forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale barbati (http://forum.slabute.ro/jurnale-barbati/)
-   -   Jurnal Mihai (http://forum.slabute.ro/jurnale-barbati/jurnal-mihai-3955.html)

Dio 09 iul 2010 10:41:51

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 247057)
Neata Mihai si felicitari!
Nu inteleg cum poti face sport la ore asa tarzii :)) In curand o sa fac si eu la fel ca de luni incep serviciul :(
Am vazut ca ai la dieta "low-carb". Dar cu grasimile cum stai?

Neata, multumesc ! :)

Cu sportul sunt foarte multumit, reusesc sa storc din mine ultimele picaturi de energie la orice ora. Totusi, in ultima vreme nu am facut sport si aveam o pofta nebuna, de aceea nu am refuzat invitatia atunci cand m-au sunat 2 prieteni sa mergem. Antrenamentul l-am facut cu cel mai bun prieten, care face sala de 3-4 ani si cun prieten bun, bodyguard in Turabo, care face sala de 15-20 de ani. A fost cel mai intens antrenament facut pana acum, cei 2 au reusit sa stoarca tot din mine, dupa ultimele serii pentru fiecare grupa musculara trebuiau efectiv sa ma impinga de pe bancuta ca sa reusesc sa ma ridic in picioare :))

Grasimile la modul general le evit, dar nu le contorizez absolut deloc. De exemplu, mananc constant salata cu ulei de masline, foarte des carne de berbecut, mai mananc (rar) iaur de bivolita cu un procent mare de grasime (din care mai fac tzatziki), etc. Nu exagerez (nu mananc cascaval, mezeluri, porc, uleiuri prajite, etc) dar nici nu ocolesc toate grasimile. De asemenea, mananc in fiecare zi migdale crude (cam 30-50 gr.) si de acolo mai am un aport de grasimi sanatoase.

Este probabil ca in perioada urmatoare sa renunt la low-carb, pentru energia de care am nevoie in timpul antrenamentelor. Dimineata mananc putina paine cu branza de obicei si o rosie, un ceai si un suc de morcovi. Apoi gustarea este o salata de 300 gr cu legume, branza si ulei. La pranz de obicei ma limitez la carne (pui/curcan/berbecut) cu o garnitura de cartofi, fara salata, fara supe/ciorbe. Ultima masa inainte de antrenament nu stiu inca ce sa fie, daca sa ma limitez la un iaurt + migdale, pentru a nu avea stomacul plin (am probleme cu el) sau la fel, carne + carbohidrati. Urmeaza sa iau din nou suplimente, cel putin o luna, energizant inainte de antrenament si creatina dupa (noxplode + cell mass). Proteina de dupa cred ca o sa o inlocuiesc cu aminoacizi si o masa usoara, probabil cu ceva carbohidrati. O sa ma si masor in talie, daca intr-o luna pun mai mult de 2 cm o sa tai din nou din carbohidrati :) Inca nu este batut nimic in cuie, incerc sa ma adaptez in functie de modul in care o sa reusesc sa-mi organizez programul.

O mare problema la mine sunt noptile pierdute in week-end, si pentru imi este dor de distractie, si pentru identificarea viitoarei consoarte. :D

OitaVesela 09 iul 2010 10:54:39

Re: Jurnal Mihai
 
Te intrebam pentru ca unele persoane ( cum sunt si eu) au rezultate mai bune la o alimentatie low-fat.
Migdale, iaurt, carne nu sunt asa mari probleme. La ulei daca pui mult incearca sa mai scazi doza.
Peste nu consumi? Acizii grasi din peste ajuta la metabolizarea celorlalte grasimi, pe langa alte beneficii pe care le aduc.
Inainte de antrenament eu zic sa mananci mai mult, ceva cu un continut mai mare de carbohidrati complecsi. Vei avea energie mai multa ceea ce iti va permite un efort sustinut pe o perioada mai lunga :D

Dio 09 iul 2010 11:05:10

Re: Jurnal Mihai
 
Peste destul de rar, NU am rabdare sa scot oasele din cei care au oase si file, pangasius nu ma incanta foarte tare, mai manac dorada. Tocmai mi-ai dat o idee foarte buna, uitasem complet de peste :))

Nu am incercat pana acum o alimentatie cu un procent mare de grasimi, o sa ma documentez putin cand ma intorc din Muntenegru (o mica vacanta de cateva zile).

OitaVesela 09 iul 2010 11:12:50

Re: Jurnal Mihai
 
Procent mic, nu mare :))
Mai poti incerca file de ton ( e cam fad, dar daca il pregatesti cum trebuie iese gustos si e bogat in Omega 3), file de rechin ( e mai gras dar e foarte sanatos si facut la cuptor pe pat de legume in folie iese foarte bun). Dorada si mie imi place mult. Codul iar este bogat in proteine si acizi grasi si nu are multe oase mici.
Daca iti plac fructele de mare iti sugerez carne de scoica, crab si caracatita. Contin multe vitamine si minerale.
Pestele sau fructele de mare in combinatie cu broccoli sunt o alegere foarte buna:D
Mai poti manca paste integrale, orez brun/basmati/salbatic. Aduc carbohidrati de calitate.

Sabine_28 09 iul 2010 11:15:23

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de Dio (Post 247114)
Neata, multumesc ! :)

Cu sportul sunt foarte multumit, reusesc sa storc din mine ultimele picaturi de energie la orice ora. Totusi, in ultima vreme nu am facut sport si aveam o pofta nebuna, de aceea nu am refuzat invitatia atunci cand m-au sunat 2 prieteni sa mergem. Antrenamentul l-am facut cu cel mai bun prieten, care face sala de 3-4 ani si cun prieten bun, bodyguard in Turabo, care face sala de 15-20 de ani. A fost cel mai intens antrenament facut pana acum, cei 2 au reusit sa stoarca tot din mine, dupa ultimele serii pentru fiecare grupa musculara trebuiau efectiv sa ma impinga de pe bancuta ca sa reusesc sa ma ridic in picioare :))

Grasimile la modul general le evit, dar nu le contorizez absolut deloc. De exemplu, mananc constant salata cu ulei de masline, foarte des carne de berbecut, mai mananc (rar) iaur de bivolita cu un procent mare de grasime (din care mai fac tzatziki), etc. Nu exagerez (nu mananc cascaval, mezeluri, porc, uleiuri prajite, etc) dar nici nu ocolesc toate grasimile. De asemenea, mananc in fiecare zi migdale crude (cam 30-50 gr.) si de acolo mai am un aport de grasimi sanatoase.

Este probabil ca in perioada urmatoare sa renunt la low-carb, pentru energia de care am nevoie in timpul antrenamentelor. Dimineata mananc putina paine cu branza de obicei si o rosie, un ceai si un suc de morcovi. Apoi gustarea este o salata de 300 gr cu legume, branza si ulei. La pranz de obicei ma limitez la carne (pui/curcan/berbecut) cu o garnitura de cartofi, fara salata, fara supe/ciorbe. Ultima masa inainte de antrenament nu stiu inca ce sa fie, daca sa ma limitez la un iaurt + migdale, pentru a nu avea stomacul plin (am probleme cu el) sau la fel, carne + carbohidrati. Urmeaza sa iau din nou suplimente, cel putin o luna, energizant inainte de antrenament si creatina dupa (noxplode + cell mass). Proteina de dupa cred ca o sa o inlocuiesc cu aminoacizi si o masa usoara, probabil cu ceva carbohidrati. O sa ma si masor in talie, daca intr-o luna pun mai mult de 2 cm o sa tai din nou din carbohidrati :) Inca nu este batut nimic in cuie, incerc sa ma adaptez in functie de modul in care o sa reusesc sa-mi organizez programul.

O mare problema la mine sunt noptile pierdute in week-end, si pentru imi este dor de distractie, si pentru identificarea viitoarei consoarte. :D


Pai cred ca poti manca ceva proteine si dupa antrenament, ca banuiesc ca nu o sa mergi mereu noaptea, nu?:)

Apropo de cluburi, care mai sunt in voga, ca in week-end vine o prietena de la Timisoara, si vrem sa iesim, dar eu sunt cam baba:-B, n-am mai iesit de vreo 2 luni, ultima data am fost in Bellagio, mi-a placut muzica de dinainte de inceperea party-ului propriu zis, cand toata lumea isi etala toaletele:D apoi a devenit mult prea neincapator, si parca nici muzica nu m-a mai incantat la fel de mult.

Succes la cautari;;)

Dio 09 iul 2010 11:27:13

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 247180)
Procent mic, nu mare :))
Mai poti incerca file de ton ( e cam fad, dar daca il pregatesti cum trebuie iese gustos si e bogat in Omega 3), file de rechin ( e mai gras dar e foarte sanatos si facut la cuptor pe pat de legume in folie iese foarte bun). Dorada si mie imi place mult. Codul iar este bogat in proteine si acizi grasi si nu are multe oase mici.
Daca iti plac fructele de mare iti sugerez carne de scoica, crab si caracatita. Contin multe vitamine si minerale.
Pestele sau fructele de mare in combinatie cu broccoli sunt o alegere foarte buna:D
Mai poti manca paste integrale, orez brun/basmati/salbatic. Aduc carbohidrati de calitate.

O sa incerc ceva peste pe viitor, mi-am notat ;) Fructele de mare nu imi plac prea mult, o sa incerc rechin sau cod. Multumesc!

Sabine, sunt destule, depinde foaret mult ce muzica iti place, ce gen de oameni, etc. In bellagio am fost joia trecuta (mi-am luat liber, am vrut sa-mi fac de cap un weekend prelungit) si nu mi-a placut, nu vreau sa intru in detalii :D
Eu de obicei merg prin Turabo, unde este destul de multa lume, muzica este un dance - house comercial, fitele fiind la un nivel decent. in Fratelli este in seara asta Mykonos Party, cred ca o sa fie multa lume, dar se poate sa nu-ti placa. Mie mai imi place in Silver Church, dar acum este inchis pe perioada verii. Daca iti place muzica putin mai veche, poti sa incerci El Dictador (in centrul vechi, langa teatrul de comedie) sau Spice, pe Calea Victoriei langa politia capitalei, cu muzica live (coveruri). Sunt extrem de multe, depinde ce preferinte ai tu :)

Si intentionez sa merg la antrenament pe la 7-9 seara la modul general :D

Sabine_28 09 iul 2010 11:47:30

Re: Jurnal Mihai
 
Sabine, sunt destule, depinde foaret mult ce muzica iti place, ce gen de oameni, etc. In bellagio am fost joia trecuta (mi-am luat liber, am vrut sa-mi fac de cap un weekend prelungit) si nu mi-a placut, nu vreau sa intru in detalii :D
Eu de obicei merg prin Turabo, unde este destul de multa lume, muzica este un dance - house comercial, fitele fiind la un nivel decent. in Fratelli este in seara asta Mykonos Party, cred ca o sa fie multa lume, dar se poate sa nu-ti placa. Mie mai imi place in Silver Church, dar acum este inchis pe perioada verii. Daca iti place muzica putin mai veche, poti sa incerci El Dictador (in centrul vechi, langa teatrul de comedie) sau Spice, pe Calea Victoriei langa politia capitalei, cu muzica live (coveruri). Sunt extrem de multe, depinde ce preferinte ai tu :)

Si intentionez sa merg la antrenament pe la 7-9 seara la modul general :D[/QUOTE]

Mersi de info:) Nu stiam ca e inchis Silver Church, in iarna mergeam acolo destul de des, e chiar misto. Sa vedem ce zice si prietena mea, am auzit ca in Turabo e frumos, poate mergem acolo.

Cu antrenamentele nu radeam, si pe mine ma apuca noaptea pe la 11 sa fac, dar sa merg la sala deja e prea mult :))

Sabine_28 08 nov 2010 11:03:14

Re: Jurnal Mihai
 
Neata si LA MULTI ANI!!!!>:D<

http://s7d2.scene7.com/is/image/Harr...feature-large$

nicoleta100 08 nov 2010 11:04:35

Re: Jurnal Mihai
 
La multi ani!!!!http://img.kudika.ro/comunitate/gree...24769439_1.jpg

Adella 08 nov 2010 11:10:23

Re: Jurnal Mihai
 
La multi ani Mihai ! Sa traiesti cu numele!:)

Slabuta 08 nov 2010 14:04:42

Re: Jurnal Mihai
 
La multi ani Mihai :)

http://felicitari.slabute.ro/site/fe...mg.php?pid=356

Dio 09 nov 2010 10:21:00

Re: Jurnal Mihai
 
Va multumesc pentru urari :)

M-am lenevit rau cu jurnalul si cu sala, nu am mai avut ce sa scriu, inca nu mi-am facut abonament. Nu reusesc sa gasesc nici o domnisoara dispusa sa ma ia ca prieten la World Class :)

Vin si cu un update important pentru mine, mai nou am cea mai draguta si sexy prietena ever :D

Dio 06 dec 2010 10:25:13

Re: Jurnal Mihai
 
M-am reapucat de miscare intr-un final de saptamana trecuta. Am facut abonament la Pure in AFI pe un an si mi-am stabilit ca target +6 kg in decursul a 5 luni, ceea ce nu este imposibil cu o alimentatie bine pusa la punct si ceva proteine. Sper sa reusesc sa fac zilele astea o poza "before", ca sa am cu ce sa compar la sfarsit de Aprilie 2011 :)

micutza1 15 dec 2010 20:39:09

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de Dio (Post 428152)
M-am reapucat de miscare intr-un final de saptamana trecuta. Am facut abonament la Pure in AFI pe un an si mi-am stabilit ca target +6 kg in decursul a 5 luni, ceea ce nu este imposibil cu o alimentatie bine pusa la punct si ceva proteine. Sper sa reusesc sa fac zilele astea o poza "before", ca sa am cu ce sa compar la sfarsit de Aprilie 2011 :)


Na ca te-am gasit ! :P;)
Habar nu am ce faceti voi barbatii ce trebuie sa faceti ca sa aveti muschi sau mai stiu eu ce .. nu este domeniul meu deci nu pot decat sa iti urez bafta !!! >:D<

Dio 16 dec 2010 09:10:43

Re: Jurnal Mihai
 
Multumesc :) Da, ai dat de casuta mea, prin care trec foarte rar.

La noi e foarte simplu, mananci cat mai mult sanatos, faci miscare si ai rabdare. Eu deocamdata am rabdare, fac miscare, din pacate nu reusesc sa mananc suficient. Sau din fericire, cine stie. Am reusit sa pun pe mine 1 kg in ultimele 10 zile. Trebuie sa fac totusi niste poze, altfel nu am cum sa-ti dau seama clar daca ce pun este masa muscular sau strat adipos.

Dio 27 dec 2010 15:04:53

Re: Jurnal Mihai
 
S-a mai rupt o fila din viata mea amoroasa :)

Neasteptat si luat prin surprindere, am trecut pentru prima data de cealalta parte a parapetului. De unde de fiecare data fetele trageau de mine si de-abia asteptau sa ne vedem si sa iesim si sa "orice", de data asta am cunoscut o fata pentru care m-am trezit ca eu sunt cel care insista si vrea iar ea era oarecum in fosta mea postura.

Normal, nu a mers relatia, ieri ne-am despartit, dupa 2 luni de relatie, dar am ajuns sa ma intreb daca am fost un nenorocit cu celelate XX fete cu care am facut acelasi lucru. Oare o sa ma port mai dragut pe viitor? Sau o sa ating extrema, cu inima franta si o sa fiu un nesuferit arogant care o sa franga inimi la randul lui?

EDIT: Totusi, inca ceva m-a surprins. O fost prietena incearca sa-mi ridice moralul (la propriu) chiar daca nu mai vrea nimic de la mine acum.

andra_aly 27 dec 2010 15:23:32

Re: Jurnal Mihai
 
Buna:) ca fata, iti raspund ca nu rezolvi nimic in fata ei sau al altei fete daca te comporti asa. crede-ma ca nu merita sa fii arogant. acum nu iti spun sa stai in limba dupa ea:)) cred ca stii mai bine ca mine ca nu le place asta.
eu sunt de parere ca roata se intoarce odata si odata , asa ca am grija sa nu fac ceva cuiva ce mie nu mi-ar place sa mi se faca. ;)
Imi pare rau ca s-a incheiat... :( tocmai acum cand ai gasit pe cineva care te-a "schimbat".

Dio 27 dec 2010 15:29:41

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 449309)
Buna:) ca fata, iti raspund ca nu rezolvi nimic in fata ei sau al altei fete daca te comporti asa. crede-ma ca nu merita sa fii arogant. acum nu iti spun sa stai in limba dupa ea:)) cred ca stii mai bine ca mine ca nu le place asta.
eu sunt de parere ca roata se intoarce odata si odata , asa ca am grija sa nu fac ceva cuiva ce mie nu mi-ar place sa mi se faca. ;)
Imi pare rau ca s-a incheiat... :( tocmai acum cand ai gasit pe cineva care te-a "schimbat".

E, este si o parte a arogantei care functioneaza. O spun din experienta proprie, si dupa ce o astfel de atitudine m-a ajutat sa fiu cu fete care nu erau de nasul meu :) Este vorba doar despre ceva psihologie si experienta de viata. Ecuatia este simpla, dar asta nu inseamna ca imi doresc sa fiu asa :)

andra_aly 27 dec 2010 15:35:32

Re: Jurnal Mihai
 
Da...ai mare dreptate. bine, merge treaba asta si cu fetele "normale" sa le zic asa:P
ca daca esti prea interesat nu e ok. dar nici sa fii f arogant;) suntem grele de cap, stiu:)

Dio 27 dec 2010 15:47:44

Re: Jurnal Mihai
 
Da ... sa vedem totusi cum o sa evoluez. Pana una alta o sa am o saptamana de munca, urmeaza un revelion ratat, cateva zile de munca si o vacanta reusita la ski in Austria. Mai departe, toate la timpul lor ;)

andra_aly 27 dec 2010 15:50:30

Re: Jurnal Mihai
 
Ai dreptate:) iar daca e sa se rezolve lucrurile, atunci si mai bine;)

Dio 27 dec 2010 15:57:42

Re: Jurnal Mihai
 
E, cu fosta prietena nimic nu urmeaza sa se rezolve, it's all gone. Dar trebuie saptamana asta sa ies cu niste fete :)

andra_aly 27 dec 2010 15:59:51

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de Dio (Post 449332)
E, cu fosta prietena nimic nu urmeaza sa se rezolve, it's all gone. Dar trebuie saptamana asta sa ies cu niste fete :)

Atunci succes cu noile cuceriri:D
:)

Dio 17 ian 2011 16:40:35

Re: Jurnal Mihai
 
Tocmai m-am intors dintr-un concediu foarte tare. 3 zile Viena, 1 zi prin alte cotloane si o saptamana la ski in Kitzbuhel, in Austria. In afara de sex, nu pot sa ma gandesc la ceva mai placut decat ski, ski si iar ski. :)

Pacat ca saptamanile de concediu sunt cele mai scurte saptamani din an :P

Slabuta 17 ian 2011 16:43:13

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de Dio (Post 478700)
Tocmai m-am intors dintr-un concediu foarte tare. 3 zile Viena, 1 zi prin alte cotloane si o saptamana la ski in Kitzbuhel, in Austria. In afara de sex, nu pot sa ma gandesc la ceva mai placut decat ski, ski si iar ski. :)

Pacat ca saptamanile de concediu sunt cele mai scurte saptamani din an :P

Bine ai revenit :)
Ne pui si poze? :)

Dio 17 ian 2011 17:00:55

Re: Jurnal Mihai
 
Multumesc :) Revin si cu niste poze pe seara cand ajung acasa.

Dio 19 ian 2011 10:05:06

Re: Jurnal Mihai
 
Au ajuns si pozele. Din pacate am avut ceva ghinion cu vremea si alegerea statiunii nu a fost cea mai fericita. Aveau munti care se ridicau doar pana la aproximativ 2,000 metri, nu am prins ghetari la 3000-3500 si automat am avut probleme mari cu zapada din cauza caldurilor.

Partea buna este ca am prins deschisa partia de antrenanmente si concurs din regiune, care de altfel era pustie pustie, am schiat pe ea doar eu cu tatal meu, juniorii de 5-15 ani din regiune si echipa de ski a Canadei, de la care am avut si cate ceva de invatat referitor la tehnica.

Dio 27 ian 2011 11:26:04

Re: Jurnal Mihai
 
Se pare ca am facut ceva progrese in 2 luni. Am sarit de la 74 kg la 77 kg. Cresterea este exagerata pentru niste valori normale asa ca presupun ca cel putin 1 kg este grasime, dar probabil ca cifra este mai mare de atat. Totusi, nu sunt neaparat adeptul masuratorilor, vreau sa ma simt bine in pielea mea si sa imi placa cum arat asa ca targetul stabilit la 80 kg se poate modifica oricand in sus sau in jos, in functie de modul in care evoluez in timp.

De ieri am schimbat si suplimentele luate, acum merg doar pe Beta-alanina, creatina si L-carnitina.

PS: trebuie sa incep sa mananc mai multe paste. Iau in considerarea varianta paste + branza + unt dupa antrenament.

Dio 01 feb 2011 18:07:18

Re: Jurnal Mihai
 
De ieri nu mai sunt fumator. E si asta o realizare zic eu. De-abia astept sa vad avantajele :)

Dio 03 feb 2011 15:18:39

Re: Jurnal Mihai
 
Cel mai tare regim de slabit:

MIC DEJUN: 3 felii de paine cu unt integral si marmelada. Doua oua omleta cu bacon, 1 pahar de lapte, 1 pahar suc de fructe si o ceasca de cafea. Apoi 45 de minute echitatie!
PRANZ: 2 portii din orice mancare, la alegere, salata cu mult ulei, cartofi prajiti, 2 felii de tort cu ciocolata si cola sau bere. Apoi o ora si jumatate de echitatie!
GUSTARE: inghetata (4 cupe), 2 prajituri insiropate, ½ kg capsuni.
Apoi 45 minute echitatie!

CINA: 2 pizza cu de toate si extra topping cu branza, plus 1 litru de cola. Apoi 2 ore echitatie!

Acest regim are rezultate spectaculoase!!! In 20 de zile calul va slabi cel putin 15 kg !

dr jekil 03 feb 2011 15:23:03

Re: Jurnal Mihai
 
Am facut marea gresala de a ma uita pe meniul tau!Vai ce poafte mi-ai facut! Imi lasa gura apa!!!!!Ma duc sa mai beau un ceai..:(

Dio 15 feb 2011 11:36:51

Re: Jurnal Mihai
 
Offf, imi pare rau :P

Incepand de astazi am si eu o perioada de ars grasimi, se pare ca am pus si ceva burtica printre altele si nu vreau sa las totul pentru la vara, ma pregatesc din timp. Principala modificare in ceea ce mananc este renuntarea la dulciuri si cartofi, orez si paste. In continuare alimentatia o sa se bazeze pe carne (curcan, berbecut, ceva pui/porc si peste, gatit sa conserve), legume garnitura la carne (conopida, mazare, pastai), lactate (iaurturi, sana), legume, oua si eventual salate (bulgaresti). Si apa.

Dio 17 feb 2011 16:36:11

Re: Jurnal Mihai
 
Tocmai m-am certat rau cu prietena mea pentru ca sunt obsedat de ce mananc (adica nu mananc orice vreau cand vreau si de ce dracu nu pot sa mananc o ciocolata intreaga cand am eu chef) si pentru ca sunt un ***** ca citesc pe net ce e sanatos si pentru ca atunci cand merg sa mananc undeva imi iau ca garnitura conopida in loc de cartofi prajiti. Nu intelege de ce unii au 200 de kg si nu isi fac atat de multe griji ca mine. Pentru ca vreau sa mi se vada frumos abdomenul sunt ca un fotomodel anorexic care merge sa dea afara daca a mancat un cartof in plus. Si de ce prietenul meu cel mai bun poate sa manance orice si sa arate bine si eu nu.

*******, ignoranta sau doar vrea sa ma enerveze si sa ii ******** si nu stie cum sa-mi spuna asta intr-un mod mai direct?

andra_aly 17 feb 2011 17:19:55

Re: Jurnal Mihai
 
Prietena ta vrei sa zici iubita sau amica?:P
Cate kg are?b-) e slabuta sau...?
o fi invidioasa:))

Dio 17 feb 2011 17:29:58

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 530609)
Prietena ta vrei sa zici iubita sau amica?:P
Cate kg are?b-) e slabuta sau...?
o fi invidioasa:))

Este vorba de iubita :) Intamplator ea arata foarte bine, ectomorfa, 1.65 - 1.68, 48 kg, sani mari nelasati, etc. Nu e vorba de invidie, a fost cu barbati care arata mult mai bine decat mine (vezi coperte Men's Health). Doar ca presupun ca totul a venit natural ... ea arata asa de la natura sau bisturiu, fara nici un efort fizic iar cei cu care a fost aratau cum aratau cand i-a cunoscut. Nu a prins niciodata o faza de tranzitie in care cineva incerca sa se schimbe din punct de vedere fizic. Si se pare ca nu poate sa inteleaga orice fel de efort facut de cineva, cand totul vine de la sine, dupa parerea ei.

andra_aly 17 feb 2011 17:49:17

Re: Jurnal Mihai
 
Am inteles:) Imi imaginez cum arata:D
Ei, acum daca tot sta cu tine, iti dai seama ca ceva a vazut:>
Si ar trebui totusi sa inteleaga ca nu toata lumea arata ca aia de pe coperta unei reviste:))
Ei...atunci nu gandeste bine. presupun ca ea e asa de la mama natura, deci nu a trebuit sa isi toace creierul cum sa faca sa arate bine. dar nu se stie niciodata, asa ca ar trebuie sa inteleaga b-):|

Dio 17 feb 2011 17:55:27

Re: Jurnal Mihai
 
Da, probabil, nu intelege utilitatea oricarui efort pentru a arata bine. Deci o sa aleg ignoranta :D Ce este mai rau este ca intampin aceiasi reticenta din partea tuturor celor din jurul meu care se complac in starea in care sunt.

andra_aly 17 feb 2011 17:59:58

Re: Jurnal Mihai
 
Ei... eu zic ca daca ti-ai batut deja capul si nu au inteles, atunci trebuie sa te dai batut:| crede-ma ca nu ai ce sa faci mai mult de atat. si eu mi-am batut gura cu multe persoane dar degeaba
ba chiar mi s-a spus ca nu arat bine de cand am slabit ca maram sunt prea slaba:)) ca maram aratam mai bine cum eram inainte. cu toata grasimea aia??? cred ca a fost chioara, zau daca nu . auzi aiureala... asta mi-a zis-o o femeie de 35 de ani. nu de 15. deci..:|

Asa ca eventual incearca sa vb cu ei si macar sa te lase sa iti vezi de treburile tale daca ei nu vor sa manance sanatos, e treaba lor! dar macar sa nu te mai sacaie:))
Chiar nu stiu ce vad rau in treaba asta... un om care vrea sa arate bine:-/

Dio 17 feb 2011 18:02:10

Re: Jurnal Mihai
 
Fiecare are conceptii si idealuri diferite. Unii/unele prefera femei putin plinute, who knows. O sa pun subiectul alimentatie pe /ignore pentru cei care ma bat la cap si imi vad de ale mele, nu am alta solutie :D

andra_aly 17 feb 2011 18:05:24

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de Dio (Post 530692)
Fiecare are conceptii si idealuri diferite. Unii/unele prefera femei putin plinute, who knows. O sa pun subiectul alimentatie pe /ignore pentru cei care ma bat la cap si imi vad de ale mele, nu am alta solutie :D

Asta cred ca e singura solutie:P De femeia asta ce vb era piele si os, acum e cam plina. adica asa bine. e adevarat ca nici inainte nu ii statea bine ca zici ca o lua vantul. dar nici cum e acum.
nu mai zic ca are si copil de 6 ani si ii da sa manance numai porcarii:-s
dar hai sa nu trec la altele:))


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:50:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO