forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am peste 120 kg (http://forum.slabute.ro/peste-120-kg/)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg (http://forum.slabute.ro/peste-120-kg/jurnal-slabit-slabute-grupa-peste-120-kg-3753.html)

iirriinnuuccaa 01 nov 2010 12:37:49

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
Citat:

Anterior postat de ggeorgiana (Post 386752)
Buna tuturor! Daca ma puteti ajuta cu un sfat sau cu o vorba fie buna fie rea , o sa va multumesc din suflet!!

Bine ai venit! >:D<:-*
Te asteptam la povesti !

SLABUTA- mersi pentru incurajari !
Meniurile mele peste saptamana sunt sanatoase si decente, dar in w-end o iau razna...Cu aniversari, vizite, iesiri...Nu stiu cum sa ma organizez x-(
Oricum, sunt pe baricade ;;)

Alina82 01 nov 2010 14:49:05

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
Citat:

Anterior postat de ggeorgiana (Post 386752)
Buna tuturor! Din fericire am descoperit si eu de ceva vreme aceasta comunitate, dar imi era jena sa ma inscriu, iar de cateva zile mi-am luat inima in dinti, si am facut-o. Acum as avea nevoie de sfaturi si sugestii pt a ma mobiliza, doar ca nu stiu cu ce sa incep... M-am apucat de dieta disociata 1+1+1+1, si imi doresc sa slabesc cu ea, pt ca am mai tinut-o acum 2 ani si am reusit si atunci sa slabesc . La capitolul miscare nu stau tocmai bine...Nu vreau sa merg la sala deocamdata, dar voi face acasa exercitii si voi da zilnic la bicicleta. Daca ma puteti ajuta cu un sfat sau cu o vorba fie buna fie rea , o sa va multumesc din suflet!!

Bun venit Georgiana!!!!
Nu ai de ce sa fi jenata...toate suntem aici cu acelasi scop...asa k jena nu are ce cauta:)
Asa cum ti-a spus si Slabutza ar fi bn sa renunti la dieta disociata mai ales k ai mai tinut-o dar nu te-ai mentinut....ideea e k atunci cand sunt multe kg de dat jos e un drum lung si greu de parcurs...asa k nu vb de o dieta ci de schimbarea modului de alimentatie....doar invatand sa mananci sanatos vei putea sa slabesti si sa te si mentii dupa....eu ti-as sugera sa te orientezi pe dieta Montignac sau pe hipocalorik....sunt mai sanatoase...multa bafta iti doresc:)

Alina82 01 nov 2010 14:52:19

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
Citat:

Anterior postat de iirriinnuuccaa (Post 386942)
Bine ai venit! >:D<:-*
Te asteptam la povesti !

SLABUTA- mersi pentru incurajari !
Meniurile mele peste saptamana sunt sanatoase si decente, dar in w-end o iau razna...Cu aniversari, vizite, iesiri...Nu stiu cum sa ma organizez x-(
Oricum, sunt pe baricade ;;)

irinuca e bn k ai inceput...e normal k la inceput de drum sa mai gresesti si sa nu iti iasa totul k la carte....ai rabdare si persevereaza vei vedea k in timp te vei organiza si vei avea din ce in ce mai putine abateri....eu una cand stiam k merg la aniversari ori mancam mai putin peste zi k sa compensez sau mancam aks si imi mai lasam loc doar pt o feliutza de tort pt k stiam k nu rezist...iar cand se apuca lumea de mancat eu imi cautam alta ocupatie k sa nu fiu tentata:)multa bafta:-*>:D<

rozica1965 02 nov 2010 09:01:15

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
Citat:

Anterior postat de iirriinnuuccaa (Post 386942)
Bine ai venit! >:D<:-*
Te asteptam la povesti !

SLABUTA- mersi pentru incurajari !
Meniurile mele peste saptamana sunt sanatoase si decente, dar in w-end o iau razna...Cu aniversari, vizite, iesiri...Nu stiu cum sa ma organizez x-(
Oricum, sunt pe baricade ;;)

Buna draguto
Nu ne-ai spus si noua varsta ta...banuiesc ca esti tinerica din moment ce esti gravida..:)
Esti la a doua sarcina?
Aceste kg multe le-ai pus dupa prima sarcina?
Te intreb pt ca si eu am ramas de 80 kg dar dupa a doua.....dupa prima aveam 54 kg.Sper ca nu te superi pt intrebarile mele indiscrete >:D<

.

iirriinnuuccaa 02 nov 2010 15:19:47

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg
 
ALINA- multumesc de trucuri :-*
In fiecare dimineata simt ca plec la razboi :D si uneori seara am impresia ca am pierdut....Dar important e ca a doua zi o iau de la capat


ROZICA- am 35 ani ;;)
Eu totdeauna am fost peste greutatea "normala", insa, da, ce am pus cu prima sarcina nu am mai dat jos...
E a treia sarcina acum, a doua am pierdut-o la 23 saptamani :((...SI evident ca si dupa aia am ramas cu niste kg in plus...In fine...
Cred ca cea mai buna dieta ar fi sa am gemeni :)) nu as mai avea timp sa mananc apoi...

Bun, scriu si eu un meniu, sa vad ce recomandari imi faceti

9- 1 pahar cu lapte, 4 linguri cereale natur, 2-3 zaharine si un prag de cacao
11-1 mar
13- legume cu peste fiert
15-iaurt natur
17-salata mixta ( cu branza / piept pui/ ou/ ton )
19-1fruct/ 1 iaurt
Merg zilnic pe jos, cam o ora...


>:D<

rozica1965 02 nov 2010 17:13:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg
 
Citat:

Anterior postat de iirriinnuuccaa (Post 388590)
ALINA- multumesc de trucuri :-*
In fiecare dimineata simt ca plec la razboi :D si uneori seara am impresia ca am pierdut....Dar important e ca a doua zi o iau de la capat


ROZICA- am 35 ani ;;)
Eu totdeauna am fost peste greutatea "normala", insa, da, ce am pus cu prima sarcina nu am mai dat jos...
E a treia sarcina acum, a doua am pierdut-o la 23 saptamani :((...SI evident ca si dupa aia am ramas cu niste kg in plus...In fine...
Cred ca cea mai buna dieta ar fi sa am gemeni :)) nu as mai avea timp sa mananc apoi...

Bun, scriu si eu un meniu, sa vad ce recomandari imi faceti

9- 1 pahar cu lapte, 4 linguri cereale natur, 2-3 zaharine si un prag de cacao
11-1 mar
13- legume cu peste fiert
15-iaurt natur
17-salata mixta ( cu branza / piept pui/ ou/ ton )
19-1fruct/ 1 iaurt
Merg zilnic pe jos, cam o ora...


>:D<

Buna si multi inainte.M-am intristat cand am auzit de sarcina ta.....gemeni ar fi frumos...
Eu tot asa am parut grasa si la 54 de kg pt ca am oase groase....niciodata nu am fost slaba, adica subtire:(,am picioare groase chiar daca as avea 50 kg....natura...asta e.Eu iti doresc sarcina usoara si sa ai un copilas sanatos si frumos....sau doi
In privinta meniului (eu care nu prea tin cont de dieta ci de calorii si combinatii),eu cred ca ar fi bun ,dar nu stiu daca sunt aranjate bine in privinta orelor..O sa iti spuna Crissa daca intri pe permanent slabute la 40-50-ani.Te pup si un copilas sanatos sa ai>:D<

ggeorgiana 03 nov 2010 19:12:38

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
Nu as tine-o, dar vreau un mic impuls, si cred ca e singura care ma poate ajuta momentan. Imi doresc din inima sa-mi schimb stilul alimentar, dar totodata sunt constienta ca nu pot reusi intr-o zi sau o saptamana....tocmai de aceea incep cu ceva mai drastic sa zic asa. Imi doresc pana la sfarsitul lunii martie sa arat mai bine. Dati-mi niste sfaturi va rog frumos!!!!

Alina82 03 nov 2010 20:17:52

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
Citat:

Anterior postat de ggeorgiana (Post 390395)
Nu as tine-o, dar vreau un mic impuls, si cred ca e singura care ma poate ajuta momentan. Imi doresc din inima sa-mi schimb stilul alimentar, dar totodata sunt constienta ca nu pot reusi intr-o zi sau o saptamana....tocmai de aceea incep cu ceva mai drastic sa zic asa. Imi doresc pana la sfarsitul lunii martie sa arat mai bine. Dati-mi niste sfaturi va rog frumos!!!!

Nimeni nu spune scumpa k trebuie sa o faci dintr-o data...dar la inceput e de ajuns spre ex sa micsorezi portiile si tot vei scadea....poi usor usor incepi sa elimini ce nu e bun si sanatos....adik nah o sapt elimini prajelile...urmatoarea dulciurile...urmatoarea sucurile...painea..si tot asa....ai sa vezi k o sa ai rezultate...avand multe kg nu e nevoie de chestii drastice la inceput pt a scadea...pe masura ce scazi va trebui sa devii mai drastik pt k cu cat scade stratul de grasime cu atat devine mai greu....poti adopta dieta Monti...sunt ceva fete care au avut greutate mare si au slabit frumos cu Monti si fara foame sau mari frustrari....:-*

iirriinnuuccaa 05 nov 2010 22:47:56

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
Citat:

Anterior postat de ggeorgiana (Post 390395)
Imi doresc pana la sfarsitul lunii martie sa arat mai bine. Dati-mi niste sfaturi va rog frumos!!!!

Mai sunt 5 luni pana in martie...
Daca slabesti 4 kg pe luna, o sa ai 20 kg in minus ...e rezonabil, nu?

Iar pentru a slabi 4 kg pe luna nu e nevoie de regim drastic, si doar de regim sanatos (mancat mai putin, fara paine, grasimi si dulciuri plus 1 ora de miscare zilnic)

Hai, ca ne impulsionam una pe alta, si o sa vezi cum ne schimbam >:D<

iirriinnuuccaa 07 nov 2010 16:09:59

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 388742)
In privinta meniului (eu care nu prea tin cont de dieta ci de calorii si combinatii),eu cred ca ar fi bun ,dar nu stiu daca sunt aranjate bine in privinta orelor.i

Scrie si aici niste meniuri de-ale tale, sa ma mai inspir si eu !
Tu esti deja o invingatoare, chiar daca ai ajuns doar la jumatate de drum! :-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:32:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO