forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale barbati (http://forum.slabute.ro/jurnale-barbati/)
-   -   Jurnal Mihai (http://forum.slabute.ro/jurnale-barbati/jurnal-mihai-3955.html)

Dio 17 feb 2011 18:06:54

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 530696)

Asta cred ca e singura solutie:P De femeia asta ce vb era piele si os, acum e cam plina. adica asa bine. e adevarat ca nici inainte nu ii statea bine ca zici ca o lua vantul. dar nici cum e acum.
nu mai zic ca are si copil de 6 ani si ii da sa manance numai porcarii:-s
dar hai sa nu trec la altele:))

Da, nu intra in alte subiecte, oricum am barfit eu destul si deja ma simt prost ca am facut-o :) Si legat de copii, cunosc o fetita de 6 ani careia nu ii place mancarea de la McDonald's. Mi se pare incredibil si revolutionar :P

andra_aly 17 feb 2011 18:08:17

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de Dio (Post 530700)
Da, nu intra in alte subiecte, oricum am barfit eu destul si deja ma simt prost ca am facut-o :) Si legat de copii, cunosc o fetita de 6 ani careia nu ii place mancarea de la McDonald's. Mi se pare incredibil si revolutionar :P

Ei.. daca stai pe langa atatea femei, te apuci de barfa si tu:)) :P
Wow:x as vrea sa o cunosc pe acea fetita:D

Dio 21 feb 2011 10:48:15

Re: Jurnal Mihai
 
De astazi am inceput trecerea pe un meniu Keto. In functie de cum ma adaptez o sa fie direct keto ori o perioada de tranzitie catre keto cu o cantitate redusa de carbohidrati. O sa incerc sa tin o evidenta mai stricta a meniului, sa vad cum ma descurc. Daca nu imi da vreo fata peste cap programul, sper sa ma descurc :))

Dio 21 feb 2011 17:37:10

Re: Jurnal Mihai
 
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:00
Smantana 30% grasime, Gusturi Romanesti, 175g - 564 calorii, 3.3 proteine, 57.8 grasimi, 0 colesterol, 3.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Migdale, crude, 50g - 290 calorii, 10.5 proteine, 25.5 grasimi, 0 colesterol, 10 carbohidrati, 6 fibre, 0 sodiu, 2.5 zahar
Apa plata, 375ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Prânz, ora 13:00
Muschi de vita, 100g - 193 calorii, 26.3 proteine, 9.7 grasimi, 83 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 54 sodiu, 0 zahar
Pastai fierte, 100g - 42 calorii, 3.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 7 carbohidrati, 2.8 fibre, 0 sodiu, 4 zahar
Suc de portocale, 200ml - 94 calorii, 1.4 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 21.8 carbohidrati, 0.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 2, ora 10:33
Migdale, 50g - 288 calorii, 10.6 proteine, 24.7 grasimi, 0 colesterol, 10.8 carbohidrati, 6.1 fibre, 0.5 sodiu, 1.9 zahar
Cina, ora 10:36
Omleta, 100g - 158 calorii, 10.7 proteine, 12 grasimi, 356 colesterol, 0.7 carbohidrati, 0 fibre, 161.3 sodiu, 0.7 zahar
Cascaval, 50g - 167 calorii, 12 proteine, 12.5 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1796 calorii, 78.1 proteine, (mult)142.6 grasimi, 439 colesterol, (mic)54 carbohidrati, 15.3 fibre, 215.8 sodiu, 9.1 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1770 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1770 calorii


Se pare ca am sarit de cantitatea stabilita de carbohidrati cu sucul de portocale. Posibil sa simt si nevoia unei felii de paine la omleta de diseara, si o sa-mi creasca si mai mult carbohidratii. Totusi, de notat ca trebuie sa renunt la sucul de portocale. Totusi, toate cantitatile sunt ochiometrice, nu apuc nicicum sa cantaresc.

Toata ziua nu am avut pofta de mancare si parca ma simt putin ametit. Sa vad cum decurge antrenamentul de diseara. O sa renunt la carbohidrati in apa sa vad ce rezultate am.

VAmedeea 22 feb 2011 15:18:22

Re: Jurnal Mihai
 
Mihai, ma uit pe meniul tau si constat ca eu mananc cantitativ cu mult mai mult decat tine.
Cel putin acolo la pranz, 100 g. de vita, cateva pastai....
Nu iti e foame?
Eu daca e vb de pastai mananc un castron cu 300 - 400 g. La carne cu greu ma limitez undeva la 150 g. :">
Sunt mai mancaciaosain general, de aceea ce mananci tu mi se pare putin.
Ca sa nu mai spun ca esti barbat si tocmai de aceea ai si un necesat mai mare.

VAmedeea 22 feb 2011 15:24:10

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de Dio (Post 530546)
Tocmai m-am certat rau cu prietena mea pentru ca sunt obsedat de ce mananc (adica nu mananc orice vreau cand vreau si de ce dracu nu pot sa mananc o ciocolata intreaga cand am eu chef) si pentru ca sunt un ***** ca citesc pe net ce e sanatos si pentru ca atunci cand merg sa mananc undeva imi iau ca garnitura conopida in loc de cartofi prajiti. Nu intelege de ce unii au 200 de kg si nu isi fac atat de multe griji ca mine. Pentru ca vreau sa mi se vada frumos abdomenul sunt ca un fotomodel anorexic care merge sa dea afara daca a mancat un cartof in plus. Si de ce prietenul meu cel mai bun poate sa manance orice si sa arate bine si eu nu.

*******, ignoranta sau doar vrea sa ma enerveze si sa ii ******** si nu stie cum sa-mi spuna asta intr-un mod mai direct?

:)):)):))
Sincer, sotul meu e exact opusul tau, chiar nu il intereseaza nimic legat de un stil de viata sanatos si daca nu e prajit, nu e bun in opinia lui.
Asa ca no comment. In schimb mi-ar place sa fie macar pe jumatatea ta interesat de alimentatie.
Iubita ta e norocoasa ca pana acum nu a trebuit sa aiba grija din acest punct de vedere, dar asta nu inseamna ca nu va veni momentul cand va manca salata dimineata, la pranz si seara (exagerat vb).

Dio 22 feb 2011 15:34:55

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 538676)
Mihai, ma uit pe meniul tau si constat ca eu mananc cantitativ cu mult mai mult decat tine.
Cel putin acolo la pranz, 100 g. de vita, cateva pastai....
Nu iti e foame?
Eu daca e vb de pastai mananc un castron cu 300 - 400 g. La carne cu greu ma limitez undeva la 150 g. :">
Sunt mai mancaciaosain general, de aceea ce mananci tu mi se pare putin.
Ca sa nu mai spun ca esti barbat si tocmai de aceea ai si un necesat mai mare.

Teoretic grasimile se ard mai greu si tin mai bine de foame. Practic, povestea asta a functionat ieri si nu am mancat neaparat de foame ci mai mult pentru ca am vrut sa ma tin de program. Seara am avut si un antrenament destul de intens la sala: impins la piept inclinat, impins la piept la orizontala, flturari, umeri anteriori, umeri laterali. 5 exercitii a cate 4 serii fiecare, intre 5 si 10 repetari pe serie. Fara cardio.

Astazi mi-a fost cam foame, o sa postez meniul pe ziua de astazi.

Am o problema insa, ma simt balonat, nu stiu momentan care este solutia. Probabil mai multe fibre, o sa incerc sa le adaug maine in meniu.

PS: eu oricum sunt tot timpul nemultumit. Daca nu ma batea la cap cu mancarea ma gandeam ca nu ii pasa, asa ca se ia de mine e ignoranta, altfel daca era si mai atenta cu tot ce mananc si ma tragea de urechi probabil o consideram cicalitoare :))

Dio 22 feb 2011 15:39:54

Re: Jurnal Mihai
 
Si meniul pe ziua de astazi:

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:08
Cascaval, 50g - 167 calorii, 12 proteine, 12.5 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ou fiert tare, 100g - 155 calorii, 12.6 proteine, 10.6 grasimi, 424 colesterol, 1.1 carbohidrati, 0 fibre, 124 sodiu, 1.1 zahar
Ardei gras verde, 63g - 13 calorii, 0.6 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 2.9 carbohidrati, 1.1 fibre, 1.9 sodiu, 1.5 zahar
Gustare 1, ora 11:12
Smantana 30% grasime, Gusturi Romanesti, 175g - 564 calorii, 3.3 proteine, 57.8 grasimi, 0 colesterol, 3.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Migdale, crude, 75g - 435 calorii, 15.8 proteine, 38.3 grasimi, 0 colesterol, 15 carbohidrati, 9 fibre, 0 sodiu, 3.8 zahar
Prânz, ora 14:13
Mancarica de mazare a la Andra, 100g - 114 calorii, 6.1 proteine, 6 grasimi, 0 colesterol, 9.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Carne de curcan, curcan tanar, carne rosie, carne macra, cruda, 150g - 185 calorii, 30.1 proteine, 6.2 grasimi, 112.5 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 120 sodiu, 0 zahar
Gustare 2, ora 15:20
Hering in ulei, scurs, 100g - 208 calorii, 20.8 proteine, 13 grasimi, 83 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cina, ora 15:36
Pangasius la cuptor, 100g - 76 calorii, 10.6 proteine, 3.2 grasimi, 0 colesterol, 0.8 carbohidrati, 0.2 fibre, 700 sodiu, 0.4 zahar
Cascaval, 50g - 167 calorii, 12 proteine, 12.5 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 2084 calorii, (mult)123.9 proteine, (mult)160.2 grasimi, 619.5 colesterol, (mic)33.2 carbohidrati, 10.3 fibre, 945.9 sodiu, 6.8 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1770 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1770 calorii

VAmedeea 22 feb 2011 16:10:22

Re: Jurnal Mihai
 
Foarte frumos meniul tau de azi si bun pe deasupra. Tot ai cam putintele fibre, dar tinand cont ca vrei sa tii carbo cat mai jos nicu nu vad cum ai putea sa obtii mai multe. Eventual la una din mese sa adaugi o lingura de seminte de susan.

A, si inca ceva, nemultumitului i se ia darul!
Asa ca fii fericit si apreciaza ca o ai alaturi!

madaEM 22 feb 2011 16:44:55

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de Dio (Post 449293)
S-a mai rupt o fila din viata mea amoroasa :)

Neasteptat si luat prin surprindere, am trecut pentru prima data de cealalta parte a parapetului. De unde de fiecare data fetele trageau de mine si de-abia asteptau sa ne vedem si sa iesim si sa "orice", de data asta am cunoscut o fata pentru care m-am trezit ca eu sunt cel care insista si vrea iar ea era oarecum in fosta mea postura.

Normal, nu a mers relatia, ieri ne-am despartit, dupa 2 luni de relatie, dar am ajuns sa ma intreb daca am fost un nenorocit cu celelate XX fete cu care am facut acelasi lucru. Oare o sa ma port mai dragut pe viitor? Sau o sa ating extrema, cu inima franta si o sa fiu un nesuferit arogant care o sa franga inimi la randul lui?

EDIT: Totusi, inca ceva m-a surprins. O fost prietena incearca sa-mi ridice moralul (la propriu) chiar daca nu mai vrea nimic de la mine acum.

buna mihai..eu nu tiam scris niciodata in jurnal...dar acum lam citit pt prima data ....si cand am dat de acest mesaj mi-am adus aminte instantaneu de fratele meu:-o:))asa este si el...:Dbine si cand se indragosteste da totul..si din pacate numai alegeri proaste a facut pana acumx-(aaa si inca o mare asemanare intre tine si el..sala si mancatul sanatos:Dla fel si el e cu muschii...cu proteinele...
oricum actuala ta prietena daca nu stie cum e sa faci un efort pt a te mentine si a ajunge sa arati bn niciodata nu te va intelege:)eu asa cred ca o persoana nu te poate intelege decat daca a trecut prin ce treci tu...dar macar ar putea sa nu te bata la cap...si sa fie alaturi de tine chiar daca nu te intelege:D
al meu sa imbolnavit de la mine:))tine dieta sa scape de burta...alearga...asa ca la noi suntem amandoi la fel:P
iti urez o zi buna..

Dio 22 feb 2011 16:53:18

Re: Jurnal Mihai
 
Buna, merci de "interventie" :) Se poate totusi sa exagerez si eu cu totul. Pana la urma ne raportam la normalitate. Si vad raportat la modul in care consideram eu normalul. Mancam orice acasa, din cand in cand shaorma (doar dintr-un loc, patronul imi este prieten, stiu ce pune in ea, super calitatea ingredientelor), din cand in cand pizza (la fel, doar dintr-un loc) si rar burger king. Acum totul e schimbat. Cred ca daca ma auzeam acum un an despre schimbarile care au intervenit in dieta si eu ma consideram nebun :P

madaEM 22 feb 2011 17:05:37

Re: Jurnal Mihai
 
intradevar ceilalti din jurul nostru ne cred un pic ticniti:P...ca mereu ne uitam la ce mancam ...la ce ora..:Ddar na cred ca ar trebui sa se adapteze si ei dupa noi si nu cred ca poti spune ca exageri cand e vb de sanatate in primu rand, ca vrei sa arati si bn asta e altceva:Poricum pana la urma toate astea ne fac bine la sanatate:)
eu ma visez o femeie la 40 de ani sanatoasa si tonifiata:)) ...si nu cred ca exageraz incepand de pe acum sa iau masuri si sa imi formez un stil de viata...

Dio 23 feb 2011 18:51:00

Re: Jurnal Mihai
 
Asta e meniul de astazi pana acum. Urmeaza sala si nu am nici o idee ce o sa mai pot sa mananc dupa pentru ca nu dorm acasa. Probabil nimic, nu-mi imaginez ce o sa gasesc ok in frigiderul prietenei :))


CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:20
Smantana 30% grasime, Gusturi Romanesti, 175g - 564 calorii, 3.3 proteine, 57.8 grasimi, 0 colesterol, 3.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Alune de padure, crude, 50g - 300 calorii, 8.4 proteine, 26.7 grasimi, 0 colesterol, 8.4 carbohidrati, 6.7 fibre, 0 sodiu, 1.7 zahar

Prânz, ora 17:16
Mancarica de mazare a la Andra, 150g - 171 calorii, 9.2 proteine, 9 grasimi, 0 colesterol, 13.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Carne de curcan, curcan tanar, carne rosie, carne macra, cruda, 150g - 185 calorii, 30.1 proteine, 6.2 grasimi, 112.5 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 120 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 17:37
Hering file in ulei, Graal, 100g - 364 calorii, 10.1 proteine, 34.7 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 5.4 fibre, 290 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 18:47
Crap gatit, 150g - 153 calorii, 24 proteine, 5.6 grasimi, 0 colesterol, 3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Salata verde, 50g - 9 calorii, 0.6 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 1.7 carbohidrati, 1.1 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Suc natural de morcovi, 100ml - 29 calorii, 0.8 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 5.8 carbohidrati, 0.8 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1775 calorii, 86.5 proteine, (mult)140.2 grasimi, 112.5 colesterol, (mic)35.9 carbohidrati, 14 fibre, 410 sodiu, 1.7 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1770 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1770 calorii

Dio 24 feb 2011 08:48:24

Re: Jurnal Mihai
 
Programul l-am incheiat cu 100 gr de branza de capra cu 40% grasime ... nu cea mai buna idee, dar nu am avut nimic altceva la indemana :) Mai bine decat cei cu care am fost la sala care s-au "implinit" cu 2 dublu cheez sau cartofi mari cu un puisor :)

Alexandra Andreea 25 feb 2011 17:17:25

Re: Jurnal Mihai
 
Buna Dio!! Ti-am citit primul mesaj si oarecum m-ai impresionat! Mai rar barbati care gandesc asa! Spun asta pentru ca am facut si acelai lucru ca tine...am renuntat la toate prostiile incepand de la bauturi carbogazoase si terminand cu dulciurile sau fast-food...si incerc sa imi conving prietenul sa faca acelasi lucru dar nu stiu cum! Daca ai tu un sfat te rog impartaseste-l cu mine .... sunt oarecum suarata pe el pt k are si probleme cu ficatul din cauza mancarii! Succes la ce ti-ai propus in continuare!!! Un weekend placut!!;;)

Dio 14 mar 2011 14:23:01

Re: Jurnal Mihai
 
Intre timp m-am despartit din nou de o fosta prietena, asa ca se poate ca viata mea sa revina la normal. Saptamana asta o sa reduc din nou dulciurile la 0 (mai rontaiam cate ceva la ea, ca erau tot timpul in jurul meu) si incet incet reduc din nou carbohidratii. O sa mai urmeze o tentativa de keto, eventual o sa reusesc sa intru macar o saptamana (probabil sfarsit de martie, inceput de aprilie) in starea respectiva sa vad cum mai simt.

La sala ajung de 3-4 ori pe saptamana ca si inainte, am mai neglijat abdomenul si picioarele, dar cred ca stau binisor. Grasimea pare sa fie tot acolo, dar e numai vina mea, am fost prea mult pe drumuri.

Sambata sera am fost la Mission, unde a cantat parov stelar, a fost mare nebunie. Am avut noroc si am facut rost de 2 mese la vip pline cu bautura dar am scapat fara o durere de cap prea mare duminica. Am avut parte si de niste poze in culise cu formatia, muzica a rupt, a fost perfect :)

Dio 25 mar 2011 11:15:37

Re: Jurnal Mihai
 
O experienta ciudata ieri. Nu prea mi-a fost foame, am mancat de dimineata 2 felii de paine prajita cu cascaval si 2-3 felii de ardei gras, ceai si suc de morcovi. La pranz am mancat 2 clatite cu pui, ciuperci si smantana si 2 ochiuri. Seara cand am ajuns acasa eram mort de oboseala (ma culcasem la 3 noaptea precedenta) asa ca pe la 7 m-am pus in pat si m-am trezit astazi la 7 dimineata.

Desi de obcei sunt undeva pe la 77 kg dimineata, astazi aveam doar 74. Foarte ciudat, tinand cont ca nu am avut nici un fel de activitate fizica intensa si cred ca din punct de vedere al caloriilor tot am sarit de o mie si ceva. Am facut repede 3 serii de flotari, nu am mai facut miscare de mult, am mancat si am plecat la munca. Sa vedem ce arata cantarul maine dimineata. Nu ca m-ar mai interesa prea mult, dar sunt curios :P

mihaela2011 13 apr 2011 19:42:55

Re: Jurnal Mihai
 
ideea este urmatoarea.am nevoie de parerea ta,pt ca esti barbat si vreau sa stiu ce gandesti tu in urmatoarea situatie.Am avut un iubit cu care am avut o relatie mai mult timp,ne-am tot certat,ne-am impacat si tot asa.De fiecare data,el s-a intors la mine,problema este ca nici pe mine nu ar vrea sa ma piarda,dar nici cu altcineva nu reuseste sa aiba o relatie de mai lunga durata.si nu te gandi ca despartirile noastre dureaza 2-3 zile,nu-nu,minim 6 luni.Nici eu nu ma pot atasa de altcineva,dar nici cu el nu prea imi mai convine sa fiu,ca de fiecare data cand ,,o terminam'',imi rupe sufletul,pe bune:-s.si stau iar si meditez si o iau de la capat sa uit .e asa aiurea,este primul:"> ,desi nu cred ca asta este explicatia.tu ce crezi?este nehotarat?sau are altceva?

Dio 13 apr 2011 19:53:34

Re: Jurnal Mihai
 
Ok, o sa-ti raspund sincer ce gandesc, sper sa nu te superi :)

Barbatii, la modul general, sunt construiti genetic ca fiind vanatori. "Rasa superioara" care dicteaza si conduce (exagerez). Dar noi suntem cei care va alegem (nu intram in dezbateri) pe voi. Va cucerim, va facem curte, va ducem la munte, va cumparam inel, etc. Deci asta e in mare definitia barbatului.

Ehh, acum mai sunt pe lista cei care s-au inmuiat putin in timp. Si au ajuns sa aiba anumite slabiciuni. Sunt cei care nu reusesc ori sa "ia" ceea ce vor, sau nu reusesc sa pastreze ceea ce vor sau nu reusesc sa se multumeasca cu ceea ce au. Si posibil ca acest iubit al tau sa se incadreze in acest tipar de mai sus. Sunt cei carora le place sa aiba un back-up. O insula a lor. O salvare. Cand ceva nu merge bine, au unde sa se refugieze. Din cate imi spui tu, cu dute-vino asta cauta el. Eu cred ca tu esti o rezerva la care se intoarce cand lucrurile merg prost. Pentru ca stie ca tu esti la indemana.

Se poate sa nu fie asta, si imi cer scuze daca consideri ca nu este. Dar totusi mi-ai povestit un fapt in 4 randuri si eu iti ofer o concluzie despre personalitatea si gandirea unui om pe care nu il cunosc pe baza acestor ganduri. Tot ce am facut a fost sa potrivesc povestea ta pe un stereotip masculin si sa trag o concluzie.

mihaela2011 13 apr 2011 20:01:38

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de Dio (Post 621165)
Ok, o sa-ti raspund sincer ce gandesc, sper sa nu te superi :)

Barbatii, la modul general, sunt construiti genetic ca fiind vanatori. "Rasa superioara" care dicteaza si conduce (exagerez). Dar noi suntem cei care va alegem (nu intram in dezbateri) pe voi. Va cucerim, va facem curte, va ducem la munte, va cumparam inel, etc. Deci asta e in mare definitia barbatului.

Ehh, acum mai sunt pe lista cei care s-au inmuiat putin in timp. Si au ajuns sa aiba anumite slabiciuni. Sunt cei care nu reusesc ori sa "ia" ceea ce vor, sau nu reusesc sa pastreze ceea ce vor sau nu reusesc sa se multumeasca cu ceea ce au. Si posibil ca acest iubit al tau sa se incadreze in acest tipar de mai sus. Sunt cei carora le place sa aiba un back-up. O insula a lor. O salvare. Cand ceva nu merge bine, au unde sa se refugieze. Din cate imi spui tu, cu dute-vino asta cauta el. Eu cred ca tu esti o rezerva la care se intoarce cand lucrurile merg prost. Pentru ca stie ca tu esti la indemana.

Se poate sa nu fie asta, si imi cer scuze daca consideri ca nu este. Dar totusi mi-ai povestit un fapt in 4 randuri si eu iti ofer o concluzie despre personalitatea si gandirea unui om pe care nu il cunosc pe baza acestor ganduri. Tot ce am facut a fost sa potrivesc povestea ta pe un stereotip masculin si sa trag o concluzie.

Tocmai asta am vrut sa stiu,parerea ta sincera.L-am intrebat si pe el ce il face sa nu fie constant si mi-a raspuns,ca ,daca cineva l-ar fi intrebat ,in momentul in care am terminat-o noi 2 ,cu cine ar vrea sa se casatoreasca,ar fi zis ca eu sunt aleasa,insa ar fi vrut sa mai copilareasac.Cu mine avea tot ce-si dorea,dar mai avea nevoie de ,,perversitatea aceea,pe care o au unele.
Acum ne vedem ,,ca amanti,, desi amandoi suntem singuri si ii place,dar nu stiu cat o sa fiu in felul asta,cred ca e doar o perioada.Nu vrea sa se gandeasca la faptul ca as putea sa fiu cu altul,dar....nici asa,nici asa.Cred ca se fereste sa se mai implice:-/

miha lauriciu 13 apr 2011 20:03:26

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de Dio (Post 621165)
Ok, o sa-ti raspund sincer ce gandesc, sper sa nu te superi :)

Barbatii, la modul general, sunt construiti genetic ca fiind vanatori. "Rasa superioara" care dicteaza si conduce (exagerez). Dar noi suntem cei care va alegem (nu intram in dezbateri) pe voi. Va cucerim, va facem curte, va ducem la munte, va cumparam inel, etc. Deci asta e in mare definitia barbatului.

Ehh, acum mai sunt pe lista cei care s-au inmuiat putin in timp. Si au ajuns sa aiba anumite slabiciuni. Sunt cei care nu reusesc ori sa "ia" ceea ce vor, sau nu reusesc sa pastreze ceea ce vor sau nu reusesc sa se multumeasca cu ceea ce au. Si posibil ca acest iubit al tau sa se incadreze in acest tipar de mai sus. Sunt cei carora le place sa aiba un back-up. O insula a lor. O salvare. Cand ceva nu merge bine, au unde sa se refugieze. Din cate imi spui tu, cu dute-vino asta cauta el. Eu cred ca tu esti o rezerva la care se intoarce cand lucrurile merg prost. Pentru ca stie ca tu esti la indemana.

Se poate sa nu fie asta, si imi cer scuze daca consideri ca nu este. Dar totusi mi-ai povestit un fapt in 4 randuri si eu iti ofer o concluzie despre personalitatea si gandirea unui om pe care nu il cunosc pe baza acestor ganduri. Tot ce am facut a fost sa potrivesc povestea ta pe un stereotip masculin si sa trag o concluzie.

Scuze ca am citiit intrebarea, Mihaela, implicit raspunsul, Mihai, dar si eu m-am gandit ca esti ceva gen rezerva cand nu are prietenax-(
Pot sa scriu in jurnalul tau?
Sfatul meu este sa il uiti, iar cand se intoarce la tine ori nu il mai accepti, asta in cazul in care esti in stare......ori ii dai un ultimatum....si iti asumi ceea ce urmeaza>:)

mihaela2011 13 apr 2011 20:08:00

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de miha lauriciu (Post 621186)
Scuze ca am citiit intrebarea, Mihaela, implicit raspunsul, Mihai, dar si eu m-am gandit ca esti ceva gen rezerva cand nu are prietenax-(
Pot sa scriu in jurnalul tau?
Sfatul meu este sa il uiti, iar cand se intoarce la tine ori nu il mai accepti, asta in cazul in care esti in stare......ori ii dai un ultimatum....si iti asumi ceea ce urmeaza>:)

Asta este ceea ce eu nu am vrut sa fac,nu vreau sa fiu stresanta,sa se simta constrans,barbatilor nu cred ca le place asta:-/.si il las sa decida singur,nu sub presiune,sa vada si cum este cu mine,dar si cum se simte cand voi fi cu o alta persoana:-s

miha lauriciu 13 apr 2011 20:11:21

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de mihaela2011 (Post 621194)
Asta este ceea ce eu nu am vrut sa fac,nu vreau sa fiu stresanta,sa se simta constrans,barbatilor nu cred ca le place asta:-/.si il las sa decida singur,nu sub presiune,sa vada si cum este cu mine,dar si cum se simte cand voi fi cu o alta persoana:-s

Sfatul meu este sa il uiti, sau cum ti-am spus, il pui sa aleaga ori tu pentru totdeauna ori pa......
Si chiar daca suferi, macar stii cum sta treaba
Este pe lumea asta un baiat numai pentru tine!

Dio 13 apr 2011 20:12:09

Re: Jurnal Mihai
 
Acum depinde si de tine. Unele femei prefera in ziua de astazi varianta "amanti". Sex si distractie fara batai de cap. Totul depinde de tine. Eu insa nu m-as mai implica in nimic cu un astfel de tip. Just for fun si asta e tot.

mihaela2011 13 apr 2011 20:13:48

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de miha lauriciu (Post 621201)
Sfatul meu este sa il uiti, sau cum ti-am spus, il pui sa aleaga ori tu pentru totdeauna ori pa......
Si chiar daca suferi, macar stii cum sta treaba
Este pe lumea asta un baiat numai pentru tine!

am uitat sa mentionez ca nu ma cauta atunci cand este singur,ci atunci cand realizeaza ca nimeni nu il multumeste.Problema mea este ca nu reusesc sa ma atasez de nimeni,oricat as incerca,parca le vad numai defectele:(.Hai ca ii umplu jurnalul lui Mihai cu toate problemele mele:">

mihaela2011 13 apr 2011 20:14:43

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de Dio (Post 621202)
Acum depinde si de tine. Unele femei prefera in ziua de astazi varianta "amanti". Sex si distractie fara batai de cap. Totul depinde de tine. Eu insa nu m-as mai implica in nimic cu un astfel de tip. Just for fun si asta e tot.

Este o idee pe care am luat-o in considerare,dar spre sa nu ma implic prea mult;;)

miha lauriciu 13 apr 2011 20:16:00

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de mihaela2011 (Post 621205)
am uitat sa mentionez ca nu ma cauta atunci cand este singur,ci atunci cand realizeaza ca nimeni nu il multumeste.Problema mea este ca nu reusesc sa ma atasez de nimeni,oricat as incerca,parca le vad numai defectele:(.Hai ca ii umplu jurnalul lui Mihai cu toate problemele mele:">

Scrie pe slabute din Bucuresti daca vrei...si sunt realitati ale vietii, nu sunt probleme:)

Dio 13 apr 2011 20:17:13

Re: Jurnal Mihai
 
Nu este nici o problema, oricum nu e nici o activitate aici si nici un platesc impozit pe numarul de pagini scrise :))

Eu in locul tau l-as scoate pe el total din ecuatie complet si as lua o decizie pentru mine si strict pentru mine. Adica mai exact: Ce vrei tu de la tine si ce iti doresti sa se intample mai departe. Vrei o relatie cu el? Spune-i ce iti doresti, dar daca mai dispare o data sau se poarta ca un bou, dispare de tot. Vrei o relatie casual, sex & fun, delimiteaz-o ca atare si tu cauta altceva in timpul asta. Vrei liniste si nimic altceva cateva luni, gaseste puterea sa i-o spui.

Conteaza ce vrei tu si atat, nu conteaza ce vrei tu raportat la ce vrea el. Cel putin nu in situatia asta.


Edit: ti-am vazut pozele, esti foarte draguta. Iesi in lume si gandeste-te la ce vrei tu, la ce iti place tie. Nu sta dupa un oarecare tembel care se joaca cu inocenta ta.

mihaela2011 13 apr 2011 20:17:31

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de miha lauriciu (Post 621211)
Scrie pe slabute din Bucuresti daca vrei...si sunt realitati ale vietii, nu sunt probleme:)

Ok.hai ca ma mut.
Multumesc pt parere,Mihai!:)

miha lauriciu 13 apr 2011 20:19:09

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de Dio (Post 621202)
Acum depinde si de tine. Unele femei prefera in ziua de astazi varianta "amanti". Sex si distractie fara batai de cap. Totul depinde de tine. Eu insa nu m-as mai implica in nimic cu un astfel de tip. Just for fun si asta e tot.

Just for fun pentru o fata la varsta ei si cum este ea, cumintica, cred ca sete cam greu, parerea mea!
Just for fun pentru alte persoane la alte varste>:)>:)>:)>:)

mihaela2011 13 apr 2011 20:20:29

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de Dio (Post 621214)
Nu este nici o problema, oricum nu e nici o activitate aici si nici un platesc impozit pe numarul de pagini scrise :))

Eu in locul tau l-as scoate pe el total din ecuatie complet si as lua o decizie pentru mine si strict pentru mine. Adica mai exact: Ce vrei tu de la tine si ce iti doresti sa se intample mai departe. Vrei o relatie cu el? Spune-i ce iti doresti, dar daca mai dispare o data sau se poarta ca un bou, dispare de tot. Vrei o relatie casual, sex & fun, delimiteaz-o ca atare si tu cauta altceva in timpul asta. Vrei liniste si nimic altceva cateva luni, gaseste puterea sa i-o spui.

Conteaza ce vrei tu si atat, nu conteaza ce vrei tu raportat la ce vrea el. Cel putin nu in situatia asta.


Edit: ti-am vazut pozele, esti foarte draguta. Iesi in lume si gandeste-te la ce vrei tu, la ce iti place tie. Nu sta dupa un oarecare tembel care se joaca cu inocenta ta.

Imi place ideea asta.In momentul asta,nu imi doresc sa fiu cu cineva,in adevaratul sens al cuvantului,adica nu imi doresc o relatie in care sa ma implic.Cel mai simplu imi este sa imi pun mai intai ordine in ganduri,iar cand voi simti nevoia sa am alaturi pe cineva,imi voi cauta atunci.Acum am incercat si a iesit prost,pentru ca eram mereu nemultumita si vedeam numai defecte,peste tot.Asta ramane de facut.
Iti multumesc mult!

mihaela2011 13 apr 2011 20:21:10

Re: Jurnal Mihai
 
Iti mai multumesc si pt compliment:D!

miha lauriciu 13 apr 2011 20:22:11

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de Dio (Post 621214)
Nu este nici o problema, oricum nu e nici o activitate aici si nici un platesc impozit pe numarul de pagini scrise :))

Eu in locul tau l-as scoate pe el total din ecuatie complet si as lua o decizie pentru mine si strict pentru mine. Adica mai exact: Ce vrei tu de la tine si ce iti doresti sa se intample mai departe. Vrei o relatie cu el? Spune-i ce iti doresti, dar daca mai dispare o data sau se poarta ca un bou, dispare de tot. Vrei o relatie casual, sex & fun, delimiteaz-o ca atare si tu cauta altceva in timpul asta. Vrei liniste si nimic altceva cateva luni, gaseste puterea sa i-o spui.

Conteaza ce vrei tu si atat, nu conteaza ce vrei tu raportat la ce vrea el. Cel putin nu in situatia asta.


Edit: ti-am vazut pozele, esti foarte draguta. Iesi in lume si gandeste-te la ce vrei tu, la ce iti place tie. Nu sta dupa un oarecare tembel care se joaca cu inocenta ta.

Consens total>:)
Desi m-ai criticat ca nu iti palce ca generalizez aprorpos de site-urile pe care socializeaza barbatii, si nu ma refere la fb, ci la altele, nici daca erai in mintea mea nu scriai asa#:-s

miha lauriciu 13 apr 2011 20:49:12

Re: Jurnal Mihai
 
Am citit si eu ce ai scris.
Felicitari ca te-ai lasat de fumat!!!!!!!!!!!!!
Cea mai mare realizare!
Si eu m-am lasat de fumat de 5, 6 sau 7 ani.....timpul asta trece ata de repedex-(x-(x-(

Dio 01 iul 2011 14:14:13

Re: Jurnal Mihai
 
In ultima vreme s-a mai schimbat cate ceva in viata mea. Intre timp am inceput sa mananc mai mult, sa incerc sa mai cresc. Mi-am dat seama ca nu am nici o sansa sa ajung unde vreau vara asta. Pentru mine si pentru stilul meu de viata o perioa de definire pentru a ajunge la stadiul care doresc trebuie sa tina cam 3 luni. In plus, daca as apuca sa ma definesc, se poate sa arat prea slab, oricum inca nu sunt suficient de bine facut.

In concluzie, am inceput sa mananc ceva mai mult si sa nu mai evit carbohidratii. Mult curcan, porc, ceva peste. Garniturile sunt ori cartofi fierti, piure, sau combinatii de brocoli cu morcovi si ciuperci facute la abur. Mese bogate in carbohidrati in jurul antrenamentelor sunt din paste cu branza. Aprope in fiecare zi intra din pacate si o inghetata. :D
In continuare mergem fara tigari, nu mai pierd 2-3 nopti pe saptamana. De obicei pierd doar 1, rar si a 2-a. Nu mananc prajit, nu breau sucuri. Ma ajut cu o proteina de la PHD combinata cu 20 de grame de dextroza dupa antrenament. Momentan insa mi-am stricat shakerul, am dat o comanda de suplimente si un shaker nou dar inca nu a ajuns, se pare ca nu au pe stoc si vine doar saptamana viitoare. In concluzie, dupa unele antrenamente mai iau cate un baton proteic de la Weider.

Ce rezultate au aparut? Burtica e acolo, poate putin crescuta deoarece este normal sa se depuna ceva grasime. Dupa masa se vede serios, din cauza stomacului. In rest e ok. Am crescu putintel, se vad umerii, se vede tricepsul, presupun ca am luat cam 1-2 cm in brate posibil si in alte zone, totul e ochiometric. Am sarit de la 76-77 kg pe la 80.

Planul pe termen lung este perioada de crestere pana in Februarie de ziua mea. Ulterior, perioada de definire. Daca nu creste stratul de grasime prea mult, se poate sa mut definirea incepand cu mijlocul lui Martie.

Dio 01 iul 2011 15:48:03

Re: Jurnal Mihai
 
Ah, si dupa fiecare antrenament de forta bag cate 20 de minute de cardio de saptamana asta. Sunt hotarat ca de saptamana viitoare sa-mi revizuiesc semnificativ antrenamentul, o sa incerc pentru o luna ceva mai intens si mai in forta, sa vedem daca ma tin balamalele.

Dio 08 iul 2011 11:36:27

Re: Jurnal Mihai
 
Am avut parte ieri de o zi foarte proasta ... La 9 dimineata s-a urcat un tembel cu un Q7 pe mine si mi-a facut varza toata partea dreapta. Drept urmare am stat in soare pe la asigurari si service si alte prostii pana pe la ora 14, cand am ajuns acasa am fost praf de oboseala si nu am reusit sa mananc mai nimic toata ziua. Am mancat 2 cornuri, o salata si o shaorma. Nici apa nu am apucat sa beau si drept urmare astazi m-am trezit la 6 dimineata mort de sete, dar dupa am adormit usor.

Sper sa apuc sa reglez totul si sa nu am parte de astfel de programe handicapate si in weekend, la mare sau la piscina.

anqutz 08 iul 2011 12:00:48

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de Dio (Post 715591)
Am avut parte ieri de o zi foarte proasta ... La 9 dimineata s-a urcat un tembel cu un Q7 pe mine si mi-a facut varza toata partea dreapta. Drept urmare am stat in soare pe la asigurari si service si alte prostii pana pe la ora 14, cand am ajuns acasa am fost praf de oboseala si nu am reusit sa mananc mai nimic toata ziua. Am mancat 2 cornuri, o salata si o shaorma. Nici apa nu am apucat sa beau si drept urmare astazi m-am trezit la 6 dimineata mort de sete, dar dupa am adormit usor.

Sper sa apuc sa reglez totul si sa nu am parte de astfel de programe handicapate si in weekend, la mare sau la piscina.

Haaaa, am descoperit America. :)) Ai jurnal. :P

Am vazut eu o poza cu masina ta pupata. Asa-i cand esti prost si ai vapor si regulile de circulatie sunt altele. Bine macar ca te-a lovit pe dreapta si nu pe stanga.

Te invidiez pt mare. :(( Eu parca m-am lipit de orasul asta prafuit. Dar la-m convins pe iubi sa ia cupoane la waterpark-ul din Otopeni. Poate ma dus sa ma topesc si eu pe un sezlong.

Dio 08 iul 2011 13:43:42

Re: Jurnal Mihai
 
E bine ca m-a lovit pe dreapta ca nu a dat in mine. Dar m-a lovit in stanga unde era o fata, si s-a cam speriat. Eu sunt mai relaxat la astfel de evenimente. Totusi, e bine ca usa mea este perfect functionala, cea de pe dreapta se deschide si inchide foarte greu. Si se inchide dupa ce a luat-o la ciocane la service "sa o indrepte putin". E ciudat sentimentul sa vezi un om cum da ciocane in masina ta, chiar daca urmeaza sa-mi schimbe usa integral :)

Se poate sa nu plec la mare, nu stiu inca. E totul legat de bani, vine vacanta si parca prefer sa am 100 de euro in plus in concediu decat sa merg un weekend la mare la noi. Acum privind si din celalt punct de vedere, daca nu merg la mare, in seara asta probabil o sa fiu in Le Gaga, maine la piscina la Turabo, maine noapte poate centrul vechi, duminica la un film ... cred ca tot acolo ajung cu banii :))))))

Dio 08 iul 2011 14:41:46

Re: Jurnal Mihai
 
Am cam incurcat dreapta cu stanga, nu stiu la ce ma gandeam ... a intrat in dreapta si acolo era o fata :P


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:15:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO