forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Motivatie (http://forum.slabute.ro/motivatie/)
-   -   Vreau sa slabesc, dar nu imi gasesc motivatia necesara (http://forum.slabute.ro/motivatie/vreau-slabesc-nu-imi-gasesc-motivatia-necesara-1471.html)

DeeDee000 03 nov 2009 22:43:24

Re: Vreau sa slabesc, dar nu imi gasesc motivatia necesara
 
Ami,sunt in aceeasi situatie ca si tine ...in vara asta am slabit,aveam grija ce mananc ,ce beau si faceam si sport...de cand am inceput cu scoala ,s-a acumulat stresul iar eu la stres mananc..mult si prost...bineinteles ca s-au pus kilogramele inapoi dar acum arata si mai inestetic ca inainte..de vreo cateva zile zic ca de maine gata dar n-am reusit..insa azi am exagerat si ma simt foarte rau in momentul de fata...tipa stomacul la mine...deci nu de maine,ci de acum gata!..o sa tin un jurnal cu tot ce fac si mananc...nu ma fortez, o iau din aproape in aproape.sport mi-as permite sa fac...o ora pe zi dintre care 40 de minute alergat..asta e sportul meu preferat...pe mine nu ma incurajeaza nimeni din jur pt k nu vor sa slabesc...asa k apelez la voi fetelor sa ma mai impingeti de la spate cand gresesc...daca imi vine pofta de ceva o sa ma gandesc k voi scrie in jurnal j cineva ma va certa...sa vedem...in plus am vazut k optimismul conteaza f mult.va pup :-*slabire usoara j placuta:x

ami 03 nov 2009 23:02:30

Re: Vreau sa slabesc, dar nu imi gasesc motivatia necesara
 
si eu am aceiasi problema,nimeni nu ma sustine,pentru ca apropiatii mei considera ca sunt destul de ok acum..insa,nu ma simt bine,simt ca pot si mai mult,la 57kg ma simteam genial,si nu pot sa imi iau gandul de la intrebarea"cum o fi la 55"si am sa ma opresc din slabit doar atunci cand ma simt eu bine..imi trebuie putina ambitie,trebuie sa pot,astazi am reusit sa nu mananc deloc dulciuri,decat placinta facuta de casa,fara zahar si cu o lingurita de ulei..trebuie sa le reduc incet incet,pentru ca sunt tare pofticioasa..de maine ma duc la aerobic,seara,poate asa reusesc sa nu mananc dupa 6.ma bucur ca mi-ai raspuns si poti gasi in mine un sprijin:)

alinush 05 nov 2009 15:27:39

Re: Vreau sa slabesc, dar nu imi gasesc motivatia necesara
 
:-<..aceeasi problema...sincer..eu va inteleg fetele...asa sunt si eu..incerc de o gramada de timp sa slabesc..am reusit de 2 ori sa slabesc..vreo 2 kg..:(..putin..stiu..da ce sa fac...pff..nu zic de cate ori am incercat..da tineam cate o sapt...cel mult 1jum..si gata..ma puneam iar pe mancat..
/In momentul de fata asta imi doresc cel mai mult..da e asa de greu..si exact vointa e cea care imi lipseste....
Azi m'am hotarat...m'am inregistrat pe acest site..si sper sa reusesc sa obtin cv...vad ca multe fete au reusit...
si..imi spune si mie cnv cum sa fac un jurnal:">....pls...
pupici:*

alinush 05 nov 2009 15:43:57

Re: Vreau sa slabesc, dar nu imi gasesc motivatia necesara
 
buna..sunt noua pe aici...ma ajuta si p mn cineva sa slabesc?:((:((...e asa de greu..pff...m'am saturat sa ma simt asa de naspa in pielea mea..
de vreo 4 ani,,,am inceput sa acumulez kg:-<...si de at..am stat putin ami retrasa..din cauza asta...
am incercat de multe ori..da m'am lasta..dupa o sapt...cel mult 1jum...
ce sa fac?....
oare mai pot slabi de acum??
pupici:*

vadmin 05 nov 2009 16:55:48

Re: Vreau sa slabesc, dar nu imi gasesc motivatia necesara
 
Citat:

Anterior postat de alinush (Post 47601)
....
si..imi spune si mie cnv cum sa fac un jurnal:">....pls...

In acest subiect se explica cum se poate face un jurnal: http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...rnal-1649.html

amazing 27 nov 2009 01:52:32

Re: Vreau sa slabesc, dar nu imi gasesc motivatia necesara
 
hei ce faceti?sunt disperata intr`o depresie si nu stiu ce sa mai fac....jur ca uneori imi doresc sa mor ...toata lumea arata bine in jurul meu toti sunt frumosi...eu arat ca dracu si sunt grasa si nu stiu ce sa mai fac m`am saturat tare de tooot...imi plang mereu de mila ca o proasta in loc sa fac ceva ....si ma intreb de ce nu pot sau daca ma apuc de ce renunt mereu si ma ingras mult mai mult...cred ca si sotul meu s`a saturat de mine cum arat desi zice ca ii place....e imposibil sa iti placa un bolovan de 83 de kg...care arata groaznic.....nu stiu ce sa mai fac.....toata lumea aici mananca baga in ei ma indeamna si pe mine.....va rog un sfat macar sunt disperata nu mai pot ....

amazing 27 nov 2009 01:54:38

Re: Vreau sa slabesc, dar nu imi gasesc motivatia necesara
 
cred ca stiu cred ca daca m`ar inchide cineva intr`o camera sa`mi dea mancar cu portia si sanatoasa cred ca asta ar fi singura solutie sa slabesc :(((((

andra_aly 27 nov 2009 19:14:14

Re: Vreau sa slabesc, dar nu imi gasesc motivatia necesara
 
cum va inteleg fetelor... tare as vrea sa reusesc sa slabesc, am inceput mai multe dieta , dar nici una nu am reusit sa o tin de la inceput la sfarsit. mie cel mai greu imi e sa nu pap seara. pot sa stau si nemancata toata ziua, dar seara nu pot sa nu pap. si asta e greseala cea mai mare.. sper, cu ajutorul vostru sa reusesc. in seara asta, odata cu inscriere mea pe acest site, vreau sa reusesc sa nu mai manan ... e trecut de ora 6 deci, numai ceai si eventual un mar. sa speram ca o sa reusesc ... v-am :-*

Red_Rose 28 nov 2009 06:12:53

Re: Vreau sa slabesc, dar nu imi gasesc motivatia necesara
 
Fetelor..va spun eu din propria experienta..slabiti cit vreti dar straduiti-va ca dupa asta sa va mentineti,chiar daca introduceti alimente ce nu le-ati consumat in timpul slabirii facet-io moderat si in cantitati mici..Iata eu dupa o slabire de 12 kg am pus inapoi 4 si e strasnic,e mai rau sentimentul decit cind pur si simplu adaugi kg fara ca sa fi slabit..acum is cam disperata,ma tem sa nu pot slabi din nou:( dar motive nici nu le pot numara cite is..unul cel mai important e ca vreau sa traiesc normal..sa nu ma mai gindesc nicicind ca toti ma vad grasa.

dorutza 28 nov 2009 13:44:40

Re: Vreau sa slabesc, dar nu imi gasesc motivatia necesara
 
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 52143)
Fetelor..va spun eu din propria experienta..slabiti cit vreti dar straduiti-va ca dupa asta sa va mentineti,chiar daca introduceti alimente ce nu le-ati consumat in timpul slabirii facet-io moderat si in cantitati mici..Iata eu dupa o slabire de 12 kg am pus inapoi 4 si e strasnic,e mai rau sentimentul decit cind pur si simplu adaugi kg fara ca sa fi slabit..acum is cam disperata,ma tem sa nu pot slabi din nou:( dar motive nici nu le pot numara cite is..unul cel mai important e ca vreau sa traiesc normal..sa nu ma mai gindesc nicicind ca toti ma vad grasa.

vroiam sa te intreb daca tu ai introdus alimentele treptat si tot te-ai ingrasat
sau dupa ce ai slabit ai mancat normal ca si inainte de dieta?


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:57:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO