forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Mananc dietetic, dar tot nu slabesc! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/mananc-dietetic-tot-nu-slabesc-10029.html)

karenina 10 oct 2011 17:09:06

Re: Mananc dietetic, dar tot nu slabesc!
 
acuma am fost la endo...sa vad ce probleme am. sunt ttare curioasa. mi-am facut vreo 10 analize

karenina 10 oct 2011 17:15:23

Re: Mananc dietetic, dar tot nu slabesc!
 
azi am vrut sa mananc dietetic, chiar am vrut, dar pe la 10 m-o luat o durere de stomac...am suportat pana la 13...da nu mai puteam. ma durea toata zona abdominala deja, si am mancat o salata. dupa salata, rosiile alea mi-o facut mai mult rau...a trebuit sa imi cumpar un covirig, ca eram la scoala. si seara cand am ajuns acasa asa ma durea de tare ca am mancat ce am apucat:-s maine trebuie sa fiu cuminte:-s

Slabuta 10 oct 2011 17:31:47

Re: Mananc dietetic, dar tot nu slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de karenina (Post 813926)
azi am vrut sa mananc dietetic, chiar am vrut, dar pe la 10 m-o luat o durere de stomac...am suportat pana la 13...da nu mai puteam. ma durea toata zona abdominala deja, si am mancat o salata. dupa salata, rosiile alea mi-o facut mai mult rau...a trebuit sa imi cumpar un covirig, ca eram la scoala. si seara cand am ajuns acasa asa ma durea de tare ca am mancat ce am apucat:-s maine trebuie sa fiu cuminte:-s

Ce inseamna pentru tine dietetic? :)

Ce ai mancat azi? scrie meniul cap-coada.

deadcountess 10 oct 2011 17:43:09

Re: Mananc dietetic, dar tot nu slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de karenina (Post 811694)
vreau sa dau jos grasimea de pe burta. nu o suport. fac sport, cam o ora pe zi, plus ca umblu pe jos. deci...nu stiu ce sa mai fac in pluc...cum sa renunt la dulciuri, ca tare-mi plac:( nu mananc multe, cam 10 g cioco/zi...da le mananc:| plus ca pana acum mancam si fructe. acuma ma reduc la 1 fruct/zi

Pai asa nu merge sa reduci fructele si sa mananci dulciuri. [-X M-am uitat pe meniuri...fursecuri, prajituri, dulceata, ciocolata...sorry dar asta nu se cheama dieta. :( Ok, iti plac dulciurile, la majoritatea ne plac, dar incearca sa te limitezi la o bucatica pe saptamana.

karenina 11 oct 2011 07:51:58

Re: Mananc dietetic, dar tot nu slabesc!
 
da. m-am apucat de scris si eu in weekend cand am cam calcat stramb. stiu. azi sunt cuminte. o sa vedeti:) ieri asa ma durea stomacul, ca drept va spun, nu m-a mai interesat de dieta...am mancat si cartofi prajiti. azi am grija sa nu mananc nimic suspect ca sa ma doara...si atunci sunt ok cu dieta.
nu ma supar, certati-ma! poate invatz si eu.
nu vreau sa ma scot, dar mama mea zilnic imi lasa pe birou ceva dulce cand merge la serviciu. cateodata arunc in wc si trag apa dupa...da mi cumva, ca stiu ca o dat banii pe ele. cum sa rezist?:-s sunt asa de pofticioasa. dar azi, orice ar fi, sunt cuminte. o sa vedeti deseara:)

karenina 11 oct 2011 07:53:42

Re: Mananc dietetic, dar tot nu slabesc!
 
si dati-mi va rog un exemplu de meniu ca am intr-o zi la scoala de la 8 la 20 ore...ce sa-mi pun cu mine sa mananc?...
ca nu pot umbla cu castronelul prin amfiteatru si cu furculita cu salata sau cu borcanelul cu supa..

laurra 11 oct 2011 10:17:48

Re: Mananc dietetic, dar tot nu slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de karenina (Post 814242)
si dati-mi va rog un exemplu de meniu ca am intr-o zi la scoala de la 8 la 20 ore...ce sa-mi pun cu mine sa mananc?...
ca nu pot umbla cu castronelul prin amfiteatru si cu furculita cu salata sau cu borcanelul cu supa..

Ia-ti fructe ,migdale ,mieji de floarea soarelui,cascaval,iaurt

karenina 11 oct 2011 10:30:07

Re: Mananc dietetic, dar tot nu slabesc!
 
multumesc tare mult de sfat..dar crezi ca eu de la 8 dimineata la 8 seara rezist cu un iaurt de 150 g si 2 fructe? eu nu cred. nici nu ma pot concentra cand mi-e foame..plus ca am ulcer...nu pot manca fructe daca nu mananc imediat ceva solid, gen paine, carne etc...
sunt si anemica.. pt ca de 3 ani inacoace sunt intr-o continua dieta si...m-am cam saturat drept sa-ti spun, de restrictiile astea. daca as stii ca numai o luna trebuie sa nu pun deloc in gura dulce...as rezista. dar perspectiva asta pe viata ma omoara, si ma frustreaza. atatea restrictii chiar pot frustra un om, pe perioada indelungata.

GinaViesianu 11 oct 2011 10:37:54

Re: Mananc dietetic, dar tot nu slabesc!
 
Laura ti`a dat niste sugestii la cerea ta, nu trebuie sa le urmezi daca nu ti se potrivesc sau nu gasesti rostul.
Majoritatea oamenilor de pe acest forum se confrunta cu aceeasi problema, diete continuie, unele poate cu probleme de sanatate, foarte multe in mod sigur cu frustrari.
Suntem aici sa ne ajutam si sa ne sustinem.

calina1 11 oct 2011 14:55:57

Re: Mananc dietetic, dar tot nu slabesc!
 
Si eu la fel, cel putin incerc dar la calculatoru nutritionist imi zice k o sa ma ingras. Va rog din suflet ajutatima si pe mine, cum trebuie sa fac si ce trebuie sa fac, va multumesc


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:34:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO