forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/)
-   -   Jurnal Marilo - o speranta de ajutor (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/jurnal-marilo-speranta-ajutor-11046.html)

marilo 01 nov 2015 14:21:23

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Bine te-am gasit casuta mea. Sunt profund afectata de drama petrecuta in Bucuresti. Am plans si inca odata ma revolt impotriva ,,democratiei ,,din tara asta. Organele statului sunt corupte cap coada. Sa nu-mi spuneti ca este altfel ca ...stiu. x-(x-( Toate avizele se dau pe spaga si prietenii, toate controalele sunt masluite ...ufffx-(x-(x-(

marilo 01 nov 2015 14:29:14

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
In urma zilei de ieri, dupa ce am mancat detoate, astazi dimineata cantarul imi arata 700 de grame mai mult decat ieri dimineata. Am incredere ca scap de ele repede si joi am sa raportez o scadere la cantar de cateva sute de grame. Uf, intotdeauna imi este teama sa zic vorbe inainte sa fac :"> As vrea sa nu vorbesc degeaba de data asta.:D

butterfly30 01 nov 2015 14:32:29

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
ii si spuneam sotului meu dimineata- bine ca sunt 3 zile de doliu national...cu ce-i mai auta asta pe saracii copii care nu mai sunt? sau pe cei grav raniti? nu mai bine aplicau legile cum trebuie si nu mai era nevoie?! daca ar fi fost copilul meu acolo il cautam pe cel care a dat aviz de functionare si..in fine, se pare ca la noi tre sa ne intoarcem la vechiul testament, ochi pt ochi, altfel murim pe capete, gratuit si degeaba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

costina89 01 nov 2015 14:42:16

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1390975)
In urma zilei de ieri, dupa ce am mancat detoate, astazi dimineata cantarul imi arata 700 de grame mai mult decat ieri dimineata. Am incredere ca scap de ele repede si joi am sa raportez o scadere la cantar de cateva sute de grame. Uf, intotdeauna imi este teama sa zic vorbe inainte sa fac :"> As vrea sa nu vorbesc degeaba de data asta.:D

Ce bine semanam:)):))...si eu mananc ce mananc apoi ma opresc si ma gandesc ca joi am zi de cantar...si zic mereu..las ca pana joi scad eu plusul si inca ceva,macar 200gr...uneori imi iese,alteori nu dar merg mai departe;)

Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1390976)
ii si spuneam sotului meu dimineata- bine ca sunt 3 zile de doliu national...cu ce-i mai auta asta pe saracii copii care nu mai sunt? sau pe cei grav raniti? nu mai bine aplicau legile cum trebuie si nu mai era nevoie?! daca ar fi fost copilul meu acolo il cautam pe cel care a dat aviz de functionare si..in fine, se pare ca la noi tre sa ne intoarcem la vechiul testament, ochi pt ochi, altfel murim pe capete, gratuit si degeaba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nu ii mai ajuta cu nimic Fluturas:(
Ca si Mari,am plans aseara ,azi,am plans pt ca sunt parinte si ma puneam in locul parintilor care isi cautau copii pe la spitale si in ultima instanta la IML ...sunt satula de coincidente,de superstitii si alte rahaturi ....oameni aia au murit si punct...nu s-au dus sa dea in cap la nimeni,sa faca scandal sau alte chestii urate...s-au dus sa se distreze intr-o seara,intr-un loc unde nu deranjau pe nimeni...Dumnezeu sa ierte pe cei morti iar pe cei vii sa le usureze suferinta si sa le intareasca familia:(

marilo 02 nov 2015 09:37:13

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Buna dimineata . Ieri am incercat sa repar ce am stricat sambata. Nu stiu ce am reusit fiindca bateria cantarului meu a murit. Sper ca al meu sot sa nu uite sa-mi cumpere astazi una noua.
Sunt pe dos astazi :((:((:((:((

Michelina 02 nov 2015 10:07:03

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1391026)
Buna dimineata . Ieri am incercat sa repar ce am stricat sambata. Nu stiu ce am reusit fiindca bateria cantarului meu a murit. Sper ca al meu sot sa nu uite sa-mi cumpere astazi una noua.
Sunt pe dos astazi :((:((:((:((

Nu poti merge tu sa iti iei o baterie? Pe de alta parte - cantarul doar arata o situatie pe care tu o creezi. Vor fi si zile de abuzuri alimentare - nu ai cum sa le eviti. Conteaza ce faci in celelalte zile. >:D<>:D<

marilo 02 nov 2015 10:24:54

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 1391028)


Nu poti merge tu sa iti iei o baterie? Pe de alta parte - cantarul doar arata o situatie pe care tu o creezi. Vor fi si zile de abuzuri alimentare - nu ai cum sa le eviti. Conteaza ce faci in celelalte zile. >:D<>:D<

Buna dimi Miche >:D<:-*:-* Nu pot sa merg ca sunt la serviciu. Sunt ocupata ca trebuiesc date dosarele lunii trecute si am de lucru . El este liber astazi .O sa-l stresez cu un tel :P
Da, stiu ce zici tu cu cantarul si ai reptate. Am sarbatorit ziua fratelui si desi nu am mancat mult, am mancat detoate . Am stat la masa de la ora 11 la 17;;) Iti dai seama ca...:"> Ei, asta este , nu ma stresez pt asta. Remediez eu situatia.

Michelina 02 nov 2015 12:32:04

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1391029)


Buna dimi Miche >:D<:-*:-* Nu pot sa merg ca sunt la serviciu. Sunt ocupata ca trebuiesc date dosarele lunii trecute si am de lucru . El este liber astazi .O sa-l stresez cu un tel :P
Da, stiu ce zici tu cu cantarul si ai reptate. Am sarbatorit ziua fratelui si desi nu am mancat mult, am mancat detoate . Am stat la masa de la ora 11 la 17;;) Iti dai seama ca...:"> Ei, asta este , nu ma stresez pt asta. Remediez eu situatia.


Exact. Asta e ideea! Nu te mai stresa!!

marilo 02 nov 2015 20:09:21

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Trec repede sa notez ce am mancat astazi, pana nu uit :P
Iaurtul cu tarate si seminte.
Doua oua fierte , o rosie mare si un ardei capia micut.
Cateva nuci caju
Doua lingurite cu salata de icre, cinci lingurite cu humus , o rosie mare.
Cafea cu lapte, ceai .
Am cumparat baterie la cantar si maine dimineata o sa vad daca am reusit sa pierd ceva din ce am castigat sambata.
Noapte linistita si odihnitoare >:D<:-*

marilo 03 nov 2015 21:47:26

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Astazi :
iaurtul cu tarate si seminte
ciorba de pui
mar
pulpa de pui cu piele , pe teflon, o salata uriasa verde + castraveti, ceapa verde, ridichii, ardei .
Cafea cu lapte, ceai .
Noapte buna >:D<

kad_cor 04 nov 2015 16:04:00

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Sper sa fie maine dimineata cantarul tau prietenos;;)
Al meu nu a fost asa de prietenos azi diminetatax-( dar maine este ziua de cantar;;).
;;)>:D<

marilo 04 nov 2015 16:14:05

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
O sa vedem. Eu imi doresc ...astazi era ca si ieri..sta...x-(

marilo 04 nov 2015 20:52:51

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Iaurtul cu tarate si seminte
Omleta din doua oua cu turmerinc + un ardei capia + castravete
Un mar
O pulpa de pui cu piele la teflon + salata verde cu ceapa verde, castraveti, ardei, ridichi. Am pus un pic de ulei de masline.
Nu sunt intr-o stare prea buna. Sunt trista. Atat de multa minciuna, nesimtire. Pacatosii se dau sfinti. Nu ma veti intelege fiindca intamplarile astea sunt din viata mea.
Maine va fi bine .
Noapte buna. >:D<:-*

costina89 04 nov 2015 21:34:24

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1391212)

Nu sunt intr-o stare prea buna. Sunt trista. Atat de multa minciuna, nesimtire. Pacatosii se dau sfinti. Nu ma veti intelege fiindca intamplarile astea sunt din viata mea.
Maine va fi bine .
Noapte buna. >:D<:-*

>:D<>:D<Mari....as putea spune ca te inteleg perfect,atat de multe lucruri traite intr-un timp atat de scurt m-au facut sa uit de mine si sa ma intreb zilnic la ce ii ajuta faptul ca mint,ca sunt fatarnici....ce ce?

Aness 04 nov 2015 23:55:14

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Marilo sigur maine va fi mai bine!Odihneste-te ,detaseaza-te de toate si tot si maine o sa fie mult mai limpede totul.Cred ca cu toate ce se intampla fiecare suntem putin sau mai mult da-ti peste cap,dar va fi bine >:D<

kad_cor 05 nov 2015 16:57:01

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Felicitari pentru scadere;;)
Iti doresc o zi minunata!
>:D<

marilo 05 nov 2015 16:59:22

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de kad_cor (Post 1391316)
Felicitari pentru scadere;;)
Iti doresc o zi minunata!
>:D<

Multam Kori si ne mai auzim. >:D<:-*
Iti doresc si imi doresc o seara frumoasa cu mult bine >:D<:-*

marilo 05 nov 2015 22:43:20

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de costina89 (Post 1391216)
>:D<>:D<Mari....as putea spune ca te inteleg perfect,atat de multe lucruri traite intr-un timp atat de scurt m-au facut sa uit de mine si sa ma intreb zilnic la ce ii ajuta faptul ca mint,ca sunt fatarnici....ce ce?

Nu stiu ce sa mai zic:( . Situatie nu sta in puterea mea sa fie mai buna, asa ca incerc sa ma relaxez . Toate vin si toate trec. Multumesc ca treci pe la mine Costina >:D<:-*
Noapte buna !

marilo 05 nov 2015 22:43:57

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de costina89 (Post 1391216)
>:D<>:D<Mari....as putea spune ca te inteleg perfect,atat de multe lucruri traite intr-un timp atat de scurt m-au facut sa uit de mine si sa ma intreb zilnic la ce ii ajuta faptul ca mint,ca sunt fatarnici....ce ce?

Nu stiu ce sa mai zic:( . Situatie nu sta in puterea mea sa fie mai buna, asa ca incerc sa ma relaxez . Toate vin si toate trec. Multumesc ca treci pe la mine Costina >:D<:-*
Noapte buna !

marilo 05 nov 2015 22:45:47

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de Aness (Post 1391219)
Marilo sigur maine va fi mai bine!Odihneste-te ,detaseaza-te de toate si tot si maine o sa fie mult mai limpede totul.Cred ca cu toate ce se intampla fiecare suntem putin sau mai mult da-ti peste cap,dar va fi bine >:D<

Ai dreptate Aness. Astazi m-am simtit mai relaxata.
Noapte buna draga mea >:D<:-*

marilo 05 nov 2015 22:51:16

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Iaurtul cu tarate si seminte
Un ou fiert, toba de curcan, rosie , ardei, castraveti.
Mar
Un cartof fiert, un guacamole din castraveti, ardei, conopida, ciuperci, spanac, lamaie si ulei de masline.
Cafea cu lapte si ceai.
Astazi am avut o zi tare obositoare dar calma. Cred ca am luat ceva curent ca- mi plesneste capul. Am luat un ketonal. Trebuie sa-mi treaca.
Noapte buna, linistita si odihnitoare. Azinoapte nu am prea dormit :(:(

kad_cor 06 nov 2015 09:55:41

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Un :-* din Sighet.
O zi buna si usoara fara dureri de cap!
>:D<:x

marilo 06 nov 2015 20:21:23

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Buna seara. >:D<
Astazi am plecat un pic mai devreme de la lucru. Am profitat si am smotruit baia. Maine o sa fiu la mama iar duminica voi gati asa ca nu am cand sa mai fac si prin casa cateceva.
Astazi am mancat asa :
iaurtul cu tarate si seminte
un deget de telemea de oaie veche, toba de curcan , castraveti si ardei
mar
telemea de oaie, proaspata, jumatate de palma, ardei si trei lingurite de humus.
Nu stiu ce se intampla dar nu-mi este foame. Ma mira asta. Cafeaua cu lapte si ceaiul nu- mi lipsesc.
Sper ca maine sa nu ma lacomesc. Cantarul m-a bucurat si astazi si mi-ar parea rau sa pierd ce castig. Asa tot fac..x-(x-(x-(
Noapte buna si cu liniste >:D<:-*

kad_cor 07 nov 2015 10:13:27

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Spor la treaba azi , am inteles ca ai o zi plina.
Eu la servici pana intr-o vreme si am o multime de hartii de facutx-(.
:x

marilo 08 nov 2015 07:46:17

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
La multi ani Mihaela, La multi ani Gabriela !!!Sanatate si bucurie sa fie in viata ta !

kad_cor 09 nov 2015 08:35:02

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Buna dimineata
Inca o data felicitari pentru saptamana trecuta!:x
O saptamana usoara la lucru si sa fii cat mai usoara joi.
:x

marilo 09 nov 2015 09:26:40

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de kad_cor (Post 1391533)
Buna dimineata
Inca o data felicitari pentru saptamana trecuta!:x
O saptamana usoara la lucru si sa fii cat mai usoara joi.
:x

Multumesc pentru felicitari. M-a surprins si pe mine ritmul saptamanii trecute. Incerc sa inteleg cum s-a intamplat ca sa pot repeta experienta dar nu inteleg. Am recapatat 300 de grame din cele pirdute si stau cu ele de trei zile. Este adevarat ca am mancat mult dulce zilele astea si se putea intampla rau de tot. Incerc sa recuperez. Sa vedem ce reusesc sa fac.
Sa ne fie bine >:D<:-*:-*

kad_cor 10 nov 2015 08:33:54

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
O zi minunata!
Acum au zis la meteo : izolat ploua in Maramures.
Iti dai seama ca eu sunt in zona aia delimitata exact "izolat in Maramures" si pentru ca am o varsta am simtit asta de aseara:D puteam da eu prognoza:P.
>:D<

marilo 10 nov 2015 20:32:54

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de kad_cor (Post 1391601)
O zi minunata!
Acum au zis la meteo : izolat ploua in Maramures.
Iti dai seama ca eu sunt in zona aia delimitata exact "izolat in Maramures" si pentru ca am o varsta am simtit asta de aseara:D puteam da eu prognoza:P.
>:D<

kori, si pe mine ma supara oasele, ba ici ba colo . Mai ales cand este frig si umezeala. Am cateva puncte sensibile dar na, parca daca nu m-ar durea nimic nu exist :)):)) La noi este o vreme superba. Nu stiu cat de bine este ca este asa. De cativa ani ,,mosul,, nu mai vine cu sanioara :(. Chiar daca eu nu mai iubesc iarna, imi doresc sa ninga in seara de ajun.
:x

marilo 10 nov 2015 20:42:28

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Ma simt un pic trista. Sunt intr-o perioada confuza a vietii mele. La serviciu este o stare de tensiune pe care o suport greu. Am anuntat ca vreau sa ma retrag de la intai ianuarie, inca de acum cinci saptamani. Vad ca nu fac nimic sa gaseasca o metoda de a ma inlocui. Cred ca nu m-au luat in seama. Eu stiu ca-mi va fi greu, financiar, dar chiar nu mai vreau. Am obosit si vreau sa fiu linistita. Am nevoie de calm, rabdare. Nu mai vreau graba, nu mai vreau voci ridicate. Nu pot sa ma bucur pentru decizi mea. Imi este un pic teama sa nu dau din lac in put. Dar am anuntat si atunci trebuie sa ma tin de cuvant nu? Puiucul meu mic va avea nevoie de mine.
Tare greu ...:-s:((

rozica1965 10 nov 2015 20:51:05

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1391673)
Ma simt un pic trista. Sunt intr-o perioada confuza a vietii mele. La serviciu este o stare de tensiune pe care o suport greu. Am anuntat ca vreau sa ma retrag de la intai ianuarie, inca de acum cinci saptamani. Vad ca nu fac nimic sa gaseasca o metoda de a ma inlocui. Cred ca nu m-au luat in seama. Eu stiu ca-mi va fi greu, financiar, dar chiar nu mai vreau. Am obosit si vreau sa fiu linistita. Am nevoie de calm, rabdare. Nu mai vreau graba, nu mai vreau voci ridicate. Nu pot sa ma bucur pentru decizi mea. Imi este un pic teama sa nu dau din lac in put. Dar am anuntat si atunci trebuie sa ma tin de cuvant nu? Puiucul meu mic va avea nevoie de mine.
Tare greu ...:-s:((

Asa a fost si la mine! Anuntasem cu cateva luni inainte....dar nu ma credeau!

kad_cor 11 nov 2015 08:52:24

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1391673)
Ma simt un pic trista. Sunt intr-o perioada confuza a vietii mele. La serviciu este o stare de tensiune pe care o suport greu. Am anuntat ca vreau sa ma retrag de la intai ianuarie, inca de acum cinci saptamani. Vad ca nu fac nimic sa gaseasca o metoda de a ma inlocui. Cred ca nu m-au luat in seama. Eu stiu ca-mi va fi greu, financiar, dar chiar nu mai vreau. Am obosit si vreau sa fiu linistita. Am nevoie de calm, rabdare. Nu mai vreau graba, nu mai vreau voci ridicate. Nu pot sa ma bucur pentru decizi mea. Imi este un pic teama sa nu dau din lac in put. Dar am anuntat si atunci trebuie sa ma tin de cuvant nu? Puiucul meu mic va avea nevoie de mine.
Tare greu ...:-s:((

Te inteleg si eu vreau sa ma las de job1 , inca nu stiu cum sa anunt asta in asa fel incat sa nu fac rau, sa nu fiu o persoana rea(dar locul asta cel putin acum ii face rau:().

kad_cor 13 nov 2015 08:00:14

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
O zi faina !
;;)

kad_cor 17 nov 2015 21:10:02

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Un salut dintr-un Sighet in care iar ploua!
Am sa ruginescx-(
>:D<

marilo 18 nov 2015 13:17:54

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de kad_cor (Post 1392222)
Un salut dintr-un Sighet in care iar ploua!
Am sa ruginescx-(
>:D<

>:D<:-*:)):)):)):)):)):))

kad_cor 19 nov 2015 17:03:14

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Te tin la curent cu vremea de aici din Sighet:
Azi a fost SOARE b-)incet incet s-a intunecat si sunt ceva nori dar inca nu ploua;;).
Sper sa fie un sfarsit de saptamana cu Soare dar se pare ca este asa o vorba:
"Speri mata dar speri .... degeaba":>
Sa vedem.
:-*>:D<

marilo 19 nov 2015 20:15:57

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Nu stiu Kori, dar nici caldura de pe la noi nu este de bine. Sunt temperaturi de 20 de grade la pranz. Nici nu stiu cam sa ma imbrac. Dimineata imi este frigut si la pranz stam cu ferestrele deschise, la birou. As vrea sa ninga de,, mos ajun,, Vreau sa vad fulgii pe fereastra. Vreau sa-l plimb pe Vladi cu saniuta. Acum este marisor si l-ar bucura zapada . De cativa ani, Craciunul este fara zapada si nu-mi place.
Cine stie !!

kad_cor 23 nov 2015 18:29:40

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
O saptamana buna sa fie!
>:D<

marilo 23 nov 2015 20:02:54

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
[SIZE="3"]
Citat:

Anterior postat de kad_cor (Post 1392706)
O saptamana buna sa fie!
>:D<

Multam Koricel:-*>:D< Astazi am avut o zi veseluta. Nici eu nu stiu de ce :)):)) Acum am intrat tot din motivul asta. Ma simt bine, psihic. Am scos din dulap goblenul :)):)):x Este o dragoste a mea din timpurile in care eram vesela mereu. Chiar daca nu mai vad asa bine, port ochelari la lucru, vreau sa lucrez un pic. Imi este cumplit de dor sa ascult muzica, sa am o cafea pe masuta si goblenul in maini. Mi-am propus sa fac asta, macar o ora seara, la lampa. Nu stiu daca imi va fi usor sau greu dar asta seara incerc.
Noapte buna si sa fie bine pentru toata lumea .SIZE]

kad_cor 24 nov 2015 17:58:52

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1392711)
[SIZE="3"]

Multam Koricel:-*>:D< Astazi am avut o zi veseluta. Nici eu nu stiu de ce :)):)) Acum am intrat tot din motivul asta. Ma simt bine, psihic. Am scos din dulap goblenul :)):)):x Este o dragoste a mea din timpurile in care eram vesela mereu. Chiar daca nu mai vad asa bine, port ochelari la lucru, vreau sa lucrez un pic. Imi este cumplit de dor sa ascult muzica, sa am o cafea pe masuta si goblenul in maini. Mi-am propus sa fac asta, macar o ora seara, la lampa. Nu stiu daca imi va fi usor sau greu dar asta seara incerc.
Noapte buna si sa fie bine pentru toata lumea .SIZE]

Este foarte placuta imaginea, poate si pentru ca Mamei mele ii placea enorm lucru de mana a fost o artista , si nu o laud deloc. Cand am timp iti pozez cateva din realizarile ei.
E bine sa faci ceva pentru suflet , traim intr-o lume care este agitata tot timpul ne grabim nu avem timp pentru noi.
Oare unde vrem sa ajungem:-/
E asa de valabil si pentru mine dar inca nu vad cum sa rezolv (poate nu am cautat destul rezolvarea:-/|)
>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:03:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO