forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sa ne ajutam barbatii! (http://forum.slabute.ro/ne-ajutam-barbatii/)
-   -   Am slabit 30 kg in 3,5 luni (http://forum.slabute.ro/ne-ajutam-barbatii/slabit-30-kg-3-5-luni-2860.html)

mishutza 23 feb 2010 15:54:49

Re: Am slabit 30 kg in 3,5 luni
 
Citat:

Anterior postat de mariusikbuzau (Post 95631)
nu am fost si nici nu sunt infometat, cateodata putin, am facut analize si inainte si dupa, sunt ok, mi-a scazut colesterolul...etc....
faza ca am slabit repede vine de la sport, credeti-ma ca in prima luna nu stateam 1 min, DELOC, ori alergam, ori cu bicileta, la sala, la innot ... peste tot....am slabit 10 kg prima luna, dupa care a 2-a luna nu am mai facut sport si surpriza am slabit 4 kg, si dupa aceea am zis nici sa ma obosesc mult nici sa stau degeaba si acum ma simt extraordinar de bine, analizele sunt ok, estetic cat de cat ok, si psihic ok. sunt fericit:D

Infometarea nu inseamna ca iti e foame si nu mananci,infometarea inseamna ca nu mananci nici macar caloriile necesare metabolismului bazal.Deci te infometezi.Nutritionistul tau ar fi trebuit sa iti explice asta.

DrIulia2010 23 feb 2010 16:01:30

Re: Am slabit 30 kg in 3,5 luni
 
Sunt foarte multe neconcordante referitoare la meniul tau,calorii,etc.
La ce nutritionist ai fost?


P.S.La 20 de ani,nu avea cum sa fie medic nutritionist(la 24,abia termina facult+4 ani de rezidentiat),eu abia anul asta termin rezidentiatul,as fi vrut sa fiu la 20 de ani medic.:D

mariusikbuzau 23 feb 2010 20:53:13

Re: Am slabit 30 kg in 3,5 luni
 
Doamna Constantin, Buzau. Nu cred ca daca nu era un regim bun mai dadea rezultate....

ps: scuze, era doar o aluzie la cariera dansei
ps2: am pus o poza de acum 5 minute:D

mariusikbuzau 24 feb 2010 15:07:04

Re: Am slabit 30 kg in 3,5 luni
 
1 ataşament(e)
imi cer scuze, nu stiam ca nu avem voie cu link-uri externe:)

di3rvcil 25 feb 2010 17:07:16

Re: Am slabit 30 kg in 3,5 luni
 
Felicitari! :D
E nevoie de multa ambitie.
Acum tine de tine sa te mentii si sa nu te lasi pe o ureche :D

mariusikbuzau 26 feb 2010 14:26:25

Re: Am slabit 30 kg in 3,5 luni
 
:Dmersi, :-*, o sa duc treaba pana la capat:D

VentoFreddo 26 feb 2010 14:30:41

Re: Am slabit 30 kg in 3,5 luni
 
Felicitari, Marius

mariusikbuzau 27 feb 2010 15:25:55

Re: Am slabit 30 kg in 3,5 luni
 
multumesc:D

alexa.stan 27 feb 2010 17:19:56

Re: Am slabit 30 kg in 3,5 luni
 
Felicitari Marius.

Dupa principiul caloriilor, e zic ca peste cateva luni, cam dupa ce implinesti 6 luni de la atingerea targetului, eu zic si cred ca toate slabutele ma sustin, sa incerci sa cresti lunar calorile cu 100, nu mai mult, pana cand ajungi la un normal, barbati ar trebui sa consume cam 2000 de calorii, daca vor veni din alemente sanatoase, totul va fi in regula. mai ales ca tu vei face cresterea treptat, si nu va fi un soc pt organism.

Am citt i cartea mihaelei bilic, ca organismul nostru retine greutatea timp de 3-12 luni si apoi incearca sa vevina singurel la cea pe care o stie.

Deaceea iti propun sa faci aceasta schimbare treptat, si dupa ce au trecut 6 luni de la dobandirea greutati ideale. Si ca fata iti spun ca ar fi cel mai bine sa-ti cresti masa musculara. arata foarte frumos la baieti, si mai mult de atat asta te va ajuta sa iti menti si supletea. As vrea sa-ti specific ca la voi barbati nu greutatea este importanta, ci supletea, adica ok am 100 de kg, dar astea 100 sunt din grasime sau din muschi??? intelegi ce vreau sa zic, daca mergi la sala, este seansa ta sa-ti modelezi corpu. Dar vei vedea ca atunci va trebui sa schimbi regimul, va trebui, sa papi multa carne, pt ca vei avea nevoie de proteine ot dezlovtarea muculara. si deci si caloriile vor creste. Si vei lua si in greutate, Dar vor fi muschi, nu grasime.

Multa bafta in continuare.

mariusikbuzau 27 feb 2010 20:02:07

Re: Am slabit 30 kg in 3,5 luni
 
merg la sala, mersi de sfat, am inteles f bine:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:21:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO