forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale de mentinere (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/)
-   -   Mentinere, draga mentinere! :) - Andra (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/mentinere-draga-mentinere-andra-5333.html)

andra_aly 27 iul 2011 21:14:56

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de Sylvester (Post 737274)
Buna Andra :), bine te-am gasit :)! Ai un jurnal fain ;).
Iti postez si eu meniul pentru azi, sa-mi spui cum ti se pare :). Restul meniurilor sunt la mine in Meniuri salvate, pentru fiecare zi ;), ca sa iti faci o idee si despre ce altceva am mai papat. Ma intereseaza mult sa mai aud si parerea altora despre cum si ce mananc (conform Monti ;))

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:00
Lapte soia light, Alpro, 120ml - 35 calorii, 2.5 proteine, 1.4 grasimi, 0 colesterol, 2.4 carbohidrati, 1.4 fibre, - sodiu, 2.4 zaharuri
Caise, 130g - 63 calorii, 1.8 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 14.4 carbohidrati, 2.6 fibre, 1.3 sodiu, 11.7 zaharuri
Fulgi de ovaz, Fortin, 20g - 74 calorii, 2.5 proteine, 1.4 grasimi, 0 colesterol, 12.7 carbohidrati, 1.1 fibre, 1 sodiu, 0.1 zaharuri
Tarate de grau, 10g - 25 calorii, 1.6 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 6.5 carbohidrati, 4.3 fibre, 0.2 sodiu, 0.1 zaharuri
Zmeura proaspata, 30g - 16 calorii, 0.4 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.6 carbohidrati, 2 fibre, 0.3 sodiu, 1.3 zaharuri
Germeni de grau, 10g - 36 calorii, 2.3 proteine, 1 grasimi, 0 colesterol, 5.2 carbohidrati, 1.3 fibre, 1.2 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 1, ora 08:30
Apa plata, 2500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Colon help, Zenyth, 8g - 40 calorii, 1.2 proteine, 1.7 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 4.3 fibre, 4.8 sodiu, 0 zaharuri
Iaurt proaspat degresat 0.1%, Zuzu, 200g - 62 calorii, 6.8 proteine, 0.2 grasimi, - colesterol, 9 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Prânz, ora 14:00
Pastrav afumat, 20g - 30 calorii, 4.6 proteine, 1.3 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Somon la gratar de aragaz, 180g - 302 calorii, 51.5 proteine, 9 grasimi, 134.3 colesterol, 0.2 carbohidrati, - fibre, 263.2 sodiu, - zaharuri
Salata verde, 200g - 34 calorii, 2.4 proteine, 0.6 grasimi, 0 colesterol, 6.6 carbohidrati, 4.2 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Macrou afumat, 20g - 40 calorii, 5.1 proteine, 2 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Cina, ora 18:40
Pere, 150g - 87 calorii, 0.6 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 23.3 carbohidrati, 4.7 fibre, 0 sodiu, 14.7 zaharuri
Mere verzi, 190g - 97 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 24.1 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 941 calorii, (mult)83.3 proteine, (mic)19.7 grasimi, 134.3 colesterol, 108.5 carbohidrati, 25.9 fibre, 272 sodiu, 30.3 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Shopping, 300min - 979 calorii
Metabolism bazal - 1336 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2315 calorii


Seara frumoasa!>:D<



Salut! bine ai venit pe la mine:) Ms:-* ce-i drept, asta e jurnalul de mentinere si l-am cam neglijat in ultima vreme:"> sunt plecata ori pe la fete ori in celalalt jurnal(de slabit:P)
Ce sa zic, nu imi plac meniurile tale dintr-un motiv: prea putin manancib-) asa ca astept o explicatie la acest lucru:-/
ai ales o dieta ok, si nu sciue nicaieri ca trebuie sa faci foamea cu Monti, deci nu ai scuze:-s
Sport nu faci?:-/ vad ca sportul tau cel mai des e shoppingul:P dar totusi trebuie sport, ca nu e de ajuns:P
iti doresc mult succes dar te rog sa mananci macar 1100 kcal. asa nu imi placeb-)
Cand ai nevoie de ceva, stii unde ma gasesti:)>:D<

Georgii 28 iul 2011 08:34:19

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 738781)

Acum zic eu sorry ca am raspuns asa greu, dar am avut ceva treburi pe cap#:-s Pai ai avut rezultate calumea cu Sb, dar nah...mai bine sa iti creezi un stil de viata sanatos. sb nu cred ca poti tine toata viata, deci mai bine mananci din toate dar cu limita si fara sa exagerezi, eliminand ce nu trebuie. o sa iti fie mai de ajutor la mentinere;)
pe mine m-a ajutat mult acest lucru. ca una e sa treci de la o dieta mai sa zic asa stricta ce iti impune una si alta si alta e sa treci de la personalizata la mentinere. e drept ca rezultatele poate iti plac mai mult cu varianta 1:P dar trebuie sa faci in asa fel sa te gandesti sa te si mentii dupa ce ai slabit;)
Iti doresc succes si astept vesti cat mai bune;;)
Apropo, poti sa ma "stresezi" cand vrei;) Stai linistita ca sunt aici pentru asta>:D<

Nu e nimic Andra.Mai bine acum decat mai tarziu:-*.Sau cum era:)):-s.
Da,pai am avut ca m'am infometat putin..adica am avut meniuri sub 1000 si imi pare rau de asta:(.Dar oricum mi se pare mult mai bine acum..si incerc sa fac cat mai mult sport.Ca sportul ajuta la orice,nu numai la slabit.E cel mai bun medicament.Multumesc mult pentru sustinere.Si in curand o sa vin aici sa te anunt ca sunt la mentinere:">.
Oo,ce bine atunci trec mereu pe la tine[*53*][*53*][*53*][*53*].
Apropo cum a fost de ziua ta?La multi aniiiiii inca o data[*4*].

andra_aly 28 iul 2011 19:44:23

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 739168)
Nu e nimic Andra.Mai bine acum decat mai tarziu:-*.Sau cum era:)):-s.
Da,pai am avut ca m'am infometat putin..adica am avut meniuri sub 1000 si imi pare rau de asta:(.Dar oricum mi se pare mult mai bine acum..si incerc sa fac cat mai mult sport.Ca sportul ajuta la orice,nu numai la slabit.E cel mai bun medicament.Multumesc mult pentru sustinere.Si in curand o sa vin aici sa te anunt ca sunt la mentinere:">.
Oo,ce bine atunci trec mereu pe la tine[*53*][*53*][*53*][*53*].
Apropo cum a fost de ziua ta?La multi aniiiiii inca o data[*4*].

Pai ma bucur ca ai luat-o pe strada buna. O sa te controlez sa fiu sigura ca esti cuminte>:D< Sa speram doart sa am net in tara ca saptamana viitoare plec acasa sa stau cu buni 2 saptamani. ca apoi ce stii de o mai vad:( :-s:(
Pai de ziua mea... eu mai mereu sunt asa nostalgica(sper ca am zis bine:P ca uneori scot unele ciuvinte pe gura ca nici eu nu stiu ce zic:)) amestec romana cu italiana;)) )
Multumesc :) te pup:-*

Sylvester 28 iul 2011 19:51:46

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 738785)
Salut! bine ai venit pe la mine:) Ms:-* ce-i drept, asta e jurnalul de mentinere si l-am cam neglijat in ultima vreme:"> sunt plecata ori pe la fete ori in celalalt jurnal(de slabit:P)
Ce sa zic, nu imi plac meniurile tale dintr-un motiv: prea putin manancib-) asa ca astept o explicatie la acest lucru:-/
ai ales o dieta ok, si nu sciue nicaieri ca trebuie sa faci foamea cu Monti, deci nu ai scuze:-s
Sport nu faci?:-/ vad ca sportul tau cel mai des e shoppingul:P dar totusi trebuie sport, ca nu e de ajuns:P
iti doresc mult succes dar te rog sa mananci macar 1100 kcal. asa nu imi placeb-)
Cand ai nevoie de ceva, stii unde ma gasesti:)>:D<

Hey!
Ti-am vazut interviul, esti foarte draguta ;)!
Tu zici ca pap putin? Mie mi se pare ca pap chiar prea mult! :-s
Apare shopping mult pentru ca vrem ne mobilam casa si ne chinuim prin toate magazinele :)). Azi, de ex, de la 9.30 la 19.30 numai prin magazine de mobila am fost. Deci nu imi cumpar haine sau alte chestii femeiesti :)), chiar daca am chef uneori sa imi mai iau cate ceva... Azi, de ex, am mancat asa:

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 08:15
Coacaze negre, 75g - 48 calorii
Germeni de grau, 20g - 72 calorii
Tarate de grau, 20g - 50 calorii
Gem de cirese dietetic, Schwartau, 40g - 71 calorii
Lapte soia light, Alpro, 100ml - 29 calorii

Gustare 1, ora 07:35
Iaurt proaspat degresat 0.1%, Zuzu, 200g - 62 calorii
Colon help, Zenyth, 8g - 40 calorii

Prânz, ora 15:55
Salata de varza, 80g - 36 calorii
Salata greceasca a la Lili, 80g - 60 calorii
Piept de pui la gratar, 150g - 197 calorii

Gustare 2, ora 16:46
Apa plata, 2200ml - 0 calorii
Cina, ora 19:45
Pere nashi, 250g - 80 calorii
Mar Golden, 300g - 147 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 892 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Shopping, 540min - 1762 calorii
Metabolism bazal - 1336 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 3098 calorii

Desi nu vroiam sa pap atatea fructe, nu m-am putut abtine si am luat cina numai din fructe azi. Trebuie sa imi vina "musafirul lunar" b-) si s-ar putea ca asta sa fi fost motivul pentru care nu m-am putut opri. O sa ma duc la culcare pe la 12 noaptea, deci vor trece mai bine de 3 ore pana la culcare...

Te pup si eu! >:D<

andra_aly 28 iul 2011 19:59:14

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Salut:) Iti multumesc :)
Pai bine zici: TI SE PARE! ca este f putin:-s de exemplu daca tot vroiai fructe, puteai manca la gustari si la cina sa ai mancareb-) ca aia nu e cina:-s Asa aveai si mai multe calorii;)
Micul dejun este cam sarac. trebuie si ceva mai consistent, sa ai energie>:D<
Cat despre sport, ar trebui sa te pui si cu ala la treaba. e adevarat ca faci miscare umbland dupa una alta. dar nu e sport adevarat:P
Promiti ca mai cresti caloriile? trebuie neaparat sa faci treaba asta;) pentru binele taub-):-s

Sylvester 28 iul 2011 20:12:07

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 740065)
Salut:) Iti multumesc :)
Pai bine zici: TI SE PARE! ca este f putin:-s de exemplu daca tot vroiai fructe, puteai manca la gustari si la cina sa ai mancareb-) ca aia nu e cina:-s Asa aveai si mai multe calorii;)
Micul dejun este cam sarac. trebuie si ceva mai consistent, sa ai energie>:D<
Cat despre sport, ar trebui sa te pui si cu ala la treaba. e adevarat ca faci miscare umbland dupa una alta. dar nu e sport adevarat:P
Promiti ca mai cresti caloriile? trebuie neaparat sa faci treaba asta;) pentru binele taub-):-s

Ce imi recomanzi pentru MD mai consistent si conform Monti? ;) Eu pap germenii si taratele pentru ca au IG mic si ma bucur cand ii asociez cu fructe de padure. ;) In plus, daca aleg sa pap paine cu branza si gem conform, nu ma satur din 2-3 felii. Cu germenii si fulgii cu lapte ma satur...
Sport nu prea mai fac, desi alergam acum cateva luni 45 de minute zilnic in parc. Din cauza caldurii nu mai rezist la efort, iar la sala nu imi place sa merg...:(

andra_aly 28 iul 2011 20:22:00

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Tin sa precizez ca la Monti nu ma descurc ce stii ce, dar din ce stiu trebuie sa tii carbohidratii cat mai jos;)
Am gasit aici ceva ce te-ar putea ajuta: http://forum.slabute.ro/meniuri-diet...gnac-2597.html
Si ceva important: nu manca doar 10 grame de aia sau 15 de cealalta. mananca cu mai incredere. aceasta dieta nu iti zice sa faci foamea:-s
Si apoi cine zice ca trebuie sa papi cateva "firmituri" ? binenteles, nici sa exagerezi, dar nici cum faci acum. :( mananci prea putin:-s
In privinta sportului te inteleg. si eu de cand a venit vara, nu mai fac ca inainte:( la mine e si teroare#:-s
Dar macar de3 ori pe saptamana sa faci vreo 30-45 min:) macar atat:)
Trebuie sa poti>:D<

Sylvester 28 iul 2011 20:55:46

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 740095)
Tin sa precizez ca la Monti nu ma descurc ce stii ce, dar din ce stiu trebuie sa tii carbohidratii cat mai jos;)
Am gasit aici ceva ce te-ar putea ajuta: http://forum.slabute.ro/meniuri-diet...gnac-2597.html
Si ceva important: nu manca doar 10 grame de aia sau 15 de cealalta. mananca cu mai incredere. aceasta dieta nu iti zice sa faci foamea:-s
Si apoi cine zice ca trebuie sa papi cateva "firmituri" ? binenteles, nici sa exagerezi, dar nici cum faci acum. :( mananci prea putin:-s
In privinta sportului te inteleg. si eu de cand a venit vara, nu mai fac ca inainte:( la mine e si teroare#:-s
Dar macar de3 ori pe saptamana sa faci vreo 30-45 min:) macar atat:)
Trebuie sa poti>:D<

Ar trebui, intr-adevar, sa mai schimb si eu cate ceva la MD, eventual sa mai pap uneori si PL, cu branza, cascaval, omleta, macar de 2 ori pe saptamana. Nu prea pap paine cu chestii intinse pe ea si pentru ca nu prea am gasit paine conforma, nici wasa 24% nu se gaseste in Romania... Au aparut tot felul de soiuri de paine "integrale", dar daca te uiti cu atentie la eticheta, contin zahar sau faina alba sau dextroza, etc...x-(

La tine cum e cu mentinerea? De cand ai revenit la un regim sanatos de viata, dupa dieta, ai mai pus ceva kg pe tine?


Te pup!:-*

andra_aly 28 iul 2011 21:24:25

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Acum stiu ca nu e usor, dar daca iti doresti o viata sanatoasa, trebuie sa ai grija cum , ce si cat mananci! >:D< Dar la tine in primul rand trebuie sa mananci mai mult ca mananci f putin si sa ai 3 mese principale + 2-3 gustari(depinde acum de tine aici). dar sa ai grija la calorii. sunt prea putine in felul acesta nu e bine:-s
La mine cu mentinerea e cat de cat ok. acum , in ultima vreme ce-i drept mananc cam de toate pentru toti:"> dar mai mult de 1 kg nu am pus. si scap repede de el. adica azi am 2-300 gr in plus, peste cateva zile imi revin si tot asa;)
Nu am reusit ce am vrut vara asta... dar mai e timp;) vroiam sa scap si de ultimii cm ce am mai supara dar este timp. nu ma grabesc. am avut (si mai am) destule pe cap si iti zic sincer ca nu m-am mai gandit la dieta asa de mult. oricum, nu exagerez, asa ca nu am avut mari schimbari. ba chiar, iti zic ca mananc si cate 200 kcal/ zi si nu ma ingras. conteaza mult si ce mananci, nu neaparat cat.
Te pup si eu:-*

Georgii 28 iul 2011 21:27:12

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 740044)

Pai ma bucur ca ai luat-o pe strada buna. O sa te controlez sa fiu sigura ca esti cuminte>:D< Sa speram doart sa am net in tara ca saptamana viitoare plec acasa sa stau cu buni 2 saptamani. ca apoi ce stii de o mai vad:( :-s:(
Pai de ziua mea... eu mai mereu sunt asa nostalgica(sper ca am zis bine:P ca uneori scot unele ciuvinte pe gura ca nici eu nu stiu ce zic:)) amestec romana cu italiana;)) )
Multumesc :) te pup:-*

Da,si eu sunt mai mandra de mine;;)Controleaza'ma si mai ajuta'ma si pe mine daca vrei..ca de exemplu maine nici nu stiu ce sa pap:(.Of,am vazut pe aici ca ai zis de bunica ta..ca e bolnava sau nu,sper ca nu am inteles gresit.Si bunica mea a murit..de ziua mea:((.Era persoana care o iubeam mai mult ca pe parintii mei.M'a crescut de cand ma stiu..si cand a murit..simteam ca ma duc dupa ea..ce rau imi pare..nici acum nu imi pot da seama ca a murit..nu pot concepe ca ea nu mai e:((..:( daca e bolnava bunica ta..multa sanatate ei:(.
sper ca ai fost ok de ziua ta..>:D<ai 22 de ani acum,ce varsta frumoasa;;).

andra_aly 28 iul 2011 21:35:21

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Pai sa stii ca nu numai tu ai problema asta. pe caldura asta nici eu nu stiu ce sa pap.:-s sa nu mai zic ca azi mama si-a facut carnita si imi venea sa vars numai cand ma uitam la carne:-s
e greu, dar trebuie sa papam. am zis ca la cata mozzarella mananc, intr-o zi o sa fac lapte:))
Ce sa zic... ce ai prin frigider? ca sa stiu ce sa ioti recomand.
de exemplu poti sa faci legume la cuptor, sau o salata, carnita la gratar, la gustari ceva fructe:-/
eu niciodata nu programez. mananc ce mi se casuna:P dar am grija sa nu mi se casune rau:))
Imi pare rau pentru buni a ta, Dumnezeu sa o ierte si sa o odihneasca in pace.
buni a mea nu e bine... dar sa speram ca o sa treaca perioada asta si o sa vina zile mai bune. sansele nu sunt ce stii ce, dar exista Doamne Doamne, asa ca trebuie sa avem incredere.
de aia si merg acasa, sa stau cu ea:) :x
A fost ok, a si trecut;)):))
Ei, frumoasa varsta dar imi placea mai mult cu 1 in fata:P cand am inceput cu 2 deja nu mi-a mai placut:))
te pup:-*

Sylvester 28 iul 2011 22:34:05

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 740158)
Pai sa stii ca nu numai tu ai problema asta. pe caldura asta nici eu nu stiu ce sa pap.:-s sa nu mai zic ca azi mama si-a facut carnita si imi venea sa vars numai cand ma uitam la carne:-s
e greu, dar trebuie sa papam. am zis ca la cata mozzarella mananc, intr-o zi o sa fac lapte:))
Ce sa zic... ce ai prin frigider? ca sa stiu ce sa ioti recomand.
de exemplu poti sa faci legume la cuptor, sau o salata, carnita la gratar, la gustari ceva fructe:-/
eu niciodata nu programez. mananc ce mi se casuna:P dar am grija sa nu mi se casune rau:))
Imi pare rau pentru buni a ta, Dumnezeu sa o ierte si sa o odihneasca in pace.
buni a mea nu e bine... dar sa speram ca o sa treaca perioada asta si o sa vina zile mai bune. sansele nu sunt ce stii ce, dar exista Doamne Doamne, asa ca trebuie sa avem incredere.
de aia si merg acasa, sa stau cu ea:) :x
A fost ok, a si trecut;)):))
Ei, frumoasa varsta dar imi placea mai mult cu 1 in fata:P cand am inceput cu 2 deja nu mi-a mai placut:))
te pup:-*


Georgii, condoleante pentru bunica ta >:D<! Inteleg cat e de greu, eu mi-am pierdut toti bunicii si de atunci viata mea a devenit de-a dreptul cruda... :(

Andra, ai grija de bunica ta, ii urez sanantate si toate cele bune! >:D<

Georgii 29 iul 2011 19:53:15

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de Sylvester (Post 740192)
Georgii, condoleante pentru bunica ta >:D<! Inteleg cat e de greu, eu mi-am pierdut toti bunicii si de atunci viata mea a devenit de-a dreptul cruda... :(

Andra, ai grija de bunica ta, ii urez sanantate si toate cele bune! >:D<

multumesc :-<..

Georgii 29 iul 2011 19:55:35

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 740158)
Pai sa stii ca nu numai tu ai problema asta. pe caldura asta nici eu nu stiu ce sa pap.:-s sa nu mai zic ca azi mama si-a facut carnita si imi venea sa vars numai cand ma uitam la carne:-s
e greu, dar trebuie sa papam. am zis ca la cata mozzarella mananc, intr-o zi o sa fac lapte:))
Ce sa zic... ce ai prin frigider? ca sa stiu ce sa ioti recomand.
de exemplu poti sa faci legume la cuptor, sau o salata, carnita la gratar, la gustari ceva fructe:-/
eu niciodata nu programez. mananc ce mi se casuna:P dar am grija sa nu mi se casune rau:))
Imi pare rau pentru buni a ta, Dumnezeu sa o ierte si sa o odihneasca in pace.
buni a mea nu e bine... dar sa speram ca o sa treaca perioada asta si o sa vina zile mai bune. sansele nu sunt ce stii ce, dar exista Doamne Doamne, asa ca trebuie sa avem incredere.
de aia si merg acasa, sa stau cu ea:) :x
A fost ok, a si trecut;)):))
Ei, frumoasa varsta dar imi placea mai mult cu 1 in fata:P cand am inceput cu 2 deja nu mi-a mai placut:))
te pup:-*

Dumnezeu sa o ajute pe buni tau..si sa aiba multa sanatate ca e mai buna decat toate.Nu conteaza,atata timp cat exista speranta e totul bine;;).
Azi sunt fericita.Mi'am implinit visul:49.2 kg:x:x:x:x:x:x.

Mai multi ani inainte !!!:x
:-*:-*:-*:-*

andra_aly 29 iul 2011 20:33:51

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Da, asa este:) Sanatatea e cea mai importanta. Multumesc fetelor:-*
Bravo Georgii>:D< acum...mentinere, nu?:> tonifiere:D

Georgii 01 aug 2011 17:35:46

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 741572)
Da, asa este:) Sanatatea e cea mai importanta. Multumesc fetelor:-*
Bravo Georgii>:D< acum...mentinere, nu?:> tonifiere:D

Da,in sfarsitm mentinere.Sper sa ma mentin si sa nu mai sar calu'cum am facut zilele astea:-o.

Georgii 01 aug 2011 19:48:19

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Andra ce mai faci?
Azi a inceput postul Adormirii Maicii Domnului.Mi'am zis ca ar fi bine sa tin si eu macar o saptamana si sa ma rog mai mult.Tu ce faci?:-/:-*

andra_aly 01 aug 2011 20:29:42

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Salut Georgi:-* Uite, pe acasa... de azi sunt in concediu, m-am trezit la 11:"> bine, dar sambata noaptea am dormit o ora jumate asa ca se intelege;))
Am facut sport azi, am facut mancarica, putina ordine... am fost cumitica:D acum il astept pe iubi ca a zis ca trece pe la mine:)
Tu ce mai faci?>:D<

Georgii 01 aug 2011 21:09:01

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 744340)
Salut Georgi:-* Uite, pe acasa... de azi sunt in concediu, m-am trezit la 11:"> bine, dar sambata noaptea am dormit o ora jumate asa ca se intelege;))
Am facut sport azi, am facut mancarica, putina ordine... am fost cumitica:D acum il astept pe iubi ca a zis ca trece pe la mine:)
Tu ce mai faci?>:D<

Oo,super concediu;;).Profita:)) cat poti de el:-*!
Te cred ca si eu ma trezesc duminica la 11:">.
Eu nu am facut sport azi dar incep de maine 40 min tae-bo+30min aerobica 4/7 zile:D.E bine asa?

Eu sunt ok,cu munca asta dimineata..dupa amiaza cu cea mica..:P.Ma cam plictisesc dar mai e o luna si incep cursurile:D.

andra_aly 01 aug 2011 21:27:05

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Pai vineri plec in tara, o sa stau 2 saptamani. apoi cand ma intorc sa speram ca ma cheama la munca din septembrie:-/ e naspa ca nu am contract si iti dai seama ca de nu au de munca, nu ma cheama:(
Da , normal ca e bine. nu trebuie in fiecare zi... ca apoi ne suprasolicitam.#:-s

Georgii 01 aug 2011 21:33:29

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 744411)
Pai vineri plec in tara, o sa stau 2 saptamani. apoi cand ma intorc sa speram ca ma cheama la munca din septembrie:-/ e naspa ca nu am contract si iti dai seama ca de nu au de munca, nu ma cheama:(
Da , normal ca e bine. nu trebuie in fiecare zi... ca apoi ne suprasolicitam.#:-s

Aa,super mi'e un dor de Romania..poate ajung de Sarbatorib-).
Eu am contract cu astia aici, e nelimitat#:-s.
Da,pei ma gandeam sa fac Tae-Bo+fitness sau aerobica.M'ar incanta mai mult fitness-ul..dar cred ca alternez.
Ma duc sa termin de citit cartea si dupa la somnic>:D<.
Noapte buna draga mea Andra!
Te pupic:-*.

andra_aly 01 aug 2011 21:44:27

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 744420)
Aa,super mi'e un dor de Romania..poate ajung de Sarbatorib-).
Eu am contract cu astia aici, e nelimitat#:-s.
Da,pei ma gandeam sa fac Tae-Bo+fitness sau aerobica.M'ar incanta mai mult fitness-ul..dar cred ca alternez.
Ma duc sa termin de citit cartea si dupa la somnic>:D<.
Noapte buna draga mea Andra!
Te pupic:-*.

Pai nici eu nu am mai fost acasa de un an jumate (cand am fost de sarbatori). dar acum merg sa stau cu buni, ca apoi ce stii daca o mai vad:(
off... grea situatia dar asta e viata=((:(
Aici astia tare neseriosi sunt. dar ce sa zic, bine ca am de munca;)
Pai si eu zic ca mai bine alternezi...asa nu te plicti:)
Spor la citit:)
Noapte buna si tie:-*

Georgii 01 aug 2011 22:12:41

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 744436)

Pai nici eu nu am mai fost acasa de un an jumate (cand am fost de sarbatori). dar acum merg sa stau cu buni, ca apoi ce stii daca o mai vad:(
off... grea situatia dar asta e viata=((:(
Aici astia tare neseriosi sunt. dar ce sa zic, bine ca am de munca;)
Pai si eu zic ca mai bine alternezi...asa nu te plicti:)
Spor la citit:)
Noapte buna si tie:-*

da,eu mai bine nu ma duceam in mai x-(.am avut accident de masina a doua zi cum am ajuns..am avut probleme multe..ne'au inselat si aia de la agentia imobiliara de unde ne`am luat apartament.. multe probleme!:(
pf,acum chiar ma bag la somn ca maine trag cu buldozeru'de mine sa ma trezesc:">.
good night,iar!:D

andra_aly 01 aug 2011 22:16:33

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Off...naspa:( Dar bine ca au trecut problemele>:D<
Na treci la somn atunci:D Noapte buna:-*>:D<

Georgii 02 aug 2011 18:26:41

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
buna Andra.ce faci?daca ai timp treci si pe la mine prin jurnal sa vezi ce grozavie am facut azi:-o:-s.
si corecteaza-ma,cearta'ma si da'mi un sfat ceva.te rog:D.

andra_aly 02 aug 2011 18:31:12

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 745391)
buna Andra.ce faci?daca ai timp treci si pe la mine prin jurnal sa vezi ce grozavie am facut azi:-o:-s.
si corecteaza-ma,cearta'ma si da'mi un sfat ceva.te rog:D.

Buna scumpa:-* Uite imediat trec, ca azi am fost plecata toata ziua si sunt#:-s pup:-*

mariaaaa 08 oct 2011 14:59:19

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
ce mai faci scumpa?:*: >:D<

andra_aly 08 oct 2011 15:21:56

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de mariaaaa (Post 812656)
ce mai faci scumpa?:*: >:D<

Buna Maria:) uite...pe casa,acum am terminat de facut curatenie. stau putin pe aici si cred ca apoi ma apuc de sport;)
mai in colo plecam deci trebuie sa pregatesc ce imi trebuie:P mergem cu, cortul:))
Tu ce mai faci?:-*

mariaaaa 08 oct 2011 15:43:13

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 812674)

Buna Maria:) uite...pe casa,acum am terminat de facut curatenie. stau putin pe aici si cred ca apoi ma apuc de sport;)
mai in colo plecam deci trebuie sa pregatesc ce imi trebuie:P mergem cu, cortul:))
Tu ce mai faci?:-*

wao..super,ai activitate atunci!,distractie placuta!
spor la sport!
eu ma plictisesc,sunt cam trista e si vremea urata aici ploua...nu am chef de nimic...
:-*:-*

andra_aly 08 oct 2011 17:15:01

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de mariaaaa (Post 812686)
wao..super,ai activitate atunci!,distractie placuta!
spor la sport!
eu ma plictisesc,sunt cam trista e si vremea urata aici ploua...nu am chef de nimic...
:-*:-*

Mda:D sa vedem prin ce pustietate ajungem:)) mi-am luat perna, plapuma, sa nu mor de frig:))
Sport nu am mai apucat sa fac ca a trebuit sa ma pregatesc ca pana la urma plecam mai repede. iubi zicea ca pe la 7 dar acum vin sa ma ia:P dar fac eu pe acolo sport:P
O seara frumoasa:-*

andra_aly 18 oct 2011 11:54:21

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Hello fetele:) Nu am mai scris de mult aici...asta pentru ca inca sunt vizitator in jurnalul meu. asta pana nu ajung iar la MENTINERE. vai... mi-e dor de cuvantul acesta:D
Nu stiu ce s-a intamplat in ultima vreme... am pus pe mine si dau greu jos... nu vreau sa dau vina pe altele, e adevarat ca nu am fost sfanta dar totusi e ciudat:-/ am vrut sa dau vina pe medicamentele ce le-am luat si vitamine. dar acum am terminat cu ele. doar vitamine mai am de luat dar nu asa multe ca inainte#:-s
de ieri m-am pus pe treaba serios ca acum sunt acasa, si am timp de mine mai mult:)
Sper sa meraga treaba bine si in curan sa vin iar pe aici in calitate de andra_aly - slabuta si la mentinere:D
va pup:-*

ella 78 18 oct 2011 13:20:56

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Buna Andra:-*.Sarut mina de vizita:x.Da sunt ''oleaca'' peste tot...imi place forumul la nebunie,mi-am facut un viciu :> din ''slabute'' si la care nu trebuie sa renunt niciodata:>b-) .De felul meu sunt un piculet mai timida dar aici nu-si are locul timiditatea pt ca ma simt ca acasa:x si-mi plac fetele-prietenele mele de care m-am afectionat si cu care daca nu ma ''aud'' o zi sunt bolnava,goala.Imi place sa zimbesc pt ca viata e frumoasa iar fetele(se stiu ele:-*:x ) sunt izvor nesfirsit de optimism si de ris ...de cel sanatos,care face bine la inima si la suflet:x:D.Eu te salut si te mai astept pe la mine si iti doresc din suflet sa ajungi la mentinere cit mai curind:x...pt mine e doar un vis frumos(deocamdata:P>:)>:)-da-mi revin eu) pupiceeeeiiii:-*:-*:-*:-*:-*:-*

andra_aly 18 oct 2011 15:39:23

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de ella 78 (Post 820662)
Buna Andra:-*.Sarut mina de vizita:x.Da sunt ''oleaca'' peste tot...imi place forumul la nebunie,mi-am facut un viciu :> din ''slabute'' si la care nu trebuie sa renunt niciodata:>b-) .De felul meu sunt un piculet mai timida dar aici nu-si are locul timiditatea pt ca ma simt ca acasa:x si-mi plac fetele-prietenele mele de care m-am afectionat si cu care daca nu ma ''aud'' o zi sunt bolnava,goala.Imi place sa zimbesc pt ca viata e frumoasa iar fetele(se stiu ele:-*:x ) sunt izvor nesfirsit de optimism si de ris ...de cel sanatos,care face bine la inima si la suflet:x:D.Eu te salut si te mai astept pe la mine si iti doresc din suflet sa ajungi la mentinere cit mai curind:x...pt mine e doar un vis frumos(deocamdata:P>:)>:)-da-mi revin eu) pupiceeeeiiii:-*:-*:-*:-*:-*:-*

>:D< Mie imi spui:P eu sunt dependenta;)) cand plec undeva mi-e ciuda de mor daca nu e net. ca sa citesc pe aici:D
Da, si eu sunt timida, ba poate chiar prea timida:P dar aici, vorba ta. nu avem de ce:)
Da, am observat ca esti tot un zambet si mereu bine dispusa si asta e foarte bine>:D<
Trebuie sa pot ca nu ar fi prima oara... Iar tu, cum a dica doar un vis??? vrei sa zici un VIS ce o sa devina realaitate, da?>:D<
mult succes:) mai vb:-*:-*

kika9 18 oct 2011 15:45:19

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
:-o:-o:-o Mai soro !!! :-/ nu mai pricep o iota... pai unde e casa ta pana la urma ...haaaaa ? b-) unde tre sa te scriu :((:((:((, joci la dublu care va sa zica :P:-*:-*:-*:-*
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:A...lgqAbmSObBQd7z

andra_aly 18 oct 2011 15:50:01

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de kika9 (Post 820789)
:-o:-o:-o Mai soro !!! :-/ nu mai pricep o iota... pai unde e casa ta pana la urma ...haaaaa ? b-) unde tre sa te scriu :((:((:((, joci la dublu care va sa zica :P:-*:-*:-*:-*
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:A...lgqAbmSObBQd7z

Casa mea este cealalta deocamdata:D
Ca acum sunt la dieta. Doar ca am zis sa schimb aerul si pe aici , sa imi amintesc cum era la mentinere:x
scri unde vrei tu:D deocamdata asta am dat-o in chirie, ca eu am treaba in cealalta:))
pupici:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:14:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO