forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Diete Vedete (http://forum.slabute.ro/diete-vedete/)
-   -   Dieta Nicoleta Luciu (http://forum.slabute.ro/diete-vedete/dieta-nicoleta-luciu-221.html)

eu24 12 mai 2009 10:38:42

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
teodora poti sa imi spui si mie cum ai reusit sa slabesti aceste kg si de cat timp ti regimul?

teodora 12 mai 2009 13:14:07

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Salut eu24 !!!
In primul rand nu tin acest regim.Eu am respectat cu abaterile de rigoare Montignac-ul din iunie anul trecut. Adica pe scurt am renuntat, nu in totalitate, la zahar,la tot ce contine faina alba,la orez,porumb si la sucuri de orice fel,iar fructele le manac separat la doua ore dupa masa sau cu o jum. de ora inainte de masa.Trebuie sa-ti marturisesc ca eram fana suc dar nu dulciuri.La un moment dat am folosit fructoza,a fost ok.Apoi am renuntat, acum la cafea folosesc indulcitor.Cred insa ca foarte important,in cazul meu, este sportul.Din septembrie anul trecut merg la sala, la inceput fitness,apoi aerobic,acum fac stepp-aerobic.In plus mi-am cumparat si o bicicleta cu care fac lungi plimbari. Daca mai vrei sa sti ceva iti raspund cu mare placere.
>:D<

mariana_544 12 mai 2009 23:26:47

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 6449)
Mariana,am tinut weight watchers,si avum tin regimul hipocaloric,pt mine ambele sunt acelasi lucru,doar se numesc diferit>:D<

mcy mult te pup mariana>:D<

miha 13 mai 2009 07:51:09

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
buna mariana ! am incercat si eu o zi la inceput dieta pe care a tinuto nicoleta luciu ...dar nu pot sa mananc supica ...e oribila ...fara sare!!!!!x-(

am auzit multa lume ca da rezultate ... multa bafta!!!

eu24 13 mai 2009 08:33:28

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
multumesc frumos teodora pt raspuns.

teodora 13 mai 2009 08:41:04

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Citat:

Anterior postat de eu24 (Post 6636)
multumesc frumos teodora pt raspuns.



Cu multa placere!!!! Daca pot sa te ajut cu placere, doar sa ma intrebi.
>:D<

teodora 13 mai 2009 08:45:40

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Ieri am mancat compot de mere( cu indulcitor) si in supica am pus putina sare, fara era oribila [*terminat*].Bineinteles ca dimineata mi-am servit cafeluta cu lapte si indulcitor iar seara,pentru ca nu rezist sa nu rontai ceva, cateva bucatele de telina , morcov si jum. mar.

eu24 13 mai 2009 09:17:54

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
am sa te intreb cand am sa am nelamuri dar eu acum tin un regim destul de strict si nu intentionez sa ma las de el pana nu reusesc sa scad sub 70.sper sa pot...dar crd ca am sa reusesc de data asta pt ca daca am putut o data se poate si a doua oara.

teodora 13 mai 2009 09:43:33

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Citat:

Anterior postat de eu24 (Post 6641)
am sa te intreb cand am sa am nelamuri dar eu acum tin un regim destul de strict si nu intentionez sa ma las de el pana nu reusesc sa scad sub 70.sper sa pot...dar crd ca am sa reusesc de data asta pt ca daca am putut o data se poate si a doua oara.



Sigur o sa reusesti. Acum am observat ca si tu ai inceput de la 96 ca si mine. Ce dieta ti?Faci si sport? ( Daca nu te superi de intrebare :))

>:D<

mariana_544 14 mai 2009 00:27:57

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Citat:

Anterior postat de miha (Post 6630)
buna mariana ! am incercat si eu o zi la inceput dieta pe care a tinuto nicoleta luciu ...dar nu pot sa mananc supica ...e oribila ...fara sare!!!!!x-(

am auzit multa lume ca da rezultate ... multa bafta!!!

ca sa fie supa buna condimenteaz-o cu piper si poti sa ii pui si verdeata
am o cunostiinta care de regula la supe pune leustean.
am incercat si eu si intradevar este foarte buna
incearca si tu asa sa vezi daca iti place.
este greu in primele zile dar apoi o sa te obisnuiesti
iti doresc bafta si astept vesti de la tine;;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:46:10.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO