View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 02 oct 2009, 16:00:08
alina_neamt's Avatar
alina_neamt alina_neamt este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2009
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 39
Dieta: alimentatie sanatoasa + sport
Date: 167cm, 74.4kg
Mesaje: 1.512
Aprecieri acordate: 2.491
Am fost apreciat(a) de 1.551 ori in 946 mesaje
Smile Jurnal Alina_neamt

Si iata-ma si pe mine ca mi-am facut un jurnal!! Asa ca sa nu raman in urma !
Am 25 de ani, sunt din "Perla Moldovei" adik din Piatra Neamt!! Cred ca ii pot zice asa pentru ca e un oras frumos, ingrijit si cochet!!
Da hai sa revin la mine...Niciodata nu am fost slaba sau cel putin nu , dupa ce am implinit 14ani...ca pana atunci era ca o scandura cu 4 bete ( adik 2 maini si doua picioare )
Si cum ziceam, la 14ani, am crescut asa deodata!! Aratam de 18-20 , nimeni nu imi dadea mai putin!!La varsta aceea aveam 60-62 de kg!!
Nu m-am straduit niciodata sa slabesc sau sa fac sport!! Poate un pic in a12a, cand m-am luat dupa fete si dupa o saptamana in care am mancat doar cartofi fierti , am inceput sa vad ce e aceea durere de stomac!!!Si am renuntat!! Nu ma deranjau prea tare kilogramele...
alina_neamt, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2223 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1706 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1707 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]