forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale de mentinere (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/)
-   -   Jurnal de mentinere Georgii (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/jurnal-mentinere-georgii-10091.html)

Adina14 13 aug 2012 08:22:41

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 1111588)


Sa incep cum ai terminat tu? Mi-a placut foarte mult.
Emma chiar si-a dat familia pe amanti si viata buna pe datarii, urat. Nu imi place modul in care a murit... dar ajunsa la disperare nici nu imi puteam inchipui ce va face. Ft frumoasa cartea! :x Ar trebui un film..? :P

Ia fa bine si te pozeaza ok? SA te mai vad si eu. ;;)

Lisey nu s-a recasatorit ( inca nu stiu ce va fi, sunt la pagina 333 din 600) dar parerea mea e ca nu o va face. Aseara am citit ca omul care a sunat-o si vroia tot ce i-a ramas de la SCott, a venit la ea acasa si a mutilat-o... Ii lasase un biletel ca, daca pana la ora 8 nu ii da tot ce are profesorului care e la randul lui amenintat de Zack Mcool( alias Dooley, nume adevarat) o omoara. Stii cum e la cartea asta? Are capitole prezent si capitole din trecut, povesteste intamplari din trecut,.. de acolo il cunoastem mai bine pe SCott. Chiar am ramas incremenita cum i-a povestit ei ca tatal sau ii mutila si a doua zi nu aveau nimic.. nicio cicatrice! Sau ca l-a omorat pe fratele lui la 14 ani si Scott intr-un final l-a omorat pe el... Chiar inainte sa se casatoreasca i-a spus ca el e nebun... si tot s-au casatorit! Pt ca il iubea ft mult... ti-am zis cum a murit el? Impuscat... si ea nu a putut evita asta si a omorat pe altul degeaba.
Sunt multe intamplari pe care nu le inteleg.. dar sora ei, Amanda incepe sa se asemene ft mult la comportament cu Scott... si asta ii da de banuit. Inca nu stiu ce varsta are ea daca Amanda are vreo 70?! Presupun ca 40-50 daca e cea mai mica si cu numele cel mai normal :)). Acum plec, dar iti mai povestesc altadata daca iti place! :-*

Da, asa e... La sfarsit il viziteaza si pe Rodolphe ca sa ii ceara bani si merge la mai multe persoane tot pentru acelasi lucru. Atunci ma gandeam ca n.are cum sa plateasca datoria si ca sa scape de rusine, pentru ea singura solutia ar fi fost sinuciderea.
Cred ca sunt doua filme mai vechi facute dupa povestea asta dar nu stiu sigur.:-?
Wooow, ce batrana e !Dar nu au avut copii cei doi soti, Scott si Lisey? Mi.ar placea sa imi mai povestesti >:D< Pe unde fugi acum?;))

Georgii 13 aug 2012 16:59:20

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1111603)

Da, asa e... La sfarsit il viziteaza si pe Rodolphe ca sa ii ceara bani si merge la mai multe persoane tot pentru acelasi lucru. Atunci ma gandeam ca n.are cum sa plateasca datoria si ca sa scape de rusine, pentru ea singura solutia ar fi fost sinuciderea.
Cred ca sunt doua filme mai vechi facute dupa povestea asta dar nu stiu sigur.:-?
Wooow, ce batrana e !Dar nu au avut copii cei doi soti, Scott si Lisey? Mi.ar placea sa imi mai povestesti >:D< Pe unde fugi acum?;))

Dar cum de a ajuns sa aiba atatea datorii? Oricum filmele nu surprind asa bine detaliile si esentialul ! Cel mai bine e sa citesti cartea...;;)
Nu au avut pentru ca el nu putea avea copii... si nu pentru ca era impotent, din cauza problemelor la cap( stiu suna aiurea..) Nu am mai citit momentan, iti zic :-*
Wow, azi am fost la munca ca de obicei, am venit acasa, am mancat am facut curat & co... si plec la piscina ca-s franta.. si mai am si aqua gym! :)) Te pup, mai vb! :x

Adina14 13 aug 2012 17:39:33

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 1111914)


Dar cum de a ajuns sa aiba atatea datorii? Oricum filmele nu surprind asa bine detaliile si esentialul ! Cel mai bine e sa citesti cartea...;;)
Nu au avut pentru ca el nu putea avea copii... si nu pentru ca era impotent, din cauza problemelor la cap( stiu suna aiurea..) Nu am mai citit momentan, iti zic :-*
Wow, azi am fost la munca ca de obicei, am venit acasa, am mancat am facut curat & co... si plec la piscina ca-s franta.. si mai am si aqua gym! :)) Te pup, mai vb! :x

In satul in care se mutasera ea si Charles era un negustor tare insistent Lheureux care ii tot aducea esarfe, rochii, covoare, carti, etc. Emma ii mai cumpara si lui Rodolphe sau lui Leon cate o cravata, o camasa si de.a lungul anilor s.au strans multi bani plus ca si Charles se imprumutase de la Lheureux.
Da, asa e..cartile sunt mult mai frumoase. Eu de obicei ma uit la filme fiindca daca imi plac acelea, cartile vor fi si mai interesante.
Aa nu ma gandisem la asta :-? Oricum din cate imi spui e destul de maricica.
Ce harnicuta esti >:D< Bravo, asa trebuie sa fii, mereu activa :x

Georgii 14 aug 2012 07:58:28

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1111936)


In satul in care se mutasera ea si Charles era un negustor tare insistent Lheureux care ii tot aducea esarfe, rochii, covoare, carti, etc. Emma ii mai cumpara si lui Rodolphe sau lui Leon cate o cravata, o camasa si de.a lungul anilor s.au strans multi bani plus ca si Charles se imprumutase de la Lheureux.
Da, asa e..cartile sunt mult mai frumoase. Eu de obicei ma uit la filme fiindca daca imi plac acelea, cartile vor fi si mai interesante.
Aa nu ma gandisem la asta :-? Oricum din cate imi spui e destul de maricica.
Ce harnicuta esti >:D< Bravo, asa trebuie sa fii, mereu activa :x

Neata! :-* Acum pricep de unde atatea datorii... vezi ce fac banii? Te fac neom.

Te-ai uitat la noul film cu Miley Cyrus? Cica e dragut.. mie nu imi placea pana acum de ea dar am ascultat niste piese de ale ei si suna bine! :D

Harnicuta, mai sunt vreo 3 saptamani de aqua gym dupa incepe orarul ala de scoala al sora-mii... Plec la munca, te pup!:-*

Adina14 14 aug 2012 09:13:01

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 1112091)


Neata! :-* Acum pricep de unde atatea datorii... vezi ce fac banii? Te fac neom.

Te-ai uitat la noul film cu Miley Cyrus? Cica e dragut.. mie nu imi placea pana acum de ea dar am ascultat niste piese de ale ei si suna bine! :D

Harnicuta, mai sunt vreo 3 saptamani de aqua gym dupa incepe orarul ala de scoala al sora-mii... Plec la munca, te pup!:-*

Buna, Georgi >:D<
Da, asa e..:(
Nu, nu l.am vazut :-/ Nici eu nu o prea agreez pe tipa dar o admir totusi pentru faptul ca s.a apucat de pilates, jogging si yoga iar acum arata foarte bine. Am vazut ieri o poza cu ea; s.a tuns foarte scurt si s.a vopsit. La care film te referi ? Eu n.am vazut niciunul cu ea, dar serialul ala vechi nu imi placea :">
Gata scumpa cea mica, incepe scoala? Nu mai avem nici noi mult :(
Sa ai o zi frumoasa >:D<

Georgii 14 aug 2012 15:23:17

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1112144)

Buna, Georgi >:D<
Da, asa e..:(
Nu, nu l.am vazut :-/ Nici eu nu o prea agreez pe tipa dar o admir totusi pentru faptul ca s.a apucat de pilates, jogging si yoga iar acum arata foarte bine. Am vazut ieri o poza cu ea; s.a tuns foarte scurt si s.a vopsit. La care film te referi ? Eu n.am vazut niciunul cu ea, dar serialul ala vechi nu imi placea :">
Gata scumpa cea mica, incepe scoala? Nu mai avem nici noi mult :(
Sa ai o zi frumoasa >:D<

Buna ziua! ;;)

Se numeste LOL , a jucat si Demi Moore,AShley Green din Twilight... Dar nu a avut succes.. cica este un esec financiar ( 45.600 de dolari fata de 'the last song' de 200.000 de dolari). Totusi sunt curioasa cum e, cred ca ma uit. Imi place Demi :D.

Citisem ca s-a tuns pentru o actiune caritabila, oricum ii sta bine.

Sora mea merge la scoala de vara din iunie de cand au terminat scoala 'normala' dar pe 12 septembrie intra in clasa I ( pana acum au fost intr-un fel de gradinita..)

Ce tari suntem noi.. pe site-ul slabutei vorbim de carti si filme !:))

Adina14 15 aug 2012 06:13:30

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 1112353)


Buna ziua! ;;)

Se numeste LOL , a jucat si Demi Moore,AShley Green din Twilight... Dar nu a avut succes.. cica este un esec financiar ( 45.600 de dolari fata de 'the last song' de 200.000 de dolari). Totusi sunt curioasa cum e, cred ca ma uit. Imi place Demi :D.

Citisem ca s-a tuns pentru o actiune caritabila, oricum ii sta bine.

Sora mea merge la scoala de vara din iunie de cand au terminat scoala 'normala' dar pe 12 septembrie intra in clasa I ( pana acum au fost intr-un fel de gradinita..)

Ce tari suntem noi.. pe site-ul slabutei vorbim de carti si filme !:))

Aha, ma gandeam eu ca de LOL e vorba :)
Da, asa e;)) Si mie imi place cum ii sta :) E mai simpatica asa.
Ei, pai nu asa trebuie?:))

Pumpkin 15 aug 2012 15:47:10

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Buna Georgi>:D< Nu am mai trecut demult pe la tine.. Cum mai merge? Nu am citit discutiile din urma asa ca mai bine te intreb:)).. Esti la mentinere sau vrei sa slabesti iar pana la 49?:-*

Georgii 16 aug 2012 07:52:36

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1112617)

Aha, ma gandeam eu ca de LOL e vorba :)
Da, asa e;)) Si mie imi place cum ii sta :) E mai simpatica asa.
Ei, pai nu asa trebuie?:))

LOL, da, ma uit azi la el.. sper :)).

E simpatica si inca cum. Daca chiar e adevarat ca si-a donat parul, bravo ei!

Asa trebuiee, tu ce mai faci? Ce ai facut ieri?:-*

Georgii 16 aug 2012 07:55:20

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de Pumpkin (Post 1112981)
Buna Georgi>:D< Nu am mai trecut demult pe la tine.. Cum mai merge? Nu am citit discutiile din urma asa ca mai bine te intreb:)).. Esti la mentinere sau vrei sa slabesti iar pana la 49?:-*

Hello! ;;)

Nu-i nimic, nu-ti face griji ca nu sunt deloc activa pe site asa ca.. nu ai ce citi prea mult. Sunt ok, la mentinere. Ma bucur de vara ca mai e putin si pleaca! :(

La munca dimineata, dupa-amiaza cu cea mica acasa, treburi casnice, piscina.. cam asa am dus-o din iunie incoace :)).

Raman la mentinere, nu mai slabesc, nu ma mai ingras ( sper). Daca slabesc iar imi apar vergeturi&co si sigur pun la loc, mai bine asa!

Tu ce mai faci? :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:50:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO