forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Motivatie (http://forum.slabute.ro/motivatie/)
-   -   Vreau sa slabesc, dar nu imi gasesc motivatia necesara (http://forum.slabute.ro/motivatie/vreau-slabesc-nu-imi-gasesc-motivatia-necesara-1471.html)

Red_Rose 28 nov 2009 14:22:12

Re: Vreau sa slabesc, dar nu imi gasesc motivatia necesara
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 52229)
vroiam sa te intreb daca tu ai introdus alimentele treptat si tot te-ai ingrasat
sau dupa ce ai slabit ai mancat normal ca si inainte de dieta?

salut.
Eu am facut o prostie,nu le-am introdus treptat..m-am scapat pt citeva sapt din tot ce cade,cam cum mincam si inainte de dieta dar nush de ce pofta era inca mai mare si posibil am mincat chiar si mai mult decit inainte.

theo_deea25 29 nov 2009 11:50:59

Re: Vreau sa slabesc, dar nu imi gasesc motivatia necesara
 
Fetelor cred ca e foarte important ca atunci cand avem vreo stare nasoala care ne da planurile peste cap sa rasfoim albumele celor care acum se pot numi cu adevarat slabute.Eu una asa fac pt ca am astfel de stari mai mereu.Si chiar functioneaza.Curaj.In curand vom fi si noi slabute@};-@};-@};-

Ryela 28 apr 2010 08:58:45

Re: Vreau sa slabesc, dar nu imi gasesc motivatia necesara
 
Salutare fetelor!!..:).. De cand e lumea si pamantul, femeile se lupta cu kilogramele in plus.. Incercam fel de fel de cure, facem sport, tratamente corporale..Si dupa un timp obosim!!

Am fost si eu plinuta, le-am incercat si eu pe toate: de la infometare, la diete cunoscute sau mai putin cunoscute.. Am vrut rezultate vizibile si repede..Insa adevarul e ca asa ceva nu este posibil pe termen lung.. Deci daca vreti sa nu stati toata viata intr-o continua dieta, care este obositoare, schimbati-va stilul de viata!!! Trebuie sa mancati sanatos si cu cap!! Nimic nu este interzis!! Daca va este pofta de ciocolata, manancati, insa nu abuzati!! Trebuie sa gasiti un echilibru in toate.. Nu este greu! Nu va mai stresati atat cu greutatea, calmati-va si faceti-va un plan de viata, nu unul de 2 luni!! E simplu: paine cat mai putina, apa 2 L pe zi, cat mai putine dulciuri, prajeli si fast-food si nu mancati dupa 7 seara!! Vedeti ca am folosit cuvintele "cat mai putine" nu cuvantul "interzis" .. :)

Sa fii slabuta e minunat! Insa daca va place mai mult mancarea decat felul cum aratati, veti alege sa fiti grasute!! Eu sunt sigura ca fiecare poate sa-si atinga obiectivul..asa ca fiti puternice, dupa ceea totul o sa vina de la sine..o sa va obisnuiti cu noul stil de viata!! Va urez succes si sa fiti sanatoase!!>:D<

Sibel H 28 apr 2010 16:54:14

Re: Vreau sa slabesc, dar nu imi gasesc motivatia necesara
 
Citat:

Anterior postat de Ryela (Post 168362)
Salutare fetelor!!..:).. De cand e lumea si pamantul, femeile se lupta cu kilogramele in plus.. Incercam fel de fel de cure, facem sport, tratamente corporale..Si dupa un timp obosim!!

Am fost si eu plinuta, le-am incercat si eu pe toate: de la infometare, la diete cunoscute sau mai putin cunoscute.. Am vrut rezultate vizibile si repede..Insa adevarul e ca asa ceva nu este posibil pe termen lung.. Deci daca vreti sa nu stati toata viata intr-o continua dieta, care este obositoare, schimbati-va stilul de viata!!! Trebuie sa mancati sanatos si cu cap!! Nimic nu este interzis!! Daca va este pofta de ciocolata, manancati, insa nu abuzati!! Trebuie sa gasiti un echilibru in toate.. Nu este greu! Nu va mai stresati atat cu greutatea, calmati-va si faceti-va un plan de viata, nu unul de 2 luni!! E simplu: paine cat mai putina, apa 2 L pe zi, cat mai putine dulciuri, prajeli si fast-food si nu mancati dupa 7 seara!! Vedeti ca am folosit cuvintele "cat mai putine" nu cuvantul "interzis" .. :)

Sa fii slabuta e minunat! Insa daca va place mai mult mancarea decat felul cum aratati, veti alege sa fiti grasute!! Eu sunt sigura ca fiecare poate sa-si atinga obiectivul..asa ca fiti puternice, dupa ceea totul o sa vina de la sine..o sa va obisnuiti cu noul stil de viata!! Va urez succes si sa fiti sanatoase!!>:D<

:) ...Foarte frumos..scurt si concis...incurajarile, sant minunate...si adevarate ..nimic nu este interzis dar totul sa fie calculat..cat putin din fiecare..adevarat..dar sant fete pe forum care au multe ,multe kg.acumulate..si nu se stie cum le-au acumulat din cauza alimentatie s-au aunor boli instalate..deci cauzele pot fi diverse..fara sport ..si o viata cumpatata nu poti fi multumit de tine..o ,zi buna sa aveti..fetelor...>:D<

Ryela 28 apr 2010 21:12:55

Re: Vreau sa slabesc, dar nu imi gasesc motivatia necesara
 
Iti multumesc Sibel!!>:D<..Intr-adevar sunt si fete cu probleme mai mari..ele au nevoie de mai mult ajutor! Ar putea incepe cu o dieta corecta! O dieta care sa nu le promita marea cu sarea.. Ar putea merge la un nutritionist daca au probleme mai grave, insa daca sunt doar pofticioase sau manaca haotic, e doar vina lor..

Mancarea e buna, e gustoasa!! iar dulciurile:x nici nu mai vb..ele sunt slabiciunea mea.. Dar e asa de placu sa fii slabuta si sa nu ai impresia ca toata lumea se uita la felul in care arati e minunat..iar eu am ales! Vreau sa fiu slabuta! Vreau sa fiu admirata si laudata! Asta e motivatia si satisfactia mea.. Am o viata si nu vreau sa o traiesc tot timpul incercand sa slabesc.. Fac un compromis..mananc echilibrat si sanatos.. E greu dar cand trebuie sa merg la o petrecere, nu-mi fac probleme ca nu am sa arat bine..
Gasiti in voi fetelor aceasta motivatie! Nu traiti pentru a manca ci mancati pentru a trai!! Sa fiti fericite si sanatoase!:)

Sibel H 30 apr 2010 09:14:28

Re: Vreau sa slabesc, dar nu imi gasesc motivatia necesara
 
....Buna dimineata!...sa ai parte de o zi minunata...:x ..cum, iti mai merge?

Slabuta 02 mai 2010 15:34:07

Re: Vreau sa slabesc, dar nu imi gasesc motivatia necesara
 
Citat:

Anterior postat de Ryela (Post 168362)
Salutare fetelor!!..:).. De cand e lumea si pamantul, femeile se lupta cu kilogramele in plus.. Incercam fel de fel de cure, facem sport, tratamente corporale..Si dupa un timp obosim!!

Am fost si eu plinuta, le-am incercat si eu pe toate: de la infometare, la diete cunoscute sau mai putin cunoscute.. Am vrut rezultate vizibile si repede..Insa adevarul e ca asa ceva nu este posibil pe termen lung.. Deci daca vreti sa nu stati toata viata intr-o continua dieta, care este obositoare, schimbati-va stilul de viata!!! Trebuie sa mancati sanatos si cu cap!! Nimic nu este interzis!! Daca va este pofta de ciocolata, manancati, insa nu abuzati!! Trebuie sa gasiti un echilibru in toate.. Nu este greu! Nu va mai stresati atat cu greutatea, calmati-va si faceti-va un plan de viata, nu unul de 2 luni!! E simplu: paine cat mai putina, apa 2 L pe zi, cat mai putine dulciuri, prajeli si fast-food si nu mancati dupa 7 seara!! Vedeti ca am folosit cuvintele "cat mai putine" nu cuvantul "interzis" .. :)

Sa fii slabuta e minunat! Insa daca va place mai mult mancarea decat felul cum aratati, veti alege sa fiti grasute!! Eu sunt sigura ca fiecare poate sa-si atinga obiectivul..asa ca fiti puternice, dupa ceea totul o sa vina de la sine..o sa va obisnuiti cu noul stil de viata!! Va urez succes si sa fiti sanatoase!!>:D<

Foarte frumos spus :)
Sper ca fetele noi sa citeasca cu atentie mesajul tau si sa aleaga calea slabitului sanatos :)

Citat:

Anterior postat de Ryela (Post 169357)
Iti multumesc Sibel!!>:D<..Intr-adevar sunt si fete cu probleme mai mari..ele au nevoie de mai mult ajutor! Ar putea incepe cu o dieta corecta! O dieta care sa nu le promita marea cu sarea.. Ar putea merge la un nutritionist daca au probleme mai grave, insa daca sunt doar pofticioase sau manaca haotic, e doar vina lor..

Mancarea e buna, e gustoasa!! iar dulciurile:x nici nu mai vb..ele sunt slabiciunea mea.. Dar e asa de placu sa fii slabuta si sa nu ai impresia ca toata lumea se uita la felul in care arati e minunat..iar eu am ales! Vreau sa fiu slabuta! Vreau sa fiu admirata si laudata! Asta e motivatia si satisfactia mea.. Am o viata si nu vreau sa o traiesc tot timpul incercand sa slabesc.. Fac un compromis..mananc echilibrat si sanatos.. E greu dar cand trebuie sa merg la o petrecere, nu-mi fac probleme ca nu am sa arat bine..
Gasiti in voi fetelor aceasta motivatie! Nu traiti pentru a manca ci mancati pentru a trai!! Sa fiti fericite si sanatoase!:)


Pana la urma tine de noi, de vointa noastra si de dorinta de a "iesi" din hainele de grasuta.
Daca nu ai motivatia necesara orice dieta inceputa luni se va termina tot luni, din pacate.

Trebuie sa o vrei pentru tine, pentru sanatatea si corpul tau. :)

Ryela 16 iun 2010 00:11:42

Re: Vreau sa slabesc, dar nu imi gasesc motivatia necesara
 
Buna fetelor!!! Ce mai faceti? Am observat ca ati abandonat acest subiect si imi pare tare rau.. Asteptam idei si incurajari noi.. Ce va motiveaza pe voi..

Va urez o vara frumoasa si multa sanatate!! Imbratisari >:D< ...

Slabuta 18 iun 2010 17:02:15

Re: Vreau sa slabesc, dar nu imi gasesc motivatia necesara
 
Citat:

Anterior postat de Ryela (Post 220821)
Buna fetelor!!! Ce mai faceti? Am observat ca ati abandonat acest subiect si imi pare tare rau.. Asteptam idei si incurajari noi.. Ce va motiveaza pe voi..

Va urez o vara frumoasa si multa sanatate!! Imbratisari >:D< ...

Ryela tu ai mai slabit sau mi se pare, :-/parca mai putin arata tickerul tau :)

irina27 16 iul 2010 11:24:07

Re: Vreau sa slabesc, dar nu imi gasesc motivatia necesara
 
Buna!
Daca nu te sustine prietenul cu slabitul,incearca sa gasesti pe altcineva,o prietena,un prieten,care doreste si el/ea sa slabeasca....si sa slabiti impreuna...e mult mai usor sa ai pe cineva care te impinge de la spate...si te ambitionezi mai mult :*
Multa bafta!


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:39:51.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO