forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/dupa-sarcina/)
-   -   Proaspata mamica? Haide sa slabim impreuna :) (http://forum.slabute.ro/dupa-sarcina/proaspata-mamica-haide-slabim-impreuna-1239.html)

carinab 01 mar 2010 19:28:23

Re: Proaspata mamica? Haide sa slabim impreuna :)
 
Nu am o dieta anume ca nu sunt in stare sa respect ceva foarte strict. Vreau sa mananc mai putin, sa reduc dulciuri si sa fac putina miscare.

AM o fetita scumpa.
Cum ai reusit sa dai jos asa de mult?

silivasan georgeta 26 apr 2010 15:30:39

Re: Slabutele noi, care trebuie ajutate!
 
salut....,si multumesc pt mesaj slabuta.si eu am fost o grasuta cand am fost copila,dar cu un efort am reusit sa dau multe kg jos.facand primul copil am ramas cu 20 de kg in plper sa reusescus.da am luato de la capat.acum dupa 1an de la nastere am reusit sa dau iar jos,sper sa mai dau 5kg si gata.sper sa reusesc .eu nu pot tine cure de slebire nu am reusit niciodata doar am renuntat de tot la paine si mancatu seara,dar acum am obosit si am nevoie de oameni sa ma sustina.va multumesc ca existati.

Slabuta 28 apr 2010 13:44:13

Re: Proaspata mamica? Haide sa slabim impreuna :)
 
Citat:

Anterior postat de carinab (Post 102438)
Nu am o dieta anume ca nu sunt in stare sa respect ceva foarte strict. Vreau sa mananc mai putin, sa reduc dulciuri si sa fac putina miscare.

AM o fetita scumpa.
Cum ai reusit sa dai jos asa de mult?

Pai iti poti gandi singura meniul, sa incluzi alimente sanatoase si sa eviti tot ce e daunator siluetei :)

Depinde cat de putin :) Nu trebuie sa scazi mult aportul caloric, cea mai buna solutie e sa mananci corect, intr-adevar poti elimina dulciurile, pe langa asta prajelile, grasimile (sosurile), carnea grasa, bauturile carbogazoase :)

Legat de succesul Iannei in lupta cu kg ii poti citi jurnalul :) http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...plata-702.html

Mult spor si tie :)

Slabuta 28 apr 2010 13:45:57

Re: Slabutele noi, care trebuie ajutate!
 
Citat:

Anterior postat de silivasan georgeta (Post 166037)
salut....,si multumesc pt mesaj slabuta.si eu am fost o grasuta cand am fost copila,dar cu un efort am reusit sa dau multe kg jos.facand primul copil am ramas cu 20 de kg in plper sa reusescus.da am luato de la capat.acum dupa 1an de la nastere am reusit sa dau iar jos,sper sa mai dau 5kg si gata.sper sa reusesc .eu nu pot tine cure de slebire nu am reusit niciodata doar am renuntat de tot la paine si mancatu seara,dar acum am obosit si am nevoie de oameni sa ma sustina.va multumesc ca existati.

Buna Georgeta :)

Uite i-am scris si lui Carinab niste sfaturi, fiind cazuri similare iti recomand acelasi lucru ca si ei :)

Puteti posta meniul vostru sa il discutam :)

dalka 13 mai 2010 09:34:56

Re: Proaspata mamica? Haide sa slabim impreuna :)
 
buna.si eu am o fetita de 7,5 luni si in timpul sarcinii am luat in greutate vreo 25 kg.la nastere s-au dus 8 si inca 3 in decursul primelor 5 luni.de atunci nimic.nu pot sa zic ca mananc non stop,dar o fac, pt ca alaptez .la capitolul sport incerc sa fac acasa macar o data pe sapt.oricum ideea e ca eu am multa grasime pe burta si nu stiu ce fel de dieta sa urmez sa nu ramana urme vizibile de sarcina,adica pielea lasata in jos.imi poate spune careva ce sa fac?~X(~X(~X(

lavinuta 13 mai 2010 17:19:13

Re: Proaspata mamica? Haide sa slabim impreuna :)
 
Citat:

Anterior postat de dalka (Post 186002)
buna.si eu am o fetita de 7,5 luni si in timpul sarcinii am luat in greutate vreo 25 kg.la nastere s-au dus 8 si inca 3 in decursul primelor 5 luni.de atunci nimic.nu pot sa zic ca mananc non stop,dar o fac, pt ca alaptez .la capitolul sport incerc sa fac acasa macar o data pe sapt.oricum ideea e ca eu am multa grasime pe burta si nu stiu ce fel de dieta sa urmez sa nu ramana urme vizibile de sarcina,adica pielea lasata in jos.imi poate spune careva ce sa fac?~X(~X(~X(

Bine ai venit, Dalka>:D< Sa-ti traiasca fetita:-*(e de-o seama cu a mea;;))
In primul rand, NU dieta pe perioada alaptarii! incearca sa reduci consumul de grasimi, dulciuri, paine si executa ceva abdomene daca poti. Si eu mai alaptez si am reusit sa slabesc cateva kg cu un meniu nu foarte strict. Daca ti o dieta in care vei slabi repede vei pierde si lapticul si pielea o sa se lase, deci, alimentatie cat mai sanatoasa;)
te invit in jurnalele mamicilor Jurnale slabit pentru mamici aici o sa gasesti sfaturi si experiente utile:)
Asteptam vesti de la tine, chiar si un meniu cu ce mananci tu intr-o zi.
>:D<

Slabuta 13 mai 2010 17:43:01

Re: Proaspata mamica? Haide sa slabim impreuna :)
 
Citat:

Anterior postat de dalka (Post 186002)
buna.si eu am o fetita de 7,5 luni si in timpul sarcinii am luat in greutate vreo 25 kg.la nastere s-au dus 8 si inca 3 in decursul primelor 5 luni.de atunci nimic.nu pot sa zic ca mananc non stop,dar o fac, pt ca alaptez .la capitolul sport incerc sa fac acasa macar o data pe sapt.oricum ideea e ca eu am multa grasime pe burta si nu stiu ce fel de dieta sa urmez sa nu ramana urme vizibile de sarcina,adica pielea lasata in jos.imi poate spune careva ce sa fac?~X(~X(~X(

Buna Dalka si bine ai venit printre noi :)

Sa-ti traiasca fetita, multa sanatate si multi ani! :)
Ai putea sa citesti jurnalul Iannei, este si ea mamica si a slabit foarte mult dupa sarcina :)
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ighlight=fapta

Nu este greu sa slabesti trebuie doar sa ti-o doresti foarte mult :)

livia 03 iun 2010 09:33:04

Re: Proaspata mamica? Haide sa slabim impreuna :)
 
si eu sunt mamica .am doua fetite cea mare FRANCESCA are 4ani si 5 luni (cand am fost insarcinata cu ea m-am ingrasat 22 de kg si am slabit 28 de kg in 1an si jumatate) cea mica IRIS VANESSA are 5 luni si jumatate(cu ea m-am ingrasat26 de kg ).am dat jos pana acum 10 kg ;dar inca alaptez si nu am inceput diversificarea asa ca incerc sa slabesc a.i. sa nu afecteze lactatia

jolye79 03 iun 2010 12:38:32

Re: Proaspata mamica? Haide sa slabim impreuna :)
 
Buna, livia, sa-ti traiasca fetitele! Si eu sunt mamica (am doi baieti, unul de 1 an si opt luni, celalalt de 6,5 luni), si eu alaptez aproape exclusiv - bebele meu abia daca accepta cateva lingurite de piure de pere - iar kilogramele mele in plus (multeeeeeee, 32kg la prima sarcina de la 55 la 87 si 17kg la a doua sarcina de la 70 ...tot la 87) se duc incet-incet. Multa bafta la slabit si ne mai auzim!

Slabuta 07 iun 2010 14:29:24

Re: Proaspata mamica? Haide sa slabim impreuna :)
 
Citat:

Anterior postat de livia (Post 208410)
si eu sunt mamica .am doua fetite cea mare FRANCESCA are 4ani si 5 luni (cand am fost insarcinata cu ea m-am ingrasat 22 de kg si am slabit 28 de kg in 1an si jumatate) cea mica IRIS VANESSA are 5 luni si jumatate(cu ea m-am ingrasat26 de kg ).am dat jos pana acum 10 kg ;dar inca alaptez si nu am inceput diversificarea asa ca incerc sa slabesc a.i. sa nu afecteze lactatia

Bun venit printre noi Livia :)
Sa-ti traiasca fetitele :)

In timpul alaptarii nu e bine sa urmezi un regim de slabire, dar poti face "ordine" in mesele zilnice, cum ar fi excluderea alimentelor care ingrasa, dulciuri, grasimi rele, prajeli, fast-food, etc :)

Oricum, in timpul alaptarii se ard nu putine calorii :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:16:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO