forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit 40-50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-40-50-ani/)
-   -   Slabute si la 40 ani! (etaj X) (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-40-50-ani/slabute-40-ani-etaj-x-11362.html)

eliff 03 apr 2012 19:01:20

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
[FONT="Fixedsys"][COLOR="Navy"][SIZE="4"]
Citat:

Anterior postat de Red flower (Post 1005182)
iepurasul nostru vine cu logodna nepotilor, la care o sa le fim si nasi. deci sponsorul meu cica e cocosat de cheltuieli :)) azi am fost sa alegem inelul de logodna :x oricum, cea mai tare chestie o sa fie fata sora-mii cand va afla de ce suntem invitati la nepoti :)) habar nu are de nimic :)) ne spunea azi baiatul ca daca nu i-o da pe nepoata, o sa-i zica sa-i plateasca inelul. cred ca sora-mea o sa prefere sa ii dea fata :)):((

si eu am o problema cu picioarele, un varice ascuns. tocmai de aceea se si umflau ca naiba. de cand cu regimul acesta, am scapat de umflaturi. doamne ce bine e! umblam mereu in pantaloni ca-mi era jena sa iau o fusta pe mine :((


Sigur prefera sa dea fata :)) :)) :))

E urit tare cu varicele :( Desi inca sunt tinara..sunt toata plina de varice :( Mama a avut ulcer varicos,este operata,si saraca are picioarele negre din cauza varicelor :( ...se pare ca eu o mostenesc.. :((
Ma bucur ca la tine e mai bine >:D<:(([/QUOTE]

aussie_girl 03 apr 2012 19:01:42

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de eliff (Post 1005187)

Buna Cami :D :-*>:D<
Tot uitam de Cami,si de multe ori ma intrebam ..oare daca scriu aussie..o fii bine ?!? :)) :))

Da..ma intrebam si eu oare ce o fii cu Rozi de intirzie la sch2 :-/:-/:-/ :))

scumpa poti sa-mi zici cum vrei tu..nu ma deranjeaza nici un apelativ.. :) doar sa zici ceva....:P:P

Roziiiiiiiiii????

eliff 03 apr 2012 19:03:03

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 1005186)

cred ca e dorul de acasa, vii in tara vara asta? :)

Da.. daca Dumnezeu ne ajuta ! :) Abeea astept ;;);;)

aussie_girl 03 apr 2012 19:04:17

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de Red flower (Post 1005182)
iepurasul nostru vine cu logodna nepotilor, la care o sa le fim si nasi. deci sponsorul meu cica e cocosat de cheltuieli :)) azi am fost sa alegem inelul de logodna :x oricum, cea mai tare chestie o sa fie fata sora-mii cand va afla de ce suntem invitati la nepoti :)) habar nu are de nimic :)) ne spunea azi baiatul ca daca nu i-o da pe nepoata, o sa-i zica sa-i plateasca inelul. cred ca sora-mea o sa prefere sa ii dea fata :))

si eu am o problema cu picioarele, un varice ascuns. tocmai de aceea se si umflau ca naiba. de cand cu regimul acesta, am scapat de umflaturi. doamne ce bine e! umblam mereu in pantaloni ca-mi era jena sa iau o fusta pe mine :((

cand o sa fiti nasi Nico??

iepurasul meu vine cu tot ce trebuie pentru a vopsi casa pe afara si tot ce trebuie sa-mi faca un gardut mic alb in fata casei...

Imi revopsesc casa..sa reimprospatez culorile..fac alb cu negru si usa de la intrare rosie!! am sa fac poze..trebuie sa scot vechea mea casuta si sa pun pozele cu cea noua (de la cea noua am pozat doar curtea din spate).

eliff 03 apr 2012 19:06:33

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de Ioana slaba (Post 1005191)
Buuuna fetelor,

Cum merge? Vad ca s-au inmultit sportivele pe aici. Maine scot si eu bicicleta din pod si o pun la treaba, asta la birou;) si acasa am niste aparate prafuite pe balcon, le bag in cada sa le spal si sa vad ce face fiecare.

un stepper, un abdomenometru (ala i-l donez sotului) si un aparat de picioare ..dubios. Toate astea le-a achizitionat sotul in timp. Citind eu in urma sa fie asta modul lui subtil de a zice ... treci la sport si lasa lenea!??? O fi. Maine le spal si le bag putin in seama.

Azi m-am stricat la niste prajituri de post. M-a invitat o prietena in oras, la cofetarie cu prajituri de post minunate, ea e slaba, slaba si nu puteam sa ma duc la cofetarie cu ea ...iesim odata la 2 ani maxim,si sa beau apa plata. Mi-a placut dar mi-am stricat cincispele ala.

Bravo Ioanaaaaa [*2*][*2*][*2*][*2*]... buna Ioana >:D<:-*
(bravo pt sportul pe care ti-l propui nu pentru praji b-)b-):P

aussie_girl 03 apr 2012 19:09:03

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Elif, il duci pe sotu' la Romania??? ii place stilul romanesc? mancarea, aia, aia???:):):)

Red flower 03 apr 2012 19:09:17

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de aussie_girl (Post 1005201)
cand o sa fiti nasi Nico??

iepurasul meu vine cu tot ce trebuie pentru a vopsi casa pe afara si tot ce trebuie sa-mi faca un gardut mic alb in fata casei...

Imi revopsesc casa..sa reimprospatez culorile..fac alb cu negru si usa de la intrare rosie!! am sa fac poze..trebuie sa scot vechea mea casuta si sa pun pozele cu cea noua (de la cea noua am pozat doar curtea din spate).

deocamdata o sa fim nasi duminica :) asta la cerute :) dupa aceea nu stiu cand va mai fi, ca nepoata cica abia de luni incolo se incep negocierile si contractele =)) is mortali astia doi :))

abia astept pozele :x eu nu stiu cand mai apuc sa fac ceva prin curte. vineri sambata pe langa munca is cu prajiturile si cu cumparaturile, iar saptamana viitoare e o nebunie si mai mare. la munca n-am timp nici sa suflu. :( de Pasti vreau sa ma duc la ai mei, sa mergem la manastire de Inviere, deci prea putine sanse sa apuc sa fac ceva pe acasa. Curatenia mea inca e-n plop si plopul in aer. cand ajung acasa nu mai am chef de nimic. :((

aussie_girl 03 apr 2012 19:12:20

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Ioana :) :) te pup simpatico!! :) :) sotul ti-a dat "hints"..si mie al meu..dar io fusei intr-o stare de nesimtire crunta. Da m-am trezit acu'..insa asa ciuda imi e c anu se topesc kilele astea mai repede. Ieri am realizat ca am facut o luna decand am facut abonamentul la gym..ca de mers merg de o luna jumate..aproape zi de zi..de doua ori pe zi..Imi placeeee..dar mi-as dori sa fiu mai usurica sa ma misc si mai bine.

cinspele ala continual..nu intrerupe ci doar continua!!

aussie_girl 03 apr 2012 19:15:39

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de Red flower (Post 1005207)
deocamdata o sa fim nasi duminica :) asta la cerute :) dupa aceea nu stiu cand va mai fi, ca nepoata cica abia de luni incolo se incep negocierile si contractele =)) is mortali astia doi :))

abia astept pozele :x eu nu stiu cand mai apuc sa fac ceva prin curte. vineri sambata pe langa munca is cu prajiturile si cu cumparaturile, iar saptamana viitoare e o nebunie si mai mare. la munca n-am timp nici sa suflu. :( de Pasti vreau sa ma duc la ai mei, sa mergem la manastire de Inviere, deci prea putine sanse sa apuc sa fac ceva pe acasa. Curatenia mea inca e-n plop si plopul in aer. cand ajung acasa nu mai am chef de nimic. :((

ahh pai nu te gandi cumva ca eu fac mereu..nuuu, acum doar ca am transformat casa in santier..si daca tot e transformata in santier inauntru..eu ies afara si ma apuc de facut afara cate ceva. Pentru ca am schimbat ferestrele m-a traznit sa o vopsesc..si daca tot o vopsesc m-a apucat dragul de un gardut alb..asa ca'n filme :)) :)) si tre' s afac gradinarit..asa ca pana la sfarsitul lui aprilie am de lucru numa' afara..

De pasti i-am anuntat ca nu le fac mare lucru. Nu mai fac cozonac si nu fac prajituri..Am sa fac un desert dietetic (mere coapte ca tot ii plac si cainelui!!) si gata. Am sa fac insa o tona de fripturica de miel si drob. Cu altceva nu ma ocup.

eliff 03 apr 2012 19:17:35

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de aussie_girl (Post 1005206)
Elif, il duci pe sotu' la Romania??? ii place stilul romanesc? mancarea, aia, aia???:):):)

A fost deja de doua ori :) Si ii place daaaaa.... foarte mult ii place;;) .. si daca nu era economia si birocratia asa "proasta" in ro i-ar fii placut sa stam acolo. Iar la mincare nu e problema pt ca avem multe in comun cu bucataria turceasca/kurda :)...


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:19:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO