forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Inainte de sarcina (http://forum.slabute.ro/inainte-sarcina/)
-   -   Simptome sarcina (http://forum.slabute.ro/inainte-sarcina/simptome-sarcina-3666.html)

AnaBurghiu 20 aug 2010 18:30:25

Re: Simptome sarcina
 
Va multumesc mult mult de tot ca m-ati mai linistit !:x

Slabuta, am tinut o dieta hipocalorica, de 1100 kcal, insa in ultima parte a ei am simtit ca nu o mai pot duce :(...mi-era mereu foame si simteam ca stau sa cad de pe picioare. Insa nu stiu de ce la inceputul dietei nu ma simteam asa. Ma simteam chiar bine cu dieta cand am inceput-o. Dar in ultimele saptamani a fost groaznic.

Si acum am ceva probleme si cu mentinerea....de cand am terminat dieta nu m-am mai putut controla....parca intruna mi-e foame si am inceput sa mananc. Pur si simplu nu puteam sa mai continui planul de mentinere, simteam ca lesin de slabiciune. Ati mai patit careva asa?

Din fericire, in luna asta de "dezmat" nu am pus pe mine decat 500 de grame. Si acum as vrea sa ma stabilizez, insa nu stiu cu cate calorii sa incep. Sincer, nu as putea reveni la 1100 iarasi. Voi ce ziceti?

Si in legatura cu ciclul...cand vine doctorul ma voi consulta cu el, dar mai este mult pana atunci :(...Abia astept sa imi vina o data, ca toate au luat-o razna...nici macar somn nu mai am:|

Slabuta 26 aug 2010 23:52:08

Re: Simptome sarcina
 
Citat:

Anterior postat de AnaBurghiu (Post 296853)
Va multumesc mult mult de tot ca m-ati mai linistit !:x

Slabuta, am tinut o dieta hipocalorica, de 1100 kcal, insa in ultima parte a ei am simtit ca nu o mai pot duce :(...mi-era mereu foame si simteam ca stau sa cad de pe picioare. Insa nu stiu de ce la inceputul dietei nu ma simteam asa. Ma simteam chiar bine cu dieta cand am inceput-o. Dar in ultimele saptamani a fost groaznic.

Si acum am ceva probleme si cu mentinerea....de cand am terminat dieta nu m-am mai putut controla....parca intruna mi-e foame si am inceput sa mananc. Pur si simplu nu puteam sa mai continui planul de mentinere, simteam ca lesin de slabiciune. Ati mai patit careva asa?

Din fericire, in luna asta de "dezmat" nu am pus pe mine decat 500 de grame. Si acum as vrea sa ma stabilizez, insa nu stiu cu cate calorii sa incep. Sincer, nu as putea reveni la 1100 iarasi. Voi ce ziceti?

Si in legatura cu ciclul...cand vine doctorul ma voi consulta cu el, dar mai este mult pana atunci :(...Abia astept sa imi vina o data, ca toate au luat-o razna...nici macar somn nu mai am:|

De sarcina nu poate fi vorba. :)

Foarte mult conteaza ce mancai in cele 1100 kcal. :)
Inseamna ca organismul nu primea suficienti nutrienti din toate grupele (vitamine, proteine,.....)

Neaparat sa mergi la doctor, eu am stat fara menstruatie 3 luni, mi-a dat pastile ca sa imi provoace menstra :(
si de vina erau dietele drastice, care au produs carente si dezechilibru hormonal.

rose rose 28 oct 2010 14:32:27

Re: Simptome sarcina
 
Fetelor, sper sa va dau si eu o veste buna cum ca urmeaza sa am un bebe. >:D<
Astept mai intai sa vad cat o sa-mi intarzie. Ultima menstra a fost pe 1 oct deci se calculeaza usor acum....in ultimele luni mi-a venit mai tot timpul cam la 25-26 de zile dar ma gandesc acum ca a intarziat putin de la schimbarea vremii......incerc sa nu ma entuziasmez prea tare. :P Simptomele pe care le am sunt asa:
- durerea sanilor (oricum inainte de a-mi veni aceasta aparea dar nu cu o sapt si jum inainte ci doar cu cateva zile inainte) si inca nu m-a lasat asa cum se intampla de obicei in ziua in care imi venea;
- nu am pofta de mancare si parca ma simt plina mai mereu;
- ma duc cam des la toaleta (eu si inainte ma duceam dar acum parca e mai greu sa mai aman :D);
- de obicei am niste crampe in ziua in care imi vine (uneori f dureroase de nu stiu ce-i cu mine) iar acum o sapt am simtit niste crampe asemanatoare cu cele de la menstra dar nu insuportabile......ci cum ca prevestesc ca urmeaza sa-mi vina; acum nu simt nimic;
- in dimineata asta am simtit o mica durere in partea dreapta dar mi-ai trecut.

Mai astept cateva zile (depinde cat o sa rezist) si apoi o sa-mi fac un test. Doar de 2 ori anul asta mi-a venit cam la 27-29 de zile iar in rest la 25-26 de zile (chiar si 24 o data) si de asta mai astept.

Azi e a 28-a zi si va anunt si maine daca a mai aparut ceva intre timp.
Sper sa fie cu noroc!:x

rose rose 28 oct 2010 14:33:57

Re: Simptome sarcina
 
Astept si pareri ale altor viitoare mamici sau doritoare de bebelusi. ;)

VentoFreddo 28 oct 2010 14:38:12

Re: Simptome sarcina
 
Citat:

Anterior postat de rose rose (Post 383372)
Astept si pareri ale altor viitoare mamici sau doritoare de bebelusi. ;)

Rose, vad ca iti doresti mult bebeul asta,asa ca iti tin pumnii sa fie cum vrei tu>:D<:-*Dar zic si ca poti face deja testul de sarcina,d e ce sa mai astepti?:D
bafta!:-*

rose rose 28 oct 2010 18:52:32

Re: Simptome sarcina
 
Am ajuns acasa si situatia e aceeasi. Sotul meu zice sa mai astept pana sa fac testul. Eu l-as fi facut deja. :D
Se pare ca trece si a 28-a zi. Sa vad maine cum o sa mai fie.#:-s

Slabuta 28 oct 2010 18:59:24

Re: Simptome sarcina
 
Citat:

Anterior postat de rose rose (Post 383659)
Am ajuns acasa si situatia e aceeasi. Sotul meu zice sa mai astept pana sa fac testul. Eu l-as fi facut deja. :D
Se pare ca trece si a 28-a zi. Sa vad maine cum o sa mai fie.#:-s

Rose eu l-as fi facut in locul tau :D
Sunt sigura ca voi fi foarte nerabdatoare sa stiu daca voi avea un bebe atunci cand ma voi decide sa il am. :)

rose rose 29 oct 2010 07:06:52

Re: Simptome sarcina
 
Neata!
Inca nimic....inca pare sa fie bine. :x Daca nu ma lasa sa fac test nici acum il cumpar eu si-l fac fara sa stie si apoi cand va mai vrea si el mai fac unul. >:)
Pai cat crede el ca poate s m a mai tina asa in suspans?!!!!!

...si totusi mi-e cam teama sa nu fiu dezamagita........macar sa nu mai intarzie daca tot are de gand sa vina....

simonet 29 oct 2010 09:07:20

Re: Simptome sarcina
 
buna Rose!
cred ca mai degraba iti faci iluzii amanand momentul testului.
nu mai sta, prelungesti agonia si dupa aceea sa nu fii dezamagita mai tare decat bucuria ce ti-o dau iluziile acum.
bafta multa si iti doresc sa ai parte de sarcina si copilul pe care ti-l doresti!!!
te asteptam cu vesti, bune evident:)

VentoFreddo 30 oct 2010 12:15:13

Re: Simptome sarcina
 
Roseee, ne mai tii mult in suspans?Hai fugi si fa testul..fa-i o surpriza lu taticu, ca eu sunt sigura ca esti;;):-*>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:05:25.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO