forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sa ne ajutam barbatii! (http://forum.slabute.ro/ne-ajutam-barbatii/)
-   -   Am slabit 30 kg in 3,5 luni (http://forum.slabute.ro/ne-ajutam-barbatii/slabit-30-kg-3-5-luni-2860.html)

ianna 22 feb 2010 21:17:13

Re: Am slabit 30 kg in 3,5 luni
 
mai e o faza ...cine apeleaza la nutritionist asteapta rezultate relativ mai rapide decat "papa sanatos si vei slabi"... si probabil d`aia majoritatea nutritionistilor... inconstienti...si ca sa-si faca reclama... propun diete cu carente si chiar infometarea organismului....ma gandesc ca poate dupa ce propun astfel de diete ... tin pacientii sub observatie...facand niste analize periodice....


chiar marius tie ti-a facut niste analize inainte de dieta...in timpul dietei ...si dupa dieta?

mariusikbuzau 22 feb 2010 22:31:29

Re: Am slabit 30 kg in 3,5 luni
 
nu am fost si nici nu sunt infometat, cateodata putin, am facut analize si inainte si dupa, sunt ok, mi-a scazut colesterolul...etc....
faza ca am slabit repede vine de la sport, credeti-ma ca in prima luna nu stateam 1 min, DELOC, ori alergam, ori cu bicileta, la sala, la innot ... peste tot....am slabit 10 kg prima luna, dupa care a 2-a luna nu am mai facut sport si surpriza am slabit 4 kg, si dupa aceea am zis nici sa ma obosesc mult nici sa stau degeaba si acum ma simt extraordinar de bine, analizele sunt ok, estetic cat de cat ok, si psihic ok. sunt fericit:D

mariusikbuzau 22 feb 2010 22:40:46

Re: Am slabit 30 kg in 3,5 luni
 
ianna da-mi voie sa te contrazic, :) nutritionistu meu sigur nu a facut-o pentru reclama, in primul rand ca este din domendiu de la 20 ani (si acum are 60), mentionez ca prima data la control i-am spus ca vreau sa slabesc repede, totusi ea daca a auzit asa nu mi-a mai dat mult de mancare, dar pe langa asta eu nici nu am mai mancat nici painea care-o aveam, cateodata nu mancam nici toata mancarea :))pare nebunesc dar nu este, m-am obisnuit, nu mai mi-e foame, m-am reprofilat in domeniu de retete culinare..... ;;)

mailin 22 feb 2010 22:41:03

Re: Am slabit 30 kg in 3,5 luni
 
felicitari pentru slabit [*2*]

mailin 22 feb 2010 22:43:33

Re: Am slabit 30 kg in 3,5 luni
 
Citat:

Anterior postat de mariusikbuzau (Post 95641)
ianna da-mi voie sa te contrazic, :) nutritionistu meu sigur nu a facut-o pentru reclama, in primul rand ca este din domendiu de la 20 ani (si acum are 60), mentionez ca prima data la control i-am spus ca vreau sa slabesc repede, totusi ea daca a auzit asa nu mi-a mai dat mult de mancare, dar pe langa asta eu nici nu am mai mancat nici painea care-o aveam, cateodata nu mancam nici toata mancarea :))pare nebunesc dar nu este, m-am obisnuit, nu mai mi-e foame, m-am reprofilat in domeniu de retete culinare..... ;;)

In domeniu de retete culinare?? Adica ai inventat retete pentru dieta ta? Ne dai un exemplu?

zmutita 23 feb 2010 14:33:43

Re: Am slabit 30 kg in 3,5 luni
 
felicitari pt ca ai slabit si mai ales pt ca ti ai schimbat stilul de viata>:D<

mariusikbuzau 23 feb 2010 14:38:31

Re: Am slabit 30 kg in 3,5 luni
 
multumesc mult >:D<, cand am zis de domeniul retetelor culinare m`am referit ca in loc de carne pajita, carnati, cartofi prajiti, mezeluri si alte "otravuri" a inceput sa`mi placa mult legumele fierte, carnea fiarta, lactatele (care nu consuman deloc) si tot ce tine de mancaruri sanatoase:D

la 1,75 m inaltime care e greutatea ideala? momentan am 79 ....:x

Slabuta 23 feb 2010 14:40:35

Re: Am slabit 30 kg in 3,5 luni
 
Citat:

Anterior postat de mariusikbuzau (Post 96153)

la 1,75 m inaltime care e greutatea ideala? momentan am 79 ....:x

Ti-o poti calcula aici: Indice de Masa Corporală - IMC(BMI), calculator IMC(BMI)
Iti da intervalul de kg care e sanatos pentru inaltimea ta

mvthebest 23 feb 2010 14:42:36

Re: Am slabit 30 kg in 3,5 luni
 
Citat:

Anterior postat de mariusikbuzau (Post 96153)
multumesc mult >:D<, cand am zis de domeniul retetelor culinare m`am referit ca in loc de carne pajita, carnati, cartofi prajiti, mezeluri si alte "otravuri" a inceput sa`mi placa mult legumele fierte, carnea fiarta, lactatele (care nu consuman deloc) si tot ce tine de mancaruri sanatoase:D

la 1,75 m inaltime care e greutatea ideala? momentan am 79 ....:x

Cam 65kg,e ideal... Dar depinde de conferinta fiecaruia.. Poate te ve-i simti bine la 70kg...

ianna 23 feb 2010 15:12:49

Re: Am slabit 30 kg in 3,5 luni
 
Citat:

Anterior postat de mariusikbuzau (Post 95631)
nu am fost si nici nu sunt infometat, cateodata putin, am facut analize si inainte si dupa, sunt ok, mi-a scazut colesterolul...etc....
faza ca am slabit repede vine de la sport, credeti-ma ca in prima luna nu stateam 1 min, DELOC, ori alergam, ori cu bicileta, la sala, la innot ... peste tot....am slabit 10 kg prima luna, dupa care a 2-a luna nu am mai facut sport si surpriza am slabit 4 kg, si dupa aceea am zis nici sa ma obosesc mult nici sa stau degeaba si acum ma simt extraordinar de bine, analizele sunt ok, estetic cat de cat ok, si psihic ok. sunt fericit:D


atata timp cat la analize iese totul bine...si ai sa le mai repeti si dupa 6 luni (cel mai bine ca sa dormi linistit:D) bravo !...intr-adevar cam drastic regimu si putine calorii...dar pana la urma daca tu esti multumit de tine si esti sanatos! (ca asta conteaza cel mai mult) FELICITARI

a si stiu ca nu toti barbatii dau asa multa atentie...dar mai ales la kg tale pierdute ... foloseste si ceva creme de corp ...macar o data pe sapt...ca esti in crestere si poti reda elasticitatea si prospetimea pielii usor si repede ;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:07:51.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO