forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale barbati (http://forum.slabute.ro/jurnale-barbati/)
-   -   Jurnal Mihai (http://forum.slabute.ro/jurnale-barbati/jurnal-mihai-3955.html)

angela av 09 iun 2010 12:52:06

Re: Jurnal Mihai
 
Bravo Mihai tine-o tot asa....daca nu deranjez o sa intru pe la tine in jurnal ,sunt curioasa sa vad cum evoluezi....Multa bafta!

Slabuta 10 iun 2010 18:31:54

Re: Jurnal Mihai
 
Hai ca am mai gasit un om care face sport cand oamenii viseaza deja al 3 vis :))

Si eu sunt ca o pasare de noapte, numai dupa 10 seara pot face, chiar si daca as avea timp ziua, tot ma simt mai in forta seara :D

Dio 11 iun 2010 09:09:31

Re: Jurnal Mihai
 
Angela multumesc, esti binevenita. De fapt oricine este :D

Am cam lenevit saptamana asta. Incerc sa fac 2 lucruri in acelasi timp si cred ca fac o prostie per total.

Vreau sa slabesc, motiv pentru care mananc controlat, saptamana asta am luat pauza de la toate suplimentele (noxplode, cell mass si proteine) si am incercat sa stau cat mai mult pe stepper sau biccleta eliptica. Dar vreau si sa pun in continuare ceva muschi pe mine si de aceea nu mananc chiar putin si rup fiarele - cat pot eu, cu muschiuletii mei mici. Sunt ferm convins ca daca as merge intr-o singura directie (masa sau slabit) as avea rezultate mai bune pe termen lung (X luni) urmand ca ulterior sa ma ocup si de celalalt aspect. In plus, cu cat creste mai mult masa musculara cu atat consuma mai multe calorii si este mai usor slabitul. Totusi pauza asta de suplimente este benefica pentru ca tot trebuia sa am o saptamana de descarcare de creatina.

Ieri, Joi 10 Iunie:
M1: Salata bulgareasca cu 1 ou, aproximativ 300 gr
M2: Pui + mazare
M3: Iaurt (140gr) + 50 gr migdale
M4: 50-100 gr de pastrama de porc + 1 pudding (am facut-o lata, am avut ceva certuri cu consoarta si vroiam sa termin masa de seara in 3 minute)

Am ajuns si la sala pe la ora 20, am lucrat spate si biceps. Anternamentul a fost mai mult sa nu zic ca am sarit peste el, eram asa de prost dispus si distrat incat am uitat sa lucrez la spate1 exercitiu, care intamplator era important, adica antrenamentul dorsalilor. De asemenea, la biceps, mai bine nu-l antrenam.


Meniul de astazi este foarte similar:
M1: Salata bulgareasca cu 1 ou, aproximativ 300 gr.
M2: Iaurt + migdale
M3: Pui + mazare
M4: Mar + un iaurtel cu fructe
M5: Curcan + o sa vad ce garnitura

Astazi trebuie sa ajung din nou la sala; daca nu astazi, cel tarziu maine pana in pranz, mai am saptamana asta de antrenat umeri + abdomen. Totusi, am o stare de spirit mai buna asa ca probabil ca o sa decurga mai bine decat cel precedent.

Am observat ca pot sa ma antrenez la orice ora cu randament bun si am zile (de exemplu weekend) cand as face miscare de 2 ori pe zi, de orice fel (de exemplu antrenament tip cardio dimineata si sala seara sau invers).

Dio 11 iun 2010 11:35:05

Re: Jurnal Mihai
 
Am aflat intre timp ca urmeaza sa-mi petrec seara si ziua de sambata la Vadu, intesata de gratare, iar ziua de duminica, la gratar in Bucuresti. O sa fie un weekend greu, si la propriu si la figurat. Sper sa nu sar de 80 kg :)

Slabuta 11 iun 2010 11:37:06

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de Dio (Post 216409)
Am aflat intre timp ca urmeaza sa-mi petrec seara si ziua de sambata la Vadu, intesata de gratare, iar ziua de duminica, la gratar in Bucuresti. O sa fie un weekend greu, si la propriu si la figurat. Sper sa nu sar de 80 kg :)

Sa ne aduci poze cu gratare :D
Eu mai am 2 saptamani pana la vacanta asa ca urmeaza o perioada cu multa odihna si gratarele :D

Sa te distrezi bine :)

sunshine 12 iun 2010 09:48:50

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de Dio (Post 216409)
Am aflat intre timp ca urmeaza sa-mi petrec seara si ziua de sambata la Vadu, intesata de gratare, iar ziua de duminica, la gratar in Bucuresti. O sa fie un weekend greu, si la propriu si la figurat. Sper sa nu sar de 80 kg :)

pai si de ce sa fie greu, atata timp cat nu mananci dulciuri :-j

Dio 14 iun 2010 10:39:17

Re: Jurnal Mihai
 
Greutatea vine in astfel de ocazii din cantitate, nu din calitate. Eu din pacate sunt atras usor in pacostea exceselor, de orice fel, din gama culinara. De exemplu nu mananc ciocolata timp de o luna, dar cand mananc, mananc una intreaga. Similar s-a intamplat si duminica (nu cu ciocolata, carnea a atarnat greu in meniu), deoarece sambata nu m-am simtit foarte bine si am mancat putin toata ziua.

Overall Vadu a fost o experienta foarte frumoasa. Plaja relativ libera (in stanga si dreapta noastra aveam cam 50 m unde nu era nimeni), apa calda si vreme frumoasa. Ceva probleme am avut cu gandaceii si mustele de care nu scapam nicicum. Recomand celor carora nu le este frica de dormit la cort. Este mult mai putin comod decat Mamaia sau Vama Veche, dar este cu totul altceva.

Dio 15 iun 2010 13:34:18

Re: Jurnal Mihai
 
Luni am avut un meniu "light":
M1: salata bulgareasca cu 2 oua si ceva mezeluri
M2: 200 gr de berbecut facut la cuptor
M3: 1 iaurt 140 gr + 50 gr migdale

Din pacate nu am avut timp de mai mult, am fost doar pe drumuri. Ultima masa pe ziua de ieri a fost la ora 16.

Am observat ca stagnez destul de mult, si caldura asta ma afecteaza destul de tare, probabil ca o sa pierd si masa musculara (nu ca as avea). Nu reusesc sa ma tin de toate mesele zilnice si nici de sala nu am neaparat chef. De asemenea am taiat toate suplimentele de o saptaman incoace (energizant, creatina, proteine). Sper totusi sa nu ajung bat din nou, incepuse sa se vada putin faptul ca m-am tinut de sala cateva luni.

Meniul de astazi:
M1: salata bulgareasca si cu ceva mezeluri
M2: vita la cuptor cu piure
M3 (urmeaza): iaurt + migdale
M4: (probabil la 10 noaptea cand ajung acasa): o sa incerc sa merg pe branza cu ceva seminte (nuci, migdale, alune).

angela av 17 iun 2010 09:15:29

Re: Jurnal Mihai
 
Mihai ,nu cred ca este vorba de stagnare....gandestete grasimea se transforma in masa musculara din aceasta cauza cantarul indica tot atatea kg...

Dio 21 iun 2010 12:23:38

Re: Jurnal Mihai
 
Se pare ca incepand cu ziua de vineri ma lovesc de o problema uriasa. La Larkoti, sala unde am eu abonamentul, este o problema cu reteaua electrica (debransati?) si o sa persiste cam 2 saptamani.
Nu prea stiu ce alternative am, atata timp cat nu ma incanta deloc alergatul. Cred ca o sa trebuiasca sa gasesc 2 gantere sa am ceva activitate si sa mananc mai putin :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:50:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO