Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

De ce vrei sa slabesti?

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 03 apr 2009, 19:44:52
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit De ce vrei sa slabesti?

Cred ca nu o singura data te-ai intrebat de ce iti este atat de greu sa slabesti, iar cand ai slabit iti este atat de greu sa te mentii. Raspunsul este pe cat de simplu, pe atat de greu de realizat: obiceiurile alimentare se schimba destul de greu. Zilnic, de cateva ori pe zi, trebuie sa facem alegeri alimentare corecte si sanatoase, trebuie sa invatam sa ne alimentam corect.


Pentru a nu-ti pierde motivatia pe parcursul acestui proces de “restructurare” a obiceiurilor tale, alcatuieste-ti o lista cu motivele pentru care vrei sa slabesti. Pastreaza aceasta lista la vedere si, ori de cate ori, cand simti ca cedezi, sa o ai in fata si sa o recitesti.


Iata cateva motive (poti completa lista cu motivele tale):
  • Vreau sa fiu sanatoasa. Dupa cum probabil stii, kilogramele in plus pot duce la hipertensiune arteriala crescuta, accident vascular cerebral, boli de inima, diabet si cancer. Merita sa lupti cu aceasta “povara”.
  • Vreau sa arat bine. Pentru fiecare dintre noi “a arata bine” inseamna ceva, pentru unii este fusta care sa se muleze perfect pe corp, pentru altii inseamna o silueta cu o talie bine conturata. Ce inseamna pentru tine “a arata bine”?
  • Vreau sa fiu slabuta. Cred ca am remarcat cu totii ca a fi gras, in societatea de azi, este egal cu a fi marginalizat, cu a pierde sau a nu putea gasi un loc de munca, cu a fi batjocorit, etc.
  • Vreau sa pot sa merg, sa alerg, sa schiez, sa merg pe bicicleta, sa fac alpinism, etc. Toate activitatile fizice sunt mai greu de realizat atunci cand avem mai multe kilograme in plus.
  • Vreau sa ma tratez de diabet/sau de o alta problema de sanatate care are legatura cu greutatea in exces.
  • Vreau sa dorm mai bine. Kilogramele in plus poat cauza probleme legate de somn, de exemplu: dificultati de respiratie in timpul somnului sau dificultati de miscare intampinate in timpul noptii atunci cand vrei sa te intorci de pe o parte pe cealalta.
  • Vreau sa ma simt bine cu mine si sa-mi recapat increderea.
Alcatuieste-ti propria lista si consult-o ori de cate ori simti ca nu mai poti.
Daca doresti sa slabesti pentru tine, atunci vei avea un motiv serios pentru a te tine de dieta.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #2 (permalink)  
Vechi 12 apr 2009, 01:08:55
Luna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 88.8kg
Mesaje: 2.211
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Cred ca nu o singura data te-ai intrebat de ce iti este atat de greu sa slabesti, iar cand ai slabit iti este atat de greu sa te mentii. Raspunsul este pe cat de simplu, pe atat de greu de realizat: obiceiurile alimentare se schimba destul de greu. Zilnic, de cateva ori pe zi, trebuie sa facem alegeri alimentare corecte si sanatoase, trebuie sa invatam sa ne alimentam corect.


Pentru a nu-ti pierde motivatia pe parcursul acestui proces de “restructurare” a obiceiurilor tale, alcatuieste-ti o lista cu motivele pentru care vrei sa slabesti. Pastreaza aceasta lista la vedere si, ori de cate ori, cand simti ca cedezi, sa o ai in fata si sa o recitesti.


Iata cateva motive (poti completa lista cu motivele tale):

* Vreau sa fiu sanatoasa. Dupa cum probabil stii, kilogramele in plus pot duce la hipertensiune arteriala crescuta, accident vascular cerebral, boli de inima, diabet si cancer. Merita sa lupti cu aceasta “povara”.
* Vreau sa arat bine. Pentru fiecare dintre noi “a arata bine” inseamna ceva, pentru unii este fusta care sa se muleze perfect pe corp, pentru altii inseamna o silueta cu o talie bine conturata. Ce inseamna pentru tine “a arata bine”?
* Vreau sa fiu slabuta. Cred ca am remarcat cu totii ca a fi gras, in societatea de azi, este egal cu a fi marginalizat, cu a pierde sau a nu putea gasi un loc de munca, cu a fi batjocorit, etc.
* Vreau sa pot sa merg, sa alerg, sa schiez, sa merg pe bicicleta, sa fac alpinism, etc. Toate activitatile fizice sunt mai greu de realizat atunci cand avem mai multe kilograme in plus.
* Vreau sa ma tratez de diabet/sau de o alta problema de sanatate care are legatura cu greutatea in exces.
* Vreau sa dorm mai bine. Kilogramele in plus poat cauza probleme legate de somn, de exemplu: dificultati de respiratie in timpul somnului sau dificultati de miscare intampinate in timpul noptii atunci cand vrei sa te intorci de pe o parte pe cealalta.
* Vreau sa ma simt bine cu mine si sa-mi recapat increderea.

Alcatuieste-ti propria lista si consult-o ori de cate ori simti ca nu mai poti.
Daca doresti sa slabesti pentru tine, atunci vei avea un motiv serios pentru a te tine de dieta.
Atat de bine sunt expuse motivele mele in postarea ta, ca as putea sa dau copy/paste

DA, vreau sa fiu mai slaba!
DA, vreau sa nu mai gafai, sa nu ma mai simt greoaie atunci cand urc 2 etaje, sa nu ajung sclava medicamentelor, sa fiu mai vioaie...
DA, vreau sa am din nou incredere in mine.

Si o sa reusesc!
Luna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3 (permalink)  
Vechi 12 apr 2009, 09:20:42
Shorty's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit

De ce vrem sa slabim?

am stat un pic sa ma gandesc inainte sa raspund (de fapt eram cu cana de musli cu lapte in mana )

Daca eram intrebata acum 5 luni probabil ca primul motiv si cel mai importatat era ca "sa fiu slaba"...ca sa nu imi fie rusine cu mine pe srada bla bla undeva pe locul enspe era probabil si sanatatea...dar la halul in care tineam eu diete ..exact sanatatea o ruinam

Acum lucrurile stau altfel si in primul rand pentru mine conteaza sanatatea...am incetat sa fiu disperata dupa kilogramele in minus si sa imi pese de starea mea de spirit...dietele pe care le tineam ma aduceau la limitele puterilor mele...acuma sunt binedispusa mereu ..indiferent daca ma ajuta sau nu cantarul...

Si se pare ca imi iese faza cu sanatatea...in ultimele 2 saptamani peste tot in jurul meu era focar de infectii si acasa si la munca..toata lumea era racita/gripata in jurul meu...eu nu...si inainte daca era sa fie vreo raceala sau gripa pe zona eu era prima care o lua...acum a trecut si iarna si eu am reusit sa nu racesc...
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4 (permalink)  
Vechi 12 apr 2009, 10:52:31
brenda's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 11 apr 2009
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 48
Dieta: dieta personalizata
Date: 167cm, 73kg
Mesaje: 19
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit

salut dragelor
am auzit de multe ori spunandu-se daca te simti bine in pielea ta nu conteaza cum arati,dupa parerea mea este total gresit si ori cat ai vrea sa fie asa te convingi singura ca aspectul fizic canteaza foarte mult nu numai pt sanatate ci ori unde esi din casa, indiferent de varstra si eu cred ca avem suficiente motive sa slabim doar trebuie sa invatam sa
ne iubim mai mult pe noi stiu ce e foarte greu sa rezistam tentatiilor dar prin incurajarea noastra a tuturor vom reusi sunt sigura va pup.
Nu este setat nivelul de activitate fizica. brenda, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #5 (permalink)  
Vechi 12 apr 2009, 21:55:37
miha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 07 apr 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: dieta personalizata
Date: 175cm, 91kg
Mesaje: 533
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit

eu vreau sa slabesc in primul rand pt mine ...pt sanatatea mea si pt ca nu ma mai simt bine in pielea mea!!!!
miha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2588 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2071 kcal/zi. Pentru a slăbi 5kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1297 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6 (permalink)  
Vechi 14 apr 2009, 20:55:01
Ziggy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 14 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 164cm, 80kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit

Vreau doar sa pot din nou sa imi gasesc blugi usor, care eventual sa nu se distruga atat de repede, iar vara la mare sa nu ma simt ca un speciment evadat de undeva cand ma dezbrac la costum.
Nu este setat nivelul de activitate fizica. Ziggy, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #7 (permalink)  
Vechi 20 apr 2009, 15:36:00
delia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2009
Locaţie: London, Anglia
Vârsta: 37
Date: 168cm, 65.5kg
Mesaje: 23
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit

Cand am inceput dieta(acum ceva timp...) a fost pentru ca nu eram multumita de mine,nu suportam sa ma vad in oglinda,imi era rusine sa ies pe strada si imi petreceam mai toata ziua in casa-nu pt ca vroiam ci pt ca nu aveam curajul sa ies.Si ma simteam tare bine cand vedeam cate un kg dusApoi dupa ce ajunsesem pe la 73 am avut cateva luni pauza,ceea ce m-a adus la 82 si am reinceput dieta,de data asta pt ca urmeaza sa fiu miresica in august si vreau sa arat bineDe slabit as fi slabit oricum in timp,dar acum am extra motivatie.Deci ca s afac un rezumat:pt a fi multumita de mine,pt sanatate si pt a straluci in rochia de mireasa.Nu mai am mult,dar m-am facut o lenesa de nu ma recunosc
delia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2349 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1316 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui delia:
babana (16 dec 2012)
  #8 (permalink)  
Vechi 22 apr 2009, 15:00:06
brenda's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 11 apr 2009
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 48
Dieta: dieta personalizata
Date: 167cm, 73kg
Mesaje: 19
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit

HRISROS A INVIAT la toate slabutele sau celor care sunt in devenire...........sunt trista astazi chiar si la aceasta ora deoarece nu se produce acel "ceva" pentru a incepe ceva serios.poate ma sfatuieste cineva cum sau cu ce sa incep,deoarece de ce -mi spun ca ma apuc de maine de diata sau regim de viata sanatos ajung la servici si vad o mcolega ca mananca o tartine mi se face pofta chiar daca eu am iaurtul si mareul la mine mi se face pofta.Stau si ma intreb sunt chiar pofticioasa sau ma-m obisnuit cu mancarea nesanatoasa recunoasc sunt de obicei carnivoratrebuie sa trec peste acest prag neaparat Va pup pe toate cine stie mainne va fi mai bine ....sper
Nu este setat nivelul de activitate fizica. brenda, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #9 (permalink)  
Vechi 22 apr 2009, 16:47:51
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de brenda Vezi mesajul
HRISROS A INVIAT la toate slabutele sau celor care sunt in devenire...........sunt trista astazi chiar si la aceasta ora deoarece nu se produce acel "ceva" pentru a incepe ceva serios.poate ma sfatuieste cineva cum sau cu ce sa incep,deoarece de ce -mi spun ca ma apuc de maine de diata sau regim de viata sanatos ajung la servici si vad o mcolega ca mananca o tartine mi se face pofta chiar daca eu am iaurtul si mareul la mine mi se face pofta.Stau si ma intreb sunt chiar pofticioasa sau ma-m obisnuit cu mancarea nesanatoasa recunoasc sunt de obicei carnivoratrebuie sa trec peste acest prag neaparat Va pup pe toate cine stie mainne va fi mai bine ....sper

Adevarat a Inviat, Brenda!

Toate suntem in devenire. Dar cu rabdare si vointa vom fi toate slabute.
Brenda, ia-o incet. Nu trebuie sa te grabesti, pentru ca nu vei obtine nimic decat frustrare de nereusita ta.

Dupa sarbatori intr-adevar este mai complicat sa ne apucam de regim, dar nu trebuie sa renuntam, intr-o saptamana cu siguranta nu iti va mai fi pofta, organismul se va obisnui si nu vei mai pofti asa de mult.
Si eu de azi m-am apucat din nou de regim, ma motiveaza gandul ca la mare vreau sa arat bine in costumul de baie, ma terorizeaza ideea de a vedea fete cu corpuri frumoase pe plaja, asa ca strang din dinti si ma apuc de treaba. Fa-ti un abonament la aerobic, fitness sau pilates, sau bazin, sau poti face miscare acasa si nu renunta.

Lasa pe colegele tale de la munca sa pape ce vor, dar tu gandeste-te ca vrei sa fii frumoasa si cu silueta, sa vezi ce te vor invidia, nu mai zic ca toate vor vrea sa slabeasca, in felul acesta iti vei gasi colege de suferinta.

Promite-ti ca te vei rasplati cu un desert delicios, dar dietetic, cand vei slabi 5 kg, si tot asa si vei vedea ca nu e asa de greu.

Daca ai timp, noi de luni ne bagam la un concurs. Sa vedem cine slabeste mai mult intr-o luna, cu siguranta vei gasi motivatie, vazand ca si alte membre ca tine se lupta cu kg.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #10 (permalink)  
Vechi 27 apr 2009, 13:36:29
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: De ce vrei sa slabesti?

Pai,eu vreau sa slabesc ca m-am cam saturat,am fost o viata grasunica,tare is curioasa cum e sa fi si slabuta.Momentul adevarului a fost cand o prietena m-a intrebat care e greutatea mea normala,nu cea ideala.Pai care,ca la mine doar a urcat toata viata,incet si sigur.A si mai coborat acul cantarului,dar nesemnificativ.Si am asa de multe haine,si ma uit cu durere la ele,cum de doua ori pe an le sortez si le duc in boxa,astea is bune,astea is mult prea mici,astea le mai pastrez poate poate.Ma gandesc ca in vreo cativa ani am sa ma decid sa fac un copil,si atunci tre sa schimb usile cu siguranta.
Cand aveam 65 de kile eram nemultumita,cand aveam 75 eram nemultumita,unde nu as avea acuma 75 macar.Si ma gandesc,oare voi ajunge ziua cand voi avea 100 si voi zice,vai,ce bine era cand aveam 83.Deci,nu vreau sa traiesc ziua aia.
De cand ne-am casatorit,si eu si sotul meu am luat destul in greutate,deci ma simt cumva responsabila fata de el.Sunt constienta ca e in principiu e vina mea,ca eu il ispitesc cu mancaruri si dulciuri in primul rand.Deci,port cumva si responsibilitatea greutatii lui.
Si mai e un motiv.Vrem sa imbatranim frumos impreuna.Si sa traim multttttt,obezi nu vom trai prea mult,asa ca vrem sa fim slabuti,ihhihiih.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
cura slabire, dieta, fitness, frumusete, motivatie, motivatie slabit, sanatos

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Reteta de slabit “Balerina” - slabesti 1 kilogram pe zi Slabuta Dieta Rapida 55 16 nov 2011 20:43:50
Supele care te ajută să slăbeşti Slabuta Retete dietetice de ciorbe, supe si borsuri 0 31 ian 2009 21:41:42

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole