forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale de mentinere (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/)
-   -   Mentinere, draga mentinere! :) - Andra (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/mentinere-draga-mentinere-andra-5333.html)

andra_aly 09 apr 2011 11:45:21

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 614739)


Felicitari! >:D< Si 1 cm se duce in 36 de zile, am dat eu jos 1,5 in 7. :P Dar trebuie muuult sport.

Multumesc:) Nu stiu cat am la centimetrii ca nu m-am masurat:P dar sa speram ca nu am pus nimic nici acolo:P am fost si cu rusii de vineri pana acum 2 zile#:-s
stiu, o sa intru la normal si o sa fac iar sport macar de 3 ori plus ca reiau mersul pe jos:D ca acum plec de la mine la munca, nu de la iubi.

anqutz 09 apr 2011 11:50:06

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 614750)

Multumesc:) Nu stiu cat am la centimetrii ca nu m-am masurat:P dar sa speram ca nu am pus nimic nici acolo:P am fost si cu rusii de vineri pana acum 2 zile#:-s
stiu, o sa intru la normal si o sa fac iar sport macar de 3 ori plus ca reiau mersul pe jos:D ca acum plec de la mine la munca, nu de la iubi.

Poti sa faci sport si cu iubi. ;;) Eu mi-as dori sa-l mobilizez pe al meu sa iesim mai des la plimbare, insa nici o sansa...

Pai sa te masori si sa vezi cum stai, desi daca ai scazut putin nu vad cum ai putea sa fi pus la cm. :P

andra_aly 09 apr 2011 12:06:23

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 614757)


Poti sa faci sport si cu iubi. ;;) Eu mi-as dori sa-l mobilizez pe al meu sa iesim mai des la plimbare, insa nici o sansa...

Pai sa te masori si sa vezi cum stai, desi daca ai scazut putin nu vad cum ai putea sa fi pus la cm. :P

Da:D ai dreptate:P
Pai si eu vreau plimbari...dar adevarul e ca de abia ar merge duminica el la plimbare...si de multe ori lucreaza non stop, si duminica:(
Pai da..si eu ma gandeam :P sper luni, cand este ziua de raport(vezi ca nu am uitat:P) sa fie ok:D

anqutz 09 apr 2011 12:08:13

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 614773)
Da:D ai dreptate:P
Pai si eu vreau plimbari...dar adevarul e ca de abia ar merge duminica el la plimbare...si de multe ori lucreaza non stop, si duminica:(
Pai da..si eu ma gandeam :P sper luni, cand este ziua de raport(vezi ca nu am uitat:P) sa fie ok:D

Saracul, chiar munceste mult. :(

O sa fie ok. :D :D :D Ca daca nu... vin pana in Roma dupa tine. >:)

andra_aly 09 apr 2011 12:12:27

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 614779)


Saracul, chiar munceste mult. :(

O sa fie ok. :D :D :D Ca daca nu... vin pana in Roma dupa tine. >:)

Pai atunci fac sa nu fie bine, ca sa vi tu la roma:)) ;)
Da... lucreaza chiar mult. in fiecare zi incepe la 7-7 jumate si ajunge cateodata chiar tarziu. in orice caz, nu mai repede de 5-5 jumate.
apoi na...il cred ca vrea duminica odihna. #:-s

anqutz 09 apr 2011 12:14:35

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 614785)
Pai atunci fac sa nu fie bine, ca sa vi tu la roma:)) ;)
Da... lucreaza chiar mult. in fiecare zi incepe la 7-7 jumate si ajunge cateodata chiar tarziu. in orice caz, nu mai repede de 5-5 jumate.
apoi na...il cred ca vrea duminica odihna. #:-s

:)) Bine.

Asa e si al meu, vrea odihna in weekend, desi nu lucreaza cat lucreaza al tau (cam 10 ore/zi, deci tot mult) si sta toata ziua la calculator. Asa ca eu incerc sa-l tarasc dupa mine sa isi mai miste putin fundul. >:)

andra_aly 09 apr 2011 12:18:44

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 614791)


:)) Bine.

Asa e si al meu, vrea odihna in weekend, desi nu lucreaza cat lucreaza al tau (cam 10 ore/zi, deci tot mult) si sta toata ziua la calculator. Asa ca eu incerc sa-l tarasc dupa mine sa isi mai miste putin fundul. >:)

Ei... lasa ca ar putea sa faca mai multa miscarica. mai ales ca sta la calc... deci nu prea misca fundul:P
al meu in schimb e tot pe fuga si cu mobila in brate:P
cred ca si de aia nu se ingrasa:-/ ca de mancat baga in el cat pentru 2 persoane:P si e slab...:(

anqutz 09 apr 2011 12:20:35

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 614796)

Ei... lasa ca ar putea sa faca mai multa miscarica. mai ales ca sta la calc... deci nu prea misca fundul:P
al meu in schimb e tot pe fuga si cu mobila in brate:P
cred ca si de aia nu se ingrasa:-/ ca de mancat baga in el cat pentru 2 persoane:P si e slab...:(

Face munca fizica grea. E normal sa nu se lipeasca de el si poate e norocosul posesor al unui metabolism rapid. Iubi e sedentar si poseda o greutate din 3 cifre. :-s

De ce esti sad? Ti-e ciuda pe el? ;))

andra_aly 09 apr 2011 12:23:29

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 614799)


Face munca fizica grea. E normal sa nu se lipeasca de el si poate e norocosul posesor al unui metabolism rapid. Iubi e sedentar si poseda o greutate din 3 cifre. :-s

De ce esti sad? Ti-e ciuda pe el? ;))

Nu mi-e ciuda, dar totusi nu inteleg de ce nu pune nimic pe el.Ca atunci cand l-am cunoscut era mai plinust si ii statea bine... si el ar vrea sa puna ceva... dar in familie la el toti sunt asa. deci cam greu:P la inaltimea lui trebuie sa aiba mai multe kg... trebuie sa vad cate are... sa il cantaresc intr-o dimineata cand e la mine:D
Of... lasa ca acum ca o sa vina caldura poate il convinci sa va plimbati:x
Cat despre metabolism...il are bagat in acceleratie:P ;)) ca si mama:P

anqutz 09 apr 2011 12:46:16

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 614802)

Nu mi-e ciuda, dar totusi nu inteleg de ce nu pune nimic pe el.Ca atunci cand l-am cunoscut era mai plinust si ii statea bine... si el ar vrea sa puna ceva... dar in familie la el toti sunt asa. deci cam greu:P la inaltimea lui trebuie sa aiba mai multe kg... trebuie sa vad cate are... sa il cantaresc intr-o dimineata cand e la mine:D
Of... lasa ca acum ca o sa vina caldura poate il convinci sa va plimbati:x
Cat despre metabolism...il are bagat in acceleratie:P ;)) ca si mama:P

Cine stie... miserios mai este metabolismul. :)

Asta astept si eu, caldura. Si poate termina de reparat masina si o sa iesim si noi. :x

andra_aly 09 apr 2011 12:50:04

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 614822)


Cine stie... miserios mai este metabolismul. :)

Asta astept si eu, caldura. Si poate termina de reparat masina si o sa iesim si noi. :x

Vai ... era mai bine cand nu avea masina iubi ca mai mergeam si pe jos. duminica dupa ce am venit de a mare, am mers la el si am mers in plimbare pana la fratele lui. asa mi-a placut. chiar daca nu am mers mult, dar macar am luat putin aer:x
si ii ziceam ca de avea masina nu respiram aer, decat fumul de tigara al luix-(b-)
Dar asa imi place ca mai iesim si noi mai mult. aici daca nu ai masina e chiar nasol...nu prea ai unde iesii...mai ales seara#:-s
Lasa ca il convingi tu sa faca si el miscarica:)

anqutz 09 apr 2011 12:53:38

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 614829)

Vai ... era mai bine cand nu avea masina iubi ca mai mergeam si pe jos. duminica dupa ce am venit de a mare, am mers la el si am mers in plimbare pana la fratele lui. asa mi-a placut. chiar daca nu am mers mult, dar macar am luat putin aer:x
si ii ziceam ca de avea masina nu respiram aer, decat fumul de tigara al luix-(b-)
Dar asa imi place ca mai iesim si noi mai mult. aici daca nu ai masina e chiar nasol...nu prea ai unde iesii...mai ales seara#:-s
Lasa ca il convingi tu sa faca si el miscarica:)

Si aici e mai nasol fara masina, deci e perfect ca o are, insa mi-ar placea sa mergem mai mult. Am zis ca o sa ma apuc sa merg eu mai mault daca el nu vrea. :P Asa e, atunci cand emrgi pe jos ai senzatia ca respiri cu adevarat, chiar daca aerul e poluat. :)

andra_aly 09 apr 2011 12:56:29

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Da... a fost asa frumos:x ca nu era nici prea cald dar nici frig. iar cum eram si arsa de soare, era perfect;;) aer... nu fum de tigara:P
Trebuie sa il faci sa se plimbe si el cu tine, daca miscare nu face deloc:( iti tin pumnii sa il convingi cumva;) >:D< te-am pupat ca imediat o sa ma apuc de strans pe aici prin magazin ca imediat inchid:)
Vb mai tarziu:-*

anqutz 09 apr 2011 13:01:19

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 614843)
Da... a fost asa frumos:x ca nu era nici prea cald dar nici frig. iar cum eram si arsa de soare, era perfect;;) aer... nu fum de tigara:P
Trebuie sa il faci sa se plimbe si el cu tine, daca miscare nu face deloc:( iti tin pumnii sa il convingi cumva;) >:D< te-am pupat ca imediat o sa ma apuc de strans pe aici prin magazin ca imediat inchid:)
Vb mai tarziu:-*

Mult succes si abia astept sa vad pozele. :-*

iepuras 10 apr 2011 18:44:55

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
buna andra:-* am vazut pozele........super faine :) unde te duci u la mare de fel???.....;;)aaa si mai vroiam sa te intreb unde e parku ala acvatik din pozele de anu trecut:P,k eu i-am zis lu ubi si a zis k habar nu are unde e:)).........te pooop:-* tale..ast sa-mi rasp....

andra_aly 10 apr 2011 22:10:43

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Buna Diana:-* Ti-am lasat linkul cu raspunsul in cartea de oaspeti:)
Nu sunt numai de la un parc pozele...
Eu la mare de obicei merg la passo oscuro ...si rar la fregene-maccarese. am fost si o data la dispoli dar acolo nu imi place ca e plaja mica si nisipul negricios. apoi e adanca imediat apa. cand am fost noi atunci erau niste valuri:D
apoi noi avem si lac aici mai aproape de noi:D
dar tuot mai fain e la mare.
am fost si la ostia si torvaianica la mare dar acum cativa ani:P
Ce mai faci? tu de obicei unde mergi la mare?:)

iepuras 19 apr 2011 19:00:29

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
poi eu nu am fost de lok pana akum la mare aici:D dar ubi merge de fel la ostia ca e la 15 minute de noi cam asha;)..........si akum o sa-l bat la cap sa mergem la parcurile astea:)............eu sunt bine ce sa fac........uite am inceput un fel de mini cursuri.....la o universitate de aici unde fac experimente pe soareci:D si se pare ca tre sa invatz totul despre dumnealor:( daca vreau sa ma angajeze....ar fi bine pt ca astia fac contract de munca..........si acum se vorbeste doar de 5 luni:(( dar sa speram ca o sa trec proba de foc si o sa pot lucra:-* te poop tare ..de ce nu ai mai intrat si u pe aici..........aaa apropo m-am facut bruneta:) again:))

andra_aly 19 apr 2011 19:07:39

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Buna diana:-* a, da, ai dreptate. Ca tu nu esti de mult aici. Dar lasa ca o sa mergi peste tot, te duce el iubi, nu?;;)
pai si ce munca ar fi:-/?
Eu am fost tot ocupata cu munca si altele. :( nu le mai insir ca sunt destule...
Dar v-am citit, chiar de nu am mai scris:)
in rest, toate bune? Pai si nu ne pui pozica sa te vedem i noi?;;)

iepuras 20 apr 2011 13:57:36

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
buna andra :-* pozika am pus:D,:Pnush daca ai vazut-o ;),poi munca consta in a avea grija de soarecii de laborator:( nu e o munca chiar asha faina si cea mai tare;) dar cum zice o doamna de acolo...iti da sa mananci :D si asta cam asha e ;),poi tre sa le fac curat(sa-i mut dintr-o cutie in alta:-s) tre sa o fac nu am incotro:D,sa le schimb apa......sa-i separ adika sa fac diferenta intre mascul si femela;) care sincer nu-i delok usor:Dsi fac chiar si pe ginecologu la soriceoaice k nush cum sa le zic altfel:)) sa vad daca sunt gravide,tre sa am mare grija pt ca musca si nu folosesc altceva decat manusi de unica folosintza:-s,au si iepuri acolo si lor tre sa le fac curat si sa-i mut:">si chiar si sobolani.....care aia musca extraordinar de rau:((au dinti cat un iepure),ceva in genu..numai ca tre sa invat totul despre ei chiar si sa le tai coada si etc:((..........akum ca te-am pliktisit cu toata povestea asta:D,care sper sa o citesti:)),totusi sper sa iau contractu asta......dar asta dupa pasti tre sa sun sa imi programez o intalnire cu ei si sa ma puna la proba:D........te poop:-* ai grija de uhh..........sper ca nu te-am plicti:">

andra_aly 20 apr 2011 22:13:10

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Buna Diana:-* Am vazut pozica, tare scumpica esti;;) iti sta bine:-*
Vai... cred ca nu as mai dormii noaptea:P serios ca eu sunt terorizata de soareci. :-s bine...cam de tot ce misca si nu are voie in casa:)) dar de soareci sunt :-s
Vai ca eu nu as putea...
pai ai mama draga grija sa nu te muste:-s si cum e aia sa porti manusi de alea ??:-o sa iti dea ceva calumeab-)
Dar unde e munca asta? si cum ai gasit soarecii?;))
stai linistita ca nu ma plictisesti;) ca m-ai facut curioasa:))
te-am pupat >:D<

eirene21 21 apr 2011 08:40:17

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 629405)
Buna Diana:-* Am vazut pozica, tare scumpica esti;;) iti sta bine:-*
Vai... cred ca nu as mai dormii noaptea:P serios ca eu sunt terorizata de soareci. :-s bine...cam de tot ce misca si nu are voie in casa:)) dar de soareci sunt :-s
Vai ca eu nu as putea...
pai ai mama draga grija sa nu te muste:-s si cum e aia sa porti manusi de alea ??:-o sa iti dea ceva calumeab-)
Dar unde e munca asta? si cum ai gasit soarecii?;))
stai linistita ca nu ma plictisesti;) ca m-ai facut curioasa:))
te-am pupat >:D<

Buna Andra,

Ce mai faci? Uite un cadou din partea mea
http://www.pinkgirl.ro/wp-content/up...i-de-Paste.jpg

Am mai citit una alta de pe aici. Nu prea am mai avut timp sa intru in toate casutele.:( Aglomeratie mare la serviciu...am mai perindat si pe la niste interviuri la alte firme si acum m-am mai linistit, desi am o galagie de facturi de scazut:-s.
Am facut si eu exercitiile alea pentru abdomen(in 8 minute) si sunt foarte bune:D. Eu fac abdomene destul de multe si le fac cu usurinta, dar prietena mea care nu are rezistenta si forta in abdomen era lesinata:D O sa le fac mai des ca poate asa capata si ea rezistenta in final.

Bafta in continuare cu mentinerea si sper dupa ce-mi pleaca musafirii sa vin si eu cu vesti bune.;;)

iepuras 21 apr 2011 16:23:06

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
buna skumpica ce esti uhh:-*..........poi asta e la universitatea de medicina si chirurgie de la tor vergata..........acolo e doctora sotia asociatului lui ubi meu :)......si akum sunt 2 posturi libere:D acolo......eu mai eram cu o fata (pe jumatate italianka;),decat taikas-o e italian),dar tocmai ea a abandonat:(,zicea ca nu e o munka pentru ea:)),ehh andra.....nu am incotro;) si jti kum e de cat sa ma duc sa am grija de vr-o baba si sa-mi fie sila de ea sau mai jtiu eu ce munka scarboasa,asta e..akolo nu e decat mirosu deranjant:-s de la talaju ala si pisu de-al lor,in rest oamenii de acolo sunt foarte foarte de treaba si prietenosi,cel de e sefu meu cum ar veni..care face si el acelasi lucru ca si mine..adika are grija de soricei...are bani de nu jtie de capul lui;) dar face asta pt ca sa obijnuit si are o ocupatie;;) deja m-am imprietenit asha cu soricei.....cate odata cand stau acasa:D ma mai gandesc ca abia astept sa ma joc cu ei:)) jtiu ca pare aiurea...prima oara mi-a fost si mie teama de ei si nu vroiam nici sa-i vad:-s........dar pana la urma sunt niste aratari mici.........care atunci cand te musca se apara:D.........bine...aia mici imi plac...dar aia mari:-s de aia imi e groaza si mie:((.......sa speram ca nu o sa ma bage la aia mari...de acum:)) ca fac pe mine:(( de frika:">........te poop........tie cum iti e cu serviciu??mai ai de munka..ca prima oara ai zis ca ai doar pt o luna....:-* pooop

andra_aly 26 apr 2011 15:44:04

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de iepuras (Post 630057)
buna skumpica ce esti uhh:-*..........poi asta e la universitatea de medicina si chirurgie de la tor vergata..........acolo e doctora sotia asociatului lui ubi meu :)......si akum sunt 2 posturi libere:D acolo......eu mai eram cu o fata (pe jumatate italianka;),decat taikas-o e italian),dar tocmai ea a abandonat:(,zicea ca nu e o munka pentru ea:)),ehh andra.....nu am incotro;) si jti kum e de cat sa ma duc sa am grija de vr-o baba si sa-mi fie sila de ea sau mai jtiu eu ce munka scarboasa,asta e..akolo nu e decat mirosu deranjant:-s de la talaju ala si pisu de-al lor,in rest oamenii de acolo sunt foarte foarte de treaba si prietenosi,cel de e sefu meu cum ar veni..care face si el acelasi lucru ca si mine..adika are grija de soricei...are bani de nu jtie de capul lui;) dar face asta pt ca sa obijnuit si are o ocupatie;;) deja m-am imprietenit asha cu soricei.....cate odata cand stau acasa:D ma mai gandesc ca abia astept sa ma joc cu ei:)) jtiu ca pare aiurea...prima oara mi-a fost si mie teama de ei si nu vroiam nici sa-i vad:-s........dar pana la urma sunt niste aratari mici.........care atunci cand te musca se apara:D.........bine...aia mici imi plac...dar aia mari:-s de aia imi e groaza si mie:((.......sa speram ca nu o sa ma bage la aia mari...de acum:)) ca fac pe mine:(( de frika:">........te poop........tie cum iti e cu serviciu??mai ai de munka..ca prima oara ai zis ca ai doar pt o luna....:-* pooop

Buna Diana:-* Am fost plecata din roma, deci nu am avut cum sa intru:( Tare dor mi-a fost de slabute;;) >:D<
Pai ce sa zic...intr-un fel asa e, dar mie tot mi-e frica, sunt terorizata de asa ceva;)) :P b-)
Iti tin pumnii atunci sa fie bine acolo:)
Eu cu munca sunt bine...vad ca inca nu a zis nimic... mai am de munca:) poate am noroc si ma tine mai mult :)
ca deja a trecut o luna jumate;) Pupici si tie:-*

iepuras 15 mai 2011 23:24:59

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
andruuuu...:-* cf???:">

andra_aly 19 mai 2011 20:14:39

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de iepuras (Post 658807)
andruuuu...:-* cf???:">

Diana...numai acum am vazut mesajul, scuze:"> eram plecata tai tai la ora aia duminica:P

Sorina Maria 14 iun 2011 21:22:14

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Buna Andruta scumpa mea.:D:DLong time no see !!! Dar I am back ! ;;)Tu cum mai esti? Ce mai faci? >:D<>:D<Scumpa mea, cand ai timp ,nu e nicio graba, imi detaliezi te rog cum ai scapat de senzatia aia de foame dureroasa? Am inteles ca ai baut multa apa.Dar totusi, cand si cata? Am citit ca trebuie sa stii si cand sa bei, ca nu e bine oricand si oricata ! Astept meajul tau iubita.Multumesc mult !>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

andra_aly 14 iun 2011 21:29:46

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de Sorina Maria (Post 689024)
Buna Andruta scumpa mea.:D:DLong time no see !!! Dar I am back ! ;;)Tu cum mai esti? Ce mai faci? >:D<>:D<Scumpa mea, cand ai timp ,nu e nicio graba, imi detaliezi te rog cum ai scapat de senzatia aia de foame dureroasa? Am inteles ca ai baut multa apa.Dar totusi, cand si cata? Am citit ca trebuie sa stii si cand sa bei, ca nu e bine oricand si oricata ! Astept meajul tau iubita.Multumesc mult !>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

Bun a draga mea:-* Acum vroiam sa iti raspund in cartea de oaspti. scuze ca sunt in intarzierecu raspunsul dar mereu mi se iveste ceva in perioada asta:(
Pai in primul rand, tu ai probleme cu stomacul si asta este cauza. nu este din cauza dietei.
Stiu cum e:-s meeu imi "chioraia" stomacul si chiar si acum mai face prostioare:( dar asta se rezolva mancand sanatos.
binenteles, mai e si chestia ca iti e mereu foame si te ia durerea de stomac. asta o poti rezolva si mancand putin dar des;)
nu neaparat cu apa... ca o sa chioraie mai rau#:-s
eu de pofte am scapat cu apa si morcovi. conteaza foarte mult sa ai ceva(sanatos) sa rontai atunci cand te paleste asa ceva:P
Intradevar nici cu apa acum nu e ok sa exageram. acum bei cat simti ca ti-e sete si poti. binenteles, nici 5 litri dar nici numai 1.
sa zicem ca 2 pe zi ar fo ok;)
eu daca imi pun mintea ajung si la 3 si jumate dar apoi sunt tot la baie si inapoi:P
In rest, toate bune?>:D< La mine asa si asa...
Sambata am ajuns la urgenta:(
cica din cauza stomacului...chiar daca eu nu stiu ce sa cred:-/
te pup:-*

Sorina Maria 15 iun 2011 22:31:46

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 689040)

Bun a draga mea:-* Acum vroiam sa iti raspund in cartea de oaspti. scuze ca sunt in intarzierecu raspunsul dar mereu mi se iveste ceva in perioada asta:(
Pai in primul rand, tu ai probleme cu stomacul si asta este cauza. nu este din cauza dietei.
Stiu cum e:-s meeu imi "chioraia" stomacul si chiar si acum mai face prostioare:( dar asta se rezolva mancand sanatos.
binenteles, mai e si chestia ca iti e mereu foame si te ia durerea de stomac. asta o poti rezolva si mancand putin dar des;)
nu neaparat cu apa... ca o sa chioraie mai rau#:-s
eu de pofte am scapat cu apa si morcovi. conteaza foarte mult sa ai ceva(sanatos) sa rontai atunci cand te paleste asa ceva:P
Intradevar nici cu apa acum nu e ok sa exageram. acum bei cat simti ca ti-e sete si poti. binenteles, nici 5 litri dar nici numai 1.
sa zicem ca 2 pe zi ar fo ok;)
eu daca imi pun mintea ajung si la 3 si jumate dar apoi sunt tot la baie si inapoi:P
In rest, toate bune?>:D< La mine asa si asa...
Sambata am ajuns la urgenta:(
cica din cauza stomacului...chiar daca eu nu stiu ce sa cred:-/
te pup:-*

Buna scumpico.Iti multumesc pentru raspunsul tau.In primul rand vreau sa iti spun ca imi pare rau pentru situatia cu urgentele, si iti doresc din suflet sa te faci bine si sa nu mai ai probleme.>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<
Cat despre foame dureroasa...am citit intr-un post de-al tau de la mine din jurnal ca ai scapat de ea, cu muulta apa....mere...morcovi si de aia am zis sa te mai intreb o data sa imi spui mai multe.Acolo ziceai ca ai avut mai demult problema asta si ai scapat de ea.:(:(:(:(:(:((:((:((:(( La mine nu e vorba de pofta, niciodata nu am avut problema asta si sper sa nu o am niciodata.La mine e vorba ca mi se face foame ziua si uneori si noaptea...dar nu e o senzatie normala...e dureroasa...plus ca acuma mananc acuma mi-e foame...:-s:-s:-s
Pai tu ce simptome ai avut de ai ajuns la urgente? Si cum de au zis ca e de la stomac?
Iti doresc multa sanatate si astept raspuns cand poti ...Te pup:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<

andra_aly 25 iun 2011 09:13:23

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de Sorina Maria (Post 690303)
Buna scumpico.Iti multumesc pentru raspunsul tau.In primul rand vreau sa iti spun ca imi pare rau pentru situatia cu urgentele, si iti doresc din suflet sa te faci bine si sa nu mai ai probleme.>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<
Cat despre foame dureroasa...am citit intr-un post de-al tau de la mine din jurnal ca ai scapat de ea, cu muulta apa....mere...morcovi si de aia am zis sa te mai intreb o data sa imi spui mai multe.Acolo ziceai ca ai avut mai demult problema asta si ai scapat de ea.:(:(:(:(:(:((:((:((:(( La mine nu e vorba de pofta, niciodata nu am avut problema asta si sper sa nu o am niciodata.La mine e vorba ca mi se face foame ziua si uneori si noaptea...dar nu e o senzatie normala...e dureroasa...plus ca acuma mananc acuma mi-e foame...:-s:-s:-s
Pai tu ce simptome ai avut de ai ajuns la urgente? Si cum de au zis ca e de la stomac?
Iti doresc multa sanatate si astept raspuns cand poti ...Te pup:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<

Buna draga mea:-* Imi cer scuze ca am raspuns mai greu dar am avut multe pe cap#:-s
Pai ce spui tu acolo, chiar si medicul m-a intrebat. cica sunt simptomele unei gastrite sau poate nu ceva asa grav. dar cert e ca nu e in regula ceva cu stomacul cand e asa...
Ce sa zic, eu am scapat cat de cat de problema asta mancand mai des. mese nu f incarcate dar mai des.
si sa stii ca morcovii chiar imi faceau bine. morcovi cu apa - ma ajutau f mult si sa nu calc stramb. e important sa avem ceva in stomac cand avem probleme de genul. mai sunt si biscuitii care ajuta. asta doctorul mi-a zis. binenteles, nu sa abuzezi. dar asa un biscuite din aia gen paltinis, nu stiu daca mai sunt acum acasa:P ca eu sunt plecata de atata vreme:P
Multumesc scumpa... nu am mai avut dureri dar totusi o sa mai cercetez sa vedem ce este:-s#:-s
Un weekend frumos iti doresc>:D<

simocasandra 24 iul 2011 14:18:38

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Felicitari andra pentru rezultatele tale abia astept sa iti cer sfaturi pt mentinere acum incerc sa ma lupt cu kg inplus si cu ajutorul vostru sunt sigura ca voi reusi

Georgii 25 iul 2011 20:55:35

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Buna Andra.;;)
Ce faci:P?

andra_aly 25 iul 2011 21:06:19

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 735955)
Buna Andra.;;)
Ce faci:P?

Buna scumpa:-* Uite, pe acasa:) citeam putin din urma pe aici ca am fost tot plecata zilele astea si nu am prea intrat.
Tu ce faci?>:D<

andra_aly 25 iul 2011 21:07:47

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de simocasandra (Post 734144)
Felicitari andra pentru rezultatele tale abia astept sa iti cer sfaturi pt mentinere acum incerc sa ma lupt cu kg inplus si cu ajutorul vostru sunt sigura ca voi reusi

Buna simo si bine ai venit pe la mine:)
Ei, pai cand ai nevoie, aici sunt:) Nu doar pentru sfaturile de mentinere;)
Iti doresc mult succes si sa fi cuminte, o sa vezi ca o sa reusesti:) suntem alaturi de tine>:D<

Georgii 25 iul 2011 21:32:15

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Mai stau putin si ma bag la nani>:D<.
In schimb ma gandeam..daca sa incep o dieta sau sa raman la alimentatie sanatoasa..vreau sa mai dau jos 1-2 kg..:D...si nu stiu cum ..parca pun in loc sa dau jos:-s.Ma poti ajuta..ca am vazut ca esti foarte veche pe sitee si cu mai multa pricepere:">.

andra_aly 25 iul 2011 21:39:37

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 736019)
Mai stau putin si ma bag la nani>:D<.
In schimb ma gandeam..daca sa incep o dieta sau sa raman la alimentatie sanatoasa..vreau sa mai dau jos 1-2 kg..:D...si nu stiu cum ..parca pun in loc sa dau jos:-s.Ma poti ajuta..ca am vazut ca esti foarte veche pe sitee si cu mai multa pricepere:">.

O dieta sanatoasa, inseamna alimentatie sanatoasa si sport:) deci nu ioti trebuie o dieta anume. trebuie sa ai grija ce mananci, cum si cand mananci. Nu neaparat CAT , pentru ca daca mananci cum trebuie, poti manca pana nu mai poti dar si sa slabesti;)
Ai meniuri salvate? daca da, fug sa vad ce si cum sa vedem ce e ok sau nu pe acolob-)
Daca nu salvezi meniurile, sa imi scrii cam ce papi tu intr-o zi , de exemplu. sport de care faci? ce si cat b-):P
treci aici la raport sa vedem ce nu e ok.
Dar acum sa iti zic ceva...am vazut pozele tale si eu zic ca nu iti trebuie slabit, ci mai degraba sa mananci cum trebuie si sa te axezi mai mult pe sport sa te modelezi cum trebuie:) Dar acum...tu stii cel mai bine;) eu zic asta pentru ca sa nu fi apoi prea slaba. mai bine cu putine forme pe care sa le lucrezi cum trebuie sa ai muschiuleti pe tine;)
Te pup:-*

Georgii 25 iul 2011 21:44:39

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 736030)

O dieta sanatoasa, inseamna alimentatie sanatoasa si sport:) deci nu ioti trebuie o dieta anume. trebuie sa ai grija ce mananci, cum si cand mananci. Nu neaparat CAT , pentru ca daca mananci cum trebuie, poti manca pana nu mai poti dar si sa slabesti;)
Ai meniuri salvate? daca da, fug sa vad ce si cum sa vedem ce e ok sau nu pe acolob-)
Daca nu salvezi meniurile, sa imi scrii cam ce papi tu intr-o zi , de exemplu. sport de care faci? ce si cat b-):P
treci aici la raport sa vedem ce nu e ok.
Dar acum sa iti zic ceva...am vazut pozele tale si eu zic ca nu iti trebuie slabit, ci mai degraba sa mananci cum trebuie si sa te axezi mai mult pe sport sa te modelezi cum trebuie:) Dar acum...tu stii cel mai bine;) eu zic asta pentru ca sa nu fi apoi prea slaba. mai bine cu putine forme pe care sa le lucrezi cum trebuie sa ai muschiuleti pe tine;)
Te pup:-*

da,asta incerc sa schimb si sa realizez:ALIMENTATIA SANATOASA.
am meniuri salvate..dar cand te apuci sa te uiti te ia cu groaza:-s.
si am si acolo ce sport mai fac...:D pai in poze nu prea se vede realitatea..ma rog..nu sunt grasa dar vreau sa mai dau jos din cm..si sa am macar 49kg:P.
intru maine ca acum ma duc la nani ca adorm pe tastatura:)):-*:-*.noapte buna Andra:x.

andra_aly 25 iul 2011 21:50:30

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 736036)
da,asta incerc sa schimb si sa realizez:ALIMENTATIA SANATOASA.
am meniuri salvate..dar cand te apuci sa te uiti te ia cu groaza:-s.
si am si acolo ce sport mai fac...:D pai in poze nu prea se vede realitatea..ma rog..nu sunt grasa dar vreau sa mai dau jos din cm..si sa am macar 49kg:P.
intru maine ca acum ma duc la nani ca adorm pe tastatura:)):-*:-*.noapte buna Andra:x.

Am "vizionat" putin si am si scris ceva pe la tine;) promit ca mai trec si o sa te tin sub observatie:) :P
Ce sa zic, din propria experienta iti zic ca am avut si cu ceva in plus la kg dar la cm poate eram la fel sau chiar ceva in minus si aratam mai ok ca atunci cand aveam mai putin la kg. conteaza mult sa faci sport si sa mananci cum trebuie. altfel arata pielea pe tine, parca ai mai putine kg decat arata cantarul:P
Asa ca nu te obsesiona cu ce arata cantarul. mai bine pune-te la treaba cum trebuie si priveste-te in oglinda. aia e important, sa iti placa ce vezi:)
plus ca te poti lua si dupa cm, e mai ok pentru ceea ce vrei tu:)
si ceea ce iti trebuie: adica modelare.
Succes si astept vesti bune>:D< Noapte buna:-*
Iesi si eu imediat ca mi-e somnic si maine merg la munca plus ca mai imbatranesc putin;))
Somnic pufos:-*

Georgii 26 iul 2011 08:10:15

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 736039)

Am "vizionat" putin si am si scris ceva pe la tine;) promit ca mai trec si o sa te tin sub observatie:) :P
Ce sa zic, din propria experienta iti zic ca am avut si cu ceva in plus la kg dar la cm poate eram la fel sau chiar ceva in minus si aratam mai ok ca atunci cand aveam mai putin la kg. conteaza mult sa faci sport si sa mananci cum trebuie. altfel arata pielea pe tine, parca ai mai putine kg decat arata cantarul:P
Asa ca nu te obsesiona cu ce arata cantarul. mai bine pune-te la treaba cum trebuie si priveste-te in oglinda. aia e important, sa iti placa ce vezi:)
plus ca te poti lua si dupa cm, e mai ok pentru ceea ce vrei tu:)
si ceea ce iti trebuie: adica modelare.
Succes si astept vesti bune>:D< Noapte buna:-*
Iesi si eu imediat ca mi-e somnic si maine merg la munca plus ca mai imbatranesc putin;))
Somnic pufos:-*

Sorry ca nu am mai raspuns aseara:D.Buna dimineatsa>:D<:-*:-*.Imi face mare placere sa vb cu tine si sa ma tii sub papuc cum s'ar zice:">:)).Am incercat South Beach si am dat jos 3.5kg;;).Dar m'am lasat si de el si am inceput sa stagnez.Dar am inceput sa schimb alimentatia(ma rog ieri a fost varza:) ) si vreau sa mai dau jos din cm..si ti'am zis poate ajung la 49kgb-).Dar mai mult ma intereseaza cm->solduri ,coapsa.Ca la talie sunt ok:x:x.Si am inceput sa ma accept mai bine pe zi ce trece...incep sa devin mandra de ceea ce vad in oglinda:D.Multumesc pentru ajutorul pe care mi'l acorzi.Am plecat la munca,pe mai tarziu:-*(p.s.->ti'ai luat stres pe cap fara sa vrei :)) ).

Sylvester 26 iul 2011 19:35:04

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Buna Andra :), bine te-am gasit :)! Ai un jurnal fain ;).
Iti postez si eu meniul pentru azi, sa-mi spui cum ti se pare :). Restul meniurilor sunt la mine in Meniuri salvate, pentru fiecare zi ;), ca sa iti faci o idee si despre ce altceva am mai papat. Ma intereseaza mult sa mai aud si parerea altora despre cum si ce mananc (conform Monti ;))

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:00
Lapte soia light, Alpro, 120ml - 35 calorii, 2.5 proteine, 1.4 grasimi, 0 colesterol, 2.4 carbohidrati, 1.4 fibre, - sodiu, 2.4 zaharuri
Caise, 130g - 63 calorii, 1.8 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 14.4 carbohidrati, 2.6 fibre, 1.3 sodiu, 11.7 zaharuri
Fulgi de ovaz, Fortin, 20g - 74 calorii, 2.5 proteine, 1.4 grasimi, 0 colesterol, 12.7 carbohidrati, 1.1 fibre, 1 sodiu, 0.1 zaharuri
Tarate de grau, 10g - 25 calorii, 1.6 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 6.5 carbohidrati, 4.3 fibre, 0.2 sodiu, 0.1 zaharuri
Zmeura proaspata, 30g - 16 calorii, 0.4 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.6 carbohidrati, 2 fibre, 0.3 sodiu, 1.3 zaharuri
Germeni de grau, 10g - 36 calorii, 2.3 proteine, 1 grasimi, 0 colesterol, 5.2 carbohidrati, 1.3 fibre, 1.2 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 1, ora 08:30
Apa plata, 2500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Colon help, Zenyth, 8g - 40 calorii, 1.2 proteine, 1.7 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 4.3 fibre, 4.8 sodiu, 0 zaharuri
Iaurt proaspat degresat 0.1%, Zuzu, 200g - 62 calorii, 6.8 proteine, 0.2 grasimi, - colesterol, 9 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Prânz, ora 14:00
Pastrav afumat, 20g - 30 calorii, 4.6 proteine, 1.3 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Somon la gratar de aragaz, 180g - 302 calorii, 51.5 proteine, 9 grasimi, 134.3 colesterol, 0.2 carbohidrati, - fibre, 263.2 sodiu, - zaharuri
Salata verde, 200g - 34 calorii, 2.4 proteine, 0.6 grasimi, 0 colesterol, 6.6 carbohidrati, 4.2 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Macrou afumat, 20g - 40 calorii, 5.1 proteine, 2 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Cina, ora 18:40
Pere, 150g - 87 calorii, 0.6 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 23.3 carbohidrati, 4.7 fibre, 0 sodiu, 14.7 zaharuri
Mere verzi, 190g - 97 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 24.1 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 941 calorii, (mult)83.3 proteine, (mic)19.7 grasimi, 134.3 colesterol, 108.5 carbohidrati, 25.9 fibre, 272 sodiu, 30.3 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Shopping, 300min - 979 calorii
Metabolism bazal - 1336 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2315 calorii


Seara frumoasa!>:D<



andra_aly 27 iul 2011 21:09:46

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 736244)
Sorry ca nu am mai raspuns aseara:D.Buna dimineatsa>:D<:-*:-*.Imi face mare placere sa vb cu tine si sa ma tii sub papuc cum s'ar zice:">:)).Am incercat South Beach si am dat jos 3.5kg;;).Dar m'am lasat si de el si am inceput sa stagnez.Dar am inceput sa schimb alimentatia(ma rog ieri a fost varza:) ) si vreau sa mai dau jos din cm..si ti'am zis poate ajung la 49kgb-).Dar mai mult ma intereseaza cm->solduri ,coapsa.Ca la talie sunt ok:x:x.Si am inceput sa ma accept mai bine pe zi ce trece...incep sa devin mandra de ceea ce vad in oglinda:D.Multumesc pentru ajutorul pe care mi'l acorzi.Am plecat la munca,pe mai tarziu:-*(p.s.->ti'ai luat stres pe cap fara sa vrei :)) ).

Acum zic eu sorry ca am raspuns asa greu, dar am avut ceva treburi pe cap#:-s Pai ai avut rezultate calumea cu Sb, dar nah...mai bine sa iti creezi un stil de viata sanatos. sb nu cred ca poti tine toata viata, deci mai bine mananci din toate dar cu limita si fara sa exagerezi, eliminand ce nu trebuie. o sa iti fie mai de ajutor la mentinere;)
pe mine m-a ajutat mult acest lucru. ca una e sa treci de la o dieta mai sa zic asa stricta ce iti impune una si alta si alta e sa treci de la personalizata la mentinere. e drept ca rezultatele poate iti plac mai mult cu varianta 1:P dar trebuie sa faci in asa fel sa te gandesti sa te si mentii dupa ce ai slabit;)
Iti doresc succes si astept vesti cat mai bune;;)
Apropo, poti sa ma "stresezi" cand vrei;) Stai linistita ca sunt aici pentru asta>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:15:16.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO