forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/)
-   -   Jurnal de dieta grasuta1961 (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/jurnal-dieta-grasuta1961-10602.html)

grasuta1961 16 nov 2011 08:50:00

Jurnal de dieta grasuta1961
 
Buna jurnal !!!

O sa vin zi de zi aici sa-ti marturisesc ca unui prieten bun despre reusita sau despre esecul meu din ziua respectiva.Nu sunt mandra de mine ca am ajuns la kg astea ,insa m-am complacut mereu in situatia asta cautand mereu scuze.Gata !!!! e timpul sa iau taurul de coarne si sa fac o schimbare.Azi la micul dejun am mancat:1 ou fiert tare,50g rosie,100g ardei kapia,50 gr telemea de vaca nesarata,15 paine de secara prajita si nelipsita cafeluta f. zahar.Totul a ajuns la 375 cal.Cred ca e bine.La pranz o sa gatesc ceva atat pentru mine cat si pentru familie.Acum plec putin la cumparaturi.Cu ocazia asta fac si miscare.Insa o sa incerc sa fac si pe bici cleta eliptica.O sa iti marturisesc daca ma tin de cuvant sau nu.

lacra81 16 nov 2011 08:54:01

re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
Citat:

Anterior postat de grasuta1961 (Post 846295)
Buna jurnal !!!

Citat:

Anterior postat de grasuta1961 (Post 846295)

O sa vin zi de zi aici sa-ti marturisesc ca unui prieten bun despre reusita sau despre esecul meu din ziua respectiva.Nu sunt mandra de mine ca am ajuns la kg astea ,insa m-am complacut mereu in situatia asta cautand mereu scuze.Gata !!!! e timpul sa iau taurul de coarne si sa fac o schimbare.Azi la micul dejun am mancat:1 ou fiert tare,50g rosie,100g ardei kapia,50 gr telemea de vaca nesarata,15 paine de secara prajita si nelipsita cafeluta f. zahar.Totul a ajuns la 375 cal.Cred ca e bine.La pranz o sa gatesc ceva atat pentru mine cat si pentru familie.Acum plec putin la cumparaturi.Cu ocazia asta fac si miscare.Insa o sa incerc sa fac si pe bici cleta eliptica.O sa iti marturisesc daca ma tin de cuvant sau nu.

buna>:D<
bine te-am gasit>:D<
ma bucur ca ti-ai facut jurnal:)
nu stiu de ce te-ai suparat pe fete ..dar sunt zile si zile ..eu ,de ex,cutrier tot forumul:D
micul dejun e f bun ..incet,incet ai sa reusesti sa-ti faci meniurile ...ai incercat calc ?
daca ai nelamuriri ,intreaba-ma ...la semnatura am linkul jurnalului meu;)
mult succces si cat mai multe kg in minus:-*:-*:-*

lacra81 16 nov 2011 08:56:33

re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:A...VTfYCcQkYaQX9m
>:D<>:D<>:D<

grasuta1961 16 nov 2011 08:59:35

re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
Lacra nu m-am suparat sincer iti spun.Insa stiu ce inseamna sa legi niste prietenii ,sa-ti spui unele "secrete" si sa vina cineva neinvitat,asa ca mine si sa intre acolo ca o bagacioasa.Nu m-am suparat .Voi sunteti acolo in casuta super OK,va cunoasteti,va stiti cum se spune tabieturile.eu trebuie sa incep sa va cunosc si sincer inca nu ma simt in stare sau mai bine zis nu mai am rabdare sa incerc sa ma bag in vorba cu voi neinvitata.Imi pare bine ca ai trecut pe aici.Iti doresc o zi minunata !!!

lacra81 16 nov 2011 09:04:32

re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
Citat:

Anterior postat de grasuta1961 (Post 846306)
Lacra nu m-am suparat sincer iti spun.Insa stiu ce inseamna sa legi niste prietenii ,sa-ti spui unele "secrete" si sa vina cineva neinvitat,asa ca mine si sa intre acolo ca o bagacioasa.Nu m-am suparat .Voi sunteti acolo in casuta super OK,va cunoasteti,va stiti cum se spune tabieturile.eu trebuie sa incep sa va cunosc si sincer inca nu ma simt in stare sau mai bine zis nu mai am rabdare sa incerc sa ma bag in vorba cu voi neinvitata.Imi pare bine ca ai trecut pe aici.Iti doresc o zi minunata !!!

magda si kisa n-au mult timp decand au venit in casuta:)dar bety,casy,sherpy..intr-adevar suntem de mult timp ..dar asta nu inseamna ca nu mai are loc nimeni..oricum ,te inteleg ..asa eram si eu la inceput >:D<
o zi frumoasa si spor in ce ti-ai propus ..mai ales la sport>:D<

grasuta1961 16 nov 2011 10:55:01

re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
Multumesc Lacra!!! Acum vad ca esti din Iasi.Esti moldoveanca ,ca si mine.Sper sa ma tin si de sport zilnic ,macar cate 30 min pe bicicleta eliptica!!! Te pup si servici usor!!!

grasuta1961 16 nov 2011 12:54:48

re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
La pranz am mancat orez cu ciuperci si cu conopida in otet.Acum imi beau nessul.Pentru pranz am consumat 424 cal.In total pana acum 799 cal.Pentru cina am de consumat 701 cal???!!!!!

marilo 16 nov 2011 18:35:10

re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
Bine te-am gasit in noua ta casuta grasutule>:D<Nu m-am prins care este numele tau, poate Mihaela?. Bravo ca ti-ai facut jurnal, eu nu ma simt in stare sa raportez zilnic ce fac. Deja am cam obosit sa tot scriu meniul zilnic mai cu seama ca el seamana ca doua picaturi de apa o zi cu alta.
Astazi am imbulinat-o rau ca am avut o programare la medic, am avut emotii, dimineata am mancat putin si cand m-am intors am papat ce am gasit si anume pilaf facut cu gaina de casa:((:((:((. Rau , foarte rau dar ce sa-mi fac acum? Mi-am facut un ceai dublu dei silueta perfecta asa ca ma mustra rau de tot. Inutil stiu . O sa vad sambata la cantar ( eu am zi de cantar sambata) .
Sunt de acord cu tine ca statul acasa te apropie mai mult de mancare dar ai si un picde timp pt miscare, bicicleta aia. Am si eu biciclu dar ce crezi ca am timp in vre-o zi de ea? Am stat si eu un timp acasa si-mi facusem program minunat pt ea. Eee! Motive nu?:P Am sa trec pe la tine zilnic , sau aproape zilnic. Te pupacesc si spune-mi cum sa-ti spun ca nu-mi place Grasuta si nici gradutule:(
>:D<

grasuta1961 16 nov 2011 19:12:33

re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
Buna marilo!!!
Pe mine ma cheama Mihaela.Pe tine??? Sa stii ca nu e bine sa stai acasa,insa eu de cand am fetita stau acasa ,adica de la 37 de ani.Eu am cantar luni.Azi am tinut ca la carte.Ma inspir si eu dupa dieta lui Mihaela Bilic sau alte diete de 1500 cal.La mine e la inceput cu numaratul si sper sa ma tina ceva vreme ca tare vreau sa slabesc.Intrand la menopauza am pus pe mine fara sa-mi dau seama.Azi pot sa ma laud cu 30 min de bicicleta.sunt tare mandra de mine.plus de asta am fost si la plimbare ,dimineata dupa cumparaturi si acum s eara cu fetita mea sa-si ia sutien chipurile,cu toate ca nu are inca nevoie .Insa i-am facut pe plac,doar o fetita am.Ce pot sa-ti spun ,decat ca te astept aici atunci cand poti.Eu intram la casuta cu "slabute,grupa 80-90 kg" ,insa nu ma simteam in largul meu.Sunt niste fete minunate acolo si ele mi-au sugerat sa-mi nr. caloriile.Asa ca le-am ascultat sfatul.Iti doresc o seara frumoasa marilo si sambata la cantar sa ai rezultate cat mai bune!!!

rozica1965 16 nov 2011 19:59:13

re: Jurnal de dieta grasuta1961
 
Citat:

Anterior postat de grasuta1961 (Post 846295)
Buna jurnal !!!

O sa vin zi de zi aici sa-ti marturisesc ca unui prieten bun despre reusita sau despre esecul meu din ziua respectiva.Nu sunt mandra de mine ca am ajuns la kg astea ,insa m-am complacut mereu in situatia asta cautand mereu scuze.Gata !!!! e timpul sa iau taurul de coarne si sa fac o schimbare.Azi la micul dejun am mancat:1 ou fiert tare,50g rosie,100g ardei kapia,50 gr telemea de vaca nesarata,15 paine de secara prajita si nelipsita cafeluta f. zahar.Totul a ajuns la 375 cal.Cred ca e bine.La pranz o sa gatesc ceva atat pentru mine cat si pentru familie.Acum plec putin la cumparaturi.Cu ocazia asta fac si miscare.Insa o sa incerc sa fac si pe bici cleta eliptica.O sa iti marturisesc daca ma tin de cuvant sau nu.

Bun gasit in casuta ta............:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:05:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO