forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit 30-40 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-30-40-ani/)
-   -   Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07 (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-30-40-ani/ai-peste-30-ani-vino-aici-ne-cunoastem-07-a-7503.html)

incognito 03 feb 2011 16:22:30

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de incognito (Post 508348)

Cu numaratul caloriilor si zumba am slabit 11 kg in 5 luni jum ..cam asa..
Uite, citeste cand ai timp:
http://forum.slabute.ro/slabute-2010...10-a-6511.html


Ar trebui sa citesc mai des ce am zis acolo, sa-mi aduc aminte:D

kika9 03 feb 2011 16:24:38

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de incognito (Post 508348)
Cu numaratul caloriilor si zumba am slabit 11 kg in 5 luni jum ..cam asa..
Uite, citeste cand ai timp:
http://forum.slabute.ro/slabute-2010...10-a-6511.html

Saru-mana Roxy meu drag :x>:D< citesc, sper sa ne revenim in curand din "nelinistile" astea :-*
Aha deci mai tre si rabdare deci, in aproape jumate de an 11 kg fara dieta eu zic ca e super bine, haide Roxy ca facem noi targetul realitate!!!!! De nu ma cheama pe mine Kika ;):D

incognito 03 feb 2011 16:28:06

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de kika9 (Post 508360)
Saru-mana Roxy meu drag :x>:D< citesc, sper sa ne revenim in curand din "nelinistile" astea :-*
Aha deci mai tre si rabdare deci, in aproape jumate de an 11 kg fara dieta eu zic ca e super bine, haide Roxy ca facem noi targetul realitate!!!!! De nu ma cheama pe mine Kika ;):D

Ei nu chiar fara dieta:D:))
Ca la inceput am tinut diso..si apoi am schimbat ca am vazut ca nu e sanatoasa..o sa vezi tu ce am scris cand ai timp sa citesti.. dar da, se poate.
Desi , in momentul asta , daca as sti un dr nutritionist super tare in BV , m-as duce la el/ea.. Cred ca varianta personalizata de slabire (regim sanatos de slabit)e cea mai buna(ca tine cont si de analize, afectiuni, etc).

kika9 03 feb 2011 16:28:20

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de manumanuela (Post 508355)
Tu la cat vrei sa ajungi KIKULET:-/.Noi avem cam aceeasi inaltime si ma identific mult cu tine:-*.Eu mi-am fixat 58 ,ca nu indrazneam sa visez mai mult,dar acum cand vad ca se poate cred ca o sa schimb 58 si pun mai putin:D

La un 49-50 kg cu 1,53 inaltime, sunt pitica :( de asta mi se scurg ochii pe la pozele lui Emy!! :>
Daca tu iti doresti Manu drag mai putin de ce nu sa pui mai putin, in fond daca dai 5 kg sa zicem de ce sa nu fie 7 atata timp cat esti multumita. :-*
Insa tu esti numai in scadere asa ca nu ai de ce sa iti faci probleme >:D<

Kamyy 03 feb 2011 16:29:15

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de kika9 (Post 508281)
Probabil sunt mai slaba de inger eu :-s te felicit ptr ambitie, eu una sa ma bati doar si tot gust.. :( Se vede la cantar la tine bravo Kamy! >:D<

La cel de Pasti eu sunt in grupa celor mai putine :D deh... asta e! :-*
Mersi iubita...ma uit si eu acum la concurs...

Mai si puteam cand intrasem pe forum x-(, fara sport dadusem 3 kg jos! De asta ma enervez pe mine , de azi sunt mai severa chipurile vedem, tre sa pun biciul pe mine.
Mama ei de teorie si practica...!!! x-(:P


:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Mult succes in continuare!!!!
Citat:

Anterior postat de incognito (Post 508288)
Nu pot pune linkuri pe site ...cauta pe net glitter images sau asa ceva, vei gasi cu siguranta ceva.;)
Da , lucram numai noi 2 , e suficient si facem treaba mai bine;)
Pai am intrat si eu odata si am pus si zicea ca trebuie sa-l valideze un moderator...si apoi dc am vrut sa-l trimit mesaj la cineva a zis ca nu merge.
:)) Hai ca m-ai facut sa zambesc..
STiu ce spui..ce eu n-am reusit sa intru la mentinere 3 luni? Targetul era de 53..si eu ajunsesem 51.6..acum asta e..
AM observat ca in fiecare an , iarna ma ingras..
Apai nu e o solutie, nici sa tot incep dieta asa la inceput de an, ca o sa mi se acreasca de diete..
O sa vad eu ce e de facut.

Toata lumea cred ca se ingrasa iarna....
Citat:

Anterior postat de [SIZE=4
kika9[/SIZE];508292]IDEM :D
De asta e mai mare rusinea, dar e adevarul si il spun ;;) uite sunt fetele cu cate 2 copii si sunt mai hotarate decat noi :">:">, Anes cred ca m-ar face cu ou si cu otet :-s:-s, asta e ...
Roxy tre sa facem cevaaaaaaaa!!! :-/:-/

Daca ai avea si tu 2 copii si aproape 100 de kg sa vz cum ai avea ambitie...asa cateva kg nu-i nimic grav.

manumanuela 03 feb 2011 16:33:19

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Ti-am citit povestea ROXY:-*,ce frumoasa erai in poza :-ocorp frumos,zambet dulce si culoarea parului mi-a placut mult.:x.Cred ca o sa schimb KIKULET la 55kg ,ca la 50 cu tot optimismul si ambitia mea de acum,parca nu ma vad:-o:-s.

incognito 03 feb 2011 16:34:38

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Uite Kami:
http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...tura-7605.html
http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...esaj-1037.html
Da , probabil ca toata lumea se ingrasa iarna , dar uite ca sunt si persoane care slabesc ..vezi..tu;):-*

incognito 03 feb 2011 16:36:11

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de manumanuela (Post 508377)
Ti-am citit povestea ROXY:-*,ce frumoasa erai in poza :-ocorp frumos,zambet dulce si culoarea parului mi-a placut mult.:x.Cred ca o sa schimb KIKULET la 55kg ,ca la 50 cu tot optimismul si ambitia mea de acum,parca nu ma vad:-o:-s.

Multumesc Manu .
SIgur vei reusi sa slabesti mai mult daca iti propui>:D<

Kamyy 03 feb 2011 16:36:23

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de incognito (Post 508319)
Dar si eu am facut la fel ...nu am tinut diete drastice , am mancat sanatos , problema la mine e ca am intrerupt sportul si de aia m-am ingrasat.
Acum mi-am setat target 1 aprilie..pacaleala:))..sa vedem ..dar ideea principala e sa fac sport, in rest nu am ce schimba (sa scot saratelele:)) ).
Dar oricum ar fi vreau sa scot din cap si vocabular cuvantul dieta.:> Pap sanatos da. Dieta nu.

Eu am tinut tot felul de diete dupa ce l-am nascut pe Darius,apoi am reusit sa ajung la 70kg,era bine...dupa care de la 2 pachete de tigari pe zii si 7-8 cani mari de cafea+viata pe care am avut-o inainte...divort...am ajuns la 60kg...aratam groaznic....apoi am venit in Germania,m-am lasat de fumat,am luat anticonceptionale,am gasit linistea...si am ajuns la 80kg in cateva luni...apoi sarcina si uite asa m-am pricopsit cu 105kg...Si apoi a inceput lupta cu ele....
Citat:

Anterior postat de incognito (Post 508327)
Dar am uitat sa zic ca eu nu am tinut diete inainte de 2009 . Doar acum 2 ani am tinut south beach si anu trecut dieta pe care mi-am gandit-o eu, cu numaratul caloriilor.

Bine ca nu ai fost nevoita sa tii...oricum dupa o sarcina sau 2,chiar dc se duc kg nu mai ai formatul care l-ai avut inainte...dar poate cu sport ...sa vedem acum rezultatele...
Citat:

Anterior postat de manumanuela (Post 508330)
Ziua buna fetelor:-*!Am terminat de papat pranzul.Carnita de vita cu ciuperci la gratar si sos de iaurt cu usturoi.:PM-am cantarit dimineata si aveam cu 400gr mai mult dar n-am iesit afara de ieri:P,asa ca poate am stagnat:-/.ROXY nu sunt racita ,dar nu stiu ce-am avut ieri de m-a durut asa tare capul.Acum sunt bine;;).La mine e soare si frumos afara asa ca ma duc sa spal masina ca ieri n-am avut nici un chef:P.KIKULET,un pupic dulce pentru tine si..tot inainte iubita.Lasa ca reusim sa slabim ca suntem niste luptatoare;).

Ce papa bun....sa-ti fie de bine!!!!
Citat:

Anterior postat de manumanuela (Post 508343)
Sa stii ca poate m-a prins curentul ieri:-/,ca m-am tavalit cu Billy pe jos:)):">,ca le fac pe alea cu abdomenele,si cred ca venea curentul de sub usa de la bucatarie:P.Optimismul meu l-am luat de la voi:-*,si acum cand vad ca-mi cad blugii de pe mine:Dma ambitionez mai tare.:-*Acum ,chiar ca strang cureaua,asa cum ne indeamna cei de sus:)):))

:)):)):)):)):));););)
Citat:

Anterior postat de incognito (Post 508348)
Cu numaratul caloriilor si zumba am slabit 11 kg in 5 luni jum ..cam asa..
Uite, citeste cand ai timp:
http://forum.slabute.ro/slabute-2010...10-a-6511.html

O sa intru sa citesc si eu imediat....

Lacridora 03 feb 2011 16:36:37

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Buna seara, fete dragute!


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:23:10.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO