forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/)
-   -   Jurnal de dieta grasuta1961 (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/jurnal-dieta-grasuta1961-10602.html)

aussie_girl 27 iul 2012 18:49:05

Re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
Mihaeluta ti-am raspuns la mine in jurnal..Aici la tine vin doar sa beau un ceai cu Jen si cu Vio si sa mai punem de-o barfa mica(asta numa' pentru ridicare de iq :D:D ). Curat si ordine la tine aici..ceaiul vad ca l-a adus Vio..(m-a omorat cu ceaiul ei de musetel si lamaie!! :) ) si glumele sa stii ca le-a adus Jen.

Eu cu vacanta cam renunt pe vara acum. Vancouverul e un colt de rai si deci daca var atrecuta am fost plecati..anul asta (din motive de .."struguri verzi" :) ;) ) stam acasa si ne bucuram de ce e la noi. E plin de turisti orazul meu, zona de fapt. Plin, plin. Plecam in iarna..ne mai gandim..as incerca sa facem anul asta revelionul si craciunul intr-un loc cu soare..ceva..altceva. O sa vedem.. Un lucru e clar, nu plec acum nicaieri.
..dar astept pozele tale! :)>:D<

vio ce doreste sa slabeasca 27 iul 2012 19:13:39

Re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
Citat:

Anterior postat de aussie_girl (Post 1101145)
Mihaeluta ti-am raspuns la mine in jurnal..Aici la tine vin doar sa beau un ceai cu Jen si cu Vio si sa mai punem de-o barfa mica(asta numa' pentru ridicare de iq :D:D ). Curat si ordine la tine aici..ceaiul vad ca l-a adus Vio..(m-a omorat cu ceaiul ei de musetel si lamaie!! :) ) si glumele sa stii ca le-a adus Jen.

Eu cu vacanta cam renunt pe vara acum. Vancouverul e un colt de rai si deci daca var atrecuta am fost plecati..anul asta (din motive de .."struguri verzi" :) ;) ) stam acasa si ne bucuram de ce e la noi. E plin de turisti orazul meu, zona de fapt. Plin, plin. Plecam in iarna..ne mai gandim..as incerca sa facem anul asta revelionul si craciunul intr-un loc cu soare..ceva..altceva. O sa vedem.. Un lucru e clar, nu plec acum nicaieri.
..dar astept pozele tale! :)>:D<

De ce te-am omorat cu ceaiul ?Sa stii ca e foarte bun ! si la gust si la detoxifiere !!!!

aussie_girl 27 iul 2012 19:17:37

Re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
Citat:

Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca (Post 1101153)
De ce te-am omorat cu ceaiul ?Sa stii ca e foarte bun ! si la gust si la detoxifiere !!!!

era o gluma!:)

vio ce doreste sa slabeasca 27 iul 2012 21:02:17

Re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
Citat:

Anterior postat de aussie_girl (Post 1101156)
era o gluma!:)

E in regula ,stiu ca esti glumeata !

grasuta1961 28 iul 2012 07:17:53

Re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
Citat:

Anterior postat de aussie_girl (Post 1101145)
Mihaeluta ti-am raspuns la mine in jurnal..Aici la tine vin doar sa beau un ceai cu Jen si cu Vio si sa mai punem de-o barfa mica(asta numa' pentru ridicare de iq :D:D ). Curat si ordine la tine aici..ceaiul vad ca l-a adus Vio..(m-a omorat cu ceaiul ei de musetel si lamaie!! :) ) si glumele sa stii ca le-a adus Jen.

Eu cu vacanta cam renunt pe vara acum. Vancouverul e un colt de rai si deci daca var atrecuta am fost plecati..anul asta (din motive de .."struguri verzi" :) ;) ) stam acasa si ne bucuram de ce e la noi. E plin de turisti orazul meu, zona de fapt. Plin, plin. Plecam in iarna..ne mai gandim..as incerca sa facem anul asta revelionul si craciunul intr-un loc cu soare..ceva..altceva. O sa vedem.. Un lucru e clar, nu plec acum nicaieri.
..dar astept pozele tale! :)>:D<


Imi pare bine ca am o casuta primitoare !!! Va mai astept :-*



Citat:

Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca (Post 1101153)

De ce te-am omorat cu ceaiul ?Sa stii ca e foarte bun ! si la gust si la detoxifiere !!!!

Of mai Vio ...o fi bun ceaiul ,insa cafeluta e si mai buna.;).Cu toate ca parintii mei beau ceai zilnic dimineata si seara ,eu nu seman cu ei.

jeny2105 28 iul 2012 10:25:21

Re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
Citat:

Anterior postat de grasuta1961 (Post 1101308)
Imi pare bine ca am o casuta primitoare !!! Va mai astept :-*





Of mai Vio ...o fi bun ceaiul ,insa cafeluta e si mai buna.;).Cu toate ca parintii mei beau ceai zilnic dimineata si seara ,eu nu seman cu ei.

neataaaa >:D<
nici eu nu sunt cu ceaiul :D dar de cate ori vin pe aici si citeesc despre ceaiul lui Vio mi se face o pofta =P~=P~=P~ si aseara l-am pus pe al meu sa-mi faca, da nu o fost ase bun :(
va pup scumpele mele :-*:-*:-*

vio ce doreste sa slabeasca 28 iul 2012 12:33:15

Re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
Citat:

Anterior postat de jeny2105 (Post 1101374)


neataaaa >:D<
nici eu nu sunt cu ceaiul :D dar de cate ori vin pe aici si citeesc despre ceaiul lui Vio mi se face o pofta =P~=P~=P~ si aseara l-am pus pe al meu sa-mi faca, da nu o fost ase bun :(
va pup scumpele mele :-*:-*:-*

Eiii .....eu ,pentru frumusete ....sufar !!! Am niste guuuustuuuuri !!!????!!!!

rozica1965 29 iul 2012 16:46:50

Re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
Servus si aici Mihaela!:-*Am recuperat.....;);)

marilo 30 iul 2012 10:37:30

Re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
O zi buna sa ai Mihaela. Ai plecat deja in plimbarica? Sa ai drumuri si vremuri bune draga mea , distractie maxima. Astept vesti bune de la tine , ce ai vazut cum ti-ai petrcut timpul. Papica las-o ca este timp si pentru asta mai la toamna. >:D<:-*

aussie_girl 30 iul 2012 19:37:19

Re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
Miha te pup! Asculta aici, un ceai verde pe zi este benefic pentru slabit, pentru sanatate in general. Se recomanda ca ceaiul verde sa il bei dimineata pana spre pranz. Eu imi cumpar din cel verde cu iasomie. Are o aroma exceptionala. Sa incerci sa-i pui si o feliuta de ginger (ghimbir) in el si sa vezi cum il savurezi. La pranz si dupa-amiaz apoti sa bei ceai din fructe. E minunat. Iar seara, asezat pe noptiera o canuta cu ceai cald (din musetel, sau tei) este absolut fine pentru un somn linistit. Sa incerci si sa vezi ce "addict" devii.

Eu diminetile, cand sunt satula de ceaiul verde, beau un ceai negru cu un strop de lapte din migdale sau soia in el. O bunatate. Daca adaug si o picatura de esenta de vanilie..yammmmmmmmmmm!! Sa incerci.. >:D<>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:55:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO