forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Motivatie (http://forum.slabute.ro/motivatie/)
-   -   Cum sa am ambitie ca sa slabesc? (http://forum.slabute.ro/motivatie/cum-ambitie-ca-slabesc-1599.html)

mvthebest 20 oct 2009 14:39:38

Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
Ce pot sa fac ca sa am ambitie ca sa slabesc :((... Mi-as dori tare mult ca sa slabesc. Sa ajung la 54kg.. dar ador dulciurile si parca finetti a devenit o obsesie, nu stiu ce sa ma fac ... Ajutati-ma va rogg :((:((
Acum am 59.3kg ...sport fac dar foarte rar... cand sunt singura in camera si cand nu sunt obosita... :((:((:((:((

roseadria 20 oct 2009 15:00:09

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
:) Buna....pai uite eu iti voi spune ceea ce cu siguranta stii si tu sau poate ceva ce multa lume ti-a spus deja! NU MAI DESCHIDE GURA PT LUCRURI CARE INGRASA SI CARE NU TE LASA SA SLABESTI!
Ca adjuvanti, incearca sa-ti pui pe umeras la tine in camera o pereche de pantaloni mishto dar care au masura la care vrei tu sa ajungi. Ca sa fie mai stimulant, pune si un top cu vedere la buric.....
Bafta multa!

Laura 20 oct 2009 15:03:18

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
disperarea nu e o solutie......daca finetti e obsesie nu-l mai cumpara...nu-l mai vezi;) si nu mai poftesti...sa daca tot vrei dulce ia un fruct care-ti place;;)...despre sport ...nu e bine, trebuie sa te mobilizezi.....fara miscare nu poti sa slabesti frumos...si mai ales sa tonifici:-s...fa orice tip de miscare, doar fa;;).......nu e greu.....trebuie sa ai curaj si sa zici ajunge!!!!!!!!!!!!!!!....daca tu nu faci nimic crezi ca rezolvi ceva???????????....nu..ia atitudine si spune stop obiceiurilor proaste;).....se poate....sigur se poate doar un pic de curaj si ambitie:)

mvthebest 20 oct 2009 15:03:21

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
Citat:

Anterior postat de roseadria (Post 42181)
:) Buna....pai uite eu iti voi spune ceea ce cu siguranta stii si tu sau poate ceva ce multa lume ti-a spus deja! NU MAI DESCHIDE GURA PT LUCRURI CARE INGRASA SI CARE NU TE LASA SA SLABESTI!
Ca adjuvanti, incearca sa-ti pui pe umeras la tine in camera o pereche de pantaloni mishto dar care au masura la care vrei tu sa ajungi. Ca sa fie mai stimulant, pune si un top cu vedere la buric.....
Bafta multa!

Da, inainte de multe ori, cand ma uitam pe net, pe hi5-uri vedeam fete slabute si frumoase.. si imi venea ambitia. dar nu imi tinea mult 1,2 zile.. :(

mvthebest 20 oct 2009 15:16:12

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 42185)
disperarea nu e o solutie......daca finetti e obsesie nu-l mai cumpara...nu-l mai vezi;) si nu mai poftesti...sa daca tot vrei dulce ia un fruct care-ti place;;)...despre sport ...nu e bine, trebuie sa te mobilizezi.....fara miscare nu poti sa slabesti frumos...si mai ales sa tonifici:-s...fa orice tip de miscare, doar fa;;).......nu e greu.....trebuie sa ai curaj si sa zici ajunge!!!!!!!!!!!!!!!....daca tu nu faci nimic crezi ca rezolvi ceva???????????....nu..ia atitudine si spune stop obiceiurilor proaste;).....se poate....sigur se poate doar un pic de curaj si ambitie:)


Da, asa voi face de acum in colo...Multumesc :-* Ca doar nu a ajuns o cutie de finetti sa ma conduca pe mine nu :) (sper ca nu :-s)

Cu sportul este putin mai greu ,dar sunt constienta ca trebuie sa-l practic..
Dar nu stiu de ce ma plictisesc foarte repede... :-??

mvthebest 20 oct 2009 15:19:33

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
De ce sport as putea sa nu ma plictisesc...
Trebuie facut zilnic,,? Voi zilnic faceti sport... ?;)

madaEM 20 oct 2009 15:24:32

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
incearca sa te mobilizezi...gandestete ca orice gurita de finetti iti face rau...ca te impiedica sa ajungi acolo unde vrei...de exemplu si eu eram obsedata de dulciuri...si inca sunt...dar de 1 saptamana si ceva nu am papat nimc dulce...desi fratele meu imi aduce in fiecare zi ...si mereu imi zice "hai ia si u jumate de elcler"(eclerul e moartea mea)sau isi ia cola in fiecare zi sau alte sucuri...da eu incerc sa nu pun gura pe ele....si ai sa vezi cand vei reusi sa nu mai papi dulciuri vei fi asa fericita si mandra de tine...si vei avea asa un sentiment de bine...sa stii ca merita toate sacrificiile astea...;;)
iar in legatura cu sportul incepe sa mergi pe jos...cand prinzi o zi mai frumoasa...ca acuma e cam urat cu ploile astea:(si mergi...ai sa vezi ca vei vrea sa mergi cat mai mult...eu d ieri mam apucat de zumba...tot de aici am aflat de el...u de ce nu incerci sa faci?este super distractiv si nu te vei plictisi...defapt nici nu simti ca faci miscare...ca faci aerobic...doar dansezi pe ritmuri foarte faine..si te distrezi;;)

hai ca se poate....>:D<>:D<treci la munca ...si dute si arunca cutia de finetti....eu una asa am facut cu niste banane cu ciocolata...:))

madaEM 20 oct 2009 15:25:36

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 42197)
De ce sport as putea sa nu ma plictisesc...
Trebuie facut zilnic,,? Voi zilnic faceti sport... ?;)

cum tiam zis si mai sus...incearca zumba;)merita...>:D<merita orice pentru o silueta de invidiant nui asa?

mvthebest 20 oct 2009 15:29:48

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
Citat:

Anterior postat de mada_gabi2006 (Post 42201)
cum tiam zis si mai sus...incearca zumba;)merita...>:D<merita orice pentru o silueta de invidiant nui asa?

Da asa este... ai dreptate... Va promit si imi promit si mie .. ca de acum inainte las finetti sau dulciuri...de-o parte... TREBUIE SA REUSESC>..:x:x:x:x

buterfly89 22 apr 2010 10:06:34

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
neatza..:D:D:D..la fel sunt si eu cu dulciurile...o saptamana maxim..si nu pot fara ele..insa am zis k incep o noua schimbare..ai putea fff bine sa alergi..iti iei si o muzik house da daia sa,ti dea energie..dai volum maxim si alergi usor usor..la inceput o sa fie greu..chiar fff greu..dar apoi ai sa ajungi sa iubesti sa mergi sa alergi..si dak in 1 zi alergai maxim 10 min. cu timpul ai sa devii experta in rezistentza....dak aii vrea am putea sa n ajutam reciproc..o zi buna iti doresc si mult succes..t pwp:-*:-* la toate slabutzele :SA N AJUTE DZEU SA REUSIM..TOATE SA FIM FRUMOASE\:D/

mvthebest 22 apr 2010 10:30:20

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
Citat:

Anterior postat de buterfly89 (Post 160945)
neatza..:D:D:D..la fel sunt si eu cu dulciurile...o saptamana maxim..si nu pot fara ele..insa am zis k incep o noua schimbare..ai putea fff bine sa alergi..iti iei si o muzik house da daia sa,ti dea energie..dai volum maxim si alergi usor usor..la inceput o sa fie greu..chiar fff greu..dar apoi ai sa ajungi sa iubesti sa mergi sa alergi..si dak in 1 zi alergai maxim 10 min. cu timpul ai sa devii experta in rezistentza....dak aii vrea am putea sa n ajutam reciproc..o zi buna iti doresc si mult succes..t pwp:-*:-* la toate slabutzele :SA N AJUTE DZEU SA REUSIM..TOATE SA FIM FRUMOASE\:D/

Eu am depasit aceasta ,,perioada''si ,,obsesie'' L-am eliminat de tot din casa.
Acum incerc sa fac sport zilnic. Sau 1zi pauza:)
Succes>:D<>:D<>:D<

rxn1 26 apr 2010 20:33:23

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
Eu am avut mai multe tentative de renuntat la dulciuri. Le lasam vreo doua zile, vedeam ca incep sa slabesc si iar incepeam. Acum am zis ca imi trebuie neaparat o schimbare. Am renuntat de tot la ele. Si am inceput sa fac si aerobic, ca imi place mai mult miscarea pe muzica. Sunt niste clipuri f bune pe youtube unde poti face in ritmul bun. caci eu cand faceam miscare dupa capul meu nu se simtea nimic. Dar acum, facand in acelasi timp cu altii, lucrez mult mai bine.

georgy30 04 mai 2010 07:59:38

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
Buna dimineata!
Eu sunt noua pe forum si am nevoie de ajutooooooooor. Am 1.60 inaltime si 95 kg, deci chiar trebuie sa mai slabesc ceva mai mult. Motivatii am : trebuie sa slabesc deoarece in acest an in august ma marit, trebuie sa slabesc deoarece vreau sa am copii, trebuie sa slabesc pentru ca nu ma mai simt chiar bine in pielea mea. Deci am motive si chiar intemeiate, dar nu am ambitieeeeeee. De trei ani incoace tot incerc sa slabesc, dar cum ajung la ceva rezultate ma satur si termin cu dieta. Vreau si eu mai multa ambitie, voi ce ati facut pentru asta?

Slabuta 04 mai 2010 14:27:52

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
Citat:

Anterior postat de georgy30 (Post 174618)
Buna dimineata!
Eu sunt noua pe forum si am nevoie de ajutooooooooor. Am 1.60 inaltime si 95 kg, deci chiar trebuie sa mai slabesc ceva mai mult. Motivatii am : trebuie sa slabesc deoarece in acest an in august ma marit, trebuie sa slabesc deoarece vreau sa am copii, trebuie sa slabesc pentru ca nu ma mai simt chiar bine in pielea mea. Deci am motive si chiar intemeiate, dar nu am ambitieeeeeee. De trei ani incoace tot incerc sa slabesc, dar cum ajung la ceva rezultate ma satur si termin cu dieta. Vreau si eu mai multa ambitie, voi ce ati facut pentru asta?

Buna Georgy si bine ai venit printre noi :)

Iti dai seama ca ambitia nu se vinde la kg in piata sau magazine, deci nu iti putem spune de unde am luat- o :D

Eu cred ca ambitia ti-o formezi singur, in general, vine atunci cand vrei mai mult, vrei sa te alimentezi sanatos, vrei sa fii cea mai, cea mai, cu corp super frumos, sa nu iti fie rusine pe plaja, etc, pe mine toate aceste lucruri ma fac sa am ambitie cu nemiluita.

De aceea, cred ca fiecare trebuie sa isi gaseasca singur ambitia, numai el stie ce il motiveaza si il ambitioneaza cu adevarat. :)

onetotilia 04 mai 2010 14:41:10

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
daca zici ca te mariti.... nu vrei sa fi o miresica frumoasa si slabuta... pana in august mai sunt cateva luni bune si poate reusesti sa dai jos vreo 15 intr-un stil de viata sanatos... si oricum -15 kg in rochia de mireasa.... o sa se vada... :D si apoi dupa ce te vezi maritata gandeste-te ca vrei sa faci copii... cu 95 kg si mai iei vreo 10-15 la sarcina.... nu ar fi tocmai bine si ti-ar fi foarte greu si ai putea avea probleme de sanantate.... asa ca te poti motiva sa mai tii vreo cateva luni si sa slabesti si mai mult pana ajungi undeva la vreo 65.. ( spun asta pt ca si eu sunt cam de aceeasi inaltime ca tine si am avut maxim 63... dar nu aratam grozav.... ) si apoi sa iti propui sa faci un bebe :) si tot asa... si astfel vei fi zvelta cand vei fi insarcinata, nu vei fi atat de greoaie... si daca lasi sa se acumuleze kg peste kg.... nu e prea bine.....

irina27 16 iul 2010 17:31:58

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
Citat:

Anterior postat de georgy30 (Post 174618)
Buna dimineata!
Eu sunt noua pe forum si am nevoie de ajutooooooooor. Am 1.60 inaltime si 95 kg, deci chiar trebuie sa mai slabesc ceva mai mult. Motivatii am : trebuie sa slabesc deoarece in acest an in august ma marit, trebuie sa slabesc deoarece vreau sa am copii, trebuie sa slabesc pentru ca nu ma mai simt chiar bine in pielea mea. Deci am motive si chiar intemeiate, dar nu am ambitieeeeeee. De trei ani incoace tot incerc sa slabesc, dar cum ajung la ceva rezultate ma satur si termin cu dieta. Vreau si eu mai multa ambitie, voi ce ati facut pentru asta?

Cum merg lucrurile? :-*

Miicuta 16 iul 2010 18:11:08

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 42172)
Ce pot sa fac ca sa am ambitie ca sa slabesc :((... Mi-as dori tare mult ca sa slabesc. Sa ajung la 54kg.. dar ador dulciurile si parca finetti a devenit o obsesie, nu stiu ce sa ma fac ... Ajutati-ma va rogg :((:((
Acum am 59.3kg ...sport fac dar foarte rar... cand sunt singura in camera si cand nu sunt obosita... :((:((:((:((

SI eu simt in unele momente ca vreau sa renunt..dar ma gandesc ca tot ce am facut pana aqm va fi in zadar...

Cand imi este pofta, fara sa'mi fie foame...ma uit la un film..si'mi iau gandul...

Ambitie pentru sport, gasesc usor..ma uit in oglinda si spun: coapse marii , burtica mare, fund mare..:)) si imediat imi vine chefu :))

Tina 18 iul 2010 11:41:08

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
Eu nu pot sa te sfatuiresc atat din experienta proprie cat si din sfaturi nutritionale citite
- renunta COMPLET la orice are zahar, oricat de putin ai manca, vei vrea mai mult, e un drog asupra creierului tau - prepara-ti acasa orice dulce, fara zahar

- incearca sa ai nu doar o motivatie exterioara: fete de pe hi5, e drept functioneaza la inceput, dar trebuie sa te ai pe tine drept model

- acum arati bine, aminteste-ti cum aratai, ai reusit atunci, e timpul pt. un pas mai mare, pt toata viata.
Motiveaza-te raportandu-te la propriul succes.

Mult succes! Si...hai ca poti>:D<

Mihaela83 29 iul 2010 14:19:53

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
buna,

Sunt si eu noua pe aici si desi nu sunt asa grasa 55 kg la 163 ,vreau sa imi spuneti si mie cum scap de burta...am ceva ...88cm x-(x-(x-(,si vreau sa arat si eu mai bine..
deci are cineva experienta cu asa ceva???
pupici

Slabuta 02 aug 2010 13:00:48

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
Citat:

Anterior postat de Mihaela83 (Post 271580)
buna,

Sunt si eu noua pe aici si desi nu sunt asa grasa 55 kg la 163 ,vreau sa imi spuneti si mie cum scap de burta...am ceva ...88cm x-(x-(x-(,si vreau sa arat si eu mai bine..
deci are cineva experienta cu asa ceva???
pupici

Buna Mihaela si bun venit in familia noastra :)

Eu am scapat de burta (de la 86 cm la 78 cm) cu South Beach si aerobic.

Liliana9 03 aug 2010 18:52:10

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
Citat:

Anterior postat de Mihaela83 (Post 271580)
buna,

Sunt si eu noua pe aici si desi nu sunt asa grasa 55 kg la 163 ,vreau sa imi spuneti si mie cum scap de burta...am ceva ...88cm x-(x-(x-(,si vreau sa arat si eu mai bine..
deci are cineva experienta cu asa ceva???
pupici

Si pilates te poate ajuta!

Succes!:-*

sande 03 aug 2010 23:24:26

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
buna ! eu sunt noua :* :) mi-am facut cont pe acest site pentru ca sunt grasa:(:-svreau sa slabesc am 1,66 si 65 de kg :((ce sa fac ca sa ma pot abtine de la mancare sunt constienta ca ingrasa dar nu stiu cum pot renunta la toate mancarurile bogate in calori:(

Slabuta 04 aug 2010 19:43:38

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
Citat:

Anterior postat de sande (Post 276874)
buna ! eu sunt noua :* :) mi-am facut cont pe acest site pentru ca sunt grasa:(:-svreau sa slabesc am 1,66 si 65 de kg :((ce sa fac ca sa ma pot abtine de la mancare sunt constienta ca ingrasa dar nu stiu cum pot renunta la toate mancarurile bogate in calori:(

Buna Sande si bun venit in familia noastra :)

Nu esti grasa, esti implinita, nu trebuie sa te jignesti, asta este prima remarca :)

Nu trebuie sa te abtii de la mancare, trebuie sa alegi ce mananci :)

Ce anume te tenteaza?

Poofy Girl 04 aug 2010 23:04:47

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
Slăbuţo, am trimis deja una bucată mesaj/întrebare lu' adminu', dar cum sunt io nerăbdătoare şi tu eşti online, mă gândesc să te întreb şi pe tine.
Copy-paste după mesajul trimis:

Nu cred că m-am documentat suficient referitor la regulament, dar sper totuşi la un răspuns pe această cale.
Mă gândeam să deschid un topic nou în cadrul forumului "Motivaţie", unde să postăm linkuri (eu mă gândeam la Youtube, filmuleţe before-after pentru un plus de motivare pentru a slăbi, bănuiesc că pot fi trimiteri şi spre alt tip de poveşti de succes... în afară de cele de pe siteurile sponzorizate ale unor produse de slăbit sau trimiteri pe alte forumuri). Este permis?
...mda, cred că mi-am răspuns singură. Ar fi nevoie de o extra-moderare acolo, ca să nu înceapă să curgă abuzurile. Dar poate totuşi...
La obiect, găsisem un filmuleţ pe youtube care prezintă multe poze before-after weight loss, mie mi-a folosit mult şi mi-a dat un boost de încredere că şi eu pot. Mă gândeam că poate ar prinde bine şi altora, şi nu ştiu cum/dacă am voie să îl împart. Aşa că aştept un răspuns în acest sens.


So?...

(Totally offtopic, ştiu că am lipsit multă vreme de la raport, mă revanşez când trec peste ruşinea că am greşit mult în ceea ce priveşte dieta :">)

Poofy Girl 05 aug 2010 01:07:21

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
Nevermind, am rezolvat. Adică am postat deja. :D;;)

sande 06 aug 2010 01:20:11

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
:((scz ca nu am mai putut raspunde :( pai ma tenteaza de exemplu sa mananc salam cu paine sau orice gasesc in frigider :(( si la ora asta am pofta sa mananc ceva cu paine:-ocum sa numi mai stea gandul la mancare:( de o saptamana incerc sa in un regim : dimineata apa calda cu lamaie , la pranz : grefruit si vitamina c plus iaurt si altele si seara iara jumate de grefrut si vitamina c:( dar din pacate nu il pot tine cum mias dori:((u ce crezi ajuta acest regim la ceva si grefuitul lamaia si vitamina c sunt bune pentru slabit? si ce exerciti sunt bune de fcut in casa ca sa slabim:-* eu cum ti-am mai spus am 1,66 m si 65 kg la acesta inaltime ce greutate miar fi potrivita? te pup

Roxy2222 08 aug 2010 19:59:19

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
fac fitness+30 min alerg+100 de abdomene si in rest exercitii pt brate :)

Slabuta 10 aug 2010 14:22:19

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
Citat:

Anterior postat de sande (Post 279057)
:((scz ca nu am mai putut raspunde :( pai ma tenteaza de exemplu sa mananc salam cu paine sau orice gasesc in frigider :(( si la ora asta am pofta sa mananc ceva cu paine:-ocum sa numi mai stea gandul la mancare:( de o saptamana incerc sa in un regim : dimineata apa calda cu lamaie , la pranz : grefruit si vitamina c plus iaurt si altele si seara iara jumate de grefrut si vitamina c:( dar din pacate nu il pot tine cum mias dori:((u ce crezi ajuta acest regim la ceva si grefuitul lamaia si vitamina c sunt bune pentru slabit? si ce exerciti sunt bune de fcut in casa ca sa slabim:-* eu cum ti-am mai spus am 1,66 m si 65 kg la acesta inaltime ce greutate miar fi potrivita? te pup

Nici salamul, nici painea alba nu e de dorit, iar in combinatia asta chiar e o bomba pentru silueta.

Regimul tau e foarte dezordonat. De acolo provin si poftele pentru tot ce este interzis si ingrasa.

Ca sa slabesti si sa te mentii la greutatea dorita trebuie o dieta sanatoasa, ceea ce faci tu seamana mai mult cu infometare.
O sa iti vina sa crezi ca eu mananc zilnic 1300-1400 kcal si slabesc?! Si nu mananc un mar sau un iaurt, ci am mese foarte satioase.

Nu inteleg de ce trebuie sa folosesti aceasta combinatie grapefruit-lamaie-vitamina C:-/ Este gresit sa crezi ca asa vei slabi si cel mai important vei fi sanatoasa.

Cum poate un mic dejun sa contina doar apa cu lamaie?

Faci greseli foarte mari, sfatul meu e sa te apuci sa studiezi ce inseamna pe bune o dieta, lasa regimurile care promit scaderi spectaculoase, alege ceva de durata, sanatos, o dieta care iti da voie sa mananci, si nu doar sa bei apa sau sa mananci lamai. :)

Legat de greutatea ideala vezi aici: Greutate ideala

sande 11 aug 2010 16:20:34

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
multumesc mult de sfaturi:( dar de exemplu ce as puteam mancat intr-o zi? si am apelat la lamaie si grefruit pentru ca vreau sa slabesc odata:( ce sa mananc sidupa ce ora nu se mananca seara? team pupat

maadaaliinaa 12 aug 2010 17:55:06

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
Citat:

Anterior postat de sande (Post 285607)
multumesc mult de sfaturi:( dar de exemplu ce as puteam mancat intr-o zi? si am apelat la lamaie si grefruit pentru ca vreau sa slabesc odata:( ce sa mananc sidupa ce ora nu se mananca seara? team pupat

incearca sa nu mananci dupa ora 18. acum e vara, fructele si legumele proaspete te ajuta foarte mult. in plus, poti sa-ti pregatesti niste salate super gustoase :D cred ca iti trebuie o motivatie puternica ... gandeste-te cat de bine vei arata si cat de bine te vei simti in noua ta silueta :x

Slabuta 15 aug 2010 23:10:58

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
Citat:

Anterior postat de sande (Post 285607)
multumesc mult de sfaturi:( dar de exemplu ce as puteam mancat intr-o zi? si am apelat la lamaie si grefruit pentru ca vreau sa slabesc odata:( ce sa mananc sidupa ce ora nu se mananca seara? team pupat

Uite vezi aceste modele de meniuri
Regim alimentar de 1.200 calorii - Slabute.ro
http://forum.slabute.ro/dieta-hipoca...lorii-552.html
, sau studiaza meniurile slabutelor. Meniuri - Calculator calorii - Slabute.ro

sande 16 aug 2010 17:43:20

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
multumesc mult de sfaturi :* dar este adevarat ca daca stam flamanzi slabim mai repede decat cand mancam de mai multe ori pe zii fructe?

Slabuta 17 aug 2010 16:11:08

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
Citat:

Anterior postat de sande (Post 291529)
multumesc mult de sfaturi :* dar este adevarat ca daca stam flamanzi slabim mai repede decat cand mancam de mai multe ori pe zii fructe?

Cum adica?:-/
Adica daca nu mananci nimic e mai bine decat sa mananci fructe toata ziua? am inteles bine?

Daca e asa intrebarea, atunci iti spun ca nu e buna nici prima si nici a doua varianta, bineinteles ca intre cele 2 cea mai grava si care trebuie ocolita este infometarea. Dar nici pe fructe nu poti trai toata viata.

mvthebest 19 aug 2010 17:41:31

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
Dar ce facem cand ambitia ,,dispare'':(
Cum facem ca sa reapara ?

sande 21 aug 2010 00:00:05

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
daca ti un regim adecvat si mai facem si seara pilates 20 de min intr-o luna cat slabim:( aa mi-am comandat relax and tone ce crezi imi va fi bun de ceva:*?

anqutz 21 aug 2010 09:33:46

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 295375)
Dar ce facem cand ambitia ,,dispare'':(
Cum facem ca sa reapara ?

Te uiti la tine in oglinda. Iti place ce vezi? Daca nu, inseamna ca trebuie sa lucrezi pt asta. :) Apoi iti aduni fortele si te intrebi daca si peste 1 an vrei sa vezi aceeasi imagine a ta in oglinda. ;) Daca nu, scrii cu negru pe alb un plan de bataie si il duci la capat cu ambitie si sarguinta luptand zi de zi pentru ceea ce iti doresti. Si te mai gandesti ca o pizza si un suc aduc fericire de moment dar o imagine buna despre tine poate sa te ajute sa ai mai multa incredere in tine. :) Plus ca ne mancand toate prostiile si facand sport vei invata sa te pretuiesti mai mult pe tine.

mvthebest 21 aug 2010 09:39:52

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 297356)
Te uiti la tine in oglinda. Iti place ce vezi? Daca nu, inseamna ca trebuie sa lucrezi pt asta. :) Apoi iti aduni fortele si te intrebi daca si peste 1 an vrei sa vezi aceeasi imagine a ta in oglinda. ;) Daca nu, scrii cu negru pe alb un plan de bataie si il duci la capat cu ambitie si sarguinta luptand zi de zi pentru ceea ce iti doresti. Si te mai gandesti ca o pizza si un suc aduc fericire de moment dar o imagine buna despre tine poate sa te ajute sa ai mai multa incredere in tine. :) Plus ca ne mancand toate prostiile si facand sport vei invata sa te pretuiesti mai mult pe tine.

Da,dar pe moment nu prea gandesti.
Eu de ex. pe moment imi vine sa mananc si aia si cealalta,dar dupa tot timpul imi pare rau cand ma vad cat un butoi:-s
Dar pe moment parca nu mai gandesc nimic:(
Am incercat si faza cu oglinda,dar nush de ce nu functioneaza.

anqutz 21 aug 2010 09:46:30

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 297361)

Da,dar pe moment nu prea gandesti.
Eu de ex. pe moment imi vine sa mananc si aia si cealalta,dar dupa tot timpul imi pare rau cand ma vad cat un butoi:-s
Dar pe moment parca nu mai gandesc nimic:(
Am incercat si faza cu oglinda,dar nush de ce nu functioneaza.

Ar fi cazul sa constinetizezi ca urmeaza sa faci ceva daunator organismului meu. Nu zice nimeni sa te abtii 7 zile din 7, Doamne fereste, e ok sa mai mananci uneori si cate ceva nepermis. Dar nu sa fie frecvent. ;) Inainte sa devorezi ceva ce iti place ft mult dar te ingrasa gandeste-te cate ai sacrificat ca sa ajungi aici si daca ti-ar placea sa ai iar 70 de kg. :) Sau daca ti-ar placea sa ai 53. Stiu ca e al naibi de greu, nici mie nu imi iese uneori, mai ales cand am perioade proaste si apoi imi plang de mila ca am aruncat frumusete de rezultate la gunoi. x-( Dar trebuie sa te fortezi sa te gandesti la asta, sa fi constienta ca nu faci bine si sa nu te lasi condusa de mancare ci de propria vointa si putere. Si, pt ca esti cuminte, din cand in cand sa te recompensezi cu ceva bun, dar pe care sa-l imparti frateste cu iubitul tau (eu impart frateste cu al meu asa: 65% eu si restul el :)), ca doar el e mai mare :P).

mvthebest 21 aug 2010 10:21:46

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 297371)
Ar fi cazul sa constinetizezi ca urmeaza sa faci ceva daunator organismului meu. Nu zice nimeni sa te abtii 7 zile din 7, Doamne fereste, e ok sa mai mananci uneori si cate ceva nepermis. Dar nu sa fie frecvent. ;) Inainte sa devorezi ceva ce iti place ft mult dar te ingrasa gandeste-te cate ai sacrificat ca sa ajungi aici si daca ti-ar placea sa ai iar 70 de kg. :) Sau daca ti-ar placea sa ai 53. Stiu ca e al naibi de greu, nici mie nu imi iese uneori, mai ales cand am perioade proaste si apoi imi plang de mila ca am aruncat frumusete de rezultate la gunoi. x-( Dar trebuie sa te fortezi sa te gandesti la asta, sa fi constienta ca nu faci bine si sa nu te lasi condusa de mancare ci de propria vointa si putere. Si, pt ca esti cuminte, din cand in cand sa te recompensezi cu ceva bun, dar pe care sa-l imparti frateste cu iubitul tau (eu impart frateste cu al meu asa: 65% eu si restul el :)), ca doar el e mai mare :P).

:))Da mi-a placut faza cu frateste.
Sincer de multe ori cuvintele voastre m'au incurajat f mult.
Mie imi este ciuda cand vad ca rezist 5zile,iar dupa adica in weekend o dau rau in bara:( si atunci incep repliciile cum ca nu sunt in stare sa duc nimic pana la capat.
Normal ca nu as vrea sa ma mai vad la 70kg nici cand sunt gravida,pana atunci vreau sa am 50kg iar cand sunt gravida sa ajung la 65kg:) (sperrrrrr:(( )
Trebuie sa-mi iau ,,inima in dinti'' si sa reusesc.
Mai trag din cand in cand un ochi pe la tine prin jurnal sa ma motivez.
Trebuie sa lupt pentru ca intra 12 vreau sa fiu o slabuta:x:x:x pentru pozele din album. :x

anqutz 21 aug 2010 10:53:21

Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?
 
Ce poze? Chiar, eu am un album in calc cu topmodele si mai arunc un ochi pe la ele cand am pofte. Dar de ce sa mint, am avut si eu o perioada ft proasta, in care lucrurile nu prea mergeau bine si m-am sabotat. :( Sau cand am avut de dat licenta, numai la silueta nu mi-a stat gandul, eram super stresata, deci nu-s taman un exemplu de urmat. Macar sunt fericita ca m-am mentinut pe linia de plutire. #:-s Oricum Mira, rezultatele tale sunt ceva ce trebuie sa te incurajeze pe tine, gandeste-te cate fete vor sa dea jos si sa arate bine si nu reusesc.

Si daca in weekend o dai in bara in general de ce nu iti permiti sambata sau duminica, dar doar o zi, in care sa ai o masa cu ce poftesti tu, dar nu in cantitati mari. Ai pofta de pizza, mananca 2 felii, ai pofta de clatita, mananca una mare si tot asa. ;) Si mancatul este o placere a vietii si nu poti sa renunti la alimentele care iti plac complet. De ex am o prietena din fac care a slabit ceva kg si acum se mentine bine. Nu mananca ft mult, isi permite o data pe luna fast-food, mai mananca o portie mica de paste. :) O sa vezi si tu, cand o sa ajungi la mentinere si o sa ai un aport caloric mai mare/zi, probabil cu 500 de kcal mai mult decat mananci acum, o sa iti poti permite mai multe pofte. Asa ca e cazul sa te pui serios pe nimicit acele kg in plus :P pt ca la mentinere o sa-ti poti permite mai multe. Gandeste-te cat ai reusit pana acum, dar si cat ai reusi de acum in colo. ;) Si cum s-ar vedea acum rezultatele.


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:55:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO