forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale de mentinere (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/)
-   -   Jurnal de mentinere - WhiteAngel (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/jurnal-mentinere-whiteangel-11857.html)

WhiteAngel 01 ian 2013 18:36:20

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Buna feteloor >:D< nu am mai intrat pe aici .. am mai avut treaba .. iar cand sunt pe la bunica nu prea`mi vine sa stau la pc .. nu am toate lucrurile mele in el si stau mai mult cu ele pe aici prin casa :D

va multumesc mult la toate pt urari si sper ca v`ati distrat azi-noapte ! :-* eu din pacate nu prea pot spune asta, ci din contra .. ca 2012 pt mine a fost cel mai urat an si s`a sfarsit la fel de urat :) adica fara nimic organizat, distractie si alte asteptari de`ale mele :-j .. cu toate astea sper ca 2013 sa`mi aduca ceva mai bun, pus undeva acolo special ;;) pt ca am multe planuri .. vara asta implinesc 18 ani, vreau sa`mi sarbatoresc majoratul, sa dau si de permis, sa plec la mare si in Germania la ai mei :D nu stiu daca le voi reusii pe toate, dar permisul si marea le doresc cel mai mult :x
in acelasi timp, de ce sa nu arat si mai bine, sa ma tonific, sa scap de celulita? ;;) astea trebuie sigur sa fie bifate la sfarsitul anului ! :D
va pup pe toate ! :-*:-*

WhiteAngel 03 ian 2013 20:51:37

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
hei, ce mai faceti? >:D<
au trecut sarbatorile .. si o data cu ele trebuie sa treaca si eventualele kg puse in plus :D
eu astazi am observat ca blugii imi vin mai fix ca inainte :-s sunt si balonata din cauza vechii mele probleme cu constipatia + retentia de apa, fapt pt care astazi nu am reusit sa ies la toaleta :) va imaginati cum ma simt :-s
abia astept sa se termine toate bunatatile de mai sunt pe aici si sa incep incet incet sa elimin zaharoasele si fainoasele ... excese nu am facut, dar au fost suficiente feluri de mancare pe masa .. cate putin din fiecare, combinate toate .. se cam resimt la stomacul meu si nu prea imi place :D de ceea ce sunt dezamagita este ca ciugulesc intr`una .. cred ca si din lipsa de ocupatie, pt ca asta mi se cam intampla cand stau acasa si n`am ce face
oricum, saptamana viitoare ma duc si acasa .. as vrea (cum am mai zis de cateva ori si nu am reusit sa gasesc ceva bun) sa ma detoxific cateva zile .. stiti vreo astfel de dieta? :D

Adina14 06 ian 2013 09:08:31

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Citat:

Anterior postat de WhiteAngel (Post 1196444)
hei, ce mai faceti? >:D<
au trecut sarbatorile .. si o data cu ele trebuie sa treaca si eventualele kg puse in plus :D
eu astazi am observat ca blugii imi vin mai fix ca inainte :-s sunt si balonata din cauza vechii mele probleme cu constipatia + retentia de apa, fapt pt care astazi nu am reusit sa ies la toaleta :) va imaginati cum ma simt :-s
abia astept sa se termine toate bunatatile de mai sunt pe aici si sa incep incet incet sa elimin zaharoasele si fainoasele ... excese nu am facut, dar au fost suficiente feluri de mancare pe masa .. cate putin din fiecare, combinate toate .. se cam resimt la stomacul meu si nu prea imi place :D de ceea ce sunt dezamagita este ca ciugulesc intr`una .. cred ca si din lipsa de ocupatie, pt ca asta mi se cam intampla cand stau acasa si n`am ce face
oricum, saptamana viitoare ma duc si acasa .. as vrea (cum am mai zis de cateva ori si nu am reusit sa gasesc ceva bun) sa ma detoxific cateva zile .. stiti vreo astfel de dieta? :D

Buna, scumpa! >:D<
Cred ca ti.am spus...eu una nu ma pricep la diete pentru detoxifierea organismului. Tot ce iti pot recomanda ar fi sa mananci normal cateva zile ( asa cum faceai dinainte de sarbatori), iar apoi se aplici si o cura de detoxifiere. Astfel nu bulversezi organismul, ci o iei step by step si iti va fi mai usor.
Pupici >:D<

Twisty 07 ian 2013 12:41:28

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Heya!>:D<

Sa ai ozi minunata!

http://fs68.trilulilu.ro/imgs/AISHA2...6123609d80.jpg

WhiteAngel 10 ian 2013 18:01:52

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
hei, imi cer scuze ca nu v`am mai raspuns..

Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1198050)

Buna, scumpa! >:D<
Cred ca ti.am spus...eu una nu ma pricep la diete pentru detoxifierea organismului. Tot ce iti pot recomanda ar fi sa mananci normal cateva zile ( asa cum faceai dinainte de sarbatori), iar apoi se aplici si o cura de detoxifiere. Astfel nu bulversezi organismul, ci o iei step by step si iti va fi mai usor.
Pupici >:D<

dap asa am si facut .. cred ca renunt si de data asta la ideea aia ..
Citat:

Anterior postat de Twisty (Post 1199009)
Heya!>:D<

Sa ai ozi minunata!

merci la fel sucmpa :-*


fetelor, astazi am ajuns acasa ... acum sunt din nou singura ...
sunt suparata, ca de obicei .. este si ziua de nastere a lu` maicamea ... ii simt foarte mult lipsa :(( nush dar imi este fff greu :-< ... stiti cumva vreo solutie pt starile astea depresive? ceva naturist?
eu totusi ma gandeam sa ma duc la un psiholog .. cred ca m`ar ajuta .. dar momentan e vb de bani :-< chiar nu stau prea bine cu ei ..
sunt suparata ca m`am si ingrasat :(:( si destul de mult . .se vede .. burta e imensa iar sunculitele au aparut .. de maine vreau sa fiu 100% ok .. oricum o sa`mi fac o ciorbita de legume in care fierb inainte niste oase de pui sa`i dea gust .. si deci o sa fie tot un fel de detoxifiere .. vreau macar zilele astea pana incepe scoala sa fiu putin mai drastica, poate se mai schimba ceva pe ultima suta de metrii :-s
trebuie sa incep sa fac si sport .. desi maine sau poimaine imi vine c.m. ... dar de sapt viitoare incolo nu o sa mai am probleme .. intr`o luna sper sa ajung la forma dorita :)

WhiteAngel 10 ian 2013 18:29:56

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
deci ... sunt facuta praff !! :(((( pur si simplu :(((((
cred ca m`am ingrasat in 3 saptamani cat am slabit in cateva luni :(((((((((((
am probat niste pantaloni mai vechi, de cand eram mai grasa .. si ghici ce ?? imi sunt ff putin mari ! :((((((( deci nu pot sa cred ... simt ca mor :((((
nu inteleg cum am putut sa ma ingras atat de mult, ca nu am facut cine stie ce excese :((((((( ma simt ca naiba si nici nu simt ca mai am ambitia de data trecuta :((((
nu stiu ce mai simt .. m`am ingrasat ca o proasta fara sa`mi dau seama :((((( nu pot sa cred asa ceva ..
doamne parca si vad luni la scoala o gramada de "impresii" :(((

mihaela01 11 ian 2013 00:32:33

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Hai mai Roberta iar incepi sa iti faci probleme aiurea?:|
Omg auzi la ea , sa dea banii pe psiholog:|, ai psiholog la lic, si ia ghici, e GRATIS!!!
Dar te intereseaza prea mult parerea altora ca sa te duci tu acolo , nu?:)
Ar trebui sa te ''doara'' de tine si nu de alti:-j , tu esti cea care conteaza nu ei.. trebuia sa cam stii si tu chestia asta.
Poate esti balonata si te-ai si ingrasat putin si ai tendinta sa exagerezi fara sa vrei:) in sensul ca poate te vezi mai ''grasa'' decat esti in realitate.
Dute la o farmacie si cantareste-te si atunci o sa vezi exact greutatea pe care o ai!
Asta ar fi trebuit sa faci in loc sa te superi atat:-w.
Ai grija sa nu ajungi sa te infometezi inconstient , doamne fereste, din dorinta de a scapa de kg cat mai repede..
Acum vorbeste suparerea din tine , dar sunt sigura ca, cat de curand te vei mobiliza si te vei pune pe treaba:)!


p.s: La multi ani:)!
Sa ai parte anul aceste de tot ce iti doresti!
Sa fi sanatoasa , ca restul vor veni de la sine:-* , nici cel mai de pret lucru nu poate cumpara sanatatea:)
Sa ai parte de tot ce iti doresti , sa fi fericita, rabdatoare si mult mai optimista anul acesta!

WhiteAngel 11 ian 2013 09:38:17

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1202378)
Hai mai Roberta iar incepi sa iti faci probleme aiurea?:|
Omg auzi la ea , sa dea banii pe psiholog:|, ai psiholog la lic, si ia ghici, e GRATIS!!!
Dar te intereseaza prea mult parerea altora ca sa te duci tu acolo , nu?:)
Ar trebui sa te ''doara'' de tine si nu de alti:-j , tu esti cea care conteaza nu ei.. trebuia sa cam stii si tu chestia asta.
Poate esti balonata si te-ai si ingrasat putin si ai tendinta sa exagerezi fara sa vrei:) in sensul ca poate te vezi mai ''grasa'' decat esti in realitate.
Dute la o farmacie si cantareste-te si atunci o sa vezi exact greutatea pe care o ai!
Asta ar fi trebuit sa faci in loc sa te superi atat:-w.
Ai grija sa nu ajungi sa te infometezi inconstient , doamne fereste, din dorinta de a scapa de kg cat mai repede..
Acum vorbeste suparerea din tine , dar sunt sigura ca, cat de curand te vei mobiliza si te vei pune pe treaba:)!


p.s: La multi ani:)!
Sa ai parte anul aceste de tot ce iti doresti!
Sa fi sanatoasa , ca restul vor veni de la sine:-* , nici cel mai de pret lucru nu poate cumpara sanatatea:)
Sa ai parte de tot ce iti doresti , sa fi fericita, rabdatoare si mult mai optimista anul acesta!

merci scumpa pt cuvintele frumoase de mi le spui mereu :(
intr`adevar m`am mai linistit .. probabil exagerasem eu putin aseara .. chiar eram balonata ca nu iesisem deloc la toaleta .. si mai ales ca in ultima saptamana am avut probleme serioase cu constipatia .. abia de am reusit cu niste pastile sa scap cat de cat .. si mai ales ca`mi vine si c.m.
in leg cu psihologul eu nu stiu daca avem in scoala .. adik asa e normal si obligatoriu .. dar nu stiu unde este si alte detalii :-??
zilele astea vreau sa mananc mai light cum s`ar zice .. imi fac ciorbita .. nu vreau sa ma infometez, doar ca vreau sa elimin surplusul de apa si apoi ma pun pe treaba
nici la farmacie nu stiu unde as putea sa ma cantaresc, m`am tot uitat si nicaieri nu am vazut cantar :| .. dar lasa, decat sa vad cine stie ce cifre pe acolo si sa ma intristez si mai rau de atat, mai bine ma pun eu pe treaba si`mi rezolv problema fara dureri de cap :)

la multi ani si tie, sa fii iubita in continuare, multa sanatate ca este f importanta si tot ceea ce iti doresti ! sa fii puternica, asa cum te stiu eu ! >:D< :-*:-*
si apropo, sper ca nu te`ai supi pe mine ca nu am mai vorbit, dar cum am mai zis la bunica nu prea stau la pc :( .. acum sunt acasa si am mai mult timp de taclale .. te astept din nou >:D< pup ! :-*

Adina14 11 ian 2013 09:52:26

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Chiar ieri pe zi, inainte sa postezi mesajele ma tot gandeam ce mai faci. Credeam ca vii acasa de luni ;))
E normal sa fii atat de umflata. Nu te panica fiindca iti faci mai mult rau, scumpo! Te intelegem perfect toate...Eu una dupa 3-4 zile de ciugulit/ porcit in prajituri simteam ca explodez si cantarul la fel. Imi arata si cu 4kg mai mult, asta fiindca si eu am avut probleme cu tranzitul. E normal, ce fibre sa culegem din zahar, faina si grasimi?
Poate nu ai exagerat si asta e foarte bine, dar gandeste.te ca organismul tau era obisnuit sa guste ceva cu zahar/ mai caloric si cu grasimi nesanatoase o data sau cel mult de doua ori pe saptamana.
Sarbatorile astea ne spala creierasul, nu gluma :))
Mananca mai light , cum ai spus tu , zilele astea. Hidrateaza.te foarte bine cu apa si eventual ceaiurile alea "minune" pentru noi: verde si soc! Nu iti recomand altele fiindca te baloneaza si mai mult. Pe mine sportul m.a scapat de balonare cam in 2-3 zile. Fa cat mai mult CARDIO si ceva foarte intens, ca sa transpiri si sa mai elimini din toxine.
Si eu te sfatuiesc sa te interesezi daca ai un psiholog in scoala...E minunat sa vorbesti cu cineva care priveste problema din exterior si nu se implica deloc afectiv!
Noi suntem alaturi de tine >:D< Take care, sweetie!

Adina14 11 ian 2013 09:55:37

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Citat:

Anterior postat de WhiteAngel (Post 1202024)
hei, imi cer scuze ca nu v`am mai raspuns..


dap asa am si facut .. cred ca renunt si de data asta la ideea aia ..


merci la fel sucmpa :-*


fetelor, astazi am ajuns acasa ... acum sunt din nou singura ...
sunt suparata, ca de obicei .. este si ziua de nastere a lu` maicamea ... ii simt foarte mult lipsa :(( nush dar imi este fff greu :-< ... stiti cumva vreo solutie pt starile astea depresive? ceva naturist?
eu totusi ma gandeam sa ma duc la un psiholog .. cred ca m`ar ajuta .. dar momentan e vb de bani :-< chiar nu stau prea bine cu ei ..
sunt suparata ca m`am si ingrasat :(:( si destul de mult . .se vede .. burta e imensa iar sunculitele au aparut .. de maine vreau sa fiu 100% ok .. oricum o sa`mi fac o ciorbita de legume in care fierb inainte niste oase de pui sa`i dea gust .. si deci o sa fie tot un fel de detoxifiere .. vreau macar zilele astea pana incepe scoala sa fiu putin mai drastica, poate se mai schimba ceva pe ultima suta de metrii :-s
trebuie sa incep sa fac si sport .. desi maine sau poimaine imi vine c.m. ... dar de sapt viitoare incolo nu o sa mai am probleme .. intr`o luna sper sa ajung la forma dorita :)

O sa ajungi mult mai repede >:D< Mancarea sanatoasa si sportul ( mai ales asta in urma ;)) ) fac minuni dupa ravagiile de sarbatori. Ai sa vezi!


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:15:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO