forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am peste 120 kg (http://forum.slabute.ro/peste-120-kg/)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg (http://forum.slabute.ro/peste-120-kg/jurnal-slabit-slabute-grupa-peste-120-kg-3753.html)

rankk 20 oct 2010 15:27:41

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg
 
Buna,
Multumesc pentru incurajari...momentan sunt intro pasa proasta...e a patra saptamana de stagnare si nu inteleg de ce. De mancat, mananc ca si pana acum...dimineata o felie de paine facuta de mine din faina integrala si faina de secara (cand imi permite buzunarul fac si din faina "slabesti mancand") cu lactate degresate (iaurt, branza dulce, etc) sau cu gem de prune fara zahar facut de mine. La scoala, pe la 10-11 mananc o feliuta de piept de pui la cuptor cu ardei gras sau kapia( fac un fel de sandwitch...intre 2 felii de ardei pun o felie piept pui). La 14 cand ajung acasa mananc o ciorba de legume sau pui si un felul doi de genul fasole verde fiarta cu usturoi, varza la cuptor, chestii usoare. Iar seara pe la 18.30 mananc pui la cuptor cu o salata de varza acum, inainte de rosii...ma rog, de ce se gaseste. Am renuntat cu desavarsire la cartofi, paste, orez, paine cumparata, dar mai scap la dulciuri. Mi-am luat fructoza...la Real am gasit cel mai avantajos ca pret...si o folosesc la un ceai sau o cafea din cand in cand, sau cand simt nevoia de dulce iau branza Philadelphia light si pun un strop de esenta de vanilie si fructoza si o frec cu lingura pana se face pasta...si o mananc asa, cu lingurita cate putin cate putin. Incerc cat pot sa nu ma abat de la reguli, dar nu stiu de ce naiba nu mai slabesc. Citesc aproape zilnic mesajele voastre, dar nu prea am timp sa scriu...sorry...o sa incerc sa fiu mai activa. Multumesc mult inca o data pentru incurajari. Va pup!

iirriinnuuccaa 21 oct 2010 12:01:27

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg
 
Citat:

Anterior postat de rankk (Post 373668)
Buna,
Multumesc pentru incurajari...momentan sunt intro pasa proasta...e a patra saptamana de stagnare si nu inteleg de ce. De mancat, mananc ca si pana acum...dimineata o felie de paine facuta de mine din faina integrala si faina de secara (cand imi permite buzunarul fac si din faina "slabesti mancand") cu lactate degresate (iaurt, branza dulce, etc) sau cu gem de prune fara zahar facut de mine. La scoala, pe la 10-11 mananc o feliuta de piept de pui la cuptor cu ardei gras sau kapia( fac un fel de sandwitch...intre 2 felii de ardei pun o felie piept pui). La 14 cand ajung acasa mananc o ciorba de legume sau pui si un felul doi de genul fasole verde fiarta cu usturoi, varza la cuptor, chestii usoare. Iar seara pe la 18.30 mananc pui la cuptor cu o salata de varza acum, inainte de rosii...ma rog, de ce se gaseste. Am renuntat cu desavarsire la cartofi, paste, orez, paine cumparata, dar mai scap la dulciuri. Mi-am luat fructoza...la Real am gasit cel mai avantajos ca pret...si o folosesc la un ceai sau o cafea din cand in cand, sau cand simt nevoia de dulce iau branza Philadelphia light si pun un strop de esenta de vanilie si fructoza si o frec cu lingura pana se face pasta...si o mananc asa, cu lingurita cate putin cate putin. Incerc cat pot sa nu ma abat de la reguli, dar nu stiu de ce naiba nu mai slabesc. Citesc aproape zilnic mesajele voastre, dar nu prea am timp sa scriu...sorry...o sa incerc sa fiu mai activa. Multumesc mult inca o data pentru incurajari. Va pup!

No, zic si eu sa nu tac :D
Poate ar trebui sa introduci activitatea fizica, daca cu acest meniu ( care mie mi se pare super ok ) nu slabesti...
>:D<


Despre mine....eu vreau sa slabesc si nu mi se pare catrastofal ca sunt insarcinata...Copilul poate creste corect si eu sa slabesc sanatos...Au mai fost cazuri, nu e problema, asta chiar nu ma terorizeaza ( hehe...acuma o sa-mi ziceti ca sunt mama denaturata :D )
Ma tot invart pe forum sa gasesc retete si o "dieta" care sa mi se potriveasca...

:-*

Slabuta 21 oct 2010 12:03:41

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg
 
Irina ai citit aici: http://forum.slabute.ro/peste-120-kg...tml#post373369 ? :)

Te asigur ca mancand alimente sanatoase permise vei avea numai de castigat :)

iirriinnuuccaa 22 oct 2010 15:04:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 374686)
Irina ai citit aici: http://forum.slabute.ro/peste-120-kg...tml#post373369 ? :)

Te asigur ca mancand alimente sanatoase permise vei avea numai de castigat :)


Da, draga mea, si iti multumesc pentru sfaturi :-*
Sunt sfaturi de bun simt, pe care orice persoana ar trebui sa le respecte, nu numai cei ce vor sa slabeasca...

Nu stiu exact ce caut...cred ca o persoana care a avut de slabit la fel de mult ca si mine si care a reusit...sa respect si eu aceeasi dieta, eventual...
No , dar oricum, pana ma dezmeticesc eu pe forumul acesta, mai dureaza putin...
Nu stiu nici cum sa imi activez ticker-ul :">

Slabuta 25 oct 2010 14:37:24

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg
 
Citat:

Anterior postat de iirriinnuuccaa (Post 376309)
Da, draga mea, si iti multumesc pentru sfaturi :-*
Sunt sfaturi de bun simt, pe care orice persoana ar trebui sa le respecte, nu numai cei ce vor sa slabeasca...

Nu stiu exact ce caut...cred ca o persoana care a avut de slabit la fel de mult ca si mine si care a reusit...sa respect si eu aceeasi dieta, eventual...
No , dar oricum, pana ma dezmeticesc eu pe forumul acesta, mai dureaza putin...
Nu stiu nici cum sa imi activez ticker-ul :">

Buna Irinuca. :)

Da, asa este, toata lumea ar trebui sa se alimenteze sanatos, atunci s-ar injumatati si bolile care au luat amploare prea mare in ultimii ani. :(

Nu vei gasi aici in comunitate o persoana care a slabit la fel cat vrei tu ba chiar mai mult si a urmat un meniu prestabilit, toate fetele au schimbat complet stilul de viata. :)

Ia uite-te aici :)
http://forum.slabute.ro/slabit-poves...-5-ani-85.html
http://forum.slabute.ro/slabit-poves...umar-5869.html
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...dara-1618.html

sunt niste exemple. :)

Ca sa iti activezi tickerul uite citeste aici :)

NOU! Tickere imbunatatite - mai performante si mai creative. De acum ai doua!

geodezia 27 oct 2010 09:14:19

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg
 
buna am slabit sunt fericita .ce sa va spun am avut 2 saptamini de cosmar cu santier in casa cu zile pline si nopti perpelite pe o parte si pe alta cu ce mai vreau sa fac pe batatura dar acum s-a incheiat si am constata cu stupoare ca facind proba la niste blugi cei drept elastici pe care i-am luat acu 4 ani la ochi adica fara sa ii probez si acasa sau dovedit neincapatori cu vreo 2 palme la burta acum m-au incaput pe ei scrie marimea 52 .oare asa sa fie .oricum sunt fericita deoarece modelul imi placea foarte mult si ii incercam in fiecare an sa vad daca ma incap .prima data am zis ca nu ma incap si cind am tras fermoarul uau m-au cuprins . ce rau imi pare ca nu mi-am luat cintar .adevarul ca mi s-au retras falcile substantial iar burta ce sa zic e cam nasol cu pieile da ce sa ii faci virsta .acum tin aparatul minune pe la subtiori ca acolo mai am strat adipos sanatos da vad ca da incet incet si el inapoi .asa ca fetelor va sustin in continuare. a si ce mai este nasol ca te simti slabita adica nu mai am asa forta ca inainte . de ameteala pina ma pun pe picioare ce sa mi zic . da odata montata pe telescoape nu mai e problema .spor la slabeala si mai ales trebuie sa vreti ca se poate

iirriinnuuccaa 28 oct 2010 16:18:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg
 
GEODEZIA- felicitari, suna bine ce spui tu!
SLABUTA- mersi mult pentru link-uri, sunt perfecte!

Pana una alta, mi s-a stricat cantarul..sau poate doar trebuie schimbata bateria, nu stiu sigur..
Dar sunt pe baricade, mananc cat pot de sanatos, si fac miscare zilnic!

Pupici la gashca si spor la slabit!

Slabuta 30 oct 2010 11:51:50

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg
 
Citat:

Anterior postat de iirriinnuuccaa (Post 383501)
GEODEZIA- felicitari, suna bine ce spui tu!
SLABUTA- mersi mult pentru link-uri, sunt perfecte!

Pana una alta, mi s-a stricat cantarul..sau poate doar trebuie schimbata bateria, nu stiu sigur..
Dar sunt pe baricade, mananc cat pot de sanatos, si fac miscare zilnic!

Pupici la gashca si spor la slabit!

Buna Irina :)

Pai hai sa ne arati menirile tale, ce zici? :)
Poate iti mai dam cateva sfaturi. :)

Cum evolueaza sarcina? :) Bebe creste?;;)

ggeorgiana 01 nov 2010 10:13:24

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
Buna tuturor! Din fericire am descoperit si eu de ceva vreme aceasta comunitate, dar imi era jena sa ma inscriu, iar de cateva zile mi-am luat inima in dinti, si am facut-o. Acum as avea nevoie de sfaturi si sugestii pt a ma mobiliza, doar ca nu stiu cu ce sa incep... M-am apucat de dieta disociata 1+1+1+1, si imi doresc sa slabesc cu ea, pt ca am mai tinut-o acum 2 ani si am reusit si atunci sa slabesc . La capitolul miscare nu stau tocmai bine...Nu vreau sa merg la sala deocamdata, dar voi face acasa exercitii si voi da zilnic la bicicleta. Daca ma puteti ajuta cu un sfat sau cu o vorba fie buna fie rea , o sa va multumesc din suflet!!

Slabuta 01 nov 2010 10:45:19

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
Citat:

Anterior postat de ggeorgiana (Post 386752)
Buna tuturor! Din fericire am descoperit si eu de ceva vreme aceasta comunitate, dar imi era jena sa ma inscriu, iar de cateva zile mi-am luat inima in dinti, si am facut-o. Acum as avea nevoie de sfaturi si sugestii pt a ma mobiliza, doar ca nu stiu cu ce sa incep... M-am apucat de dieta disociata 1+1+1+1, si imi doresc sa slabesc cu ea, pt ca am mai tinut-o acum 2 ani si am reusit si atunci sa slabesc . La capitolul miscare nu stau tocmai bine...Nu vreau sa merg la sala deocamdata, dar voi face acasa exercitii si voi da zilnic la bicicleta. Daca ma puteti ajuta cu un sfat sau cu o vorba fie buna fie rea , o sa va multumesc din suflet!!

Buna draga Georgiana si bun venit printre noi :)

Nu trebuie sa-ti fie nici o jena, suntem femei ca si tine, trecem prin aceleasi momente ca si tine, daca nu noi care ne luptam cu kg in plus, atunci cine te va intelege la fel de bine?! :)>:D<

Vorba buna sigur vom avea pentru tine, nu mai continua cu dieta disociata, nu este nici sanatoasa si nici de lunga durata, din moment ce acum esti din nou cu problema kg ar trebui sa iti explice de ce nu se tin astfel de regimuri. :(

Deci, pune punct aici si hai sa slabim sanatos si echilibrat. :)

Ce zici? :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:02:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO