forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Weight Watchers (http://forum.slabute.ro/dieta-weight-watchers/)
-   -   Clubul Weight Watchers, come in!!! (http://forum.slabute.ro/dieta-weight-watchers/clubul-weight-watchers-come-947.html)

violett 19 apr 2010 11:38:05

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Buna, dragele mele. Am tinut si eu WW acum 4 ani si am slabit foarte bine, multumitor. Acum as vrea sa slabesc 7 kg si ma inec ca tiganul la mal, in ultima zi a dietei care este duminica... Of, of...

mitzy 19 apr 2010 14:22:21

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Citat:

Anterior postat de fiica lunii (Post 156579)
Ma inscriu si eu in clubul dietei WW, pe care o incep de azi.
O sa va tin la curent cu ceea ce mananc si va rog sa imi oferiti sfaturi pe parcurs, ca sunt novice :)

Bun venit in club!Eu tin WW de 1 sapt. si 5 zile si sa stii ca la mine functioneaza foarte bine.Eu ma ghidez dupa punctele de aici Tabel puncte Weight Watchers si nu dupa doc. in format pdf.
Multa bafta,eu chiar caut voluntare pt aceasta dieta!>:D<

mitzy 19 apr 2010 14:31:42

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Citat:

Anterior postat de violett (Post 156681)
Buna, dragele mele. Am tinut si eu WW acum 4 ani si am slabit foarte bine, multumitor. Acum as vrea sa slabesc 7 kg si ma inec ca tiganul la mal, in ultima zi a dietei care este duminica... Of, of...

Bine ai venit draga violett>:D<,chiar si noi avem nevoie de ajutorul tau : din moment ce ai tinut WW acum 4 ani si ai slabit frumos poate ne poti da mai multe informatii din experienta proprie.
Cat despre ziua de duminica,eu am gasit o solutie care la mine functioneaza si sunt sigura ca ar merge si la tine:Am decarat duminica zi de spa la domiciliu(masti de fata,corp,par,manechiura,pedichiura,masaj, si, ceva lectura buna).;)
Multa,multa bafta!

ras_cristalin 19 apr 2010 14:34:52

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Yupiiiii v-ati gasit pereche [*5*]
De acum aveti cu cine slabi :>
Bafta multa !

mitzy 19 apr 2010 14:38:32

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Jennifer Hudson a slabit cu aceasta dieta si avand in vedere ca eu arat aproximativ cum arata ea inainte sa slabeasca, pe mine una m-a motivat enorm.
http://assets.acasatv.ro/assets/acas...humb_size1.jpgEi,ce ziceti se inscrie cineva in club?

violett 20 apr 2010 08:20:14

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Buna dimineata, dragele mele.

Va doresc o zi frumoasa si plina de optimism.

Incep sa ma reobisnuiesc cu WW.
Dimineata am baut aproape 400 ml. apa si dupa 20 de minute am luat 2 felii de branza topita+30 gr piept de pui la gratar si le-am asezat pe o feliuta de paine (22 gr). Tartiunuta am pus-o la cuptorul cu microunde si am lasat-o putin.
Nu m-am organizat pentru pranz. Sunt la serviciu si nu cred ca o sa mai mananc nimic pana la 16,30.

La 16,30 am pregatit piept de pui cu ceapa si un pic de sos de rosii (bulion) + 100 gr orez fiert.

La 18,20-19,00 ... branza de vaci + miere de albine sau lapte 1,5 % grasime + cereale de ovaz.

Mai lucrez la puncte sa vad ce as mai putea consuma sa ajung la 17 puncte sau 18.

mitzy 20 apr 2010 08:34:35

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Citat:

Anterior postat de violett (Post 157790)
Buna dimineata, dragele mele.

Va doresc o zi frumoasa si plina de optimism.

Incep sa ma reobisnuiesc cu WW.
Dimineata am baut aproape 400 ml. apa si dupa 20 de minute am luat 2 felii de branza topita+30 gr piept de pui la gratar si le-am asezat pe o feliuta de paine (22 gr). Tartiunuta am pus-o la cuptorul cu microunde si am lasat-o putin.
Nu m-am organizat pentru pranz. Sunt la serviciu si nu cred ca o sa mai mananc nimic pana la 16,30.

La 16,30 am pregatit piept de pui cu ceapa si un pic de sos de rosii (bulion) + 100 gr orez fiert.

La 18,20-19,00 ... branza de vaci + miere de albine sau lapte 1,5 % grasime + cereale de ovaz.

Mai lucrez la puncte sa vad ce as mai putea consuma sa ajung la 17 puncte sau 18.

Draga violett, ce bine imi pare ca in sfrsit am si eu cu cine sta de vorba despre aceasta dieta!;;)
Eu am papat asa:
MD:100 gr pate de ficat pui- 4puncte,paine graham 30gr -2 puncte, rosii 200 gr-0,2puncte.

Slabuta 20 apr 2010 11:23:48

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Mitzy, Violett va doresc mult succes si curaj sa treceti peste toate obstacolele :)>:D<

mitzy 20 apr 2010 13:39:48

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 158037)
Mitzy, Violett va doresc mult succes si curaj sa treceti peste toate obstacolele :)>:D<

Multumim mult slabutule>:D<,chiar avem nevoie de sustinatori ca suntem in minoritate.Asteptam voluntare!;;)

Slabuta 20 apr 2010 13:41:36

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Citat:

Anterior postat de mitzy (Post 158189)
Multumim mult slabutule>:D<,chiar avem nevoie de sustinatori ca suntem in minoritate.Asteptam voluntare!;;)

Eu cand eram mai "tanara" am avut tentative pentru aceasta dieta, dar pe vremea aceea informatia despre punctele alimentelor era atat de rara, incat mi s-a parut complicat, eram mereu in pana de idei, nu stiam ce pot manca si ce nu :)

Acum slava domnului, se stie tot :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:31:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO