forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale de mentinere (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/)
-   -   Mentinere, draga mentinere! :) - Andra (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/mentinere-draga-mentinere-andra-5333.html)

andra_aly 17 iul 2010 13:02:02

Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Buna fetelor:) nu cred ca mai trebuie sa ma prezint, ca majoritatea ma stiti:P
dar pentru fetele noi, eu sunt andra, imi place sa petrec timpul pe forum sa povestesc cu slabutele si am ajuns la mentinere!!!!:D am asteptat cam mult momentul acesta:) asa ca ieri, 16 iulie mi-am implinit visul:x acum imi ramane sa ma modelez cu ajutorul sportului. asta e partea putin mai grea, dar sper sa reusesc;)
Am slabit mai greu, dar sunt mandra de mine ca am ales o dieta sanatoasa cu, care si daca nu am papat de dieta nu am avut parte de efectul yo-yo.
Am inceput sa slabesc la sfarsitul lui noiembrie anul trecut dar am facut cam 2 pauze mai mari : una cand am fost o luna acasa si alta, inca o luna cand a fost buni aici de pasti. plus alte scapari:"> dar acum, cel mai important e ca am reusit! am slabit 7 kg cu ajutorul slabutelor si le multumesc la toate pentru ajutor!>:D<
De luni vreau sa ma apuc serios de un program de sport:) vreu sa mai dau jos de pe colacel si din talie cativa cm;)
sper a fim cat mai multe fete aici la mentinere de acum in colo! >:D<
succes la toate!

lucia ely 17 iul 2010 13:28:01

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Felicitari Andra>:D<
Mult succes in continuare:*:*:*
pusilici:*:*:*

sunshine 17 iul 2010 14:33:37

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Felicitari Andra[*113*][*4*]

Esti un exemplu pt noi toate:)

LicuriciColorat 17 iul 2010 14:37:53

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Felicitari Andra slabuta noastra draga[*52*][*103*]
ma bucur pt tine

si sa de-a Domnu ca peste ceva timp sa vin sa-ti cer sfaturi cum sa fac la mentinere:*:*:*:-*[*128*]

justbelieve 17 iul 2010 15:23:40

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Felicitari Andra>:D<Ma bucur mult pentru tine:-*

andra_aly 17 iul 2010 15:28:29

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Va multumesc mult de tot fetele:-* fara ajutorul slabutelor nu as fi reusit niciodata;;) si mama mi-a zis asta:D
succes si vou! va astept pe toate aici la mentinere:x

Tina 17 iul 2010 16:05:32

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Bravo Andra>:D<
Eu ma si visez la rubrica "mentinere", imi fac planul cum sa imi numesc topicul :)))
Acum te poti relaxa pt ca te-ai obisnuit sa mananci sanatos;;)
O sa fie mai usor

andra_aly 17 iul 2010 16:09:19

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de Tina (Post 258144)
Bravo Andra>:D<
Eu ma si visez la rubrica "mentinere", imi fac planul cum sa imi numesc topicul :)))
Acum te poti relaxa pt ca te-ai obisnuit sa mananci sanatos;;)
O sa fie mai usor

Buna tina:-* hai ca doar tu esti cumintica si in ritmul acesta o sa ajungi si tu la mentinere:x si eu ma gandeam cum sa il numesc dar asta mi-a venit primul in cap;))
asa este, m-am obisnuit. si chestia ciudata este ca stiu ca acum sunt la mentinere si parca nu am atatea pofte:))

Tina 17 iul 2010 16:36:36

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Normal, nu mai ai pofte, deja ti-ai obisnuit creierul,,, important e sa nu ii dai iar ocazia sa "pofteasca" si sa introduci treptat chestii mult prea dulci, grase sau sarate care sa-i stimuleze hormonii... :)

andra_aly 17 iul 2010 16:39:27

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Aia da:D eu mi-am propus sa mananc cate putin din toate. binenteles alimente sanatoase;) si daca chiar o sa imi fie pofta de ceva, o sa gust- dar putin:D asa sa imi fac unele pofte. binenteles, nu in fiecare zi:P

Un Pai Roz 17 iul 2010 18:13:02

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Buna Andra! :-*
Felicitari ca ai ajuns la mentinere, te ajung si eu din urma peste cateva luni sper :D
Acum trebuie sa fii cumintica si sa aplici principiile "de dieta" care ti se potrivesc tie si o sa fie totul bine...o sa ramai mereu o slabuta frumoasa! >:D<

anqutz 19 iul 2010 10:04:15

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Neata Andra! >:D< Nu ne povestesti si noua cum e la mentinere? :P

andra_aly 20 iul 2010 21:24:56

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Buna anca:-* adevarul e ca e bine la mentinre...dar mi-e cam frica. ca zi de dimi mi-a aratat cantarul 53.2:-s:-o si sunt cam disperata sa nu gresesc cu ceva.
dar sper ca maine sa isi revina:D
poate e de vina si weekendul haotic:">
azi m-am premiat totusi cu o inghetata de cocos si pepene galben:x era micuta. si am mancat destul de putin azi:-s cu caldura asta. acum ma pun sa fac niste abdomene:)
Sper sa reusesc sa trimit la plimbare si restul de cm:D

VentoFreddo 20 iul 2010 21:33:43

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Andra, felicitari inca o data[*103*][*103*][*113*][*102*]
Sa ai spor la mentinere, si mie imi era teama, da uite ca e destul timp de cand nu a mai oscilat cantarul meu:)Si m-am decis o data pe saptamana sa ma tratez cu ceva bun si ..nesanatos, tip o bucata de pizza sau o granita..bineinteles le aleg pe cele mai cu legume, ortolana sau margherita, mai simpla, plus granita cu suc natural de lamaie...:)Mici trucuri sa ramanem mereu la aceeasi greutate, si in timpul saptamanii pap tot Monty, dar mai maresc aportul de calorii incet incet..sa se invete corpul.
iti doresc sa te mentii asa frumoasa cum te-am vazut in poze, si cu sport de modelare vei fi perfecta:-*>:D<>:D<>:D<

andra_aly 20 iul 2010 21:45:40

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Iti multumesc emy:-* esti o scumpica>:D<
sper si eu sa reusesc. la mine e problema si cu tranzitul. trebuie sa stau mereu atenta. ca de nu devine grava situatia:-s si se vede si la cantar si la cm.:(
cu sportul e putintel mai greu...dar trebuie:D
mai ales pe caldura asta nu imi vine sa fac nimic:((

jolye79 20 iul 2010 22:06:53

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Bravo, Andra, pentru reusita si succes in continuare! Sper sa ne intalnim curand "la mentinere"!

andra_aly 20 iul 2010 22:27:52

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de jolye79 (Post 261624)
Bravo, Andra, pentru reusita si succes in continuare! Sper sa ne intalnim curand "la mentinere"!

Iti multumesc:-* hai ca nu mai ai mult:D te astept>:D<

mysterious girl 22 iul 2010 08:41:07

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
buna andra!
in primul rand, felicitari pentru mentinere si sunt sigura ca vei reusi sa nu ai schimbari de greutate bruste:-*:-* micile scapari fac parte din viata si eu am ajuns sa ma obisnuiesc cu ele atata timp cat nu exagerez:D

eu sunt rebecca si sunt mai noua pe forum, dar pot spune ca ma simt foarte bine aici cu voi:-*:D
mult succes![*42*][*42*][*42*]

andra_aly 22 iul 2010 09:10:18

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de mysterious girl (Post 263016)
buna andra!
in primul rand, felicitari pentru mentinere si sunt sigura ca vei reusi sa nu ai schimbari de greutate bruste:-*:-* micile scapari fac parte din viata si eu am ajuns sa ma obisnuiesc cu ele atata timp cat nu exagerez:D

eu sunt rebecca si sunt mai noua pe forum, dar pot spune ca ma simt foarte bine aici cu voi:-*:D
mult succes![*42*][*42*][*42*]

Buna rebeca si bine ai venit printre noi:-*
iti multumesc>:D< ai dreptate. iar atata timp cat sunt doar niste mici scapari, e ok;)
mult succes si tie la slabit!!!>:D<

anhelyto 24 iul 2010 10:14:48

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
andrutz......sa nu imi zici tu mie ca mai ai o casuta?:(
eh....bina ca am dat eu de ea.....:))
asa nu mai scapi de mine!
sa iti zic si eu felicitari? dar daca ti se urca la cap......
eu zic mai bine sa evoluam frumos tot impreuna, si sa vedem rezultatele cat mai curand!
cum suna asta?:D

andra_aly 24 iul 2010 10:17:43

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Buna fetele:) odata cu mentinerea am schimbat si "aparatul" inainte aveam un stepper cu suport de maine mai vechi. acum am unul de acela fara suport si careoscileaza in stanga si in dreapta;)
acum merg sa il incerc:) de azi ma pun la treaba cu noul stepper. asa este:
http://www.zjatv.com/ProductPicture-...pper-407-0.jpg
Numai ca al meu nu are elasticele alea cu manere:( nu stiu unde s-au pierdut:((

Brunetzik 24 iul 2010 12:27:29

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
hey andra.! :D:)
Ma bucur mult pt tine ca ai reusit ceea ce ti-ai propus.
sfaturile tale o sa-mi fie de un mare folos .:x
>:D< xoxo

andra_aly 24 iul 2010 15:16:43

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Multumesc:-* succes si tie! o sa vezi,cu putina rabdare si ambitie,o sa reusesti si tu! slabutele sunt alaturi de tine>:D<

zozolina 27 iul 2010 12:34:19

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
FELICITARIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII scumpa[*53*][*53*][*53*][*53*][*53*][*53*][*53*][*53*][*53*][*53*]am citit articolul..nice;)astept sa vin si eu la mentinere....anu asta:D:-*

andra_aly 27 iul 2010 12:43:49

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de zozolina (Post 268988)
FELICITARIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII scumpa[*53*][*53*][*53*][*53*][*53*][*53*][*53*][*53*][*53*][*53*]am citit articolul..nice;)astept sa vin si eu la mentinere....anu asta:D:-*

Multumesc:-* te astept. cat mai repede:D
succes!!!

Oana16 27 iul 2010 13:47:38

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Felicitari,esti un exemplu de urmat,nu toti au vointa pe care ai avut-o tu!

mailin 27 iul 2010 18:38:43

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
heeeii, felicitari pentru articol >:D<>:D<

andra_aly 27 iul 2010 18:46:35

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Va multumesc fetele:-*

mvthebest 27 iul 2010 19:11:28

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Felicitari pentru interviu Andra:x Sincer esti un exemplu pentru mine.
Ador burtica ta:x si ai niste picioare sexy>:D< BRAVO:x

sunshine 27 iul 2010 19:12:38

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 269537)
Felicitari pentru interviu Andra:x Sincer esti un exemplu pentru mine.
Ador burtica ta:x si ai niste picioare sexy>:D< BRAVO:x

Subscriu:x

andra_aly 27 iul 2010 19:15:49

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 269537)
Felicitari pentru interviu Andra:x Sincer esti un exemplu pentru mine.
Ador burtica ta:x si ai niste picioare sexy>:D< BRAVO:x

Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 269540)


Subscriu:x

Va multumesc mult de tot fetelor:-*
mira, pune-te la treaba si o sa vezi ca nu mai e chiar asa mult. :)
va astept la mentinere fetele:x

mvthebest 27 iul 2010 19:22:53

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 269546)



Va multumesc mult de tot fetelor:-*
mira, pune-te la treaba si o sa vezi ca nu mai e chiar asa mult. :)
va astept la mentinere fetele:x

Da-ne si noua vre-un pont:( plzzzzCand aveai pofta de ceva ce faceai?:-/Cand vroiai sa papi paine?
Sau ai renuntat de tot la vre-un aliment preferat?:)
Cam cum e un meniul de al tau ?
Scuze pentru atatea intrebari. :)

andra_aly 27 iul 2010 19:36:51

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Sai linistita mira:) poti sa imi pui 1000 de intrebari:D
Pai nu am renuntat chiar complet la tot. acum mai imi perm din cand in cand cate ceva bun si interzis:D
dar asa cu bun simt:"> zilele astea e drept, am cam exagerat:"> am scuza ca a fost ziua mea;)) dar imi revin eu-mai ales ca sunt in concediu;;)
Cand aveam pofte si eram pe strada incercam sa ocolesc pizzeriile si patiserii:-s iar cand eram acasa incercam sa nu ma mai gandesc, stateam de vorba cu voi si uitam;) sau mai rontaiam un morcov...ceva cu putine kcal.
mai greu mi-a fost in weekend. mereu dadeam gres. ca eram cu iubi si na..:P cum sa ma abtin eu;))
dar recuperam in timpul saptamanii:)
cu painea mi-a fost destul de greu. acum mananc foarte putina paine si pap mai multa paine pajita;) oricum am redus consumul tare mult:)
La cola pot sa zic ca am renuntat aproape de tot. si la prajeli.
Meniul meu de acum este cam ca si inainte, doar ca mai pap si cate ceva interzis. in cantitati mici:) si doar cand am pofta. ma incadrez deocamdata intre 1400-1500 kcal. am avut zile si cu mai putin. dar incet incet pana ma adaptez:)

mvthebest 27 iul 2010 19:40:42

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 269570)
Sai linistita mira:) poti sa imi pui 1000 de intrebari:D
Pai nu am renuntat chiar complet la tot. acum mai imi perm din cand in cand cate ceva bun si interzis:D
dar asa cu bun simt:"> zilele astea e drept, am cam exagerat:"> am scuza ca a fost ziua mea;)) dar imi revin eu-mai ales ca sunt in concediu;;)
Cand aveam pofte si eram pe strada incercam sa ocolesc pizzeriile si patiserii:-s iar cand eram acasa incercam sa nu ma mai gandesc, stateam de vorba cu voi si uitam;) sau mai rontaiam un morcov...ceva cu putine kcal.
mai greu mi-a fost in weekend. mereu dadeam gres. ca eram cu iubi si na..:P cum sa ma abtin eu;))
dar recuperam in timpul saptamanii:)
cu painea mi-a fost destul de greu. acum mananc foarte putina paine si pap mai multa paine pajita;) oricum am redus consumul tare mult:)
La cola pot sa zic ca am renuntat aproape de tot. si la prajeli.
Meniul meu de acum este cam ca si inainte, doar ca mai pap si cate ceva interzis. in cantitati mici:) si doar cand am pofta. ma incadrez deocamdata intre 1400-1500 kcal. am avut zile si cu mai putin. dar incet incet pana ma adaptez:)

>:D<>:D<>:D<
Multumesc
Iar in tot acest timp ai papat si dulce(sau ceva interzis)? Si cam cat de des/rar si in ce cantitati?
O data pe an este ziua noastra;)) :x

andra_aly 27 iul 2010 19:50:49

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 269574)


>:D<>:D<>:D<
Multumesc
Iar in tot acest timp ai papat si dulce(sau ceva interzis)? Si cam cat de des/rar si in ce cantitati?
O data pe an este ziua noastra;)) :x

Pai papam. dar la mine interzis nu inseamna neaparat dulce. mie imi plac mai mult chestiile sarate. covrigei, seminte... pizza simpla cu sare si ulei masline:x etc..
Am trisat- nu tot timpul. dar am avut momente de astea si mai dese. ca nu stiam cum sa imi mai revin. parca as fi mancat numai ce nu trebuia:-s
dar ti-am zis. pe mine m-a ajutat foarte mult sprijinul fetelor. stateam de povesti si uitam de mancare si pofte;)) - ca si acum.
merg sa pap ca de nu se face tarziu si apoi mai vb:) daca mai ai intrebari astept:)>:D<
La cantitai am incercat mereu sa nu exageram. daca chiar nu reuseam sa spun nu, nu ma serveam din punga de exemplu. imi puneam o anumita cantitate pe o farurie. si atat. apoi ascundeam restul;))

mvthebest 27 iul 2010 20:03:26

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 269582)

Pai papam. dar la mine interzis nu inseamna neaparat dulce. mie imi plac mai mult chestiile sarate. covrigei, seminte... pizza simpla cu sare si ulei masline:x etc..
Am trisat- nu tot timpul. dar am avut momente de astea si mai dese. ca nu stiam cum sa imi mai revin. parca as fi mancat numai ce nu trebuia:-s
dar ti-am zis. pe mine m-a ajutat foarte mult sprijinul fetelor. stateam de povesti si uitam de mancare si pofte;)) - ca si acum.
merg sa pap ca de nu se face tarziu si apoi mai vb:) daca mai ai intrebari astept:)>:D<
La cantitai am incercat mereu sa nu exageram. daca chiar nu reuseam sa spun nu, nu ma serveam din punga de exemplu. imi puneam o anumita cantitate pe o farurie. si atat. apoi ascundeam restul;))

Pofta buna>:D<>:D<
Hmm cred ca dulcele e mai pacatos:-s esti o norocoasa...
Acum cand vreau sa pap ceva am sa-mi pun si eu intr-o farfurie o bucatica nu iau toata punga:(
Mie cel mai greu imi este cu,cantitatea si mai ales la dulciuri.:(
Eu am cam neglijat vitaminele,calciu(din legume,fructe) etc si l-am inlocui cu tot felul de dulciuri.Acum trebuie sa pap multe legume si fructe pentru ca au intervenit si ceva probleme de sanatate.

Iti multumesc pentru raspunsuri. Deabia astept sa pot spune si eu sunt la mentinere:(:( desi off este asa de greu. Ma vait ca o babuta:)) ,stiu ca nu rezolv nimic pfff parca am pitici pe creier:))

andra_aly 27 iul 2010 20:15:20

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Stai linistita ca doar si eu m-am vaietat:P mai rau ca o babuta;;)
Pai ce s-a intamplat? ti-ai facut analizele pana la urma? sper ca nu e nimic grav:-s
Asa sa faci. mananca cate putin si mai des. si cu cele interzise mananca asa din cand in cand dar nu exgera. eu am reusit si asa. e adevarat, mai greu, dar am reusit:D

mvthebest 27 iul 2010 20:31:58

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 269605)
Stai linistita ca doar si eu m-am vaietat:P mai rau ca o babuta;;)
Pai ce s-a intamplat? ti-ai facut analizele pana la urma? sper ca nu e nimic grav:-s
Asa sa faci. mananca cate putin si mai des. si cu cele interzise mananca asa din cand in cand dar nu exgera. eu am reusit si asa. e adevarat, mai greu, dar am reusit:D

Nu,dar mi le fac luna viitoare cand vine mami(mergem toti la Tm pentru analize). Pe mine cate-o data ma inteapa si inima. Pana acum nu am prea dat importanta,dar cand am fost in Herculane am avut un incident si am lesinat(prefer sa nu vb:-s) si m-a vazut un domn (doctor cred) si s-a uitat la mine,m-a analizat putin. Mi-a spus ca am lipsa de calciu si sa pap multe guli sa nu mai iau caldiu pastile.,
Sper doar sa nu am nimic grav si sa fie doar lipsa de calciu...

M-am ingrozit azi cand am luat niste blugi pe mine. Prin iarna imi erau putin largi iar acum f stramti :((
Am spus gata,trebuie neaparat sa fac ceva. Si daca calc o zi stramb a doua zi sa revin. Pana acum daca calcam o zi stramb asa era si a 2-3zi:(

Doar abdomene ai facut pentru burtica ? sau si alte exercitii? Eu pe burtica am ditamai stratul de sunca:)) e numai bun pentru Craciun:))

andra_aly 27 iul 2010 20:39:32

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Sa sti ca si eu mai am burtica. Crede-ma inca mai am de munca acolo;) dar incet incet o sa reusesc:D
Of, nasol....imi pare rau. daca nu vrei sa iti amintesti, e ok. stai linistita:)
Pai am facut abdomene, pilates...cardio cand mai aveam chef:)
dar cel mai mult cred ca a contat ca am renuntat la prajeli si cola:-s
eram mereu ca un balon:(
Off..si te-ai mai cantarit/masurat? care sunt datele mai actuale?:-/

mvthebest 27 iul 2010 21:00:44

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 269635)
Sa sti ca si eu mai am burtica. Crede-ma inca mai am de munca acolo;) dar incet incet o sa reusesc:D
Of, nasol....imi pare rau. daca nu vrei sa iti amintesti, e ok. stai linistita:)
Pai am facut abdomene, pilates...cardio cand mai aveam chef:)
dar cel mai mult cred ca a contat ca am renuntat la prajeli si cola:-s
eram mereu ca un balon:(
Off..si te-ai mai cantarit/masurat? care sunt datele mai actuale?:-/

Doar m-am cantarit azi dimineata 60,3kg:(:( Trebuie sa ma si masor,sper ca maine.
Astazi mi-am facut un ceai verde. Vreau sa beau macar de 3x pe saptamana ceai verde. Poate ma v-a ajuta.
Eu de multe ori sunt ca un balon la burta,dar stiu ca este de la dulciuri. Eu nu prea sunt cu prajelile,dar cand e mami mai pap si vre-un ou prajit,asta fff rar.
Mi-am facut astazi mici cumparaturi;)):fructe,lactate dietetice,legume. :x
Trebuie sa o iau treptat cu toate.
Cred ca,kg astea le-am luat si ca am schimbat contraceprivele. Trebuie sa vorbesc cu doctorita mea. Poate ele imi creaza pofta,nush:-/


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:10:53.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO