forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Inainte de sarcina (http://forum.slabute.ro/inainte-sarcina/)
-   -   Simptome sarcina (http://forum.slabute.ro/inainte-sarcina/simptome-sarcina-3666.html)

alexa.stan 28 apr 2010 21:30:25

Re: Simptome sarcina
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 169337)
:))eu am fost asa de speriata ca nici barbatului n-am vrut sa-i zic:))...si in afara de parinti si barbat, evident, vestea sarcinii am dat-o cam dupa 4 luni...ca mi-era teama sa nu pierd sarcina si apoi sa primesc tot felu de "imi pare rau"...

Da am mai auzit un astfel de sfat, dar... parca se pierde entuziasmul ala.

anqutz 28 apr 2010 21:55:53

Re: Simptome sarcina
 
Mama imi zicea ca a stiut din prima ca e gravida. Si ca sunt fetita. ;;)

ianna 28 apr 2010 21:57:36

Re: Simptome sarcina
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 169506)
Nu chiar, se poate sa ramai si peste pilule si daca folsesti prezervativ. Trist, dar adevarat. :) Si nu toata lumea priveste copii ca pe o minune, la varste fragede. Te felicit ca ai ales sa fi mama si ma bucur pt tine si de bucuria ta, dar pt mine ar fi un chin sa aflu ca sunt gravida.

Mama imi zicea ca a stiut din prima ca e gravida. Si ca sunt fetita. ;;)

da da si eu am stiut ca e baiat...desi daca ma luam dupa familie...in casa la mine numai fete...iar la barbat ..mai are o sora... dar eu am zis convins ca e baiat:D

lavinuta 29 apr 2010 13:23:49

Re: Simptome sarcina
 
Eu am simtit inainte de a trece la treaba, dupa cateva luni(vreo 3) de incercari esuate, am zis: "Hai s-o facem pe Ilona" :)) Acum nu stiu sa explic asta, a fost ca o presimtire ca se va intampla, si dupa o luna am facut testul si...poc! doua liniuteee si dupa noua luni am nascut...o fetita:)

ianna 29 apr 2010 14:19:52

Re: Simptome sarcina
 
fetelor hai sa nu deviem subiectul... mai este un subiect pe tema asta (avort) pe forum...si sincer discutiile sunt interminabile, fiecare are parerea lui vis a vis de copil- avort- responsabilitate

alexa.stan 29 apr 2010 18:05:26

Re: Simptome sarcina
 
si eu cred ca este baiat al meu.

AnaBurghiu 20 aug 2010 12:33:26

Re: Simptome sarcina
 
Buna, slabutelor!

Stiu ca poate forumul asta nu e locul cel mai potrivit pentru a va spune problema mea, dar aici spre deosebire de alte forumuri am gasit mereu cate un raspuns sau un sfat bun.

Treaba sta asa: In luna mai, in timpul actului sexual ni s-a rupt prezervativul. Am luat prima pastila de postinor la o ora dupa incident si a doua la 12 ore de la prima, deci regulamentar. Ciclul a venit dupa postinor,cu o saptamana intarziere( ceea ce e comun la mine, pentru ca ca nu e regulat deloc), in 30 mai.

Dar de atunci...nimic. Nu mai am ciclu . Trebuia sa vina in 30 iunie, dar...s-a facut 30 iulie si imediat 30 august. Am facut 3 teste de sarcina, la intervale diferite de timp, dintre care ultimul acum o saptamana. Au iesit negativ. Sunt insa foarte speriata, la parinti nu pot apela....va rog, spuneti-mi parerea voastra: e posibila o sarcina sau dereglarea e de la postinor?

Stiu ca contine o cantitate mare de hormoni, e contraceptie de urgenta si poate da dereglari Dar chiar asa se poate?

Mentionez ca din luna mai m-am apucat si de cura de slabire, si pana in iulie pe la mijloc am slabit cam 9 kg...deci burta nu am. Ar trebui sa vad ceva ? Sunt disperata, nu stiu ce sa mai fac. Doctorul din oraselul meu e plecat in concediu, se intoarce peste o saptamana si eu atunci voi fi in Germania. Deci voi putea sa il consult peste vreo 2 saptamani. ..si nu mai rezist pana atunci! Sa mai iau un test?
Va rog din tot sufletul spuneti-mi parerea voastra sincera : credeti ca poate fi sarcina sau nu?

Slabuta 20 aug 2010 13:22:57

Re: Simptome sarcina
 
Citat:

Anterior postat de AnaBurghiu (Post 296503)
Buna, slabutelor!

Stiu ca poate forumul asta nu e locul cel mai potrivit pentru a va spune problema mea, dar aici spre deosebire de alte forumuri am gasit mereu cate un raspuns sau un sfat bun.

Treaba sta asa: In luna mai, in timpul actului sexual ni s-a rupt prezervativul. Am luat prima pastila de postinor la o ora dupa incident si a doua la 12 ore de la prima, deci regulamentar. Ciclul a venit dupa postinor,cu o saptamana intarziere( ceea ce e comun la mine, pentru ca ca nu e regulat deloc), in 30 mai.

Dar de atunci...nimic. Nu mai am ciclu . Trebuia sa vina in 30 iunie, dar...s-a facut 30 iulie si imediat 30 august. Am facut 3 teste de sarcina, la intervale diferite de timp, dintre care ultimul acum o saptamana. Au iesit negativ. Sunt insa foarte speriata, la parinti nu pot apela....va rog, spuneti-mi parerea voastra: e posibila o sarcina sau dereglarea e de la postinor?

Stiu ca contine o cantitate mare de hormoni, e contraceptie de urgenta si poate da dereglari Dar chiar asa se poate?

Mentionez ca din luna mai m-am apucat si de cura de slabire, si pana in iulie pe la mijloc am slabit cam 9 kg...deci burta nu am. Ar trebui sa vad ceva ? Sunt disperata, nu stiu ce sa mai fac. Doctorul din oraselul meu e plecat in concediu, se intoarce peste o saptamana si eu atunci voi fi in Germania. Deci voi putea sa il consult peste vreo 2 saptamani. ..si nu mai rezist pana atunci! Sa mai iau un test?
Va rog din tot sufletul spuneti-mi parerea voastra sincera : credeti ca poate fi sarcina sau nu?

Buna Ana :)

O sarcina nu cred ca e posibila. :)
Totusi ai avut menstruatie dupa actul sexual neprotejat, ceea ce inseamna ca este vorba de o dereglare, dar nu sarcina.

Nu trebuie sa ma iei nici un test, mai importanta este vizita la doctor, sa vezi cauza lipsei menstruatiei, daca este pe fond hormonal, trebuie tratat, cu aceste lucruri nu e de glumit.

Nu ai slabit brusc, deci nu cred ca e de la slabire.
Ai avut o dieta sanatoasa, nu te-ai infometat?

mailin 20 aug 2010 14:01:53

Re: Simptome sarcina
 
Citat:

Anterior postat de AnaBurghiu (Post 296503)
Buna, slabutelor!

Stiu ca poate forumul asta nu e locul cel mai potrivit pentru a va spune problema mea, dar aici spre deosebire de alte forumuri am gasit mereu cate un raspuns sau un sfat bun.

Treaba sta asa: In luna mai, in timpul actului sexual ni s-a rupt prezervativul. Am luat prima pastila de postinor la o ora dupa incident si a doua la 12 ore de la prima, deci regulamentar. Ciclul a venit dupa postinor,cu o saptamana intarziere( ceea ce e comun la mine, pentru ca ca nu e regulat deloc), in 30 mai.

Dar de atunci...nimic. Nu mai am ciclu . Trebuia sa vina in 30 iunie, dar...s-a facut 30 iulie si imediat 30 august. Am facut 3 teste de sarcina, la intervale diferite de timp, dintre care ultimul acum o saptamana. Au iesit negativ. Sunt insa foarte speriata, la parinti nu pot apela....va rog, spuneti-mi parerea voastra: e posibila o sarcina sau dereglarea e de la postinor?

Stiu ca contine o cantitate mare de hormoni, e contraceptie de urgenta si poate da dereglari Dar chiar asa se poate?

Mentionez ca din luna mai m-am apucat si de cura de slabire, si pana in iulie pe la mijloc am slabit cam 9 kg...deci burta nu am. Ar trebui sa vad ceva ? Sunt disperata, nu stiu ce sa mai fac. Doctorul din oraselul meu e plecat in concediu, se intoarce peste o saptamana si eu atunci voi fi in Germania. Deci voi putea sa il consult peste vreo 2 saptamani. ..si nu mai rezist pana atunci! Sa mai iau un test?
Va rog din tot sufletul spuneti-mi parerea voastra sincera : credeti ca poate fi sarcina sau nu?

Buna Ana, ce povestesti tu acolo suna a dereglare hormonala, nu a sarcina. Ar fi buna o vizita la medic. Postinorul este pacatos si te poate deregla urat de tot, iar daca nu mergi la medic curand ar fi bine sa eviti alte pastile cu hormoni, gen anticonceptionale. >:D<

simonet 20 aug 2010 14:02:59

Re: Simptome sarcina
 
buna!!
nici eu nu cred ca esti insarcinata, cred ca e o dereglare hormonala.
mai poti face un test de sarcina sa te mai linistesti:)
toate bune!


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:45:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO