe 14 februarie de Valentine's Day dar si mie mi se pare un vis greu de realiazat insa cum spune un om destept, nu trebuie sa lasam visele sa piara;) (vezi semnatura mea):D

Ti-a fost de ajutor link-ul cu puncte WW pe care ti l-am scris in mesajul anterior?:-/

Da, nu e o idee rea sa ai grija cum combini alimentele, vreau sa ma indrept si eu spre asta, am tinut si eu Montignac dupa ce am nascut si cred ca am slabit vreo 7-8 kg deci o sa te urmaresc ce mananci sa ma inspir si eu. Stiu ca te ajuta la slabit sa nu mananci prea multi carbo, dar eu as vrea sa vad daca mananc cateodata ce se intampla?

Eu iti urez sa ajungi pana la sf. valentin la 65 de kg, mamotiveaza si pe mine lucrul asta.

Da mi'a fost de ajutor linkul, o sa mai intru pe acolo sa calculez puncte. :-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:29:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO