forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/)
-   -   Jurnal de dieta grasuta1961 (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/jurnal-dieta-grasuta1961-10602.html)

jeny2105 22 feb 2012 11:10:21

Re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
Citat:

Anterior postat de valeriaheres (Post 949584)
Am voie in faza de atac placinta?:-/Atunci sa iau fuguta reteta si sa imi fac si eu pentru seara sau dimineata si cam cat am voie sa mananc la o masa? mi se pare gustoasa si usor de facut...mai spuneai ceva si de trufe...
Pe curand si toate cele bune...iti las gandul meu bun.>:D<:-*

Valeria, tu tot Duncan tii? daca da, reteta de placinta e special pt faza de atac, asa ca papa linistita :)
si in privinta trufelor, si eu astept reteta :D
pup :-*:-*:-*

Citat:

Anterior postat de aussie_girl (Post 949644)
heeii hai ca trec iar pe la tine..sa-ti mai las un mesaj.. :) :) am salivat puternic la placinta aia. Pai sa tot tii diete cu stilul asta de placinte, placintele. Adevarul e ca avem nevoie de cate ceva "bun". Eu mi-am facu tniste cornuri dupa o reteta Monti. Am mancat azi juma' de corn..vaai ce bunut!! Te pup si succes la slabit pe mai departe Mihaela!!

cornuleteeeee vreau si euuuuu >:D<

Citat:

Anterior postat de grasuta1961 (Post 949782)
Stai ,stai nu ma lasa asa in ceata........... ce vrei sa spui ca Piedone a slabit cu Dukan????!!!!:-o Nu l-am vazut ,a aparut la TV???!!! ce fain ca voi tineti in familie.mult mai usor,pe cand la mine #:-se mai greu mai ales ca fetita mea vrea alta mancare fata de tati.Si uite asa eu gatesc zilnic pentru fiecare.:((

mei, eu nu stiu cum a slabit Piedone, dar sotul meu ma lasa masca, sa vezi ce ambitie are si cum se trezeste dimineata si papa iaurtul cu tarata si imi pune si mie sa nu cumva sa uit :((
mai greu mi-e cu fata, seara cand vine de la servici, pt ea trebuie sa pregatesc altceva, dar pana acum m-am descurcat :D sper sa fie bine si de acum incolo ;)
azi esti a 4 zi, cum te descurci? pupici :-* :-* :-*

grasuta1961 22 feb 2012 11:16:33

Re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
Citat:

Anterior postat de jeny2105 (Post 950123)
mei, eu nu stiu cum a slabit Piedone, dar sotul meu ma lasa masca, sa vezi ce ambitie are si cum se trezeste dimineata si papa iaurtul cu tarata si imi pune si mie sa nu cumva sa uit :((
mai greu mi-e cu fata, seara cand vine de la servici, pt ea trebuie sa pregatesc altceva, dar pana acum m-am descurcat :D sper sa fie bine si de acum incolo ;)
azi esti a 4 zi, cum te descurci? pupici :-* :-* :-*

Eu ma simt f.f. bine.Insa nu stiu daca sa tin 5 sau 7 zile de atac.

Pentru cele care sunt la faza de CROAZIERA -trufe .f.f bune


Ingrediente:
- 4 lingurite cacao degresata + ceva in plus pentru decor
- 1 lingura iaurt 0%
- 5 linguri lapte praf degresat
- 2 galbenusuri
- 5 picaturi aroma la alegere
- 3 lingurite indulcitor (eu am pus ceva mai mult, imi place mai dulce)
Pasi pentru executare:
Se amesteca toate ingredientele.Adaugati mai mult lapte praf daca pasta nu are consistenta ferma, Formati bilute si dati-le prin cacao (eu am amestecat cacao pentru decor cu un pic de indulcitor).Dati la frigider. Pofta mare!








grasuta1961 22 feb 2012 11:22:23

Re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
Insa pentru faza de ATAC avem bezele,deliciaose.Acum le-am scos din cutor.Au iesit ele mai uscate insa sunt buneeeeee

Igrediente;

-2 albusuri+indulcitor dupa gust

se bat albusurile spuna ate cu putina sare .Dupa aia se pune indulcitorul in ploaie.Se mixeaza pana se intaresc albusurile.Intr-o tava cu o faie de copt se pun cu lingurita in tava si se lasa la copt .Cuptorul trebuie incalzit inainte.Se lasa la copt pana se rumenesc putin.Pofta buna.Eu acum savurez doar una la a II a cafea amara/

jeny2105 22 feb 2012 11:41:28

Re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
Citat:

Anterior postat de grasuta1961 (Post 950139)
Eu ma simt f.f. bine.Insa nu stiu daca sa tin 5 sau 7 zile de atac.

Pentru cele care sunt la faza de CROAZIERA -trufe .f.f bune


Ingrediente:
- 4 lingurite cacao degresata + ceva in plus pentru decor
- 1 lingura iaurt 0%
- 5 linguri lapte praf degresat
- 2 galbenusuri
- 5 picaturi aroma la alegere
- 3 lingurite indulcitor (eu am pus ceva mai mult, imi place mai dulce)
Pasi pentru executare:
Se amesteca toate ingredientele.Adaugati mai mult lapte praf daca pasta nu are consistenta ferma, Formati bilute si dati-le prin cacao (eu am amestecat cacao pentru decor cu un pic de indulcitor).Dati la frigider. Pofta mare!

mai incerrc o data sa trimit msj-ul, nu stiu de ce nu merge :((
am zis multumesc si o sa incerc sa le prepar chiar azi, doar trebuie sa-mi fac niste cumparaturi :D

grasuta1961 22 feb 2012 11:45:10

Re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
scuze eu n-am messul deschis
acum il deschid sa accept cererea

jeny2105 22 feb 2012 11:53:22

Re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
Citat:

Anterior postat de grasuta1961 (Post 950225)
scuze eu n-am messul deschis
acum il deschid sa accept cererea

nuuuuu pe mess, aici ziceam ca nu merge, nustiu ce are x-( acum vad ca merge, mai inainte imi facea figuri :((
miha eu te las, plec la cumparaturi, sotul ma tot bate pe umar :D
te pup si pate mai vb cand ma intorc :-* :-* :-*

grasuta1961 22 feb 2012 11:57:51

Re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
Ok ! daca mai sunt vorbim.
dupa amiaza vreau sa merg si la servici sa mai fac ceva pe acolo,cte,curatenie si sa-i mai tin de urat sotului;)

nicolae68daniela 22 feb 2012 12:58:09

Re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
Citat:

Anterior postat de grasuta1961 (Post 950139)
Eu ma simt f.f. bine.Insa nu stiu daca sa tin 5 sau 7 zile de atac.

Pentru cele care sunt la faza de CROAZIERA -trufe .f.f bune


Ingrediente:
- 4 lingurite cacao degresata + ceva in plus pentru decor
- 1 lingura iaurt 0%
- 5 linguri lapte praf degresat
- 2 galbenusuri
- 5 picaturi aroma la alegere
- 3 lingurite indulcitor (eu am pus ceva mai mult, imi place mai dulce)
Pasi pentru executare:
Se amesteca toate ingredientele.Adaugati mai mult lapte praf daca pasta nu are consistenta ferma, Formati bilute si dati-le prin cacao (eu am amestecat cacao pentru decor cu un pic de indulcitor).Dati la frigider. Pofta mare!







Buna Mihaela!>:D<>:D<:-*
Vad ca ai inceput sa iti faci multe bunatati dukanite, nu-i asa ca sunt bune? Vezi ca mai este si o prajitura delicioasa cu fructe goji, dar sa treci de atac.
Referitor la perioada de atac, parerea mea este ca este suficient 5 zile, nu-ti forta organismul, chiar daca te simpti bine, totusi nu abuza, nu ai asa de mult de dat jos.
Ai putea sa-ti calculezi toate etapele intrand pe un sait oficial Dukan, acolo iti dai toate datele si iti spune saitul cat trebuie sa ti si cat scazi in fiecare etapa, doar ca trebuie sa stii engleza, eu n-o stiu si nu mi-am facut testul. De acolo i-a spus Rozicai ca ar trebui sa tina faza de croaziera 2 ani, avand atunci o greutate mai mare decat acum. Lucrurile sau schimbat si pentru ea si si sigur nu ar mai dura atat de mult.
Te pup si multa bafta incontinuare!:-*

grasuta1961 22 feb 2012 14:42:39

Re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
Multumesc Daniela pentru sfat !!! Unde este acel sait online??? Cat priveste de stiut engleza stiu f.. putina,insa stie fetita mea .Poti sa-mi spui unde il gasesc???

grasuta1961 22 feb 2012 14:50:55

Re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
Gata daniela ! L-am intrebat pe Nemo! :-*
acum plec sa-i fac fetitei tiramisu,nu mai vrea insiropata.iar ma pune la incercari grele :(scumpetea mea.Parca vrea sa vada cum rezist tentatiei.;)ma caleste pt viitor:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:50:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO