forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Motivatie (http://forum.slabute.ro/motivatie/)
-   -   De ce vrei sa slabesti? (http://forum.slabute.ro/motivatie/vrei-slabesti-320.html)

Bianca 14 12 sep 2012 15:26:02

Re: De ce vrei sa slabesti?
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 1129398)

Kilogramele nu ma deranjeaza ca nu sta nimeni sa ma cantareasca. Nu-mi place burtica ... si ceva suncute (celulitoase) de pe fund... si parca si niste picioare mai ferme mi-ar place.

Si... fac tot ce trebuie ca sa le dau jos ... dar sunt tare incapatanate. :(

De cand esti pe slabute ai slabit doar un kilogram?:>

Michelina 12 sep 2012 15:34:05

Re: De ce vrei sa slabesti?
 
Citat:

Anterior postat de Bianca 14 (Post 1129400)
De cand esti pe slabute ai slabit doar un kilogram?:>


Eu n-am avut niciodata variatii prea mari de greutate. Asta cu kilogramul slabit - e de acum de luni de cand am reintrat la cura (dupa concediu).
De la 16 ani am undeva intre 46-54 kg. Cele mai multe kilograme le-am avut inainte sa nasc al doilea copil - 62 kg. Din acest punct de edere sunt o fericita.
Mie imi place Slabute - pentru ca are calculatoarele astea care iti arata ce calorii mananci si cate dai jos cu miscare... si atmosfera... si fetele. Si imi place ca vorbind cu ele ma mobilizez sa-mi fac zilnic miscarea.

Bianca 14 12 sep 2012 15:37:43

Re: De ce vrei sa slabesti?
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 1129409)

Eu n-am avut niciodata variatii prea mari de greutate. Asta cu kilogramul slabit - e de acum de luni de cand am reintrat la cura (dupa concediu).
De la 16 ani am undeva intre 46-54 kg. Cele mai multe kilograme le-am avut inainte sa nasc al doilea copil - 62 kg. Din acest punct de edere sunt o fericita.
Mie imi place Slabute - pentru ca are calculatoarele astea care iti arata ce calorii mananci si cate dai jos cu miscare... si atmosfera... si fetele. Si imi place ca vorbind cu ele ma mobilizez sa-mi fac zilnic miscarea.

Aha.Deci motivul principal pentru care esti pe slabute nu e vreun numar mare de kilograme.Asa e bine.Si eu o sa continui sa intru pe slabute dupa ce slabesc dar mai am pana atunci:(

Red flower 12 sep 2012 15:55:49

Re: De ce vrei sa slabesti?
 
Citat:

Anterior postat de Bianca 14 (Post 1129413)
Aha.Deci motivul principal pentru care esti pe slabute nu e vreun numar mare de kilograme.Asa e bine.Si eu o sa continui sa intru pe slabute dupa ce slabesc dar mai am pana atunci:(

Bianca, tu din ce motiv vrei sa mai slabesti? :-/ pentru varsta si inaltimea ta esti numai bine. nu stiu daca este bine sa dai jos mai mult de atat. corpul tau este inca in dezvoltare si ai putea sa-ti produci mari dezechilibre pe viitor.

Andreea2000 19 oct 2012 10:23:12

Re: De ce vrei sa slabesti?
 
Nu trebuie sa ti nu stiu ce dieta ca sa slabesti,trebuie sa inveti sa manci corect si sanatos si sa faci cat mai multa miscare.La mine e singurul lucru care functioneaza si pun pariu ca daca fiecare dintre noi ar incerca sa isi schimbe putin stiul de a trai si de a se hrani lucrurile se vor imbunatati vizibil.Cea mai mare motivatie cand vine vorba de slabit ,,invat sa manac corect&echilibrat pentru sanatate".
Mult noroc tuturor :-* !

summerslim 04 nov 2012 21:24:24

Re: De ce vrei sa slabesti?
 
Vreau sa slabesc pentru mine. Sa ma simt bine in pielea pentru ca simt ca ma trage inapoi perceptia despre propria mea persoana.

chibiusaify 21 aug 2013 20:34:49

Re: De ce vrei sa slabesti?
 
Pai la 11 ani ajunsesem cea mai grasa din clasa mea. Totul era greu, purtam numai haine largi, pantaloni negri.. si nu ma simteam bine deloc in pielea mea. Parca cand ma miscam se zguduia totul de pe mine.. Si in fiecare zi bagam shaorma in mine.
Am vrut sa slabesc pentru ca:
-Un baiat m-a facut monstru.
-Prietena mea cea mai buna nu a mai vrut sa-mi fie prietena dupa o cearta minora, ca ''ii stricam reputatia''
Acum cand m-am reapucat, vreau sa slabesc pentru:
-Un corp frumos, fara burtica neaparat
-Sanatate
-Sa ma pot odihni bine noaptea
-Sa am mai multa incredere in mine
-Sa fie mai usor cand merg la cumparaturi de haine
-Sa pot participa in activitati de dans
-Sa ma simt bine pe plaja vara, si in pantaloni scurti.

strawberry 22 nov 2013 13:12:20

Re: De ce vrei sa slabesti?
 
De ce? Pentru ca-mi doresc sa fiu sanatoasa, frumoasa si sa arat bine, dar nu pentru cei din jur, ci pentru mine! Vreau sa ma simt bine in pielea mea si sa nu-mi mai fie rusine cand ma privesc in oglinda. Imi doresc si stiu ca pot, dar mi-a lipsit motivatia. Acum am recapatat-o si mi-am revenit, dupa o perioada lunga de timp si haotica din aproape toate punctele de vedere.

Wana 09 mar 2014 19:43:44

Re: De ce vrei sa slabesti?
 
Buna!

De ce vreau sa slabesc?

Sa ma pot imbraca in haine care imi plac.. si sa imi vina bine!
Sa nu mai obosesc asa repede!
Sa ma poata lua prietenul meu in brate fara sa ii pocneasca ceva :))
Sa ma uit cu drag in oglinda :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:35:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO