forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Gimnastica&Pilates (http://forum.slabute.ro/gimnastica-pilates/)
-   -   Callanetics (http://forum.slabute.ro/gimnastica-pilates/callanetics-211.html)

Matra 09 dec 2009 16:37:56

Re: Callanetics
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 55899)

Buna Matra :)
Ai vazut si exercitiile de aici: http://forum.slabute.ro/gimnastica-p...tics-1521.html ?


Buna slabuta,

Le-am vazut deja.
Insa din experienta proprie cel mai bine dau rezultate daca ma duc la o sala unde se face versiunea adevarata a calanetic-ului. Acasa in doua camere e cam greu ...in dormitor nu am loc, iar in sufragerie tovarasul de vitata e pe televizor si ma distrage daca incerc sa fac acolo.... eu pe net el pe stiri....nu prea merge.
Am incercat sa gasesc ceva pe aici insa din pacate pe la salile pe unde am intrebat de callanetics se uitau la mine ca la un extraterestru. Nici macar pillates ca la carte nu am gasit in bucuresti, noroc ca am dvd uri.
Pentru callanetics insa nu sunt decat casete video.

Slabuta 09 dec 2009 16:42:46

Re: Callanetics
 
Citat:

Anterior postat de Matra (Post 55907)
Buna slabuta,

Le-am vazut deja.
Insa din experienta proprie cel mai bine dau rezultate daca ma duc la o sala unde se face versiunea adevarata a calanetic-ului. Acasa in doua camere e cam greu ...in dormitor nu am loc, iar in sufragerie tovarasul de vitata e pe televizor si ma distrage daca incerc sa fac acolo.... eu pe net el pe stiri....nu prea merge.
Am incercat sa gasesc ceva pe aici insa din pacate pe la salile pe unde am intrebat de callanetics se uitau la mine ca la un extraterestru. Nici macar pillates ca la carte nu am gasit in bucuresti, noroc ca am dvd uri.
Pentru callanetics insa nu sunt decat casete video.

Sa stii ca nici eu nu am auzit sa se faca callanetics prin Bucuresti, dar poate este pe undeva si nu stim noi.

Callaneticsul pe care ti-l recomadat este cu Callan Pinckney, cea care l-a inventat :)

Da, lipsa spatiului este o problema reala.
Poate reusesti tu sa prinzi timp cand esti singura acasa si sa poti face acele exercitii. :)

yssalia 25 feb 2010 19:58:30

Re: Callanetics
 
Buna ,problema mea este, ca eu mananc noaptea, pentru ca ziua nu prea imi este foame si daca ar fi dupa mine, as manca numai dulciuri de ele nu stiu cum sa scap:))

oana30 06 apr 2010 12:02:52

Re: Callanetics
 
intradevar, sunt niste exercitii foarte bune si eficiente!!!eu le practic doar de 4 zile si deja se vad rezultatele !!!!!!!!;;)

Nick0612 14 nov 2010 19:11:23

Re: Callanetics
 
Buna! Am gasit niste dvd-uri callanetics si am cautat si cate calorii se consuma cu ele. Am gasit niste raspunsuri cum ca o ora de callanetics=24 ore aerobic deci vreo 6000 de calorii:-o. Asa ca va intreb si pe voi. Unde ar trebui sa le trec la consum calorii?

anqutz 14 nov 2010 19:14:44

Re: Callanetics
 
Citat:

Anterior postat de Nick0612 (Post 402961)
Buna! Am gasit niste dvd-uri callanetics si am cautat si cate calorii se consuma cu ele. Am gasit niste raspunsuri cum ca o ora de callanetics=24 ore aerobic deci vreo 6000 de calorii:-o. Asa ca va intreb si pe voi. Unde ar trebui sa le trec la consum calorii?

Eh, nu e asa. :P uite aici consumul caloric: Consum calorii la Callanetics, intens - Calculator calorii - Slabute.ro si Consum calorii la Callanetics, moderat - Calculator calorii - Slabute.ro.

Nick0612 14 nov 2010 19:19:34

Re: Callanetics
 
Mersi! Am fost asa de mirata de cele aflate incat nici nu m-am mai uitat in lista cu activitati:">

anqutz 14 nov 2010 19:23:38

Re: Callanetics
 
Citat:

Anterior postat de Nick0612 (Post 402972)
Mersi! Am fost asa de mirata de cele aflate incat nici nu m-am mai uitat in lista cu activitati:">

Fiecare isi promoveaza produsul cum poate, dar iti dai seama ca e imposibil sa arzi atatea kcal facand doar o ora de sport. :P Urat din partea lor sa minta. Oricum si daca faci o ora intens arzi undeva in jur de 400 de kcal.

Nick0612 14 nov 2010 22:02:03

Re: Callanetics
 
Tocmai deia imi parea o gogomanie cat capul meu de mare:D Chiar acum am terminat cu sportul si parca nici nu l-am facut. Ma simt foarte relaxata. Anqutz, tu practici callanetics?

anqutz 15 nov 2010 16:14:52

Re: Callanetics
 
Citat:

Anterior postat de Nick0612 (Post 403175)
Tocmai deia imi parea o gogomanie cat capul meu de mare:D Chiar acum am terminat cu sportul si parca nici nu l-am facut. Ma simt foarte relaxata. Anqutz, tu practici callanetics?

Nu, eu doar ex cu greutati si cardio si o sa incerc si niste tai-chi, pilates si stretching. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:09:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO