View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 13 iul 2015, 01:46:43
Jayen's Avatar
Jayen Jayen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 nov 2011
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Mancare sanatoasa + sport!
Date: 164cm, 75kg
Mesaje: 90
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 14 mesaje
Implicit Vreau sa fiu slaba !

Buna fetelor !
M-am intors dupa mai bine de 3 ani si din pacate in anii ce au trecut am reusit sa ma ingras pana la 75 de kg .Asta este...nu am sa ma mai plang pt trecut si am sa fac orice pt a ma vedea SLABA si SANATOASA(asa cum nu m-am vazut niciodata). Vreau sa-mi iubesc corpul,m-am saturat sa-l otravesc cu dulciuri si cu mancare nesanatoasa.Vreau ca cantarul sa-mi devina prieten si mai mult de atat,vreau sa invat sa ma alimentez sanatos.Stiu ca ce l mai bine ar fi sa incep cu mancare sanatoasa+sport dar din pacate mereu calc stramb cand incep metoda asta,deci nu-mi mai ramane decat sa ma lipesc bine de Rina,sa o iubesc si sa o respect poate asa macar ea ma va aduce pe drumul cel bun.
Asa ca de acum incolo : Rina te iubesc !!
Sper sa fac si sport macar 30 de minute in fiecare zi .
Va astept pe la mine fetelor si sa topim impreuna aceste kg :-)
Noi putem,niciodata nu e tarziu :*) pupici
__________________
Fixeazati ochii in fata spre ceia ce poti obtine,nu in spate unde nu poti schimba nimic...Ma indoiesc de cine vreau,dar niciodata de mine.
Jayen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2016 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1499 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1242 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Jayen:
feelix (18 iul 2015), lidiuta (14 iul 2015), Q88 (18 iul 2015)