forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Diete Vedete (http://forum.slabute.ro/diete-vedete/)
-   -   Dieta Nicoleta Luciu (http://forum.slabute.ro/diete-vedete/dieta-nicoleta-luciu-221.html)

mishutza 26 nov 2009 16:12:37

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Madalyna,eu nu prea tin dieta,eu doar slabesc:D
Cred ca vei gasi raspunsul la toate intrebarile tale aici http://forum.slabute.ro/pregatirea-s...nite-1161.html
Mult succes si sa faci alegerea corecta>:D<

ilenuta2006 30 nov 2009 13:16:46

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Buna fetelor, sunt noua pe aici, am 28 ani si am o fetita de 1,7ani, pe parcursul sarcinii nu prea am luat mult 11kg, iar dupa nastere kind fetia a implinit 6 luni m-am ingrasat cu 10 kg din de 2-3luni. Tot stau si citesc dieta nicoleta luciu, dar nu prea am vazut sa fie scris ca lua si l-carnitin instant pentru arderea grasimilor? Voi ce parere aveti despre L-Carnitin Instant, eu as vrea sa incerc pe linga dieta respectiva si acest praf care se dizolva si are gust de limonada (cel putin asa scrie aici...):(
Merci anticipat

ras_cristalin 30 nov 2009 13:21:50

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Citat:

Anterior postat de ilenuta2006 (Post 52969)
Buna fetelor, sunt noua pe aici, am 28 ani si am o fetita de 1,7ani, pe parcursul sarcinii nu prea am luat mult 11kg, iar dupa nastere kind fetia a implinit 6 luni m-am ingrasat cu 10 kg din de 2-3luni. Tot stau si citesc dieta nicoleta luciu, dar nu prea am vazut sa fie scris ca lua si l-carnitin instant pentru arderea grasimilor? Voi ce parere aveti despre L-Carnitin Instant, eu as vrea sa incerc pe linga dieta respectiva si acest praf care se dizolva si are gust de limonada (cel putin asa scrie aici...):(Merci anticipat

Buna Ilenuta
Eu mananc batoanele acelea Q-form cu l-carnitin si n-am avut nicio problema, in sensul efectelor negative. Dar nici efecte pozitive spectaculoase.
Tu faci sport? Ai cumva si alta optiune de dieta in afara de cea a Nicoletei?
>:D<Bafta la slabit

ilenuta2006 30 nov 2009 14:27:21

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 52970)
Buna Ilenuta
Eu mananc batoanele acelea Q-form cu l-carnitin si n-am avut nicio problema, in sensul efectelor negative. Dar nici efecte pozitive spectaculoase.
Tu faci sport? Ai cumva si alta optiune de dieta in afara de cea a Nicoletei?
>:D<Bafta la slabit


Da fac sport aerobica 3 ori pe saptamina, iar in privinta dietelor am incercat mai multe, si sa nu maninc dupa 18.00, dulciuri pina la 12.00, iar intre orele 13.00-18.00 legume crude sau preparate, sau carne de pui fiarta, sau lactate degresate, sau fructe. Alta dieta este timp de 3 zile maninci dimineata un ou, amiaza si cina pina la 17.00 kite 175 gr de brinza de vaci degresata si respectiv de exclus sare si zaharul, ne mai vorbind de pastele fainoase

ilenuta2006 03 dec 2009 09:55:32

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Buna la toate slabutele, spuneti va rog mai tine cineva aceasta dieta a Nicoletei Luciu?
eu deja o tin a 4 zi, o respect in tocmai, ma simt bine, fac si aerobica peste o zi - rezultat minus 2,7 kg;;)

Slabuta 10 dec 2009 19:52:16

Nicoleta Luciu si dieta ei miraculoasa
 
Initial se trambita ca a slabit cu aceasta dieta, care sincer nu stiu cum de nu a omorat-o.

Citat:

Compot: in 2 litri de apa pui 7 mere taiate cubulete sau felii si le fierbi compozitia pana cand se inmoaie putin merele.
Citat:

Aceasta cantitate o bei pe tot parcursul zilei.
Supa de pui trebuie facuta cu mai multe feluri de legume: telina, ardei, gogosar, morcovi, dar niciodata cartofi, orez sau fidea. Supa e buna si rece si calda. E de preferat sa mananci supa facuta de tine acasa si nu una de la restaurant, unde o mai prepara cateodata si din cele la plic, care contin zahar. Aceea, evident ingrasa.

Dimineata – o cana mare de compot. Dupa doua ore, daca iti este iar foame, bea 300 ml de compot de mere.
La pranz si toata dupa-amiaza – cate o portie de supa de pui in care sa fie si o bucata de carne, ciocanele sau pulpe superioare, de pe care este important sa scoti pielitele.

Nu conteaza la ce ora e ultima masa. Daca nu esti acasa, poti apela la batoanele fibrobar, maximum doua pe zi.
Nu ai voie pâine si nici dulciuri, oricum fibrobarul iti taie pofta de dulce.
Aceasta ar fi dieta minune a Nicoletei Luciu, cu care se spune ca a slabit 30 de kg.

Eu zic ca e o reclama mascata la fibrobar. Fibrobar produs de o firma pentru care Nicoleta Luciu este imaginea comerciala. ;)
Peste tot se afiseaza cu aceste batoane. ;)

Nu mai spun ca si-a facut o interventie chirurgicala si fetele care nu se pricep urmeaza aceasta dieta, care e mai mult sinucidere, pe care, eu personal, nu cred ca a tinut-o Nicoleta Luciu. Astea-s inventate pentru noi, daca ne lasam mintite, daca nu, macar cumparam batoanele fibrobar.

mvthebest 10 dec 2009 20:13:09

Re: Nicoleta Luciu si dieta ei miraculoasa
 
Eu am citit undeva,ca de fapt nu a tinut asa zisa dieta miraculoasa,ci a facut liposuctie.. Nu stui daca e adevarat...In primul rand odata cu nasterea pierzi cam 6-10kg,inseamna ca nu a pierdut chiar 30kg...


Mai putin cunoscut este faptul ca Nicoleta incearca sa-si mentina silueta nu doar prin fitness, ci si cu ajutorul chirurgiei estetice. Luciu a inceput sa frecventeze pentru prima data un astfel de cabinet in urma cu trei ani, pe cand inca era iubita lui Dinu Maxer. Ea si-a facut la acea vreme o operatie de liposuctie la Clinica de chirurgie plastica si reparatorie situata pe Calea Plevnei. Doar ca vedeta nu s-a putut bucura prea mult de rezultatul obtinut. Pentru ca, din nou, problemele au inceput sa apara si in alte zone. Cum alta posibilitate de a scapa de surplusul de grasime de pe abdomen pare sa nu existe, Luciu isi mai face, din cand in cand programa ri, dar la o alta clinica. Semn ca rabda baba la frumusete.

lalena 19 dec 2009 16:54:18

Re: Nicoleta Luciu si dieta ei miraculoasa
 
De acord cu voi, e cam trasa de par dieta asta ...

roseadria 19 dec 2009 17:21:43

Re: Nicoleta Luciu si dieta ei miraculoasa
 
ce vrajeala mai e si dieta asta? a aparut in revistele din Ro ?

dorutza 19 dec 2009 18:14:18

Re: Nicoleta Luciu si dieta ei miraculoasa
 
da-o incolo de dieta....asta-i ca si aia cu supa de varza


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:42:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO