forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Weight Watchers (http://forum.slabute.ro/dieta-weight-watchers/)
-   -   Clubul Weight Watchers, come in!!! (http://forum.slabute.ro/dieta-weight-watchers/clubul-weight-watchers-come-947.html)

Slabuta 02 aug 2009 18:17:37

Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Info despre Weight Watchers:


amy 17 sep 2009 11:48:36

Re: Dieta Weight Watchers
 
hey :)
sunt noua si habar n-am inca sa ma "folosesc" de forum.
sunt o proaspata mamica (am nascut acum 6 saptamani).as vrea sa urmez aceasta dieta pt ca mi se pare mai permisiva, ca sa zic asa.
nu a trebuit niciodata sa slabesc asa ca sunt super habarnista din punctul asta de vedere.
deci o sa apreciez fiecare manuta de ajutor care mi se va intinde. va pup si spor la dat jos...sau mentinere :*

si pls fiti tolerante daca pun intrebari cretine :))

Slabuta 19 sep 2009 16:01:02

Re: Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de amy (Post 32950)
hey :)
sunt noua si habar n-am inca sa ma "folosesc" de forum.
sunt o proaspata mamica (am nascut acum 6 saptamani).as vrea sa urmez aceasta dieta pt ca mi se pare mai permisiva, ca sa zic asa.
nu a trebuit niciodata sa slabesc asa ca sunt super habarnista din punctul asta de vedere.
deci o sa apreciez fiecare manuta de ajutor care mi se va intinde. va pup si spor la dat jos...sau mentinere :*

si pls fiti tolerante daca pun intrebari cretine :))

Buna Amy :)
Felicitari pentru bebele foarte frumos si dulce ca o bombonica :) sa fie sanatos si cumintel>:D<

De asemenea ti-am vazut pozicile si cu tine, si mi se pare ca esti destul de slabuta, nu cred ca trebuie sa mai slabesti. Esti numai bine :)

Daca vrei sa mananci dupa principiile WW (adica cu puncte) ai un calculator aici: Weight Watchers dar eu totusi insist sa nu mai tii nici o cura de slabire :)

Daca mai ai intrebari iti voi raspunde cu placere :)

amy 19 sep 2009 17:33:40

Re: Dieta Weight Watchers
 
ms slabuta :)
stiu ca nu sunt grasa :) dar nu incap in haine :P
eu tot timpul am fost intre 45-47 kg...inainte sa raman insarcinata nu am reusit niciodata sa depasesc 49 kg...si alea le adunam in concedii :P
in concluzie d-aia vreau sa dau jos...ca nu vreau sa imi inlocuiesc toata garderoba :( evident ma refer la pantaloni.
m-am razgandit cu WW...de fapt habar nu am ce vreau si ce mi s-ar potrivi...uuuufffff :-s
daca poti sa imi sugerezi ceva, ti-as fi recunoascatoare :)
te pup

ps- ms pt felicitari :-*

Liliana9 13 oct 2009 18:47:43

Re: weight watchers
 
Dar daca nu mancam toate punctele recomndate ce se intampla? Eu trebuie sa mananc 19 puncte si nu pot nici macar 17....daca mananc prea mult nu ma ingras??

Vorbesc despre WEIGHT WATCHERS :):x

Slabuta 14 oct 2009 00:33:33

Re: weight watchers
 
Citat:

Anterior postat de Liliana9 (Post 40114)
Dar daca nu mancam toate punctele recomndate ce se intampla? Eu trebuie sa mananc 19 puncte si nu pot nici macar 17....daca mananc prea mult nu ma ingras??

Vorbesc despre WEIGHT WATCHERS :):x

Buna Liliana si bine ai venit printre noi :)

Pai ce mananci tu de obicei?
M-am uitat la punctele alimentelor aici: Weight Watchers si eu as aduna tare repede 19 puncte :D

Eu zic ca nu ar trebui sa scazi sub aceste puncte, ar fi infometare si nu e bine ;)

gily 15 oct 2009 13:54:17

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
buna!
eu am mai tinut ww si a fost bine, am slabit, nu repede dar avand in vedere ca nu m-am privat de nimic cum se intampla la alte dieta, a fost bine.
acum vreau sa slabesc cam 4 kg si am inceput de astazi iar ww.
mai am pentru cina 2.5 puncte.(din 18)

Liliana9 15 oct 2009 20:03:19

Re: weight watchers
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 40195)
Buna Liliana si bine ai venit printre noi :)

Pai ce mananci tu de obicei?
M-am uitat la punctele alimentelor aici: Weight Watchers si eu as aduna tare repede 19 puncte :D

Eu zic ca nu ar trebui sa scazi sub aceste puncte, ar fi infometare si nu e bine ;)

Uita-te la meniurile mele te rog....nu e deloc infometaremnu? ;)

mishutza 15 oct 2009 20:38:50

Re: weight watchers
 
Citat:

Anterior postat de Liliana9 (Post 40878)
Uita-te la meniurile mele te rog....nu e deloc infometaremnu? ;)

Ba cam e,si destul de tragica,daca e ok ce am vazut la meniul tau,600 de calorii pe zi.Dar ai salvate doar 3 meniuri,toate sub 1000 de calorii.Deci de bine nu e.Incearca sa mananci destul altfel nu vei slabi,sau vei slabi la inceput si apoi vei stagna,sau vei pune dublu inapoi.
Multa bafta la slabit Liliana,dar incearca sa slabesti sanatos si de durata.

Liliana9 16 oct 2009 15:36:43

Re: weight watchers
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 40894)
Ba cam e,si destul de tragica,daca e ok ce am vazut la meniul tau,600 de calorii pe zi.Dar ai salvate doar 3 meniuri,toate sub 1000 de calorii.Deci de bine nu e.Incearca sa mananci destul altfel nu vei slabi,sau vei slabi la inceput si apoi vei stagna,sau vei pune dublu inapoi.
Multa bafta la slabit Liliana,dar incearca sa slabesti sanatos si de durata.

Meniul cu 600 kcal nu era completat :)) nici chiar asa....l-am pus la mijl zilei cand nu mancasem tot:))


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:09:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO